8 mesiacov a nevyvinuté jadierka. Čo máme robiť?

grososova
5. máj 2009

Ahoj maminky.Adamko má 8 mesiacov a ešte nemá dobré jadierka takže nám doktor zakázal stavat na nohy ☹ .Asi pred dvoma dnami sa začal sám stavat v postielke 😉 .Teraz musím nanho striehnut a dávat ho dolu z nožičiek no on iné robit nechce 😠 .kontrolu máme o tri mesiace. 😨
Buú to asi tažké tri mesiace. 😖
Máte tiež takýto problém??? 😲

martinkatinka
12. dec 2011

@kitchima - ja som napríklad balila od začiatku naširoko, ale po 6 týždnoch na kontrole povedal lekár, že už netreba... tak som prestala baliť a malý sa v 6. mesiacoch sám postavil v postielke.. postivo som dávala vigantol ako kázzali...my sme mali také ortopedické nohavičky, to stačilo a do toho klasickú papierovú plienočku. Držím palce

sara07
12. dec 2011

no my sme mali vždy na kontrole v poriadku klbiky, aj jadierka aj tak sme mali baliť naširoko do konca tretieho mesiaca, balila som do papierovej plienke, na to bola plátená plienka poskladaná a na to ortopedické nohavičky

janka196
12. jan 2012

ahojte. aj my sme boli vcera na usg kontrolne a na lavo este nema vyvinute jadierko. dr nas ale ukludnil ze nic sa nedeje ze to ma este cas. mame prist na kontrolu v 10-tich mesiacoch. balit som nebalila vobec. uz pri prvej kontrole povedal ze netreba a ked som vravela ze ja ani nebalim tak prikyvol ze pokial nieje v rodine nejaka anomalia a usg je v poriadku tak ani netreba. ale na nohy sa mi uz stavia. hlavne ked ho chytim za ruky tak sa vytiahne az na nozky :( takze to asi budem musiet nejako eliminovat aby to nerobil

anjelicek26
12. jan 2012

@janka196 - jadierka maju do 10 mesiacov cas, resp. osifikuju sa do toho veku, pri prvom usg sa kontroluje len poloha. Deti robia len to, co vedia, co uz dokazu, ak sa taha na nohy, tak nech sa taha, ale z vlastnej sily - niecoho sa pridrzi - nie ho vytahovat za ruky. Co zvladne - na to je pripraveny. Neboj bude to v poriadku. Balenie by tento proces neurychlilo - to je len na upravu postavenia klbikov - a to mate spravne.

janka196
12. jan 2012

@anjelicek26 no ved to ze on sa sam tak vytiahne. ja mu len podam ruky. aj ked ho davam na brusko tak stiahne nozky a ostane chvilu na styroch. pohupe sa a az tak sa spusti na brusko 🙂

anjelicek26
12. jan 2012

@janka196 - sikulo 🙂 Pozri tu to nikto neriesi, usg sa robi maximalne to prve (v nemecku teda urcite), v anglicku nerobia ani to. A vsetkym detom tie jadierka dozreju. Malinky dobre vie, na co mu sily stacia, urcite si nema ako ublizit, ak trenuje 😉

janka196
12. jan 2012

@anjelicek26 🙂 viem v anglicku sa mi narodila dcerka 🙂 ale vies ako to je. take veci trosku vyplasia. aj ked dr bol kludny jak anglican vraj nic sa nedejeee. mame cas este 🙂

viva7
25. jan 2013

ahojte dnes sme boli s malým 7 mesiacov na kontrole usg nožičiek a lekár nám povedal že stále nemá jadierka, kázal nám prísť v desiatich mesiacoch. dosť som znepokojená, je možné aby nemal ešte vôbec jadierka aj keď už má 7 mesiacov? dakujem za vaše názory. nemusím sa ničoho obávať?

iinka
15. aug 2013

@viva7 ahoj, písala si dávnejšie, tak ak sem ešte chodíš, napíš mi pls ako ste dopadli, lebo my sme boli na nožičky v utorok, zajtra máme 7 mes. a nemáme vyvinuté jadierka, dr. mi nepovedal aby som balila na široko, iba že mám prísť o tri mesiace, tak neviem teraz čo mám robit, vdaka

82vivien82
25. jan 2014

@iinka ahoj ja mam podobny problem , ked sa mozem opytat aky ste mali uhol alfa na nozickach ?

iinka
26. jan 2014

@82vivien82 juuj, tak to neviem, už nemám doma tie papiere, nepamätám si tie čísla čo tam boli

katulinr
16. okt 2018

@iinka ako ste dopadli s jadierkami? Vdaka

denisdenis
11. jún 2020

Ahojte, obnovim temu. Prosim Vas ako ste dopadli nakoniec s detickami, ak mali oneskorenu osifikaciu? Ake vysetrenia ste podstupili a boli z toho aj nejake zdravotne nasledky? Kedy sa detickam nakoniec jadierka objavili? Syn ma 11 mesiacov a jadierka nikde 🙄Dakujem.