7 týždňová dcérka každý večer plače

radusssa
6. jan 2017

Ahojte maminy...

mam 7 tyzdovu dcerku a kazdy den o rovnakej hodine, zvacsa to byva o 18 zacne histericky plakat, nepomaha nosenie, hojdanie,kocik, absolutne nic a trva to zhruba 5-6 hodin vkuse , iba ked ju krmim a kuzpem pocas tych 5-6h neplace a inak zas spusti...népomaha nosenie, hojdanie, nic .. az do kym okolo polnoci nezaspi aj to spi vdAka fenistilu, ktory nam dal pediater, aby po tom zaspala inak by mi asi tak plakala celu noc.. cez den funguje normalne v pohode, kazde 3-4h sa napapa a spi...ale vzdy o 18 zacneme histericky amokovo plakat...nemate s tym niektora skusenost, preco , co jej moze byt a ako jej (aj sebe) pomoct...

Dakujem...

katrin21
10. jan 2017

@engie2 hej, moze byt... to som aj napisala, ze zaroven to mohlo byt proste vekom... nikto nevie 🙂
JO a viacej na koliky trpievaju chlapci, co tak pocuvam naokolo.. mas uplne pravdu, ja to tiez tak vnimam, ze vacsina mamiciek to pozna a mensina nie 🙂

engie2
10. jan 2017

A este ku kvapkam som chcela napisat. Kazde kvapky zacinaju vraj ucinkovat po ca.troch tyzdnoch, co malokto vydrzi a strieda dalsie a dalsie. V okoli som postrehla, ze ludia ospevuju prave tie, ktore davali ku koncu tretieho mesiaca a tie preferuju ako tie co pomohli. A pritom to prejde aj bez kvapiek, dozrehe cns, crievka atd. Takze do kvapiek by som ha osobne uz nevrazala. Jedine probiotika.

engie2
10. jan 2017

@katrin21 tiez som dufala, ze kedze mame dievcatko, to nepride. Lenze ono to nie je len o prdikoch. Ked som pred 17 mesiacmi studovala o kolikach, vlastne ide o nevysvetlitelny plac, ludia si mylne myslia, ze je to len o traveni. Ono je to vsetko dokopy. Uf. Este teraz sa spotim, ked si na to spomeniem.

sykorkauhliarka
10. jan 2017

@engie2 dokonca je niekde v juznej amerike alebo kde nejaka kultura co ani nepolozi narodene dieta na zem dokym nema 4 mesiace ...ten 4. trimester tak uznavaju ze sa cela rodina strieda pri babu..stale ho maju na rukach...to som citala v brozurke k ulitke...jedna zena sije uzasne ulitky a perinkoulitky a posiela to aj s cd kde je biely sum a tlkot srdca..tiez mali problemy so spinkanim...spomina tam aj hacku a ze babo nema moorov reflex ak spi na boku...rozpisany je tam aj rezim podla giny ford..to nam tiez dost pomohlo

kllamarka
10. jan 2017

@engie2 heeh ja sa tiez spotim, len co si na to spomeniem. 😀 Ja som si to nastudovala a cakala som, ze nam to zmizne 3tim mesiacom (vacsinou ano, na vynimky). A tak sa aj stalo. Nastastie!! 🙂

katrin21
10. jan 2017

@sykorkauhliarka ja som malu vzdy davala spat len na bok a do paperovej perinky 🙂 cele dni tak spinkala 🙂 do 5 mesiaca spavala na perinke uz rozsnurovanej, ale na makuckom, aby mala pocit bezpecia... na boku ... tak si zvykla , ze aj doteraz rada spi na boku...
Okrem toho je to prevencia vylezania hlavicky a zabehnutie vygcnuteho, takze striedanie stran na boku bola pre mna samozrejmost uz pred 16r pri prvej dcere 🙂
Kiedronova napr. tiez pise vo svojich knihach, ze vela deti place preto aj v kocikoch, lebo su tam len tak polozene a hadze to s nimi a oni sa boja .. potrebuju mat schulene telicko a citit makke...

engie2
10. jan 2017

@kllamarka my s muzom sme cakali ako na spasenie... a ono to fakt utalo zo dna na den okolo konca tretieho mesiaca.. az sa mi verit nechcelo, ked mi vsetci hovorili, ze to prejde, len vydrzat. To nie je moj styl cakat a nic nepodniknut. V konecnom dosledku to ale tak bolo. A nic sme si nepomohli, aj ked sme skusili mozne aj nemozne.

@sykorkauhliarka zaujimave, skusim si o tom precitat viac. Mne to dava veru zmysel.

evittam
11. jan 2017

@engie2 Nemusíš hneď útočiť. Ja som sa sem neprišla hádať. Napísala som len svoj názor a svoje skúsenosti. Ty poznáš vo svojom okolí také deti. Ja zase také ako som napísala. A? A to aké je dieťa nemá nič spoločne s nejakým osudom-tiež môj názor.