6 mesačný sa nevie otočiť. Čo mám robiť?

dadak
18. okt 2007

ahojte dievcata. velmi sa trapim kvoli malemu. este stale sa neotoci na brusko a vraj ma zvyseny tonus. ze je taky tuhy volajaky. cvicime vojtovku, ale cim viac s nim cvicim, tym zase mi dava hlavicku len na jednu stranu a zistili mu i tortikolis. kedy to ma zacat liezt alebo sediet, vraj by uz mal a doktorka ma vykrstila, ze je dajaky slaby. ma 9,1 kg podla mna je dost pevny. len je pravda, ze sa este neotoci, ani nesedi...povzbudte ma prosim....dakujem.

maaja
18. okt 2007

ja mu tie papucky davam len kvoli teplu ked ideme von, doma je bosy ... mame podlahove kurenie ... fakt mu mozem dat topanocky ? nebude to kvoli niecomu vadit ?

aj ja casto prebalujem, asi kazde dve hodiny ... a mame nieco cez osem kil 🙂

sisa_30
18. okt 2007

Mas pocit, ze je to priskoro? Obut mu topany? Mozno sa ti aj na nozky postavi a zacne bezkat. Myslim, ze to nie je skoro, je to tak akurat.Myslis, ze v com by mu to malo vadit? Alebo mu kup papucky na zavezovanie...vsak uvidis...Ved sa neboj neublizis mu...

melory
18. okt 2007

ja mam klasicke topanocky - papucky na snurky. take co uz len detom sa kupuju vacsie a vacsie. tieto prve jej davam prave do behaka, ale potom vyzujem, nech si nohy oddychnu.

melory
18. okt 2007

inak k tym pliekam, ja som taaaak velmi chcela pouzivat pri hugovi huggis, alebo sa mi to podobalo z jeho menom 😅

maaja
18. okt 2007

ani neviem comu by to malo vadit ... mala som pocit, ze nozky by mali byt volne ... aspon kym teda nechodi ... a nie je ste priskoro na to chodenie ? 😀

melory
18. okt 2007

to teda je, 😒
klby su este makke.
ale ani behak by sa nemal...ale ked ma papucky 😀
no na nohy sa vlastne dava sama, ked ide po srtyroch tak sa da aj na nohy a ako vravim, v postielke sa uz vytahuje.

sisa_30
18. okt 2007

Sylvinka sucha nozickami a veru sa jej podari si ich povyzuvat aj samej 😕

maaja
18. okt 2007

aj nam sa vytahuje - skriabe sa po mne 🙂 taky je zlaty, tak strasne sa snazi 😀

melory
18. okt 2007

sisa prestne tak a mam dojem ze to robi umyselne

maaja
18. okt 2007

Marek nesucha ... dokonca ked ho aj drzim pod pazuskami, tak ma skor tendenciu skakat ako vrabec a nerobi kroky ... len ked ho nanutim ...

melory
18. okt 2007

lebo nema cvik z choditka.

maaja
18. okt 2007

ze by som predsa len zacala lobovat za to choditko ? 😎

sisa_30
18. okt 2007

Melory a nepouzivas Huggies? Preco? Sylvinka sa este sama nepostavi, len ked ju ja taham resp. drzim za rucky a ona sa pritahuje. Som sa minule nasmiala sa mi prisala na lice a ja cela happy ze tolko lasky a ona tak ma uhryzla, ze veru aj po laske bolo hned, ale ten jej usmev vsetko zahojil... 😀

maaja
18. okt 2007

no hej, tak sa postavi aj Marek ;)

sisa_30
18. okt 2007

Melory: hlavne vtedy to robi umyselne ked sa ponahlame vonku. A ked mala este tie dekoracne, tak sme ich stracali z kocika,ludia po mne vykrikovali ze topanku... 😀 a teraz mam nastastie fusak, tak vsetko zostava v nom 😀

sisa_30
18. okt 2007

Maja: ked mu das topany tak ver, ze sa na nohy bude snazit postavit teda si mysli... u nas to takto bolo...Skus ved tie veci su pre nase deti vymyslene nie?

sisa_30
18. okt 2007

Melory vy zubky nemate?

ajajaaaj
17. jan 2009

ahojte...
moja dcerka bude mat buduci tyzden 6 mesiacov...porodna vaha bola 3kg a teraz ma takmer 9kg!!! a ja sa bojim, ci nebude mat nadvahu neviem kolko ma cm, lebo moj krajcirsky meter ma iba 64cm (takze ma viac)...mala je plne kojena, doktorka kazala uz prikrmovat....snazim sa jej davat papat kazde 3 hodiny, lebo ked jej dam skor, tak spapa iba trosku a uz nechce..vacsinou papa tak, ze taha par minut, potom zaspi a pocas spanku potom este opat taha a ked sa zobudi, tak si potiahne zase....neviem, ci to nerobim spravne, ci ju nemam nechat tak......odjakziva sme mali s papanim problemy, odmieta mi prsnik, velmi sa trapime pri papani, ja uz nemam niekedy dost sil...niekedy nepapa aj 5 hodin a nejako ju to netrapi...zaspi iba na prsniku, alebo s cumlikom v ustaach ....a to spinka tak 3x denne po pol hodinke...niekedy sa podari aj viac...vecer, ked ide spinkat, tak papa niekedy pekne, niekedy sa dost trapime....a pottom sa dost casto budi, do polnoci aj 3x, tak jej dam zase papat, parkrat potiahne a zaspi....papame po leziacky, lebo ona sa inac ani nenapapa..
..bojim sa, ci nebude mat nadvahu ked bude vacsia....lebo ju krmim ako nejaky hotentot, asi ju prepchavam, preto nechce a kvoli tomu ked bude obezna, tak ma bude cely zivot nenavidiet....
co myslite?

saska.t
17. jan 2009

ajajajaaaj - skopiruj tvoj prispevok do temy "dakujeme annag" ona ti odpovie fundovane na tvoje otazky a nerob si starosti 😀

ajdika
17. jan 2009

ajajaaaj neboj, môj malý mal 9 kg (bez 20 g) v piatich mesiacoch. A to len pri výlučnom dojčení 😀

ewelina34
26. mar 2009

ahojte ja mam 6 mes.vanesku je to krasne babo..mi sme prisli domov po7 dnoch lebo sme prisli na svet cisars.rezom ako aj jej 2starsie sestry. 🙂 no mam z nej radost dnes sme sa vazili a mame 7250kg.je od narodenia velmi obratna ona prave ze nebude na chrbatiku len sa preotaca na brusko dr.nas chvalila ze je zilka.. 😀 a asi uz bude aj rackovat na nozkach stoji uz davno pevne aj posedi je to malicky huncutik 😀

zelmirka1
26. mar 2009

ahojte
moj maly je plne kojeny a vazi 7400 g, otaca sa sam na brusko na obidve strany, je rad na brusku, dokaze sa otocit okolo svoje osi a dociahnut hracku ktoru chce, na chrbatik naspat sa este neotaca. Samozrejme si chyta nozicky a papa palceky, na to sa nas doktorka pytala ci robi.
Nesedi ani sa nestavia na nozicky ale to este nemusi, babo by vraj nemalo byt posadzane rodicmi alebo stavane na nozicky.

claudinka
27. mar 2009

Moj mal v 6. mesiacoch okolo 8,5 kg, otaca sa na brusko aj naspat ohromnou rychlostou, ako neznasal byt na brusku, tak to teraz miluje.. ale zato o sedeni ani chyru, ani slychu, ani nozicky si nepapa palceky a na nohy sa stavia, ked ho drzim, ani za svet nechce sediet

vejinka
27. mar 2009

ahojte moj maly mal v siestich mesiacoch 8 kil a cez 75 cm teraz je to uz o vela viac...tak okolo 9 moze mat pretaca sa len z bruska na chrbatik naopak ani za milion 😅 nenavidi byt na brusku preto sa behom sekundy obrati ale pekne sedime sice sa sami neposadime ale vydrzi sediet sam bez opory aj hodinu a nohy si chytame ale do pusy je daleko skor tak kolienka si chyta ako palce na nohach nelozime ale musime sa furt hojdat a skackat stavia sa na nohy

vichrica
14. apr 2009

Ahojte, my máme v 6 mesiacoch 6,5 kg, ale pretáčanie sa nám vôbec nepáči, a to už vôbec nehovorím o ležaní na brušku. Na boku sa jej páči ležať, no najradšej sedí alebo skáče na nožkách, keď ju podopierame.

lucia1004
14. apr 2009

ahoj vichrica, my mame v 6 mesiacoch 6,9 kg🙂 my sme na brusku nastastie radi a pretacame sa a robime tzv. sikmy sed... prosim Ta, Laura sa ti posadi uz sama? alebo ako sedi? papa MM alebo UM?

suziad
14. apr 2009

moja mala ked mala 5m vazila 7.25 ja neviem vsedci vravia je tlstucka ale mne sa nezda 😒 , na buduci tyzden ideme na poradnu tak uvidime kolko ma. Inak sama este nesedka ale pretaca sa z chrbta na brusko zatial na jednu stranu, druhu estelen skusa. 😀 tiez sa jej paci ked ju postavim na kolena vzdy sa zasmeje, ale len nachvilocku.
Na bruzku zdviha ritku na kolienka ale este nevie spravit klik.

lucia1004
14. apr 2009

suziad, my sme sa zacali pretacat z chrbta na brusko pred dvoma mesiacmi - tiez len na jednu stranu - ale ja som to nenechala tak a davala som mu na tu jednu stranu zabranu a motivovala som ho mobilom na druhu stranu, a tak sa mu aj druha strana stala prirodzenou, tak mi to poradili na rehabilitacii. Maly mi robi klik, rozhojda sa, rozplasti sa, ale nevie este stvornozkovat.

mamutka
14. apr 2009

nas macik bude mat tento piatok 6 mes a pretaca sa na brusko uz dost dlho, naopak to urobil asi len dvakrat. na chrbatiku si palceky na nozkach cmula asi mesiac, ma teraz 9 kg, plne kojeny, netreba sa bat ze kojene dieta by bolo prekrmovane, vytiahne kolko potrebuje, nie aby sa nadzgalo, lebo sanie je dost makacka, ma dost tak prestane. Nas ani nema pokom by maly 🙂 skor babatko na UM sa lahko prekrmi, ide mu to bez namahy do pusy, tak sa moze pchat do plna, ak chce 😝 takze ak drobci super priberaju z kojenia, tak si gratulujte, nestresujte sa. Za chvilu budu behat a schudnete obaja 😀 moj manzel si mysli, ze nase dieta musi byt popredu a mal by uz sediet a stavat sa a tak, najlepsie aj podpisat sa, tak ho len schladim ze ma cas na vsetko, urcite ho nebudeme davat sadnut skor ako sa posadi sam. neviem po kom by bol taky popredu 😀
no ale maly sa tvari dost sebavedome a kuka na nas ako na zamestnancov, by som rada vedela na co pritom mysli 🙂

suziad
14. apr 2009

mala je kojena ale vecer obcas dokrmim UM ked je nervozna a este vytiahne 50ml. Aj Lejka si chyta nosky ale do pusi si ich nedava jej nechutia 😀 .