6 mesačný sa nevie otočiť. Čo mám robiť?

dadak
18. okt 2007

ahojte dievcata. velmi sa trapim kvoli malemu. este stale sa neotoci na brusko a vraj ma zvyseny tonus. ze je taky tuhy volajaky. cvicime vojtovku, ale cim viac s nim cvicim, tym zase mi dava hlavicku len na jednu stranu a zistili mu i tortikolis. kedy to ma zacat liezt alebo sediet, vraj by uz mal a doktorka ma vykrstila, ze je dajaky slaby. ma 9,1 kg podla mna je dost pevny. len je pravda, ze sa este neotoci, ani nesedi...povzbudte ma prosim....dakujem.

maaja
18. okt 2007

mne sa nezda ze by mu tie kase nejak zabrali a nebudi sa po nich 😖 budi sa rovnako ci uz mu kasu dam alebo nie ... neskusali sme ine kase, lebo zatial sme ich len opatrne papali, lebo tiez Dr povedala, ze pockat ... lenze ja som nevydrzala cakat 😀

brokolicu ? to mu moc nedavam ... iba obcas, ale netrha sa za tym .... jeho najoblubenejsie je mrkva+zemiak+kuracie meso - take skor riedke ako huste ...

sisa_30
18. okt 2007

moja Kyselinka popapa vsetko. Tak ju volame, lebo popapa vsetko. Ja dam malej taku hustejsiu kasu a veru sa stalo ze aj rano o pol 6 vstala no mali sme aj take obdobie, ze o pol 2 v noci vyspinkana a do 4 sme boli hore a potom zasa buvat xi xi

maaja
18. okt 2007

Marek vzdycky v noci spaval dobre - od deviatej do stvrtej ... len nejak posledny mesiac sa budi ovela skor ... ale aj ked sa zobudi, tak sa len napapa a spi dalej ... cele nocne zobudenie trva 20 minut 🙂 my sme nikdy neboli v noci dlho hore 😎

sisa_30
18. okt 2007

aj Sylvinka sa napapa a buva, ale stalo sa aj to, ze sme boli hore, ale to bolo asi 3x, a niekedy chce len dudlik a buva dalej. Su zlatunke tie nase drobce, ze?

maaja
18. okt 2007

to teda hej 🙂
pozeram, ze ste len o kusok starsi od nas ... kedy ste sa narodili ? my 30. marca

melory
18. okt 2007

nasa je ako citam u inych mala ale zato sikovna. na to ze sa narodila 3900g teraz ma len 7kg. ale vie sediet od 5.mesiaca sama bez opori a uz teraz lozi po styroch.

maaja
18. okt 2007

melory a davas ju v pohodke sediet, hm ? lebo mne dr povedala ze nesmiem 😝 az ked sa sam dokaze posadit ... fakt lozi ??? nam sa smyka podlaha ☹

sisa_30
18. okt 2007

my sme 22.3 a mimochodom uz 2 tyzdne kakame na nocnik, kupili sme taky s opierkou, lebo je obrovska sranda hadzat sa dozadu tak sme museli taky kupi a veru ked ju dam tak kazdu pol hodinku na nocnik tak sa vycika a ked zacne tlacit tak rychlo na nocnik premiestnim a je to.Zacala som tym, ze som ju posadila na nocnik ked som ju isla kupat a pustila som vodu, vtedz sa vycikala a teraz ked ju posdim s chce sa jej tak sa hned vycika, ale niekedy nie...a máme 2 zuby na spodu, je zlatunka...

maaja
18. okt 2007

jeeej, ze by som uz zacala davat na serblik ??? pochopi to, ze je to na cikanie ? 😀
inak u nas v aprilovkach mame Riška čo sa narodil 22.3. 😎
my zuby este nemame 🙂

melory
18. okt 2007

maaja fakt lozi, tiez sa jej smika, je to aj smiesne, ale v detsej mame koberec, teky pre deti, a na posteli jej to ide.
ona sedi velmi rada. doktorka nic nehovorila. lebo ani ja som jej nepovedala, ze sedi.

sisa_30
18. okt 2007

ja mam kamosku co jej dcera stala na nohach od 4 mesiaca a teraz chodi v choditku len taky fukot, ale mojej sa velmi do choditka nechce. Radsej so mnou. A co sa serblika tyka, asi to chape, lebo sa vycika a je to super. A plienky ake pouzivate? Ja Hugies premium su super...

maaja
18. okt 2007

ja som sa s tym sedenim prekecla 😎
Marek sa len obcas da na styri, ale hned sa rozplasti ...
ked je na zemi, tak sa dokaze tak otacat okolo vlastnej osi, to je tiez smiesne 🙂

sisa_30
18. okt 2007

Sylvinka sa prevracat nechce ani na boku velmi nemusi a na brusko ked ju dam tak len chvilku a dost. 😕

melory
18. okt 2007

ja som stale verna pamperskam, moj hugo tiez takto cikal do serblika a bolo to dobre, lebo sa skoro oducil od plienok.
stela tiez ako sarkan beha po byte, najradsej sa v nestrazenej chvili zjavi pri kvetoch a sklbe ich, alebo ked sa s hugom nahana.

veronika13
18. okt 2007

sisa, nedáme tých naších drobcov dokopy? Rovnaký dátum narodenia, bude sranda 😀 😀

maaja
18. okt 2007

my tiez mame Pampersky, nejak ma tie Huggies nepresvedcili 😖

my choditko nemame ... ale uz som citala vela bab, ze je to super vec 😀 ale zasa lekari su proti 😝 a hlavne moja svokra 😝 😝 😝

sisa, a ako choid mala s tebou ?

melory
18. okt 2007

silvia ved ty patris k nam aprilovkam....

sisa_30
18. okt 2007

na pamperskach sa mi nepaci, ze nemaju ten pruzny pasik na chrbatiku. Hugies to maju a presla som na tuto znacku preto, lebo kes sa moje dieta polafotilo a tak redsie, tak to mala vsetko na prsiach a postekane po nohach a vselikade a mala som ak Slim end Play a tie to tiez nemaju tak som zostala verna tejto znacke.Sa mi zdaju aj lepsie v savosti...

Veru aj ja mam kvety vselikde asi budem musiet popremyslat o zmene, aby nieco nepojedla... 😝

maaja
18. okt 2007

my sme vsetky take "aprilovky" 😀 😀 😀
Risko 22.marec
Stela 25.marec
Marek 30. marec

maaja
18. okt 2007

ja sa asi budem velmi cudovat ked zacne Marek chodit a obtrhavat kvetiny 🙂
ale viac sa bojim toho, ze my mame vsade sklo - sklene dvere, sklene zabradlie na schodoch a tak - to bude vsetko take ucapkane 😝

sisa_30
18. okt 2007

MAAJA : Pekne ju chitim popod pazuchy a vykracuje ako general. Kupila som jej tie topanocky kozene na snurovanie aby mala nozky v pevnom a uz som skusala aj za rucky ju chytit, ale vacsiu istotu ma ked ju drzim pod pazuchami. A ked ju chcem posadit tak to hned na nohy a nie a nie sa zlomit v pase, tak sa nasmejem dakedy. A uz aj blabotat zacina a pluje, minule mala aj na mihalniciach 😀

melory
18. okt 2007

sisa to zalezi asi od postavy dietata, lebo hugo bol ako pavucik a huggisky sa mu dali do grce a precikal aj prekakal. preto tie pampersky.

sisa_30
18. okt 2007

veru aj ja same sklo doma, len aby si neublizili nedajboze.

maaja
18. okt 2007

no hej, aj ja ho chytom pod pazusky a cupkame - strasne sa mu to paci, normalne sa na tom smeje 🙂 keby to vedela nasa DR ze s nim tak chodim, tak asi zavola na socialku 😝
topanocky este nemame - iba takych havinkov, ale to su skor take ponozkopapucky nech ma nozky v teple ...
a blaboce tiez velmi, niekedy sa vieme tak pekne porozpravat 🙂 dokonca uz vie povedat ze co ide papat 😀 mlieko - povie ze "ko" 🙂

sisa_30
18. okt 2007

Veronika, beriem Ta za slovo 😀 kedy sa mame hlasit u Vas? 😀

veronika13
18. okt 2007

to by malo byť naopak, nie?

maaja
18. okt 2007

aj nam sa Huggiesky precikavali ☹
obcas sice aj pampersky, ale to bol ćas na zmenu cisla - uz mu idem davat 4ky !

melory
18. okt 2007

ano to vedia, prskat jedlo a smiat sa pri tom, dat ruku do taniera, moja sa uz snazi postavit v postielke.

melory
18. okt 2007

sisa ja som to vyriesila 😅 chalani maju pindura a ten sa pri cikani postavy a tak su nie vhodne huggisky, ale pri babe asi ano.

sisa_30
18. okt 2007

Veronika dame stretko niekde v strede xi

Maaja kup mu radsej poriadne topany, lebo hentie dekoracne nie su velmi vhodne na chodene.

Ja pouzivam Hugies Premium a neviem, este sa mi nestalo ze by precikala, mozno jej to casto menim 😅 a 4 máme uz 3 balenie Moja Blška má 8560g