Ako bojovať so soplíkom u bábätka?

sabka
14. aug 2006

Skusene mamicky poradte. Ako bojovat so soplikom u niekolkotyzdnoveho babatka? Ten nas pokladik dostal soplik takmer tyzden po prichode z porodnice a uz vyse tyzdna sa s tym trapime.
Dakujem

bambulkabambulkova
7. feb 2011

asi nie mne

evaka
21. máj 2011

Kocky pomoooc, mame hnusne sopliky, nikde v lekarni nemaju pamycon, ale nastastie som doma nasla 1 nenariedeny, ale netusim ako sa to riedi? kolko prevarenej vody tam treba?

evaka
21. máj 2011

Uz netreba, nasla som na krabicke 😀

evulka9999
15. júl 2011

Maminy pomozte mi prosim ☹ Mam skoro dvojmesacne babetko a uz 2 tt.sa trapime so soplikami...DR.mu predpisala pamycon,ze mu mam nostek s nim vytierat.Robila som to tyzden,lebo viac sa ani nemoze a stale nic nepomaha,vobec sa to nezlepsilo..aj odsavame vysavacom,aj to sa bojim ci mu neublizim.Ale zasa mam ho nechat ked sa dusí????Prosim oPOMOC!!!

bahara
15. júl 2011

Ahoj je tu toho ozaj dosť 🙂 ak môžem prispieť dobrou radou nám sa osvedčil nosný sprej z morskou soľou.Je jemný a upokojuje nosnú sliznicu ja používam normálnu odsávačku soplíkov a nenaťahám sa tak ako keď sme bez spreju ťahali..ide to ľahšie ani tak neplačkáme.. 😉
Ináč podla mňa je normálne že nejaké soplíky sú..keď sú biele je to o.ka nemali by ale biť zelené to už značí chorobu..

nasta197
15. júl 2011

mi sme mali často soplík a doktorka povedala že nase dieta bude jedno stích detí alebo dospelích čo s abude musiet rano vysiakať a odkašlať si ... neviem ako to bude .. EŠTE pomohlo nam 5 krat do dna aj častejšie vstrekávať morskú sol prečistí celí noštek do teraz dávame každý den preventívne skúste to 🙂

evulka9999
15. júl 2011

dakujem moooc,bola som kupit morsku sol,tak dufam,ze pomoze...a maly ma tie sopliky priesvitne,vraj je to OK...dik este raz!!!

bahara
15. júl 2011

@evulka9999 No?lebo viem že mne detská lekárka raz vravela,že zlé sú len soplíky zelenkavé také tie choré..že bledé sú o.ka a ešte že neboj sa ak budete mať trocha krvičky to je len z podráždenej sliznice to sa tou morskou soľou upokojí a bude dobre..lebo ja som bola z toho vyplašená na začiatku 🙂 držím vám palce 🙂

evulka9999
15. júl 2011

@bahara Jeej,esteze si mi to napisala...asi by som sa poriadne zlakla keby som videla krv...Ked som bola este v porodnici a maly mi grckal a bola tam aj primes krvi,tak som utekala za sestrickami ze co to je a oni ze to je v pohode,ze to ma este z porodnych ciest... 🙂

denisa312013
28. jan 2013

nebojte sa mamičky odsavač nosa možete použit aj od narodenia dietatka .bola som chora ked ma priatel odniesol do nemocnice potom som porodila a moja mala dostala odomna darmo som daval pozor a dala masku na tvar aby odomna nedostala ale smola aj tak mala sopel v nemocnici mi nič neporadili ale moja pediatrička povedala a aj odporučala odsavač nosa ktore možeme dat na vysavač hovorila že to kludne mozeme použivat.teraz moja mala má 4 tyždne a stale ma soplik ale pomaha nam nosne kvapky libenar je to morska sol a je určeni na odsavanie nosa pred odsavanim treba kvapnut počkat a osat je to najlepšia metoda nam to pomaha a mala spi dobre

kudrlivka
2. feb 2013

moj syncek ma 6 tyzdnov a asi ochorel odomna, pretoze som prechladla a tiez dostal sopliky. odstavame v odsavackou na vysavac, dolezita je aj technika odsavania, aby skutocne tie hlieny odisli. netreba s nou mierit hore smerom k ociam ale skor akoby kolmo na hlavicku. dalej si odstriekam troska materskeho mliecka kedze ma antisepticke ucinky a kvapkam mu do nosteka, po 5 dnoch mam pocit ze sa mu to omnoho zlepsilo.

zuzana478
12. feb 2013

ahojte babi potrebujem radu mam 3mesacneho synceka a mame sopliky nemame ani zvysenky nic a stale mu od savame odsavackou na vysavac a dnes sa nam stalo ze mu sme trosku odsiali krvicky tak neviem co mam robit lebo sme sa zlakli ale malinky je normalny vopret dakujem

adelka007
5. máj 2013

ahojte baby.aj ja patrim k tym zufalkam,ktore si nevedia dat rady zo soplikmi.mam skoro2 mes.baby a ma sople skoro mesiac.vyskusala som vsetky nosne kvapky na zvlhcenie,boli sne na peniciline kvoli hlienom v hrdle,brali sme pamycon kvoli tej nadche.az na 1 den sa nam to podarilo potlacit a ked moja dcerka prisla s nadchou yo skolky,mal to synator zase.krcna mi povedala,ze odsavat minimalne,lebo mu drazdim sliznicu s odsavanim.mam mu nostek vytierat vatou s vigantolom.detska obvodna dr.kruti hlavou,ze to treba odsavat,lebo mu to bude stekat a moze dostat zapal dychacich ciest.ja ho kojim,ale samozrejme nepapa,lebo sa mu neda dychat.teraz bereme sinupret s fenistilom.ked ho vidim,ze sa mu neda nadychnut,tak odsavam,ale potom som stoho na nervy ci som mu neublizila na sliznici.proste hruuuuuza.a najviac ma stve,ze ani ty doktori sa nevedia dohodnut.....tak si drzme palce

tinusa3333
9. máj 2013

ahojte,moja malá má 2 mesiace a má soplíky.Zaľahnute v nose však nemá.Dýcha v pohode,len jej v nose frská 🙂 Čo mi poradíte?

zuzkazarka
15. máj 2013

http://baby-web.topky.sk/clanky/a3596-Dojcatam-... sprej nie je pre dojčatá vhodný.

mimikas
15. máj 2013

@adelka007 mne lekarka vravela odsavat tak 3-4x do dna, neprehanat to a dat dieta spat do zvysenej polohy aby hlieny nezatekali do pridusiek, neskusala si neake kvapky homeopaticke? Tiez si myslim ze by ste mali ist na vyter z nosa aby sa presne zistilo aky tam je zapal, potom sa ti bude lepsie proti nemu bojovat, len tak davat ATB nema vyznam

magali
15. máj 2013

necitala som diskusiu.. ale pre tie co sa bojite odsavat.. ja som odsavala malemu od malicka, vzdy po kupani, lebo mal zaschnute susne v nose, mame kurenie na tuhe palivo, aj ked som spalnu neprekurovala, stale mu tam cosi chrcalo, tak sme mu raz odsali a fakt uplne taky dlhy zaschnuty, fakt to musel mat v celej dierke nosnej, tak ked sa mu to pri kupani odmocilo, vzdy sme odsali a bolo dobre ani sa mu nestalo.. ono je to odsate hned len treba prist na techniku a vobec to neboli a hlavne to pomaha

maminka2013
27. sep 2013

ahojte 🙂 chcem sa poradiť... máme terar necelé 2 týždne, už v pôrodnici som si všimla častejšie kýchanie, na čo mi sestra povedala, že je to normálne - vraj sa dieťa adaptuje na nové prostredie... lenže po 2 dňoch doma sa k tomu pridali i soplíky.. bojujeme s tým už 2. deň - vetráme, dávam hrniec s morskou soľou aby sa odparovala, máme rozvešané mokré handry, spíme vo zvýšenej polohe a samozrejme odsávame... k tomu sa nám pridružila i zvýšená teplota 37,2.. bojím sa, aby sa to nezhoršilo.. soplíky máme priesvitné a až niekde vzadu v nošteku.. neviete mi poradiť ako by sme mohli tú teplotu znížiť a ako dlho mám "rátať" s tým, že budeme bojovať kým nám soplíky úplne nezmiznú? v noci zatiaľ spíme dobre, ale to asi preto, že odsávam pri každom kŕmení.. ďakujem za pomoc a rady 🙂

kikakitty
28. sep 2013

Ahojte maminky,mam podobny problem,len mala ma dva.mesiace. Soplik je biely a zacal v noci. Utekala som rano kupit odsavacku,taku na vysavac... Problem je len v tom,ze malinka strasne place,nie pri odsavani,ale staaaale 😖. Doobeda booo este fajn,ale teraz ked od placu nezaspi,aj to len na mne,tak chudatko place. Ma uz opuchnute ocka :(. Poradte prosim,co s tym. Dakujem.

sportpark
27. júl 2014

najlepsie na soplíky je inhalator ak s tym mate problemy inhalovat vincentkou sopliky sa zriedia vytecu a je to fain.....doporucujem vsetkym nam to pomohlo......najviac...

marthuska
27. júl 2014

Presne, pokial soplik nie je z alergie, treba striekat vincentku. Aj 5xdenne

kkk111
9. okt 2014

Ahojte maminy poradite mi cerka ma sopliky aj jej to pocut pri dichany ked jej to len chvilu taham tak jej ide trosicku krvi tak jej tahat prestanem ale stale tam ma vela sopliku vadito ze jej ide krv alebo jej mozem klud tahat soplik dalej dakujem

szamooca
28. aug 2015

ahoj ,prosim poradte mam rocnu dcerku,ktora ma uz svoju hlavu.ma plny nostek a ani kapicky ani nostek jej neviem vyfukat vysavacom,place ,trha sa mi.jednoducho bojuje so mnou.poradte co robit.aby sme to zvladli dakujem

maca283
30. aug 2015

@szamooca Ahoj tak aspon skus natierat tymianovým kremom a jedlou sibirskou olejcekomPomaha uvolnit a soplik prejde Ja to pouzivam pri male od malicka tiež smrka iba ked ona chce 🙂

charon1
7. máj 2016

Tak baby,tiež mám problém so soplíkom u mojej malej,chcela som poradiť,ale vidím,že musím poradiť ja vám.Je naozaj niekedy nevyhnutné použiť aj odsávačku,ani nie tak vákuovú ako tú hadičkovú(nádobka a z nej trčiace dve hadičky),nevzniká tam podtlak a ide to fajn,len vás prosím,,,neskúšajte vysávač,to je taký brutal,že si to ani neuvedomujete,ja to to skúšala na svojom nose,keď som mala sopel a to len s tou ručnou pumpou a poviem vám,že keď som zabrala na tomto "správnom" mieste,tak som myslela,že si vysajem aj mozog.Vážne baby,to dieťa to skutočne bolí,nie že mu to je iba nepríjemné,skúste si to najprv na sebe

slnieckostanka
6. nov 2016

Ja používam odsávačku na vysavač už pár rokov a nedám naň dopustiť. Samozrejme som to skúšala najskor na sebe. No charon1 neviem aký máš vysavač ale nie je to nič drastické ako to opisuješ. Za mnou moje deti sami chodia s odsávačkou lebo to nie je nič hrozné a sami vedia, že im to pomáha. Len zo začiatku sa deti ľakajú toho zvuku ale určite ich to nebolí

anulienkalenka
10. nov 2016
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Odsávačku určite používajte, bábo sa nevie inak zbaviť soplíkov a výborné je kúpiť klinový vynkúš do postieľky alebo len niečím podložte matrac aby neležalo na rovnom. Staršie bábatká už možu spať aj na brušku, to im tiež pomáha zbaviť sa soplíkov. A na zvlhčovanie sliznice používajte len morskú vodu, toho sa nemusíte báť, nie je návyková a možete ju používať dlhodobo. Ja ju používam na pravidelne po každom kúpaní. Najlepšie sa nám osvedčil Physiomer Baby, čo je 100% morská voda ale na trhu ich je viac. Skúste čo vám bude najlepšie vyhovovať. Držte sa a prajem veľa zdravia, málo soplíkov 🙂

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz