Afta v ústach bábätka. Čo robiť?

vavka33
8. mar 2007

Ahojte,chcem sa opytat,ci st sa stretli u malych babatiek s aftami v pusinke.Moja dcerka ma jednu velku uplne vzadu skoro pri hrdielku a neviem,ci s tym mam ist k lekarke,lebo som citala,ze je na to akasi vodicka.Ja mam tie,co sa potieraju,ked je v ustach "zabka",tak ci to na to staci.Dakujem za postrehy.

lammonika
2. okt 2012

@evelin325 ....Dakujem za radu.Vyskusam vsetko len nech mu to pomoze.No mi zubky mame vsetky uz tak neviem z coho to dostal.Bud ked barco chyti aj vonku a jeho specialita je stale uz od narodenia miesto cumla si dat do ust palec,alebo ked zacal chodit do skolky,tak z priborov.Fakt neviem....v zivote sme to nemali ani moja 7rocna dcera,tak som nevedela ako dlho sa to hoji a ze to je az take strasne bolestive az do dnesneho dna.Len dospeli kedma jedno pupno na jazyku to vie nehnevat a chudence deti ked maju cele usta povyhadzovane.Este raz dakujem za radu.

evelin325
3. okt 2012

@lammonika nemáš za čo, veľmi rada poradím, lebo viem aké to je utrpenie keď má dieťatko afty, u nás to bolo do teraz to najhoršie, čo sme zažili. Tie homeopatiká si neviem vynachváliť, objednávam ich cez http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=165801, tam majú kvalitný nemecký výrobok. Želám všetko dobré a skoré uzdravenie.

ascha
17. okt 2012

Ahojte mamicky, nie vsetky nazory som precitala, ale jedno viem urcite. (som matkou troch deti 5rokov, 3roky a 1rok) mali sme problem so synom aj s dcerkou s aftami a boli sme dokonca na infekčnom v BA na kramaroch. tam nam dali hnedu vodicku vola sa TINKTURA GINGIVALIS a da sa kupit v lekarnach. v lekarni to miesaju. dokonca mi povedali ze ta fialova vodicka sa uz nema ani pouzivat, lebo sa objavili uz nejake komplikacie u deti- ani moja pediatricka mi neodporucala pouzivat fialovu vodicku. kupte si tto gingivalis a zarucene afty z pusinky zmiznu. myslim ze u nas za dva dni boli prec.
co sa tyka kutikov a herpesov, tak existuje zase špecialna vodicka je to vytazok z konope. na herpesy a kutiky- hlavne okolo pier. neskutocne pomaha.

ascha
17. okt 2012

@lammonika pisala som dnes prispevok o tinkture....neskutocne pomaha

lammonika
17. okt 2012

@ascha -Dakujem za radu...nastasienam to uz pomizlo,ale kazda rada dobra-ked sa to nedajboze zopakuje.Hmm,presiel tyzden a ako mal nastupit do skolky tak zase dostal horucky,zachripnuto rozpraval,hrdlozapalene nemal,iba teploty 38 a aj kasel...tak som nasadila ambrobene a v pondelok mi lekar predpisal este sirup ventolin-ze na priedusky ,aby sa mu lepsie dychalo....nastastie uz v stredu spal kludnejsie,ani neprekaslal celu noc ako tie dni predtym.A este raz dakujem za rady

petronelasv
21. okt 2012

baby poznám to trápenie s aftami, my sme sa tiež trápili dlho s aftami, len čo sme ich vyliečili, znova sa objavili, nepomáhali nám ani tinktúry, mali sme aj tú hnedú, aj tú s konope, ale aj tak sa nám to dlho hojilo, cez modrého koníka som sa dozvedela, že sú na to veľmi dobré minerálne soli, tak sme to vyskúšali, a naozaj nám to pomohlo, za 3 dni bolo po aftách, maminky odporúčam 🙂

25nikolla25
12. mar 2013

@petronelasv dobry den,mozete mipovedat kde by som mohla kupit tie mineralne soli?pod akym nazvom a od akeho veku sa to moze uzivat?nas trapia uz po druhy krat afty,moj maly ma 15 mesiacov a nic nechce papat...davam mu na dasienka tantum verde ale nepomaha,tak by som chcela skusit nieco ine...dakujem pekne za odpoved

cathy23
5. aug 2014

@margaretka5 my kojime a predsa sme afty dostali :-/ pravdepodobne je to po prekonani anginy alebo zo spinavych ruk...

laskamoja123
6. aug 2014

na afty doporucujem aloe koncentrát na potieranie, super vec, v lekarni nekupite

alchemilkazltozelena
30. dec 2014

baby moze mat mala zvysenu teplotu z tych aftov? ma zvysenu a neviem ci ide byt chora, ci je to len z tych aftov..

jajabax
4. jan 2015

moze mat aj teplotu

ferko858
22. mar 2015

gencianova violet, je to fialova vodicka na aftu , ale najucinejsie je vytierat to 2 az 3 dni na vatovu tycinku salviovym roztokom. V lekarni to dostat kupit pod nazvom forsalmin. ja kupujem sprej je dobry aj pri angine, nakolko salvia ma dezinfekcny ucinok a poradila mi to aj krcna.

marinka70
12. jan 2018

Baby poradtee v stredu sme boli u dr maly mal horucky a stale ruky v ustavh sliny zdalo sa mi ze aj aftu...dr povedala ze hrdlo zacervenane aj dasna...ze to je virusove a dala nam taky sirup isoprinosine na podporu imunity a na virusov ochorenia...ok po 2 d horucka presla ale maly stale plakal a ruky v ustach ukazoval ze ho boli...myslela som ze to hrdlo a este mu z ust ide strasne hnilobny zapach...a sliny tecu...no hroza vsetko mi smrdi od toho...dnes som si vsimla na jazyku afty...teda dost ich tam ma...a neviem co mu dat aby som mu pomohla...nespi place...:-/ je vikend takze k dr nic a na pohotovosti je taky nie moc dobry dr. Prosim poradte

petrag25
12. jan 2018

My sme s tym boli na pohotovosti dali nam herbadent tusim ze tak sa to volalo..skuste aa ist priamo do lekarne opytat urcite nieco poradia..niekedy hovorili ze práškovým cukrom vytret.. Ale to si moze tak dospely človek, mne mala malá asi 7-8m a to bol boj sa jej k tomu vobec dostat.. Po kazdom vytierani pol hodinocy hysak..

marinka70
12. jan 2018

@petrag25 u nas ma maly skoro 2r ale do ust ani pozriet neda...takze ako vravite cukor je pre dispelych...mam doma ruzovy medik skusam davat ten len neviem ci je to ucinne

petrag25
12. jan 2018

Napriklad ten herbadet je nieco ako lieh, vydezinfikoval jej to a asi 3-4dni a boli takmer prec..starka hovorila ze to aj detom takto vytierali tym práškovým cukrom len je to zrejme individualne moja ma 16m a nemala by som šancu jej nieco take urobiť, neda si ani zubky kuknut nie to estd bolave dasienka suchat :/

marinka70
13. jan 2018

@petrag25 ten herbadent mam doma ja ho pouzivam mavam tiez casto afty ale to strasne stipe...so myslela ze to neni vhodne pre deti...celu noc bol maly hore a plakal...no som na prasky z toho

petrag25
13. jan 2018

Veru stipe ale nam teda pomohol 3 dni cca a afty boli prec a to mala mala este aj nejaku plesen na jazyku a len na podnebi a dasnach afty

marinka70
13. jan 2018

@petrag25 a ako casto ste to davali?

petrag25
13. jan 2018

Tusim rano a vecer

engie35
27. aug 2018

@marinka70 Chcem sa opýtať, či ten herbadent je mastička alebo roztok? Ja mám afty na spodku jazyka a vzadu na jazyku skoro v hrdle. Môžem ústa s herbadent vyplachovať? Ďakujem za odpoveď.

marinka70
28. aug 2018

@engie35 myslim ze vyplachovat ano...treba si ale precitat na flasticke...stipe to riadne...ja som este malemu davala aj neocid gel ...je bez prichute a nestipe a tiez pomohol. Ale na vyplach u dospeleho som pocula ze je super tantum verde