6 mesačné plačúce dieťa napína na vracanie až vracia

basika
2. nov 2008

Niekoľko zlých príhod ma prinútilo napísať túto tému, lebo už si neviem vysvetliť čo sa to deje a kedy to odzneje. Mám 6 mesačnú dcérku, ktorá keď usedavo a srdcervúco plače začne napínať až sa vyzvracia. Chodime plavať a dnes sa tam tak bála už len v miestnosti, kde sa prezlieka, že začala plakať, ale pokiaľ som ju obliekla, lebo sme teda nič neznásilňovali, tak sme si povedali, že ideme domov a teda kým sme ju obliekli plakala, až ju začalo napínať a vyzvracala čajík. Len čo som ju položila na to lehátko ,aby som ju obliekla, hrozný plač. Nechápala som, čo sa to deje. Som si istá, že to bol plač od strachu. Už tam nepôjdeme, to som si istá. To bola posledná príhoda. Predposledná bola v aute, bola mrzutá v ten deň málo spala a mali sme pred sebou 1/2hodinú cestu domov a mne sa ju nedalo nijak v tom aute utíšiť proste plakla až ju naplo a pozvracala sa.Ešte boli predtým asi 3 také príhody, ale to už nejdem rozpisovať.TEraz sa už aj bojím, aby sa ani moc nerozplakala, aby sa to neopakovalo. Keď sa to stalo 1.x tak som bola v šoku, lebo som nevedela, vtedy ale nevracala, len ju naplo. Proste je to hrozné, vtedy sa nemôže nadýchnúť, len ju napína...vracia, dotoho plače..jednoducho otras..nemáte niekto s tým skúsenosti, kedy môžem čakať, že to odznie, čím to môže byť, či je citlivá.. jednoducho si neviem dať na to odpoveď a trápi ma to..

bublinkajasminka
3. nov 2008

veronna - aj nato som myslela možno obedík ju trápi v brušku neviem

kili - skúsim a moooc vdaka

bilushka
3. nov 2008

Basika, tak ta potesim, nemas sama grcajuce babatko, aj to moje mi dava riadne zabrat v tomto smere...
Akonahle zacne velmi plakat, tak uz viem, co buce nasledovat, pritom ako male miminko nemal reflux, nevedela som co je vracanie u neho este ani v case kojenia, zavadzania prikrmov...ale teraz je to hroza, presne ako pises, akonahle zacne velmi plakat, sopliky mu stekaju do bruska a hned vracia, pred 2 tyzdnami mal nadchu aj kasel, bol zahlieneny, tak to som iba prala, kolko vracal, vravela som to aj lekarke a jej odpoved bola, ze to je taky typ deti...maju citlivejsi zaludok, pri placi sa hned roznervuju, stisne im zaludok a uz to ide...

Ja maleho napr. vobec nenechavam vyplakat, ale ked uz po pol hodine ako ma spat skace v postielke a vystraja, jasi sa, tak som zavrela dvere a nechala ho tam plakat a vysledok si viete domysliet: prezliekala som celu postel a nestalo sa to tiez jeden krat 😒

Sama neviem, ako mam postupovat, ci utekat a brat ho na ruky pri kazdom vzlyku alebo chodit len s handrou a umyvat to tu, aj dnes jedol obed, otvaral ustocka este vravel mnam mnam a po poslednej lyzicke sa napil vody a vyvracal sa ☹ Ziadny signal, ze uz nevladzem mama, nedavaj mi, nic 😒
A brusko ho nebolelo, skratka si odgrcol to co mal v zaludku prebytok a teraz spi 😅

basika
autor
3. nov 2008

bilushka - si ma moc nepotešila.

kili - ty musíš byť riadne psychicky silná osôbka. Po tom všetkom čo máš za sebou.

veronna - no možno by nebolo odveci tá šatka, len to by sa u nás musela Verulka zastaviť a ukázať mi viazanie a byť potom online na poradenie.

venonna
3. nov 2008

no ja poznam verulku len virtualne, ale myslim, ze ona Ti poradi v pohode 🙂
mne viazanie ukazali 2x a potom som sa ucila podla tohto:
http://www.nosenideti.cz/napoveda.php?id=uvazy
a tohto:
http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...
fakt to nie je tazke 😉

basika
autor
3. nov 2008

venonna - verulku poznám, virtuálne tiež...skúsená mamička...a ty ešte stále nosíš dcérku? Keď ja sa bojím dať 2tis korun za niečo čo nie som si istá ako budem používať. Toto je môj problém.

venonna
3. nov 2008

tak si satku pozicaj a uvidis, ako sa Ti to osvedci, na nosime.sk maju aj poradkyne nosenia, tak si mozes dat s niektorou "rande" a povypytovat sa 😉

kili
3. nov 2008

basika, už sa dajú v pohode zohnať šatky aj cez inzerát, tak skús popozerať, poprípade sa popýtať v téme nosenie deti, či niekto nepredáva.

zuzka1.
4. nov 2008

NAm sa toto satol ovsera. odsavali sme sopliky a samko strasne plakal, potom sa utisil a isli sme papat asi asi po 20ml sa pozvracal strane moc, tak sme ho nechali tak. Hadam sa to uz nestane.

rastislava
27. júl 2010

ahojte,ja mam ties taky problem,moja dcerka mala 18dva rocky,stiri mesiace do zadu to zacalo ked plakala hned ju naplo a zvracala sa,prvikrat a druhikrat som si z toho nic nerobila ale ked to bolo castejsie tak uz som sa toho bala u lekara sme este neboli co by mi on na to povedal ale ked som si precitala vase odpovede tak ma aj strach presiel ale co najskvor sa pojdem porozpravat z lekarom.

kacena_1
16. aug 2011

moj 16 mesacny syn ked trucuje, strci si palce do ust a napne ho na zvracanie, popripade zacne kaslat tak ze ho napne tiez, ked spadne, alebo ho nieco boli tak poplace a je ticho....co vy nato?