Aké sú toto vyrážky?

savrtica
19. júl 2014

Ahojte maminy, už som zúfalá. Stretli ste sa niektorá s takýmito vyrážkami? Malý ich mal na začiatku len zopár na lakti, potom sa to rozšírilo po celej rúčke, na stehne má už tiež výsev a začínajú sa mu rozširovať na bruško, a chrbátik. Boli sme u kožnej, tá nám dala Fenistil kvapky a emulziu Locoid Crelo 0,1%. No to mu vôbec nezabralo, žiadny účinok, skôr mám pocit že sa mu to ešte viac rozmnožilo po tele. Kožná sa vyjadrila, že je to alergia na slnko, ale mne sa to nezdá. Lebo na slnko ani nechodíme, a ked ideme vonku, tak má malý dlhé rukávy aj nohavice, takze je chránený. Poradte ak ste sa s týmto stretli, čo zabralo na to. Najhoršie je, že to vôbec nemizne, má to už cca 4 týždne a každý deň je toho viacej. Občas si to škriabe, ale inak mu to nejak neprekáža. Len sa bojím aby to nebol exzém alebo niečo vírusové. Z jedla to nemá, bo je všetko čo aj predtým. Ďakujem za každú radu.

januska279
15. dec 2017

@babatkoo no s hnačka mi tiež momentálne bojujeme.... A na 10den po ockovani nabehla teplota dnes to bude 3den co mala teplotu dúfam ze už posledný.... Inak vyrážky sa nám trosku upravili... A tiež sa chystáme budúci týždeň ku súkromnému koznemu ak nám výsev nezmyzne.....

katrin21
22. dec 2017

@zviz ahoj, mame momentalne presne toto iste, podla fotiek to vyzera rovnako.. bol to ten apec? preslo to? idu sviatky a rozmyslam, co s tym...
zacalo to na kolienku, par bodiek asi 10dni dozadu a teraz cele prave predlaktiie aj zospodu , cize viac ta prava strana.. na lavej az teraz par bodiek asi 5-6 pod zapastim, inak nic zatial.. sem tam mozno nejaka na trupe, ale to sa mi mozno len zdalo.. vidim to hlavne na zapasti a tom kolene a predkoleni pravej strany tela...
a zacina to akoby cervenat a zlievat sa to...
Mne to pripomina vyrazky, co mal manzel ako slnecnu alergiu, ale je zima, takze to urcite nie....
Nesvrbi ju to , ani nic....
zatial nicim speci nenatieram, rozmyslam, ze zacnem davat aspon fenistil...
Je pravda ze minuly tyzden jedla 1x mandarinku.. hmm... ale podla mna tie bodky zacali na kolene uz predtym, takze to asi nebude tym

katrin21
22. dec 2017

@dena2343 ahoj, zmizli vam tie vyrazky casom?

katrin21
22. dec 2017

Snazim sa to odfotit ked mala spi...inak sa neda.neni to dobre vidno...to je ta ruka..predlaktie

katrin21
22. dec 2017

Skusim priblizit

zviz
23. dec 2017

@katrin21 Ahoj. No moj syn to mal presne taketo iste a bol to apec. Kozna mu na to dala zarabany zinkovy olejcek, celkom dobre mu to zacervenanie ukludnil. Postupne tie vyrazky ako keby bledli az ostala nakoniec len taka zdrsnena kozicka a priblizne za 3-4 tyzdne to bolo prec cele. Ani syna to nesvrbelo, nijako ho to nehnevalo, len to teda skaredo vyzeralo a kedze to mal v lete, nedalo sa to ani oblecenim prekryt. Drzim palce nech to mate rychlo za sebou.

dena2343
23. jan 2018

@katrin21 ahoj. Na lytkach ano tam má už len možno 2 -3 a stehienka ustupuju. Ako sa to vyhodilo zhora nadol tak to mizne zdola hore. Ale veeelmi pomaly. Ale ma to na rukách už.

katrin21
23. jan 2018

@dena2343 nasej to uz tiez mizne, uz to skoro vobec nema.... 🙂

dena2343
11. feb 2018

@katrin21 snáď do 3 rokov to bude prec. Ešte som zvedava ako bude reagovať na slnko ci sa jej to nezhorsi. Uvidíme. A čím jej to natieras prosím ťa. Nelka má veľmi suchú pokožku a uvažujem nad neutrogenou.

katrin21
11. feb 2018

@dena2343 absolutne nicim 🙂 uplne bezne po kupani ako vzdy, specialne nicim.. raz som jej to na ruke natrela alebo 2x fenistilom, to ju 1 den tak svrbelo, ze som si vsimla, ze sa parkrat poskrabala, ale inak nicim a pekne to same zmizlo 🙂
Uz to nema vobec 🙂

ale ak mas dieta s velmi suchou kozou, dobre su to aj tie Atoderm pripravky .. pre atopikov, lebo to je tiez sucha koza .. alebo Excipal pre deti...

marcela89
2. jún 2018

@katrin21 ahoj zmizli Vám vyrážky?

katrin21
2. jún 2018

@marcela89 ano, zmizli...

marcela89
3. jún 2018

@katrin21 koľko vám to trvalo. My máme už 2t.

dena2343
3. jún 2018

@marcela89 my to máme už druhý rok. Trochu zmizlo ale stále to máme a nič nezaberá. Skusila som snáď vsetko. Ale kde je problem netusim. 🤔😔

marcela89
3. jún 2018

@dena2343 aj ste boli po vyšetreniach? Co hovoria lekari?

katrin21
3. jún 2018

@marcela89 dost dlho...aj mesuac urcite, ak nie viac

dena2343
4. jún 2018

@marcela89 ú kožnej že je to esteticka chyba vraj. Že možno to zmizne možno nie. Maste sme mali, krémy atd. Aj do kúpeľa hocičo a nič nezaberá. A keď je takto teplo tak sa spoti a má to červené tie puciky. Ale chceme ist niekde ku kožnej čisto pre deti. Ta podľa mňa bude vedieť viac.

marcela89
4. jún 2018

@dena2343 treba skúsiť viacej koznych

silvika23476
25. jún 2018

Nasla som tuto diskusiu podla foto. Mame zrejme tie isté vyrazky. Na laktoch. A sem tam aj vedla. Ale teda len na ruckach. Moze to byt ten apec? Natieram zinkovou mastou len. Treba ist ku koznej predsa?

marcela89
26. jún 2018

nám to prešlo našťastie (zaklopem si) po 5 týždňoch. Radšej by som šla

silvika23476
26. jún 2018

@marcela89 kde sa to zobralo? z coho to je? nerozsiruje sa to,je to take sucha koza

marcela89
26. jún 2018

@silvika23476 nikto nevie, nam to dali ze toxoalergicka reakcia.

mamabuchta
18. júl 2018

@savrtica
ahoj pred par rokmi (9.7.2014) si davala foto s vyrazkami, co mal tvoj maly na rukach a nohach. Citala som co ti maminky radili, no chcela by som vediet, co Vam nakoniec na to zabralo a co to vlastne bolo, ak sa rozpamatas. Dakujem

silvika23476
18. júl 2018

@mamabuchta ak mozem odpovedat syntodostal cca zaciatkom juna hladala som vsade mozne nedozvedela som sa z coho to je. Mal to na laktoch a par vyrazok na predlaktiach. Nedovolila somto skriabat, natierala som to tekutym striebroma domacou zinkovou mastou. Neviem ci to pomahalo ale nerozsirovalo sa to. Stale ma zbytky toho a stratil pigment na tom ked sa bude dat odfotimaktualnystav

gabr1ela15
10. feb 2019

@iveta2986 ja mam s malym presne toto iste asi od 8 mesiacov to zacalo na licach potom plecia potm predlaktie teraz uz na stehnach stale neviem co to je a to ma uz 2r za mesiac v piatok by som chcela ist na kozne ak ma zoberu. Vy ste daco zistili?

silvika23476
11. feb 2019

@gabr1ela15 ja som nezistila nič. Mal to len na lakťoch a teraz mu tam zostala taká zhrubnutú koza. Na koznom som nebola chemické krémy nepotrebujem natierali som to domácou zinkovou masťou. Ale vhod na kožné ak sa mu to rozširuje, nech mu spravia ster či tam nie je nejaký stafylokoka.

dena2343
13. feb 2019

Tak nám to po 3 roku začalo miznut. Nohy už ma čisté, už to má len na rukach aj to mizne. Nič som jej na to nedavala len piling 1x týždenne pri kúpaní keď sa to odmocilo.

veronikamat
22. júl 2019

@mapa my name to isté, po prevenare... Len nám nedá Li na to zatiaľ nič ucinne

silvika23476
22. júl 2019

Ja som zistila, že po probiotiká v určitého typu to zmizne. Môžem povedať, že kupujem kvalitné a mali sme aj za 26€a nič. Až po Prima Dophilus to zmizlo. Bohužiaľ na SK som ich nezohnali objednávam z americkej stránky iHerb.

silvika23476
22. júl 2019