Afta v ústach bábätka. Čo robiť?

vavka33
8. mar 2007

Ahojte,chcem sa opytat,ci st sa stretli u malych babatiek s aftami v pusinke.Moja dcerka ma jednu velku uplne vzadu skoro pri hrdielku a neviem,ci s tym mam ist k lekarke,lebo som citala,ze je na to akasi vodicka.Ja mam tie,co sa potieraju,ked je v ustach "zabka",tak ci to na to staci.Dakujem za postrehy.

lucinenka001
24. okt 2010

ježkove oci , ved to sa mi nezdalo, ze sakra canesten 😀 😀 😀 . brrrrr. Adam ma len jednu bodku bielu na špičke jazyka, tak skusit tym potriet? A Vam co pomohlo ? 🙂

terez34
25. okt 2010

@laurajana no chudiatka moje viesco tie moje dve strasne kaslavali a na alergologii im zistila ze im z nosa stiekaju hlieny do krku a to im sposobovalo kasel potom im nasadila liecbu ktora trvala skoro dva roky ale zabralo

daj vediet ako ste dopadli ahoj 😉

terez34
25. okt 2010

@lucinenka001 ja mam osveceny kamistad gel naozaj nam uz dvakrat pomohol ale dobre je davat taku hnedu vodicku na dezinfikaciu ale tu nekupis musis si ju dat predpisat u dr.

laurajana
25. okt 2010

@terez34 jasné, počkáme na alergo sme objednaní na 30.11. až skôr nie je vraj miesto...strach 😒

terez34
25. okt 2010

@laurajana a co vam povedala doktorka?

laurajana
25. okt 2010

@terez34 ideme len vo štvrtok na kontrolu a na alergo až 30-11-

terez34
25. okt 2010

@laurajana ja som si myslela ze si dnes bola u tej doktorky ako si vcera pisala 😉

laurajana
25. okt 2010

@terez34 aj som, že pôjdem, len malá sa mi zdá lepšie, tak sme s mm že počkáme doužíva mucosolvan sirup a pôjdeme vo štvrtok, máme cestu aj so synom, tak to spojíme...snáď robím dobre...

terez34
25. okt 2010

@laurajana myslim ze mukosol. je dobry odhlienuje takze by to do toho stvrtku mala vydrzat a ak nema teplotu
este ma napadlo ze aky ma ten kasel ci nieje moc ostry az tyky stekavy ako myly havko lebo by mohlo ist aj o laringitidu

laurajana
25. okt 2010

@terez34 ale počas dňa nekašle leň keď ide spinkať v noci alebo cez obed-cez obed to už ani tak nepostrehnem ako v noci že raz zakašle...inak nie nejak moc

laurajana
25. okt 2010

@terez34 keby mala teplotu tak už som u dr. lebo my a teplota to je katastrofa...

lucinenka001
25. okt 2010

@terez34

Ahoj a mozu ho aj take drobce ako mam ja. 6 mesacne ten gel? A ako sa vola ta hneda vodicka prosim Ta?

Dakujem

terez34
28. okt 2010

@lucinenka001 ten gelik urcite moze ale prestuduj si prilozeny letacik lebo sa dava malicke mnozstvo tusim ze dvakrat za den a ohladom tej vodicky ti neporadim ako sa vola lebo to bolo robene z viacerych zloziek ale nazov tam nebol ale urcite ked sa opytas doktorky tak bude vediet 🙂

terez34
28. okt 2010

@laurajana no tak to jej uz urcite prejde 🙂 kazdy kasel ma urcitu dobu na to aby zmyzol nejde to zo dna na den ale je to super ze uz vam je lepsie 😉

lucinenka001
28. okt 2010

@terez34

dakujem, pozriem teda este ten gelik. 🙂

denisocka
17. nov 2010

neviem či som tu už niekedy písala,ale moj starší ma afty velmi často,teraz dokonca dost často a pri noch stale horučky . pred porodom dostal tzv.herpanfinu,v živote som to nepočula,prvy den mal len nechutenstvo a zvyšenu teplotu,druhy den horučky a nejedol,treti den afty ,horučky a auž ani nepil ... teraz mal zas aftu v puse-len jednu a z nej 1den hroručky .... pcham do neho Cečko , snažim sa aj bečko ..ale problem bude asi niekdy inde,len neviem kde ??? teraz som si prvy ktrat všimola , že po aftoch začal jest viac zeleniny a ovocia suprveho,sam odm seba -žeby problem prekyslenia tela ??? idem si vas prečitať,pripadne prijmem každu radu

denisocka
17. nov 2010

ináč,po všetkom možnom aj nemožnom na afty nam najviac zabera -aj ked kus drasticky štipe - BUKOFIT . tinktura z lekarne,pišu potriet vatovou tyčinkou,ja si to davam na ukazovak / umytý 😀 / a pretriem mu dasná ,sice reve jak tur,ale za minutu si zrazu pýta piť aj jest a pekne to aftu zasuší

určite sa nestotoznujem z radami,ktore som kedysi dostavala- -že vydrieť aftu zubnou kefkou a podobne

idkadanko
5. dec 2011

Ahojte. Našej malej 2 ročnej sa v piatok spravili v ústočkách afty má ich aj ja ďasnách a k tomu má stále horúčky. V sobotu sme boli na pohotovosti, doktor nám kázal kúpiť Tamtum Verde ale k dnešnému dňu to vôbec nemizne, práve že sa jej to rozšírilo aj na jazyk. Už 4 deň nám nechce nič papať. Neviete niaky domáci recept, ktorý by pomohol a urýchlil hojenie.

majuska85
5. dec 2011

ahoj, môj malý bude mať 3roky a tiež máme afty, ale po chemoterapiach, nám tu nasadili na liečbu gel na vytieranie pusinky GELCLAIR zatial zabera, ale neviem či sa kupuje alebo je na predpis ☹
@idkadanko

ootaznik
18. mar 2012

2r dcere sa afty objavili a uz 6ty den ma teploty 38°C, ked vyplazi jazyk, ci len pootvori pusinu, tak tam svietia :( boli sme u pediatra, aj na pohotovosti, zajtra nas caka infekcna ambulancia.....je hrozne sa pozerat a nevediet nijako pomoct :( davam len lieky na znizenie teploty, afty a vobec pusu potieram rozpustenou tabletou ribiflavinu, davam probiotika a vitaminy.....kedy to skonci?

1lucia21
1. apr 2012

Ahojte neviete mi poradit mam 3 mesacneho synceka a asi pred vcera som zbadala ze ma pusinku aj jazyk cely biely co je na to dobre ....co by mu pomohlo dakujem
🙂

zaneta123
1. apr 2012

@1lucia21 ahoj, asi to bude "žaba".Nám na to dala doktorka nizoral tablety äna predpis), potierala som muústa aj jazyk a sebe bradavky. do dvoch dní sme mali pokoj

1lucia21
1. apr 2012

zaneta123 .... dakujem krasne za radu dufam ze nam to pomoze 🙂

papuka
1. aug 2012

@zaneta123 ahoj rozdrvila si tie tabletky alebo ako lebo nam kazala dr, iba 1/4 tabletkou 2x denne

zaneta123
1. aug 2012

@papuka nám kázala rozpustiť 1 tabletku v deci vody a vytierať pusu po každom kŕmení a keďže som kojila tak aj umyť bradavky

dadka28
19. sep 2012

ahojte..mam skoro mesacneho chlapceka..a ma v puse na podnebi take 2biele bodky-kolo toho je to troska cervene...neviete mi poradit co to je?viem ze ak su afty alebo zabka,tak dieta nechce papat..?ale moj papa o dusu,tak neviem k comu to priradit...poradite co na to?akurat je stale placlivy a nervozny,aj pred papanim aj po papani...neviem ci to sudit tomuto alebo niecomu inemu...dakujem

dadka1005
19. sep 2012

Ahojte baby,my sme starý afťáci, máme 3 roky a skúsili sme všetko čo píšete. najnovšie nám dal krčný gél AFTAMED, výborne zaberá, lieči, neštípe a môže sa použiť aj viackrát ako 3krát za deň, môže ho dieťa prehltnúť, nič sa nedeje. dá s však kúpiť v lekárni špecializovanej na zubnú hygienu. Stojí za to vyskúšať.

tt5tka
19. sep 2012

jednoznacne mozem odporucat: prask.cukor zmiesat so sodou bicarb. a na sparatko s vatou nanies tuto zmes,poutierat vsetky bolave miesta a je to prec 🙂) to mesiaci trapenia a hlavne nic nam nezabralo,maly mi schudol 2 kg co bolo uz strasne vela ,nejedol a nepil uz vobec nic a lekarka nam stale povedala ved to nieje az take strasne a nakoniec sme skonc.v nemocnici po 4tyz.trapenia :(( a nic nezabralo tak mi jena stara pani poradila tento receptik,tak som to hned skusila,malemu naniesla a v tom momente sa mu pustila krv s dasien,vsetok sajrajt proste to puklo a bolo vsetko vonku 🙂) este som naniesla dva krat za den a o 2 dni nemal ani jednu jedinu aftu 🙂))

lammonika
1. okt 2012

Ahojte no mi tiez mame asi afty.Biele pupienka po jazycku a este aj na podneby doktor nam dal sprej SOREX.Treti den mi nechce papat a bojim sa aby sme nesli do nemocnice 🙂Mame tri roky a maly si nechce dat ani striekat co stale len place,neje, a cajiku tiez moc neda.

evelin325
2. okt 2012

@lammonika Môjmu synčekovi sa začali robiť afty, keď sa mu prerezávali zúbky, skúšali sme možné aj nemožné, rôzne tinktúry, lieky na podporu imunity, vždy sa nám afty hojili dlhšie ako 2 týždne, až kým sme neskúsili Schusslerove bunkové soli /pozrite http://zenskyweb.sk/slovenka/nie-je-sol-ako-sol/, ide o minerály, ktoré sa nachádzajú v každej bunke nášho tela. Vyrábajú sa na spôsob homeopatík. Tabletku som rozdrvila a dala rovno na aftu, alebo len tak nasypala do úst, predtým sme sa trápili s aftami aj 3 týždne, teraz bolo za 3 dni po aftách. V Nemecku sa používajú už dlho, na Slovensku je ich problém zohnať, hlavne treba dávať pozor, aby išlo o nemeckého výrobcu.