6 mesačné dieťa nepriberá

michala.s
23. sep 2015

Ahojte zeny. Syncek mal po narodeni 2x sepsu s e.coli meningitidou. Porodna hmotnost 3,55kg narodeny v 40tt. V nemocnici priberal pekne. Po 2apol mesiaci nas pustili domov so zaludocnou sondou, jedol malo ale priberal. Problem je ze za posledny mesiac nepribral nic ba este schudol. Denne vypije cca liter mlieka, zje 130-150g prikrmu zelenina s masom a na veceru zje kasu. Od dietologicky dostal maltodextrin ale po nom mal iba hnacku a zvracanie. Maly tu a tam troska zvracia ale stolicu ma aj 6x za den. V nemocnici to odmietaju riesit, nas detsky detto. Zial lekara este menit nemozeme.
Poradte prosim co vam pomohlo. Syn teraz vazi 5,7 kg a meria 68cm
Dakujem

inull5
23. sep 2015

@michala.s ešte máte sondu na kŕmenie? Je zvláštne,že to nechcú riešiť. Ak spapa to co pises,je to ozaj dosť,ale zasa aj tej stolice je dosť. Je veľmi veľa možností prečo babo nepreberá a my tu môžme len hádať. A je spokojný?

maslenka47
23. sep 2015

@inull5 na co sondu? liter mlieka je dost pre polrocne dieta. + este k tomu prikrm... ak pri tomto mnozstve nepribera, navyse ma stolicu 6x za den (tj po kazdom krmeni?), tak to mlieko pravdepodobne nevie stravit.

@michala.s ake mlieko davate? Ja by som pre zaciatok skusila mlieko pre deti s intoleranciou laktozy. Pripadne skusit do mlieka pridat napriklad ColiPrev.

michala.s
autor
23. sep 2015

@inull5 celkovo posobi velmi spokojne, papa velmi rad a teda kazde 3h 150-170ml mliecka. Sondy sme sa rychlo zbavili, doma sa vyborne roztahal z flase. Len sa velmi poti a teda aj vela cika

michala.s
autor
23. sep 2015

@maslenka47 co je to coli prev? Nakolko mal 4m ATB tak sme davali aj probio. Test tolerancie na laktozu mu robili este v nemocke. Davali sme bebu pre predcasniatka a presli sme na babylove mliecko.

maslenka47
24. sep 2015

@michala.s coliprev obsahuje laktazu (enzym potrebny na stiepenie laktozy). Aky test na laktozu mu robili v nemocke? A co zistili?

michala.s
autor
24. sep 2015

@maslenka47 robili zaludocnu aj krvnu znasanlivost a vsetko bolo ok

janickacrazy
24. sep 2015

@michala.s Robili mu testy aj na bielkovinu kravského mlieka či len na laktózu? Lebo to sú 2 rozdielne veci. Moj tiež zle priberal a veľa kakal v 6mes. a zistili mu alergiu na kravské mlieko, po zmene mlieka začal pekne priberať a kakal už len 1-2krát denne.

michala.s
autor
24. sep 2015

@janickacrazy dakujem, spytam sa

inull5
24. sep 2015

@maslenka47 pytala som sa na žalúdočné sondu,či ju ešte ma,pretože písala že po 2,5 mesiaci v nemocnici ju dostal. A nebolo mi jasné,či ju ešte ma, alebo nie.