6 mesačný sa nevie otočiť. Čo mám robiť?

dadak
18. okt 2007

ahojte dievcata. velmi sa trapim kvoli malemu. este stale sa neotoci na brusko a vraj ma zvyseny tonus. ze je taky tuhy volajaky. cvicime vojtovku, ale cim viac s nim cvicim, tym zase mi dava hlavicku len na jednu stranu a zistili mu i tortikolis. kedy to ma zacat liezt alebo sediet, vraj by uz mal a doktorka ma vykrstila, ze je dajaky slaby. ma 9,1 kg podla mna je dost pevny. len je pravda, ze sa este neotoci, ani nesedi...povzbudte ma prosim....dakujem.

nenka83
18. okt 2007

dadak ahoj.ja ked som sa na neurologii pytala kedy sa tak deti pretacaju na brusko tak mi povedala, ze niekotore aj ako 7 mesacne, ze nemam panikarit!ze kazde dieta je ine.nasa sa pretocit viem, no mozno raz tak urobila, nechce sa pretocit na brusko, lebo celkovo na nom ani nechce byt! ani sediet sama este nevie.ked ju dam posedi, no ochvilu sa prevali nabok.na nohy sa skor driape.furt len skakat.no podla mna je lenivsia.ma 7 kil, mozno trosicka viac.cudujes sa takemu 9 kilovemu puckovi ze sa mu nechce.podla mna je kazde dieta individualne, niektore su sikovnejsie niektore lenivejsie!

katuska01
18. okt 2007

ahoj myslim ze to nieje nejaky ziadny problem poznam vela deti a kazde sa prevracalo aj sedelo v inom veku a o dost neskorsie takze neboj

margaretka11
18. okt 2007

nenka aj katuska majú pravdu. Každé dieťa je iné. Ja mám možnosť doma si porovnávať hneď dve, o chvíľu 7 mesačné deti. Simonko váži 7600 a je to šidlo, o prevracaní nemá zmysel hovoriť, on už sa prevaľuje. Lenže už sa mi postavil aj na štyri a včera sa mu podaril historicky prvý krok 😉 . A Simonka? Tá váži 7400, pekne sa prevracia, vie sa dostať ku každej hračke, ktorú chce, ale na štyri sa nestavia ani náhodou. Jej to na brušku jednoducho vyhovuje a zatiaľ stačí. Simonko sa aj dvíha do sedu a ona ešte nie. Každý si jednoducho ide svojim vývojom. Takže dadak sa neboj, keď tvoj synček zistí, aký je parádny rozhľad na brušku, začne sa prevracať viac. Ale to je vec prírody, ty možeš pomocť, ale nesmieš nič robiť nasilu len preto, že toto by už mal robiť a nerobí. A navyše s ním cvičíš, takže určite sa o chvíľu Samko rozhýbe. Nám najviac na pretáčanie pomohla hrazdička, Simonka tiež bola tá lenivšia, ale v snahe dostať sa k hrkálke urobila všetko možné 🙂

dominica
18. okt 2007

ahoj dadak, neviem, či ťa poteším, ale môj malý je narodený predčasne, takže nás sledujú na neurológii a pretočil sa mi dnes prvý krát. Včera sme na neurológii boli a dr. mi povedala, že je šikovný, že je na tom ako normálne narodené deti v termíne a že má čas. Keď mu totižto pomôžem, tak sa v momente pretočí, ale nevie si tie nožičky sám prekrížiť, aby ho to otočilo. A dávam mu hračky tak, aby sa za nimi musel otáčať s hlavou a postupne celým telom. Neboj, nič sa nedeje, doktory - obvodný zbytočne stresujú. Naša obvodná chcela aby sa pretočil už dávno, ale neurologička povedala, že všetko je ok.

nenka83
18. okt 2007

margaretka no napodobne.za hrackou sa mi prevali, inac kasle na to.do sedu v kocari sa mi taha, dakedy ju dam aj posediet v kociku a cusi ako mucha.no na styri ani pocut, len dviha ritku ako diva.niekedy mam pocit ze ma slabe rucicky na to.

margaretka11
18. okt 2007

nenka, tak to ja mám taký tušák, že o chvíľu sa aj tebe Ninka postaví na štyri. Totiž Simonko presne tak začínal. Dvíhal riťulu ostošesť, ale ručičky nie, tiež som si myslela, že ich ešte nemá dostatočne silné. Ale pred pár dňami to z ničoho nič skoordinoval a postavil sa na štyri. Len teraz ešte nevie, čo ďalej 😀 . Urobil síce jeden krok, ale inak sa na štyroch iba pohojdáva. Horšie je, že ho aj uspávam na štyroch. 😀 To vieš, objavil novú polohu,tak mu to nedá pokoj 😀

dominica
18. okt 2007

a malý má okolo 6,5 kg a sedieť ho ani nehne, ale ukázali mi tiež ako cvičiť, aby sa mu spevnila chrbtica a naučil sa sedieť. A dokonca niektoré veci aj predbieha, ale to mu vraj nemám dovoliť. Je narodený o 6 týž. skôr a nožičku dáva ako by sa chcel postaviť a že to má robiť až neskôr. Najprv sedeť, štvornožkovať a až potom sa stavať a on by sa chcel asi postaviť. Ináč Vojtovku necvičíme, sme v poriadku.

margaretka11
18. okt 2007

Dominica, tak ale potom sa tvoja neurologička nemýli a malý Alex je naozaj šikovný 🙂 . Ja keď podám Simonkovi palce, tak sa zodvihne do sedu, ale v ňom sa neudrží, hneď ho preváži dopredu, takže viem, že ešte nato nie je pripravený 🙂

dominica
18. okt 2007

mne sa sám keď podám ruky nezdvihne, musím ho držať a v sede robí to isté čo tvoj 🙂

dominica
18. okt 2007

ale v kočári ho dávam trošku sedieť na strednú polohu, lebo ležať už nechce a doma sme vo vajíčku keď je mrzutý

margaretka11
18. okt 2007

Mne sa tiež dlho nedvíhal, to len teraz tak dáko spevnel. A Simonka, tá má zrejme ešte čas lebo keď jej podám ruky, tak sa trošku podvihne, ale nie do sedu.

margaretka11
18. okt 2007

My máme drobcov trochu vyvýšených len v golfáčoch, ale v klasickom kočiari pekne ležkajú. Moji sú zas v autosedačke nervózni lebo tam majú nedostatok pohybu.

dominica
18. okt 2007

a Alex nejak polohu na brušku nemusí, tak možno ho to neláka pretočiť sa. Ž e by mal toľko rozumu? 😉

margaretka11
18. okt 2007

No však tí moji sa tiež škaredili, keď som ich dala na bruško. Ale ja som ich šupla pod hrazdičky a ako som spomínala, tam sa obaja začali vrtieť ako diví 😀

dominica
18. okt 2007

ja mu dám keď je v tej autosedačke hračky, alebo hrazdičku a je pokoj, teda bol, už začína vymýšľať a chce aby som sa mu venovala, no nemôžem ani navariť, lebo potom stále piští. A zobudil sa, takže letím, ale ešte sem mrknem.

margaretka11
18. okt 2007

moji sa tiež teraz zobudili, tak idem aj ja 🙂

luminkasp
18. okt 2007

tak my uz chvilu vydrzime sediet, kym nechce nieco chytit, ritku tiez dvihame, aj na 4 sme uz boli, ale este sa nevieme posuvat, mame 6950g

tinockaaa
18. okt 2007

ahoj dadak, alica má dnes 9 mesiacov a po štyroch nikdy nechodila, jej to viac vyhovuje plazením. smejeme sa z nej že vojaci jednotiek umfor sa môžu skryť. 🙂 tým pádom ale že sa nestavala na štyri, tak si ani nevedela dlho sama sadnúť. sama si sadla len nedávno, až keď mala 8 mesiacov a niečo. ona sa skôr dokonca postavila ako si sadla. tiež ma lekárka trošku vystresovala, ale každé dieťa je naozaj iné, nedá sa ísť presne podľa tabuliek. za posledé 3 týždne ale urobila neskutočné pokroky. Asi sa jej konečne chcelo. 😀

vita1
18. okt 2007

ahojte, neviete mi niekto odporucit dobreho detskeho neurologa v bratislave? nas maly sa narodil o mesiac skor a je mierne hypotonicky. od prveho mesiaca chodime k neurologicke, ale nie som s nou spokojna 😖

monca301
18. okt 2007

ahoj. Moj syncek sa tiez nevie pretocit na brusko, nevie sa plazit. Vahu ma 8100kg. Nemusis sa bat krsna sa tiez nevedel plazit a ani nevedel chodit po stvornozky a ma uz 7 rokov. Nemaj strach on sa to nauci.

lilyk
18. okt 2007

ahoj vita, my chodime na neurologiu na mileticovej ulici, vola sa to Sinalgis, je to sukromne a plati sa tam 300Sk za vysetrenie ale su naozaj dobry, taktiez sa mozte objednat na urcitu hodinu a nemusite cakat 😉

vita1
18. okt 2007

ahoj lilyk, a potrebujem k nim odporucanie od obvodnej? mam pocit, ze nasa neurologicka nic neberie prilis vazne. mala som dost tazky porod a maleho museli po narodeni kriesit a ona ho doteraz ani neposlala na vysetrenie mozgu 🙄 🙄 🙄 nerada by som nieco zanedbala..

sisa_30
18. okt 2007

mám 7 mesacnu dceru a tiez sa naprevrati na brusko, ani na boku velmi nechce byt. Ale co sa noh tyka, nedbala by chodit stale...moj syn teraz 10 rocny chodil v 8 mesiaci sam a po styroch sa ucil chodit v 14 mesiaci... kazde dieta je ine a kazde ma svoj cas...

sisa_30
18. okt 2007

a este co sa sedenia tyka sedi pekne sem tam ju este hlava prevali, ale snayi sa nejako sa udrzat.

maaja
18. okt 2007

no vidim, ze maloktore babo sa dokaze samo posadit ...
dneska som bola u neurologicky a vravela, ze uz by sa mal prevratit z chrbatika aj dolava aj doprava na brusko, potom z bruska naspet a ze by sa uz mal aj plazit ...
a sediet ho vraj nemam davat, lebo ze bude hrbaty, teda ze bude mat spadnurte ramena ...
on sedi naozaj pekne sam a aj dost velmi dlho vydrzi, nespaadne ani ked sa za hrackami natahuje ... akurat ze si sam nevie sadnut ... inak zo sedu sa uz aj vytiahne na nozky - taka sa po mne ... ale na nozkach nevie este stat ...
a nevie sa prevalit z chrbatika na brusko, podarilo sa mu to len malo kfrat ...

davate babetka sediet aj ked sa nevedia samy posadit ????????

sisa_30
18. okt 2007

a preco by sa malo same posadit, na to maju este cas si myslim. Preto sa zavadza tuha strava v 6 mesiaci, lebo v tomto veku by malo dieta uz vediet same sediet, teda ako tak. Na to si este pockame kym sa sami posadia...)
Moja Sylwinka uz take kroky dava ako svet, len chodit a chodit. Myslim, ze nejaky tyzden a aj vy budete uz upitat za ruky. A s papanim je to u vas ako?

maaja
18. okt 2007

no ja tomu tiez nerozumiem - neurologicka stale vravi, ze ho nemam davat sediet az ked sa sam posadi ... ale ked sa sam posadi az v 9 mesiacoch ??? sa mi to zda take divne ...

s papanim ? no uz v pohode ... my sme zacali dost skoro, lebo Marek nebol kojeny .. a papa takto:
rano okolo osmej 180ml mlieko
okolo desiatej frutapura ovocko cely ten maly kelimok
obed okolo pol jednej - zeleninka, mesko, ryza + 90ml mlieko
okolo piatej 180ml mlieko
niekedy okolo siedmej 100ml kasa
a vecer okolo deviatej 180ml mlieko
no a v noci o druhej 180ml mlieko

medzitym pije dzusik riedeny vodou - mozno tak 2,5 deci dokopy za den 😖

sisa_30
18. okt 2007

ryza? na to dajte pozor, poriadne popucit, aby mu nezbehla....mne este doktorka nekazala ryzu, ale ja este dojcim...a dzusik som este neskusala ani pre seba nemam odvahu... a kase akej znacky?

maaja
18. okt 2007

ryzu rozvarim uplne domekka ... robim mu papanicky podla toho Mamaaja specialu ... a tam ryza spominana je 🙂
kasu som mu dala zatial len tu obcajnu od Nutrilonu ... myslim ze tiez ryzova bola ... ale to mu davam len obcas ...

dzusik davam Hami alebo Hipp, ale vravim, ze riedim vodou ... cistu vodu mi nechce 😖

sisa_30
18. okt 2007

aj kase Hami su super a aj tie prve, my sme vyskusali vselijake, lebo sa mi mala budila velmi casto v noci tak som skusila a pomohlo. Ale moja doktorka o tom nevie, vravela, že kase az po 8 mesiaci. Ale ked neobsahuju Lepok tak si myslim, ze nie je co riesit...
Aj HIPP su fajn a teraz mame Nestle a ta je taka zaujimava...

A brokolicu ma rad
?