Aká je normálna váha dieťaťa v rôznych mesiacoch?

violetka1
15. apr 2008

Viete mi maminy poradiť, ak máte nejaké rastové tabuľky, koľko by malo vážiť dieťa v konkrétnom mesiaci/roku? Dcéra sa narodila ako 3800g/52cm, teraz má začatý 17.mes. a váhu 10- 10,5 kg. Je veľmi živé dieťa, stále v pohybe, no mne sa zdá jej váha nízka. Veď sa píše, že dieťa má v roku svoju pôrodnú váhu strojnásobiť. Stravu má primeranú 5 x denne (raňajky, ovocnú desiatu, mäskovy obed, mliecnu desiatu, veceru, mlieko..).

yashmin
18. mar 2012

@fomarik
@duplinka
ale baby zato mi odlahlo ze Bodko nie je jediny ale v podstate on nie je tucny ale on je cely taky velky :D pretoze vsetky deticky co poznam v cca nasom veku su aj o 4-5kg lahsie 😎

daniella_vivien
18. mar 2012

@yashmin moja mala v 6m 9kg. cm neviem kolko mala, ale tiez bola trosku vadsia. teraz ma 16m a 12kg a to akurat aj pribrala kilo 🙂 vsetko sa to este moze otocit. ja som bola poriadny tucko ked som bola mala, vekom to prejde. vobec to neries, aj ked viem, ze je asi neprijemne, pocuvat niektorych ludi, ze je velky atd...ak si sa s tym teda stretla, my ano a pekne ma to hnevalo

juliailuj
4. nov 2013

Žienky na preventívke(dieťa má 18 mes.) mi povedali že hmotnosť 12,3 kg je vysoká..je to dievčatko... čo si myslíte o tých ich tabuľkách? na malej absolútne nevidno, že by jej ´bolo viac ako treba´´ bo je vysoká... celkom ma to zaskočilo toto.... koľko vážia vaše detičky v 18 mesiacoch?

katusap
4. nov 2013

@juliailuj podla mna to nie je vela, moja mala ma rok a ma 10,8 kg a vyse 80 cm, nie je tucna, ani chuda, je taka akurat. Na tvojom mieste by som si nerobila z toho tazku hlavu.

patrikmisko
4. nov 2013

@juliailuj ono záleží aj kolko dieťa meria, ale tá váha 12,7 kg je uplne v norme 😉

juliailuj
4. nov 2013

dík, baby myslela som si, že zas preháňali...tiež máme vyše 80cm

seby865
4. mar 2014

Dobrý deň! moja dcera ma 14 mesiacov a vaha je 8520kg 77cm. je slaby papkac inac je velmi ziva. 🙂 Ale od narodenia mame problem z velmi tazkym refluxom a este mame celiakia ☹