6 mesačný sa nevie otočiť. Čo mám robiť?

dadak
18. okt 2007

ahojte dievcata. velmi sa trapim kvoli malemu. este stale sa neotoci na brusko a vraj ma zvyseny tonus. ze je taky tuhy volajaky. cvicime vojtovku, ale cim viac s nim cvicim, tym zase mi dava hlavicku len na jednu stranu a zistili mu i tortikolis. kedy to ma zacat liezt alebo sediet, vraj by uz mal a doktorka ma vykrstila, ze je dajaky slaby. ma 9,1 kg podla mna je dost pevny. len je pravda, ze sa este neotoci, ani nesedi...povzbudte ma prosim....dakujem.

zuzkaoko
3. nov 2010

@lala2
dakujem ti veľmi pekne za info. až teraz som si to prečítala. správa mi nedošla, pozrela som si stránku. a tam som videla že si mi napísala.
my sme po 3 dnoch sa začali krútiť z jednej aj z druhej strany na bruško a naopak. super, zvládla to.
len stále sa neplazí a ani neštvornožkuje. strašne sa hnevá na zemi. ostane ležať na brušku a plače lebo nedosiahne hračky. taký spustí plač že až. skúsim dnes ten cvik a uvidím. dúfam že pomôže. v decembri ideme do poradne, kto vie či nás pani dr. nepošle tiež cvičiť. drž palce a my Vám držíme tiež a tešíme sa s Vami. ahoj.
zabudla som napísať že ona má asi slabé rúčky, ale ostáva na lakťoch a nevystrie rúčky. no neviem.

zuzkaoko
19. nov 2010

@lala2
tak začali sme chodiť na rehabilitáciu. robíme ale iné cviky ako si ty písala. včera sme začali s cvičením ale máme doma plaču a plaču. musíme cvičiť aj na krčik lebo držíme hlavičku viac na jednu stranu. a vy ako pokračujete?

petulaptt
2. okt 2014

Ahojte, chcem sa spytat, mam 6 mesacnu dcerku narodenu o mesiac skor. Chodime stale na rehabilitacie, lebo sa im stale nieco nepaci. Teraz je to, ze na brusku neotvara paste, resp. ze ich malo otvara. Naozaj, je to take vazne a vsetky deti v 6. mesiacoch uz maju na bruchu dlane otvorene? Tvrdia mi, ze ked to nerozcvicime tak to samo tak skoro nepride a bude mat problem sa dat na styri. A este ze si strka palce dovnutra a moze to znamenat v buducnosti skoliozu. A ked s nou budem dalej cvicit tak ich tam nebude davat a nebude mat akoze skoliozu? Velmi tomu nerozumiem....