Acetónový dych u dieťaťa

kati777
18. jún 2015

Ahojte mamičky,chcela by som sa opýtať či ste mali podobný problém a čo to može sposobovať,mám 11 mesačnu dcéru,ktorej cítiť z pusinky ako keby aceton,mali sme z krvi vyšetrenia,cukor a všetky minerály mala v poriadku,mala dosť zvýšené pečeňové testy,ktoré sa zlepšuju,klesaju.Je ešte kojená,papáme všetko čo možeme,ďakujem za odpovede.

kati777
autor
18. jún 2015

@majulino nie moč nevyšetrili,toto trvá už pár mesiacov,nemyslím,že by bola dehydrovaná,to by sa neťahalo toľko mesiacov myslím,ten moč jej ešte dám vyšetriť.

bleee
18. jún 2015

to isté mal môj trojročný syn. Dych mu bolo cítiť hlavne ráno po prebudení a dosť výrazne. Boli sme na krčnom aj na gastro, všetko ok. výsledkom je nedostatočný príjem tekutín. Keď ho nalievam vodou, je to ok, len problém je, že veľmi piť nechce, tiež ju musím maskovať - džúsiky, mliečka, kakavko... aby mu to chutilo

zuska88
18. jún 2015

ahoj, nasa dcerka mala to iste...mala reflux, ten moze byt aj skryty, no a pila manej tekutin akoby mala, vsetky vysledky mala inak v poriadku...takze skus viacej tekutin..mne sa naucila aspon co to vypit vdaka hipp jablkovohroznovej stave, je vyborna a ridem ju vodou, vyskusajte..

lorela
18. jún 2015

@kati777 Len sa budem opakovat, pokial vysetrenia nic neodhalili inu pricinu, je aceton v dychu znakom dehydratacie a/alebo nedostatku jedla.

kati777
autor
19. jún 2015

@lorela prosím Ťa prečítaj si čo som písala vyššie,že koľko papá moja dcéra a nepíš o hladovaní,moja dcéra určite nehladuje a nemá nedostatok jedla.

fiffinkaa
19. jún 2015

@lucinkaboz
a ty máš diabetes ked si taká múdra..? lebo ty asi o nom vies velké hoDINY!

lorela
19. jún 2015

@kati777 Takto by sa na snahu poradit reagovat nemalo, nemyslis?
Ty si precitaj moj komentar este raz, pretoze o tom, ze by TVOJE dieta hladovalo nepisem nic!

lucinkaboz
20. jún 2015

@fiffinkaa , prepáč, ja sama mam diabetes juvenilny diabetes, inzul. pumpa, školitel. 8 rokov,Nikdy som acetonovy dych nemala, vela ludi ho nemá absolutne, acetonovy dych nemusis mať vždy pri diabete. takže nečitaj tolko članky.
Dalsia vec, hladovanie si zle vysvetlujete- acetonovy dych može byt nielen u deti,ale aj u dospelých, ked vynechaju napriklad ranajky. A to sa označi mylne-ako hladovanie, takze nebudte vztahovačne.
Milujem odbornikov,ktorí si prečitaju članky o diabete a vystrasia tuna matku, ze jej dieta moze mat diabetes.... tie vase diagnozy z netu, boze ludia preberte sa

iman
20. jún 2015

Môj malý mával občas tiež acetónový dych, moja doktorka reagovala podobne ako Vaša. Myslím si že to bolo po liekoch ale presne si nepamätám alebo tiež málo pil. Niekedy sa to ešte vrátilo ale to bolo už pred 4 rokmi,
takže si nespomeniem, len viem že sa to neriešilo.
,

zamilion
20. jún 2015

@kati777 nečítala som diskusiu, stačí mi posledných pár príspevkov a mám dosť osočovania 🙄 , ale okrem cukrovky mi ešte nepadlo, že ak ju ty dojčíš, nedržíš popritom aj nejakú diétu? ak človek chudne, vylučujú sa v tele ketóny, ktoré prestupujú aj do mlieka a to môže spôsobiť u dieťaťa napr. aj mierne zvýšené pečeňové testy.
u mojej dcéry sa moje chudnutie napr. prejavilo atopickým ekzémom, tak som počas dojčenia s tým musela prestať, ale chvíľu lekárke trvalo, kým na to prišla, prečo máme problém

lorela
20. jún 2015

@lucinkaboz Ja len poznamenavam, ze po vynechanych ranajkach sa acetonovy dych urcite nedostavi (u zdraveho cloveka). Dostavi sa ako nasledok dlhodobeho (niekolkodnoveho, niekolkotyzdnoveho) velmi nizkeho kalorickeho prijimu, najcastejsie, ako tu uz bolo spomenute, pri prisnych redukcnych dietach - hladovnkach. V tychto pripadoch je preto termin "hladovanie" namieste. Zvacsa pri prijme nizsom ako 4000 kJ/ den u dospeleho cloveka.
- Co sa absolutne netyka tohto dietatka v diskusii (aby nedoslo zase k omylu).

fiffinkaa
21. jún 2015

@lucinkaboz
ja tiež milujem také mudrlantky ako si ty, možno si už ani napamatáš či si mala v 8 rokoch acetonový dych alebo nie, ak si aj mala sama si to určite nezacítila, sa preber ty..

demo
21. jún 2015

@kati777 nebola troska chorá? Sopliky atď? Vtedy býva acetonovy dych, počas viroz ale často aj deň dva po vyliečení. Vtedy je to celkom normálne a nie je dôvod sa znepokojovať.

lucinkaboz
21. jún 2015

@fiffinkaa v 8 rokoch som acetonovy dych nemala, lebo diabetes nemam od malička🙂 aj tebe pekkny den,
opakujem acetonovy dych nie je u všetkých dia.

kati777
autor
21. jún 2015

@zamilion Nie nechudnem,nedržím žiadnu diétu,ekzémy máme aj my,trochu sa to zlepšili,ale sem tam sa ešte objavia...

kati777
autor
21. jún 2015

@demo Nebrala som ani ja ani malá žiadne lieky,ani chorá nebola,toto trvá už dosť dlho,nie je to záležitosť týkajuca sa pár dní 😒

hatsepset
23. jún 2015

moj maly maval tiez casto acetonovy dych a tiez sa nic nezistilo vsetko OK (teraz ma 3,5 ) ale zlepsuje sa to ked pije viacej a od cca 2 rokov pije neustale :/ (ono uneho je ADD a prevdepodobnost vyvinu do ADHD a take deti su proste casto smadne) stale ked pridem do skolky tak citit trosku taky dych ... zase oni im tam daju pit 3x pokial nie je nejak extra horuco, a dost a moj je proste zvyknuty ze vypije ovela viacej 🙂. neskusala si jej len cistu vodu nukat castejsie? mozno uz len mliecko tolko nestaci..alebo nejake polievky
A take kadejake cudne vyrazky a suche miesta na kozi nas sprevadzaju odmalinka a nikdy sa na nic neprislo ani z testov ze je na nieco alergicky ani pri dietach a postupnom pridavani...stale nam daju len tekuty puder, lipolotio, v najhorsom pripade hormonalne (chvalabohu uz dlhsie nic)... viacero mamiciek na roznych forach v roznych temach ma podobne problemy len nikto riesenie ... mozno svoje deti len zbytocne vela pozorujeme 🙂 a mozno len zatial medicina nestacila prist na to ze co to sposobuje 🙂

lucinkaboz
19. dec 2021

@fiffinkaa v 8 rokoch som určite acetonovy dych nemala, z čoho sa mám prebrať?Zjavne téme nerozumies

lucinkaboz
19. dec 2021

@lorela acetonovy dych sa u vynechaných raňajok objaviť môže , treba mať relevantné info