6 týždňové bábätko má kožný problém

limetka69
8. apr 2016

Ahojte mamičky. Prosim, poradte mi, uz som zufala. Maly ma 6 tyzdnov a vyzera hrozne. Pred tyzdnom mal krasnu pokozku. Dnes vyzera strasne. Par dni do zadu sa mu urobili vyrazky, pomyslela som si, ze potnicky, alebo akne, ze sa cisti, no bolo to cim dalej horsie. Nakoniec ma cervene suche licka, sama krupicka, zlte chrasty v oboci, uska ako smirgel. Aj v uskach sa mu tvori maz biely ci co to je. Davali sme mu harmancekovy caj a v rovnakej dobe ho aj okupali so samponom bubchen. Sli sme k doktorovi, nemyslite si, ze nie. Hned nas odbila kozna, ze alergia. Dala nam imazol plus, to zabralo akurat na obocie. Licka ma este horsie z toho. A fenistil, ze ked sa to zhorsi. Tak som mu dala a cakam co bude dalej. Prosim kazdu skusenu mamicku aby mi napisala co to je a co na to zaberie. A hlavne ci tie uska maju nieco spolocne so seboreou, alebo je to ozaj alergia. Dakujem pekne za odpovede.

petulda333
11. apr 2016

@chorucka no moja kozna asi nevedela co hovori,stale sa opierala len o to ze atop.ekzem lebo manzel ho ma,maleho mi ani nevysetrila len hned urcila diagnozu,kazdy tyzden sme tam boli na kontrole a kazdy tyzden sme dostali nove masticky,vodicku a kvapky kazdy tyzden ma to stalo cca 20€ a nezaberalo,cca po 6tyzdnoch skusania som povedala dost a vzala maleho na alergologiu.ked ho uvidela lekarka povedala ze takto sa prejavuje alergia na mlieko,tie flaky co mal aj vyrazky,vracanie,krce a nervozita,vzala krv,urobili sa testy a vyslo nam alergia na bkm..preto odporucam aj autorke skusit alergologa,ani jedna z nas nie je dr,a len tak na zaklade popisu a fotky urcit diagnozu?ani skuseny dr by sa neodvazil.takze ani ty ani ja ani ine nemozu vediet co jej dietatu je,moze byt ze to prejde,moze byt ze mu nieco skodi..no treba to riesit..moj maly dopadol tak ze po skusani masticiek id koznej mu na licku po ekzeme ostala akoby jazva-take spalene miesto tam ma a moja penazenka je lahsie o dost €...

bianca
11. apr 2016

kto tu obhajuje koznych lekarov je blaazon.Kozna nehlada pricinu len placa placa rozne maste hnusne agresivne kym nieco nezaberie ale vzdy riesi len nasledok.....aka je rovnica??? Je to uplne zbytocne.Akurat vie povedat ze kupte si toto a hento .Alergolog/imunolog ide do hlbky .Zisti dovod preco a potom sa pricina podla moznosti eliminuje.

lucik85
11. apr 2016

@limetka69 moj maly to tiez mal teraz ..zlte chrasty na oboci hrozne aj v hlavicke ..takisto aj ekzem sa mu spravil asi v druhom mesiaci ..doktorka nas posielala na kozne pre kortikoidy to som ale odmietla..seboreu som premastovala a chrasticky pekne isli dole ..na ekzem mam konopnu baby mast do kupela ovseny kupel , ziadne sampony olejceky,pracie prasky ..ekzem zmizol nateraz ,seborea tiez

limetka69
autor
11. apr 2016

Zienky a treba mi na alergologiu vymenny listok od pediatricky?

kukakaj
11. apr 2016

@limetka69 treba, ale u takeho malinkeho babatka alergolog este nic poriadne nezisti, imunita sa este len vyvija

limetka69
autor
11. apr 2016

@kukakaj to mi povedali aj na koznom

sandey
11. apr 2016

My bojujeme s exzemom tiež tak od 6 t, máme na to kyselinu mliečnu, ichtyol zarábany a kortikoidnu masť mu davam len keď je to fakt zle, tak 1-2 x týždenne, máme fenistil, supinky sme tiež riešili v hlave salycylom, ale keď mu ich v nemocnici škrabali dolu, tak mu zliezli aj všetky vlásky, ale teraz aspoň tie supinky nemáme

adrianela
11. apr 2016

@petulda333 vsak prave, ze AE nie je len o strave ale aj o roznych inych faktoroch...takze kremujeme, zavadzame nove potraviny a uvidime...podla gastro vysledkov ma moj alergiu na BKM, vajcia, orechy, psenicu...teraz mu skusim kupovat bezlepkove pecivo a uvidim, bo mame nove vysledky zas...som zvedava ci sa to zlepsi, ked vylucim aj psenicu...ostatne alergeny neprijima...tak uvidime...vela ovplyvnuju aj zuby, je jar a vsetko kvitne, takze je to onicom u tychto malych babatiek... a aj tie vysledky z krvi nie su 100%ne...najhorsie je ze on by vsetko jedol co je na stole, bohuzial musime mu vsetko brat spred nosa a dat aspon nejaku chrumku, co moze....snad sa to vekom zlepsi 🙂

cathy26
11. apr 2016

@limetka69 ahoj...a ako ste nakoniec dopadli u koznej?

biokozmetika
11. apr 2016

ahoj, nečítala som príspevky ale s malou som mala podobný problém keď sa narodila- ževraj sa čistila z mojich hormónov a trvalo nám to skoro pol roka kým sa jej pokožka ako tak vyčistila. Používala som rôzne krémy ale nič z toho nezaberalo 😒 nakoniec mám pocit, že som jej tú pokožku len podráždili a ostalo jej to, že ju má strašne citlivú, má aj kontaktné alergie (hlavne okolo úst), no a v zime klasika ekzém na brade a líčkach. pre také maličké bábätko a tak jemnú pokožku je naozaj niekedy menej viac- ak sa dá nepoužívať vôbec žiadnu chémiu v krémoch pre tak malé deti a kortikoidnú masť len ak už sa vyskúšalo všetko ostatné...skús vyskúšať prírodnú kozmetiku- sú rôzne značky a každému "sadne" niečo iné (ja osobne mám eshop s nemeckou prírodnou kozmetikou PURE ELEMENTS ak by si chcela vyskúšať krémik pre deti, ktorý pomohol nielen mojej dcérke ale už viacerým detičkám mojom okolí). Netvrdím, že AE vylieči (AE je veľmi úzko prepojený s imunitou dieťaťa, stravou, klímou atď) ale pokožku krásne ukľudní a hydratuje. Túto zimu sme ho používali prvý krát a dcérka má KONEČNE lepšiu pleť 🙂

helenanovakova
11. apr 2016

my sme mali niečo podobné, ked bolo moje dieťa maličké a pomohol nám aloe vera first roztok a na to aloe vera gel. a skutočne zo dňa na deň bol viditeľný efekt a veľké zlepšenie.

adrianela
11. apr 2016

@helenanovakova a ako male bolo dietatko? Moj ma rok a dr.na gastre mi povedala, ze az od 2r.by som ho mohla skusit...ale vzhladom na to vsetko co uz mal si myslim, ze by mu to uz neuskodilo 😂😞

adrianela
11. apr 2016

@biokozmetika ahoj, ja by som asi skusila nejaky prirodny krem...bo moj ma tvaricku velmi zlu...stale cervena, pupacikova, sem-tam mokvava...je to velmi zle uz rok a neviem co by mu uz pomohlo...

helenanovakova
11. apr 2016

@adrianela no nemalo ani pol roka hádam. 4. m. tipujem. aloe zvonka, nám to dal lekár

adrianela
11. apr 2016

@helenanovakova aha...kazdy inak...no skusim to aloe uz teraz, bo vazne to je zle...tiez mi kamaratka hovorila, ze jej neter mala 14 alergii a skusili aloe vera vsetko zmizlo... tak to skusim...

helenanovakova
11. apr 2016

@adrianela skús, buď pomôže alebo neublíži. veľa zdaru

adrianela
11. apr 2016

@helenanovakova ok...dakujem...vsak prave, ze neublizi... dakujem za skusenost.... pekny den 😉

limetka69
autor
11. apr 2016

@cathy26 este sme neboli, muz dnes robi, ale rozmyslam nad alergologiou.

biokozmetika
11. apr 2016

@adrianela poslala som ti správu.

cathy26
11. apr 2016

@limetka69 jaj, neviem prečo som si myslela že idete dneska 🙂

babatkoo
11. apr 2016

@petulda333 uplne suhlasim. Ja som tiez kazdy tyzden chodila k dr. lebo maly (8 mesiacov vtedy) mal stale vyrasky. Tiez nam davala kvapky a maste. Az som sa na.rala a vyslovene som vyzobronila krvne testy. A zial tam nam vyskocil lepok. Dalej mi reaguje tiez na ine jedlo ale to z krvnych testov potvrdene nebolo. Ale ja viem ze vyrasky - ekzem ma aj z toho. Takze urcite treba ziadat krvne testy

petra3312
11. apr 2016

@limetka69 a zhorsilo sa to velmi?

limetka69
autor
12. apr 2016

No hlasim, ze sme sa vdaka mojmu sarmantnemu muzovi dostali na alergologiu, zajtra ideme na krv. Dali nam nutrilon na alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka. Hned po prvom papani sa konecne nepovracal ani sa neskruca, ale este nie je nic vyhraté, lebo po kazdej zmene mlieka mu bolo dva dni dobre. Tak uvidime, ze co bude o dva dni. A vysledky z krvi budu az na kontrole 10.5 takze si pockame. 🙂 po vysadeni fenistilu sa mu vyrazky narobili naspat. Takže si myslim, ze to bude fakt alergia na obycajne um, teda tu bkm. Lebo nic ine mu nedávame.

maykaaa1122
7. jún 2017

moj ma tvaricku velmi zlu...stale cervena, pupacikova, sem-tam mokvava...potom mi sestricka poradila bepanthen, casto ho natieram..super ucinok

lubka3232
16. jún 2017

ja som mala zo začiatku s maličkým podobné problémy, mal koliky, nechcel spať inak len na mne, mal celú tváričku vyhádzanú a líčka úplne suché a červené. ja som ho kojila, tak som skúsila vysadiť všetko mlieko a mliečne veci a natierala som mu tváričku masťou imunoglukán. po cca dvoch týždňoch začala kolika pomaly miznúť a postupne sa upravili aj tie líčka. pomaličky som časom začala jesť mliečne veci a dnes mu to už problém nerobí.tak držím palce hádam ti to pomôže.

maris5
19. jún 2019