9 ročný syn skoro každý deň krváca z nosa

emfi
3. júl 2008

Ahojte. Môj skoro 9 ročný syn, takmer každý deň krváca z nosa. Spúsťa sa mu samovoľne. Ani nechce nikam s deťmi chodievať, lebo sa bojí, že sa mu zase spustí. Najhoršie je to, že má pritom krv aj v ústach.
Chystám sa s ním k doktorke, ale momentálne má dovolenku. Neviete mi zatiaľ poradiť?
Niekto hovorí, že je lepšie, ak sa predkloní a nechá krv vytiecť, niekto zase, že aby hlavu zaklonil a dal si studený oblkad.
Nemáte skúsenosti, čím to môže byť? ☹

saskarisko
3. júl 2008

Ahoj,
kup mu ascorutin - vitamin K, zabera to. pomaha pri zosilneni cievnych stien

emfi
autor
3. júl 2008

ďakujem hneď pôjdem do lekárne. Sú to nejaké kvapky?

saskarisko
3. júl 2008

Nie tabletky, ale treba ich brat dlhodobejsie. A k lekarovi chod, nech vyluci z coho je krvacanie. mozno mu nos aj na nejaku dobu zatamponuju, a tieto tabletky asi aj predpise.

Mam s tym vlastne skusenosti, v rovnakom veku som s tym mala tiez problemy, a potom aj v zime.

kasis
3. júl 2008

Emfi, su to tabletky, bez predpisu a pozor potom pri prechladnuti na kvapky do nosa Sanorin, tie sa nemozu pri zvysenej krvacavosti. A lepsie je veru predklonit sa a stlacat nos, tam kde konci chrupavka a plus studeny uterak na zatylok.

emfi
autor
3. júl 2008

Takže bude lepšie, keď najskôr navštívime doktorku. Nech ho vyšetri a rozhodne, čo ďalej. Nebudem mu zatiaľ dávať tie lieky, aby som mu nejako nepoškodila. Až po vyšetrení.

julianka100
11. júl 2008

Emfi, ja zatiľ ešte bábätko nemámá, ale plánujeme a pamätám si, že takýto problém som ja ako malá mala stále. Zrejme je to tým, že má popraskané cievky v nose a to spôsobuje to časté krvácanie, bolo by dobré zájsť na ich zacelenie a keď ani to nepomôže, tak potom bude treba asi niečo viac - ja som kvôli tomu chodila na zacelenie každý deň, aj mi tam dávali hociaké dosť štipľavé vodičky, ale pomohlo to

evelin007
14. júl 2008

ahoj emfi, ja mám skoro 7 ročného syna a tiež sme mali od piatku taký istý problém. Vzhľadom na to, že mám doma zdravotnú sestru čo pracuje na detskom oddelení, odporúčala navštíviť lekára a prekonzultovať to krvácanie, lebo každý pacient je individuálny. Nám dnes doktorka odporúčala natierať nosnú dutinu nejakou lekárskou(framikoinová mastička) mastičkou pretože v týchto horúčavách môže byť dutina vysušená a v prípade opakovaného krvácania prísť na krv. Zásadne netlmiť krvácanie askorutinom pretože pri odbornom vyšetrení môžu byť výsledky odberu skreslené. Z vlastnej skúsenosti viem, že treba z nosa odstrániť čo najskôr zrazeninu, ktorá sa môže vytvoriť a tým sa zastaví krvácanie a podľa mňa je jedno či má byť hlava v predklone alebo v záklone. Ak sa krvácanie nezastaví do 5 minút vyhľadala by som rovno odborníka bez konzultácie detskej lekárky. čo sa týka leptania cievok v nose ide o úkon kde sa na nejaký tampón nanesie špeciálna kvapalina a ním sa vytiera priestor v nošteku odkiaľ vyteká krv a dá sa do nosa tampón po dvoch dňoch sa tampón vyberie a malo by byť po probléme. Dúfam, že toľko infa Ti bude stačiť.