Ako bojovať so soplíkom u bábätka?

sabka
14. aug 2006

Skusene mamicky poradte. Ako bojovat so soplikom u niekolkotyzdnoveho babatka? Ten nas pokladik dostal soplik takmer tyzden po prichode z porodnice a uz vyse tyzdna sa s tym trapime.
Dakujem

lila794
25. júl 2008

Petka, myslim si, ze sinupred zaberie - mne vzdy zabral, ono by to malo pomoct aj sliznici v dutinach. Ved jej to davaj a uvidis.

petka.m
26. júl 2008

Dievčatá ďakujem vám pekne 😉 .

Liliandax vyskúšame ten Libenar, dúfam, že to pomôže. Lebo ešte stále bojujeme. Jooj moja zlatá, vôbec nevie dýchať ☹ 😢 .

Lila794 a nevieš mi povedať, kedy by mal zabrať ten sinupret?Za koľko dní, cca? Včera som jej ho nasadila, takže to je asi ešte skoro... 😒 .

barbiek
14. sep 2008

ahojte maminky, potrebovala by som poradit, mam 3tyzdnovu dcerku a mame strasne silne sopliky aj pokasliava z toho ako jej to steka, odsavam jej ich odsavackou na vysavac, vyborna vec, potierame mar plusom, chcem sa spytat, ci nevadi ze jej odsavam sopliky aj kazdu hodinu, ci jej viac neuskodim ako pomozem ked je taka malinka a ako casto mozem davat nasivin pre kojencov, dakujem za kazdu odpoved

gianni
14. sep 2008

ahoj,
nám doktorka zakázala odsávačku,len v nutnom prípade lebo že to ničí sliznicu,že radšej kvapky a to buď mar,alebo libenar(ten sme dostali v balíčku čo dávajú v pôrodnici)

zuka
14. sep 2008

gianni, neviem preco vam doktorka zakazala odsavacku. Urcite je lepsie sopliky odsavat, ako by mali stekat a tym padom dalej skodit. Potom z nich este dieta aj kasle... Kvapky, ktore spominas su fajn, ale to ked su sopliky este v pociatkoch, alebo su číre...
barbiek, ten nasivin podla mna tak 3-krat denne. Nam doktorka predpisala na silnejsiu nadchu Fenistil kvapky, ale to bol maly uz vacsi, ako tvoja dcerka.

zuzula28
14. sep 2008

čaute babky, nasivin sa môže dávať 3x denne, maximálne po dobu 7 dní...vysávačová odsávačka je výborná, treba ju použiť toľko x denne, koľko je potrebné...my tiež vždy nastriekame najskôr "morský" sprej...najradšej máme Physiomer baby (malý drží a čaká, kedy mu to tam striekneme), chvíľku počkáme a odsajeme...ráno, naobed a pred spaním dávame aj nasivin...inak výborný je pre najmenších Nasivin soft, s odmerným rozprašovačom... 😉

barbiek
15. sep 2008

j ej diky baby za odpovede, ja si myslim ze odsavat sa ma, ved to neni bohvieco ked jej to ma stekat napriedusky alebo dousiek ten soplik, ja jej vzdy pred odsavanim vytrem s marom nostek a potom odsavame diky moc babulky

zajo510
21. okt 2008

čaute, to s tým odsávaním by zaujímalo aj mňa. Na jednej strane hovoria odsávať, odsávať....na druhej strane, čím viac sa odsáva tým viac sa tvoria sople. u nás to tak aj bolo. už 3 týždne malej len odsávam a stále to isté, tečú jej sople rovnakým temúpom ako odsávam. dávam jej ráno calcium, lebo mi z toho ráno trošku aj pokašle (čo jej stečie do krku) a preventívne aby nešlo na priedušky....ja som s tým dnes už praštila, som jej neodsávala. celý deň jej vytekalo z nosa, vytrela som jej to akurát vatovou tyčinkou, a dýchať vedela aj cez tie vodnaté sople, nemala nos zapchatý tak žeby nedýchala. aj zaspala doobedu, poobede aj večer bez odsávania a dýcha nosom. už som bezradná. uvidíme čo bude zajtra 😝 (možno dnes v noci)

zajo510
21. okt 2008

...ešte dodám, že nemám pocit, žeby to bolo dnes horšie, práve neopak. no však uvidím zajtra. papa

danuskam
22. okt 2008

ahojte.my sa trápime so soplami už vyše týždňa.stále odsávame..keď má upchatý nos nemôžem ju predsa nechať tak. neviem do kedy to bude trvať,ale vôbec sa to nezlepšuje.niekedy to už ani nejde odsať-ale počujem ako je zahlienená. kvapky jej môžem dať dnes poslednýkrát-dlhšie ako 7dní sa nesmú užívať.zostáva nám len morská voda.
zajo - neviem prečo by sa odsávaním tvorilo viac soplov.veď aj my keď smrkáme-pomáha nám to,nie naopak.

zuzka99
22. okt 2008

zajo, ako často dávaš kalciový sirup?
ja ešte dávam na nádchu coryzaliu - homeopatiká, neviem či to tu niekto spomínal. každu hodinu jednu tabletku rozpustím v troche čajíka

zajo510
23. okt 2008

ahojte, tak sa hlásim....malej som odvtedy ne´dsávala, len som jej asi 2x striekla MAR kvapky. dačo jej vytieklo, dačo stieklo do hrdla, ale dýcha čisto, sople už nemá. sem tam kúsok počujem že má v nose ked kojím, ale to už len také bublinky.

danuskam - no o tom odsávaní som čítala na príbalovom letáku odsávačky (na vysávač) a mi to vraveli aj iné kočky, čo to tak mali (im to zase lekárka vravela)....tak po 3 týždňoch som sa chytala už každej slamky a zabralo

zuzka99, calcium som dala len ráno podľa návodu dávkovania (večer som nedala, lebo mi pokašliavala len kúsok a jej to stačilo). tie homeopatiká som skúsila, ešte ich mám nedobraté doma. zabralo jej to takmer okamžite, ale po 2 dňoch to mala späť a ešte viac ☹

iveta1901
23. okt 2008

ahojte, aj moja mala ma obcas sopliky,
svagrina mi odporucila PHISIOMER baby, ma 115 ml, stoji cca 200sk, a pouziva sa jedno vstrieknutie do kazdej nosnej dierky 1x denne ako sucast dennej hygieny. pri nadche 2-4xdenne do kazdej nosnej dierky. super vecicka... ako to pouzivam, tak sme sopliky nemali, iba pri silnom placi, ale to asi kazde babo...

mywiel
24. okt 2008

Spray z morskej vody a odsavacka soplikov, to nam pomohlo vzdy. 🙂

hipuska
16. mar 2009

ahojte, poradte mi ako spravne odsavat sopliky u 6 tyzdnovho babetka. Bojim sa, ze mu ublizim. Tu odsvacku mam iba prilozit k nosteku alebo aj strcit do nosnej dierky? Ako hlboko? Co ak nastavim prilis velky vykon na vysavaci?

lasicka_
16. mar 2009

hipuska my pouzivame odsavacku na vysavac od dvoch tyzdnov...nemusis sa bat, strc jemne do nosnej dierky a par sekund (2-3) pridrz, potom do druhej a parkrat opakuj...my davame vykon 1500...pouzivame aj po odsavani sprej do nosa z morskej soli, aby mu tak nevysusovalo nostek 😉

hipuska
16. mar 2009

aha, vdaka. V navode nie je nic...

Maly predtym jedol a mne sa zda, ze do odsavacky nabehlo mliecko., alebo aspon to tak vyzera, ale moze to byt aj soplik, len na soplik je to prilis biele. Je to mozne?

lasicka_
16. mar 2009

je to soplik aj my to mame biele...teraz ma silnejsiu nadchu a mame tu hlavicu plnu soplikov 😒

hipuska
16. mar 2009

jaj, vdaka. SI ma ukludnila, lebo hned na to vrackal, tak som si myslla, ze som mu to nasala z ustociek cez dychacie cesty, ale to asi nie je take silne a neviem ci je to vobec mozne. A ten sprej sa ako presne vola? Je vhodny aj pre babence? Da sa kupit bez predpisu?

lasicka_
16. mar 2009

nemoze to byt take silne, lebo nasho to stekli, dokonca ked pocuje vysavac ostane ticho a caka...asi sa mu to paci 🙂 akurat, ked ma vela soplikov tak pri tom zakasle...ten sprej sa vola mar je volne predajny, som platila okolo 125Sk a mozes ho kludne pouzivat

hipuska
16. mar 2009

a niekto tu pisal o zvlhcni vzduchu pomocou morskej soli...to sa robi ako?

lasicka_
16. mar 2009

neviem, to nerobime, ale asi by som nasypala morsku sol (prípadne vyliala roztok z morskej soli) do vody, zohriala a nechala vyparovat

monika77
16. mar 2009

ja dávam najskôr kvapky Libenar, potom odsávam vysavačom ... robila som tak môjmu malému keď mal 3 týždne, samozrejme nie často a zdá sa mi že mu to pomohlo a už toľko nechrapčí, niekedy vôbec

lasicka_
16. mar 2009

ja davam kvapky po odsavani kvoli tomu, aby som ich nevysala 🙂 a aby mu ostal nostek zvlhceny...

adkag
17. mar 2009

ahojte, aj nasa mala ma sopliky,chytila ich od brata, ma len tri tyzdne,tak sa bojim,aby sme neskoncili v nemocnici. doktorka nam poradila,aby sme pred odsavanim strekli vincentku, odsali a potom pamycon.ale bojim sa,lebo sopliky ma zlte,nie biely hlien. neviete ci to moze byt vazne? ma niekto skusenost u takeho maleho babetka so zltymi soplikmi?

habibi78
17. mar 2009

adkag, zlté soplíky mozu byt predzvestou zápalu, ak sú už zelené, tak je to isto zápal....

fifinna
18. mar 2009

adkag, ten pamycon ti dala Dr, prave preto, ze ma mala zlte sopliky, su to antibioticke kvapky, ktore su dobre na zriedenie soplika. Ale ako pise habibi, ked budu sopliky zelene, tak je to zapal.

adkag
18. mar 2009

dakujem vam, zatial zelene nie su,su zlte,tak uvidime v piatok,co mi povie dr., to ideme na poradnu a mali by sme mat vysledky vyteru. len mam pocit ze jej to aj tak neprechadza,aj ked odsavam zakazdym ked je hore,aj v noci, davam jej ten pamycon a zatial nic.ale asi to chce cas, tak uvidime.

luciap82
20. mar 2009

Dobry den. Aj moj maly 6tyzdnovy chlapec ma sopliky trva to uz od pondelka,dr.nam dala pamycon ale mne sa to zda dost slabe akoby to vobec nezaberalo ani pri mojej teraz uz trojrocnej dcere ten pamycon nezaberal. Dnes ho berie uz piaty den a takmer nic troska viditelne ale malilinke vysledky.Dnes som mu kupila sprey do nosteka physiomer a hned na prvykrat mu to pekne uvolnilo hlieny,tiez ich odsavam s vysav.odsavackou tak snad to uz bude lepsie. Najhorsia je ta bezmocnost ze nevieme pomoct tym detickam vsak?pekny zvysok dna