Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

bibione
24. mar 2010

moj to ma tiez..ten tichy reflux...v podstate nema problem nejak eytra,ale strasne slinta a robi bublinky jak z bublifuku...to je des a furt si zuzle packy...ale v kuse...to ako idu zuby alebo co to je??

ralanka
25. mar 2010

bibione ono ho môžu svrbieť dasienka ale zuby mu môžu vyliezť aj až okolo 6 až 8 mesiaca alebo o mesiac to je rôzne ved uvidíš náš tiež slintá a celé pästičky do úst až ho niekedy natiahne a to mi robí aj po papaní ked už má dosť mliečka akoby si dotláčal mliečko rukou 😀 😀 😀 len vtedy sa bojím aby ho nenatiahlo a nevyvrátil mi mlieko ale ked mu ich držím tak sa hnevá a reve tak sa snažím aby po jedle aspon 15 min. moc do úst ruky nepchal 😀 😀 😀

bibione
25. mar 2010

ralanka: no dneska mi na poradni ma odporucili na chirurgiu,ked sa potvrdi reflux...dr vravi,ze zuby to nejsu...presne co pises

wewe4
26. mar 2010

bibione, prečo ťa poslali na chirurgiu? veď to je moc skoro 😕 bábenkám reflux väčšinou sám prejde keď začnú papať tuhšiu stravu a sedkať...teda tak bolo povedané mne, lebo aj mi máme 😖

bibione
26. mar 2010

wewe4: no koli potrvdeniu,ze je to reflux,nic drasticke,len cez ultrazvuk do dr pozre a melemu potom napise recept na mliecko proti refluxu

wewe4
26. mar 2010

jaaj, jasne..to aj nám robili. Ja som mylslela, že mu to budú nejak chirurgicky naprávať 😅
tak to nie je naozaj nič drastické..môj pri tom ani nemukol 😉

bibione
27. mar 2010

wewe: este to by mi chybalo 😝

ralanka
28. mar 2010

bibione tak a aké mliečko vám predpísal? nás zapekalo z Beby my máme ten Nutrion AR ako som už písala a wewe4 niektorým možno prejde ale väčšine nie neviem kto ti to povedal a načo dieťa zbytočne trápiť ked sa mu to sonom môže zistiť a má pokoj
Kamarátka to nevedela vôbec ked mala malú a až teraz v 4 či 5 rokoch jej to zistili že ho má preto sa čudovala že nemôže určité veci takl má mlieko na predpis a to už chodí do školy takže podla mna je to zbytočné podceňovať že to prejde samo a trápiš seba lebo ti je ľúto bába že čo mu je a trápiš aj jeho lebo by sa aj napapkal ale prosto sa mu to tam neudrží a grcká a takto je spokojné bábo aj ty že si mu pomohla 😉 moj názor neviem prečo to chcete nechať že sa to samo stratí a ak to potom pri zanedbaní bude mať vo vyššom veku horšie následky?

ralanka
28. mar 2010

bibi držím palce nech sa to malému po mliečku upraví a bude šťastné bábo 😵 😵 😵

wewe4
28. mar 2010

ralanka, niee...ja som nehovorila o sone..som si myslela, že mu to chcú už teraz nejak chirurgicky naprávať (ten pažerák).
na sone sme aj my boli, to je v pohode...

bibione
28. mar 2010

ralanka: zatial ziadne,zajtra ideme na to sono....ale nutrilon asi nedame...uvidim ake mame este ine moznosti...
dobre si napisala...nevidim dovod,aby som to neriesila,ked mu to pomoze 😉 ...malicky strasne slinta,obcas z toho kasle...pach si rucicky do pusinky ale ako mu mam naznacit,ze to mu nepomoze 😖 ...tak dufam,ze to mliecko zaberie 🙂

ralanka
28. mar 2010

bibi tak nech vám to dobre dopadne viem že je NUtrilon Ar, beba AR tuším aj sunar Ar a iné neviem potom sú HA a to sú antialergické 😉 ved ti povie dr poprípade vyskúšaš viaceré ktoré ti sadne 🙂

bibione
31. mar 2010

ralanka: tak sa nam potvrdil reflux a dr predpisala nutriton,nakolko sunar tento produkt nema a nechcela som zas menit mliecko 😅 ...ale bohvie co to teda neni...davkovanie take,ze podla krabice je mlieko na kamen,vyliala sa 3 flasky,kym som zistila,aky pomer je najlepsi...no ale uvidime co to spravi...davam na noc aj kasu cez flasku,maly to zbodne jak nic 😝 ...takze pomalicky zahustujeme aj stravu

magnetika
31. mar 2010

Ahoj dievčatá, ja už som zúfalá. Môk maly /2 mesiace/ je na UM Nutrilone, papame tak cca kazde 3-4 hodiny 120-150 ml a trapi nas tichý reflux - aspon mne sa to tak javí. On síce negrcá, ozaj sa musi stat, ze z neho nieco vyjde ale za to na nom pozorujem ako sa mu vracia mliecko do ust a prehlta ho. Vsetko by bolo o.k., ale on stale poplakáva..... U neho neexistuje, ze by som ho dala do sedacky a sam by tam sedel bez toho, ze by nezacal za 2. minuty plakat. Ja mam ale poci, ze jemu vadi ta vyvysena poloha. Vzdy sa zosmykne dolu a je z toho nervozny. Vase deti sa tam udrzia ???? Ja mam aj vyvysenu postielku, ale rano ho najdem uplne dole..... Vsetci pisu, aby dieta bolo vo vyvysenej polohe, ale ako ho v nej udrzat ?!?!?!?! U nas je to nemozne. Vecer maly mal posledne 4. dni večer bolesti bruška, v kuse plakal. Neviem však rozoznať, či sa jedná o koliku alebo o bolesti a plynatost spojenu s refluxom. Dávam mu raz denne probiotika /Infants Dophilus/ a raz za den 25 kvapiek Espumisan. Ked ma bolenie, tak ho masirujeme, davam mu teplu plienku na brusko. Prdíky odchadzaju, ale on stale place.
Potom sa okolo 22.00 upokoji a spi napr. do 4,00 v klude! V noci spi pekne. ale dni su zufalstvo. Pokial ho nedam spat von, tak v nutri na viac ako 20 minut nezaspi a potom plac a ja za svet neviem preco??????? Ved je najedeny, odgrgnutý tak čo mu je ??????

ralanka
31. mar 2010

bibi ja ho mám normálne to mliečko robíš normálne ako obyčajne 30ml vody 1 odmerka mlieka ked vychladne je husté ked ho robíš podla návodu že dáš prášok do 40stupnovej vody a poriadne pretrepeš tak máš mliečko ok nemôžeš si ho robiť dopredu ako obyčajné ako sme to robievali aj my lebo toto ti zhustne ako píšeš a je z toho kaša ale inak ja s ním nemám problém
a chcem sa opýtať čo už dávaš malému papkať ked píšeš kašičky lebo ja som v inej téme napísala že som dala malému mrkvovú šťavu a dobre že ma neukrižovali že ke to skoro a pod. reči že to sa nesmie ale podla mna ked mu z toho nič nie je tak prečo nie ved aj tak príkrmi by sa mali dávať od 4 mesiaca a malý má 4 mesiace o 2 týždne tak neviem ako mu to za 2 týždne skor môže ublížiť 😒

ralanka
31. mar 2010

magnetika ja radím ísť na zistenie refluxu na sono a uvidíš a ja dávam sabsimplex kvapky do každého mlieka neuškodia a je to prevencia na plynnatosť 😉

bibione
31. mar 2010

magnetika> viem presne o com pises,moj ma tiez tichy reflux...chod k svojej dr nech ta posle s malym na sono bruska,ked sa potvrdi, predpise ti nutrilon ar alebo nutriton...ale vraj nutrilon ar nieje velmi dobry,ze zapeka. a to by ti asi nepomohlo,kedze ma problemy s bruskom...no kolika sa prejavuje vzdy vecer takmer v tu istu hodinu...ze je nervozny moze byt z toho,ze ho pali zaha...treba ist jednoznacne k dr

bibione
31. mar 2010

ralanka: ale trtlajs,ze ublizi..to je hovadina...davam mu len na noc od nestle bud s mlieckom alebo len s vodou...ale nemam pocit,ze by ho to dvakrat zasytilo...som cakala ze vydrzi viac 😒 a na reflux je len dobre ked mu das nieco hustejsie...je to od 4 mesciaca...sice sa pise ze od ukonceneho,ale to nevadi...okrem toho,mlieko mu absolutne nestaci a kasa mu chuti 😉 aj kaka dobre...sice je to vidno,ze papa nieco tuhsie,ale mne to nevadi
a ktomu nutritonu...sak jasne ze davam cerstve...ale mne to strasne stuhlo...sa tam pise ze na 90 az 120 vody sa dava 2_3 odmerky,nie? no a ja som najprv dala 150 vody,do toho sunar 3 odmerky a 2 z nutritonu...a miesam jak sprosta,aj teplota bola ok,ze cakat 3min kym sa zahusti,ale mne to hned stuhlo

wewe4
31. mar 2010

magnetika, úplne ťa chápem..akoby si opisovala náš prípad! už teraz je to iné a lepšie..chvalabohu.
Nám pomohol gastrotuss - je tu aj téma, si pozri. Doteraz mu ho dávam, ale už len keď je treba..asi 3-krát denne.
So sedením v sedačke (autosedačke) sme teda problém nemali..on sa tam práveže teraz zošuchuje, lebo by sa furt teperil von, tak dvíha zadok 😀

ralanka
31. mar 2010

bib ja dávam len ten nutrilon nemiešam mlieka a ako som písala na 30ml 1 odmerka mlieka a ja som kašu ešte neskúšala ale tú šťavu z mrkvy a chutí mu 😀 😀 😀
a kolko ti vydrží malý ked píšeš že si čakala že ti vydrží viac po kaši mne malý vydrží celú noc napr. ide spať o 21:00 s tým že mal o 20:00 mlieko a vydrží do 6:00 ráno alebo 5:30 tak skoro pravidelne sa tak budí

bibione
31. mar 2010

ralanka: sme sa nepochopili...ja nemiesam mlieka...do sunaru davam tento nutriton,je to samostatny prasok na reflux...viem ako sa zaraba umele mlieko 😉

bibione
31. mar 2010

no kolko vydrzi?? je to zvlastne,ze ked bol na nutrilone...pisem nutrilon nie nutriton 🙂 tak vydrzal od 22tej do 6tej rana...ked sme zmenili na sunar......malo peniazkov 😒 tak este o 23tej davam,ale to budim,,,a je hore sam o 2hej rano a potom o 6tej...ale pozorujem,ze mu nestaci ani cez den...zhltne 180ml a este reve...
kasicku davam vo flaske o 20tej po kupani a niekedy uz nebudim.bo sa mi nechce...ale o 2hej je hore aj tak...ale vynimocne teraz v noci vydrzal od 23tej do 6tej rana...
no a v sedacke sa stavia cca 2tt...ide nejak rychlo vo vyvoji... 😉

ralanka
31. mar 2010

bibi a prečo nemáš nutrion AR na predpis my ho máme na predpis lebo má ten reflux a to platím polovicu čiže 400g krabica stojí cca 10€ (9,84 tak neako) a my platíme polovicu a sunar musíš platiť normálne nie?

bibione
31. mar 2010

ralanka: nutrilon AR som nechcela pretp,lebo nieje na nutrilone ale na sunare,ze nechcem menit mlieka...a kedze davam malemu sunar, a sunar nema antirefluxne, tak mi predpisala nutriton...sa dava bud samostatne na lyzicke pred a pocas papania alebo v mliecku zarobenom... a jasne,ze sunar si platim normalne,sak to neni na predpis

ralanka
31. mar 2010

aha no ale aj tak máš 2 druhy mlieka

magnetika
31. mar 2010

wewe a dokedy vam to trvalo ? ci este trva ? Ten Gastrotuss Ti doporučila doktorka, alebo si ho začala dávať sama ? Ja som ho brala, ked som bola tehotna, tiez ma strasne trapilo palenie zahy a nezaberal mi. ☹ Ale u deti je to asi ucinnejsie, ked jedia len jeden druh stravy. 🙂

Dievčatá, sú aj pri refluxe "lepsie" a "horsie" dni ? Lebo dnes napriklad /klop,klop/ ma celkom dobry den. Teraz spinka v kociku v obyvke,tak dufam, ze uz nebude krik 😅 , lebo posledne dni o tomto čase už vyhrával..... A tusim ani cez den to nebolo take hrozne 😀 ,napriek tomu, že sme boli v nútri, lebo je zlý čas 😠 .
Už mám z toho hlavu ako melon...... ☹ ☹ ☹
Ked som povedala /pred mesiacom !/ nasej sestricke /doktorka vtedy nemala cas/, ze mam podozrenie, ze maly ma reflux, ze sa mu vracia mlieko, tak mi zadrela, ze keby mal reflux, tak vracia, takze urcite to reflux nebude !!!! 😵 😵 😵
Ale po nastudovani prejavov refluxu som na 100 % presvedcena, ze mlieko sa mu vracia.
Teraz mi je normalne trapne znova k tej doktorke ist. Pripadam si, ako svihnuta, ze silou-mocou chcem "vyrabat" malemu diagnozu, ale uz sa na neho na chudaka nemozem pozerat, ako zmrastuje tvar a preglga 😢

bibione
31. mar 2010

magnetika: sestricka je sprosta...nemusi grckat...staci ked slinta ako buldog a v pusinke sa mu hromadi mlieckove bublinky...to je tichy reflux...tak sa vykasli na nu a kup si antirefluxne mlieko...teda ak nekojis...ale ked pises,ze pri orehltani robi grimasy,tak ho skor pali zaha

bibione
31. mar 2010

ralanka...nutriton neni mlieko

magnetika
31. mar 2010

Asi blbá otázka : pálenie záhy a reflux nie je to isté ?
😅 😅 😅 Ja som to mala za jedno 😨

bibione
31. mar 2010

magnetika: no moj ma len ten reflux...nema zahu,prehlta len to mliecko,ale netvari sa nejak nestastne...tak ti ja neviem 😀