Afektované prejavy u 2,5 ročného syna

llia
18. aug 2013

..ahojte maminy, prosím, chcem sa opýtať, mám 2,5 ročného syna, ktorý prežíva veľmi emócie, tým myslím, že napr. keď sa teší tak vrieska od radosti, keď reve, tak ho počuť až za hory doly, niekedy začne len vykrikovať, keď ide jeho obľúbená rozprávka, robí grimasy a podobne. Hrá sa,potom začne zase kričať a podobne. Je to normálne, máte aj vy takéto deti, ešte som to tak nevidela u druhých detí, že by to bolo až v takej miere. Manželovi to vadí, že ho mám vziať k detskej psychologičke, no mne toto riešenie príde úplne krajné, myslím, že to vôbec netreba riešiť takto. Budem rada, ak poradíte z vlastnej skúsenosti. Ďakujem.

tinki
18. aug 2013

@llia tak to som rada, že nie som sama..to moja mladšia je taká..neskutočne ju počuť..ja mám taký strach, čo bude, keď pôjde do škôlky..je pravda, že neviem ako reagovať..neskutočne je emotívna..plače a vrieska neskutočne nahlas, teší sa tiež nahlas. Plače pri rozprávkach, keď počuje pomalé pesničky, dokonca pri uspávanke sa mi rozplače..Ak sa jej niečo nepáči pri hre so staršou dcérou, tak vrieska akoby ju z kože drali..Ale inak je rozumná, dá si povedať, ale keď má "svoju chvíľu"...hrúza..

marylis
18. aug 2013

@llia Ved je len dieta! K psychologicke by mal ist ten, komu to vadi 😉

babulina
18. aug 2013

Pri dcere sme taketo stavy nemali o to viac sme boli soknuti ked to zacal robit mladsi syn, je tak trochu teatralny ale mam pocit ze trosku vekom sa to pribrzduje alebo ze by sme si uz zvykli? 😀

tappetty
18. aug 2013

nic nerieees niektore deti- ludia maju proste potrebu sa takto prejavovat a 2,5 rocny cloviecik co sa este porozumiet svojim emociam len uci ... nehaj ho tak nech sa prejavuje upozornovanim na to to len zhorsis a si to zafixuje, podla mna je super ked sa tesi nahlas , my sme talianska rodina a ked sa nase deti tesia a hulakaju pritom tesim sa aj ja a je mi jedno co si o tom mysli okolie, niekedy rodicom trosku nerozumiem mam pocit ze sa hanbia za svoje deti ked vytrcaju z rady, minule som hojdala svoju rocnu malu a strasne pritom kricala od stastia, vedla dosiel nejaky tatino so synom skolkarom a ten zacal po mojej dominike opakovat, samozrejme ze hojeho tatko zdrbal nech neopakuje a nech neskrieka... nechapem preco kokos sak to su deti a este na ihrisku nech skriekaju a jasia sa, potom vyrastu a budu z nich taki trapaci ako my dospeli cusat v kancli a priblblo sa usmievat.. 🙂 tolko moj nazor

tilly
18. aug 2013

aj moji su taki... slak ma z toho triafa... neznasam to... ale tak dufam, ze z toho vyrastu...

llia
autor
18. aug 2013

@babulina mne to niekedy príde aj celkom milé, sa na ňom zasmejem, no môj muž to rieši☹(

magali
19. aug 2013

@llia ahoj.. presne to iste mam aj ja doma.. a tiez to chlap stale riesi... teraz sme na dovolenke v Tatrach a uz tri dni som na nervy a to mame pred sebou este cely tyzden.. maly je strasne zivy, ked sa tesi je hlucny, ked sa hneva zasa je hlucny, neskutocne zacne skriekat.. neviem co mam s tym robit.. predtym taky nebol.. od juna som musela predcasne nastupit do prace a asi po mesiaci zacalo taketo spravanie, neviem co mam s tym robit, strazi mi ho moja mama.. predpokladam ze ma na tom svoj podiel, mozem jej donekonecna hovorit aby mu nedavala cukriky a neobskakovala ho, ale poznas to no babka, byvame spolu, kym som bola doma dalo sa to regulovat ale ked je s nim len ona, ide to dolu vodou behom dvoch mesiacov je maly na nepoznanie, pri nej poslucha a pri nas rodicoch je ako utrhnuty z retaze.. za vsetko pisti, vsetko musi byt podla neho, predtym nebol stopercentne poslusny ale dalo sa, no teraz sa to s nim neda vydrzat.. babka mu vyhovie vo vsetkom co chce, zacne pistat, da mu cukrik, lutuje ho za vsetko.. bohuzial nemam ho kam inam dat, uz to musime len vydzrat, kym pojde do skolky.. obidvaja sme pracovne velmi vytazeni, som z toho strasne smutna a unavena.. celu matersku sa ho snazim vychovavat, aby bol slusny a aby posluchal a po par tyzdnoch mam z neho maleho tyrana.. je mi do placu

miskazv
19. aug 2013

ahojte kočky @llia @magali ..my máme presne takýto istý "problém"..synátor ide o dva týždne do škôlky a myslím,že mu to len pomôže,aj v napredovaní jeho vývoja.Toto sú detičky, ktoré sú nadpriemerne inteligentné,len nevedia vhodne v tej malej hlavičke použiť správne to-čo kde majú.A taktiež je to ADHD- je to porucha pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou, sú to detičky, ktoré potrebujú strašne veľa pozornosti a je potrebné meniť im často aktivity,lebo pri jednej im to vydrží max 2-5 minút a už snoria,že kdeby čoby akoby mohli urobiť "zle",..ale to je len to, že im treba naozaj veľmi tú pozornosť aj venovať.

miskazv
19. aug 2013

kočky,stojí to strašne veľa nervov a miestami až sebazaprenia a ísť až na dno svojich síl,ale pre naše detváky sa to oplatí