Ako bojovať so soplíkom u bábätka?

sabka
14. aug 2006

Skusene mamicky poradte. Ako bojovat so soplikom u niekolkotyzdnoveho babatka? Ten nas pokladik dostal soplik takmer tyzden po prichode z porodnice a uz vyse tyzdna sa s tym trapime.
Dakujem

rainee
30. apr 2010

my mame soplik skoro od narodenia, ziadne kvapky do nosa dokonca ani atb nezabrali, vyzera to byt alergickeho povodu. takze odsavam 1x kazdy den a asi este dlho budem kym pojdeme na nejake alergo testy z coho to vobec je 😒

motylik22
7. máj 2010

my mame ties problem s nostekom a soplikmi maly ma nostek zehlieneny a ma sopliky suche takze odsat sa nedaju 🙂

strapco13
7. máj 2010

motylik - treba zvlhcit..libenar, sterimar, vincentka a pod

ivkaivka
7. máj 2010

motylik, ako pise strapco, zvlhcovat, zvlhcovat... nam dobre zabera Physiomer

korkusa
14. máj 2010

AHoj .ja som davala malym Physiomer .Je to cistiaci sprej.ktory sa moze pouzivat od 2tyzdnov do 3rokov.Moze sa pouzivat stale je to jeden zo sprejov ktory sa moze pouzivat stale.Neskodi nema ani vedlajsie ucinky.Ja si ho nemozem vynachvalit.Ked zacali sopliky tak som ho hned zacala davat.Sopliky vytekali same a nadcha trvala omoc kratsie a hlavne to bolo omnoho lepsie aj cez noc.Moze s to pouzivat aj preventivne na cistenie nosteka aby sa tam bakterie nemnozili.Plus som odsavala s odsavackou ktora sa dava na vysavac.

shaarka
17. máj 2010

ahojte,
syncek ma takmer 3 tyzdne a uz od poodnice mu vytahujem asi tak kazdy druhy den z nosteka hlien, taky husty sopel. sparatko omotam vatou a tym mu ten tahavy susen vyberiem, potom je to ok.
je to normalny stav (ako sprievodny znak ovdzusia v byte, napriklad), alebo to tak nema byt?

strapco13
17. máj 2010

shaarka...pokial je ten hlin biely tak je to OK 😉

shaarka
17. máj 2010

hehe, strapco, nejak casto sa stretavame 😵 😀
no biely nie je, je klasika svetly zltozeleny 😅 co to? to je zle?

strapco13
17. máj 2010

daj radsej spravit vyter...ATB jedine, ze by v tom vytere nieco bolo strasne
zatiel..prepack nosa solnym rotokom, odsaj, mozes nakvapkat MM do nosteka a uvidis
my mame raz za den trocha takeho bieleho susnika..to je v norme...je pravda, ze ked mu to stoji dlhsie v nose /ked si to nevsimnem, alebo drobec protestuje pri cisteni/ tak to trochu zmeni farbu, ale inak je biely

shaarka
17. máj 2010

zajtra mame poradnu, tak to spomeniem 🙂
ale mam podozrenie, ze nieco nie je ok, lebo maly vydava zvuky ako sliepocka, obcas chrape (pri kojeni) a niekedy piska aj v spanku. napodobnuje sa to tazko, povedala by som ale, ze je to neporovnatelne s nejakym inym pilenim 😀
myslim, ze to ma hore v nosteku, ci nosohltane? nevyznam sa, ale hlasivky, hrdlo to nie je...

este v porodnici som na to upozornovala, ale jedna mi povedala, ze je to zo sucheho vzduchu, druha ze ma zlozvyk a potom som ich donutila, nech ho pozrie ORL doktor, tak povedal, ze ok. ale tie zvuky ostali a zvyraznili sa. je mi ho luto 😢 nahrala som to aj do mobilu, len ten zvuk je skreleny.
neviem, ci to ma suvis s tym upchatym nosom 😒

booze, clovek aby vsetko riesil sam 😠

ksivcova
18. máj 2010

Kočky maly berie desiaty den ATB a dnes dostal teplotu ..može to byt od zubkov????

strapco13
18. máj 2010

kvoli comu berie ATB? ake ma priznaky okrem teploty?

nikolkaaa
29. sep 2010

liliandax ahoj chem sa spytať či tie kvapky su aj pre dvojmesačne babetko?nam tiež nic nepúomaha sopliky maod kedy sme prisli z nemocnice je to už skoro 2mesiace ..robili nam aj vyter ale to bolo ok ..mam odsavať a davať kvapky mar ale nic stale ich ma..a musim ich odsavať pretože nemože ani papať zle sa mu dycha raz sa nam stalo že pri papani nam mai omodrel a zastavilo sa mu dychanie koli tomu že mal zapchaty nošek tak prosim poradte mi čo mu mam dať ja som už zufala ztyvh soplov

strapco13
29. sep 2010

@nikolkaaa treba nostek uvolnit..kvapky mar ho sice vycistia, ale neurobia odpuchnutie sliznice na to musis pouzit klasicke nosne kvapky ako olynth, nasivin a pod /v lekarni povies vek a avhu dietatka a oni ti odporucia kvapky vhodne pre tvojho drobca/ ...kukni na moj clanok o toalete nosa..tam ma rozpisany postup ako spravne osetrit nostek aj pri nadche

nikolkaaa
29. sep 2010

strapco13 dakujem ja som už skusala tie kvapky mar aj tie druhe nevem teraz ako sa to vola ale to je len morska sol ktora rozpusti ale potom musim odsať..a skušam teraz mu davať libenar tak neviem ci mam este skusiť nejake kvapky ako nasivin a pod..ci sa to može tolko veci na neho skušať..predsa je este malinky..a ked sa daju kvapkytak sa musi odsať soplik?ja uz som z toho zufala mali je nervozny z toho a doktorka mi nevie poradiť len mi povedala aby som davala mar a odsavala ale to už robim odkedy sa narodil to su 2mesiace..dakujem pozrem si to..

pia22
29. sep 2010

Dievcata vyborny je Physiomer, ale nedavame ho s tym sprayom, pretoze to strieka silno a vela a na taku zapalenu sliznicu je to iny sok. Odstreknem do poharika a kvapnem obyc. kvapatkom. A k tomu su tiez od narodenia vynikajuce ocne kvapky Opthalmo-Septonex. Pri dlhsie trvajucich soplikoch je hlavne treba spravit vytery.

strapco13
29. sep 2010

@pia22 skus Vincentku Junior ..alebo iny roztok s oznacenim junior..ma polovicnu davku tekutiny v jednom streknuti..je to vhodnejsie pre mensie deti

pia22
29. sep 2010

@strapco13 my ale mame Physiomer baby, je pre deti od narodenia, preto som bola tak prekvapena tou silou. Klasicke kvapatko sa mi zda teda ovela setrnejsie😉

strapco13
29. sep 2010

@pia22 ja som u drobca pozivala libenar kvapky a teraz uz dlho sme na Vincentke Junior...nestazuje sa..teda je to boj streknut mu do nosa..ale to len preto, lebpo sa mi to pokusa zjest 😀 😀

nikak23
6. nov 2010

ahojte.potrebujem radu. Maly ma sopliky az az, ja som bola chora, tak to chudatko moje dostal odo mna. davam mu coryzaliu (homeopatika) na nadchu do cajika, davam mu vincentku a nasivin. Problem mame s odsavanim, ani za nic, neda sa chytit, skusame vselijako, hrame sa s vysavacom pol hodinu, potom tam dam odsavacku aj s tou sa hra, ale ako nahle sa priblizim k nosteku zdrhne prec, alebo sa trepe tolko, ze sa neda ani dostat k nosteku. No a dneska som to skusila na silu, ale potom zacal tak plakat az sa pomaly zadusal a lapal dych. problem je, ze mu steka dole, potom zacne kaslat, potom nespinka a zobudi sa s placom. nechce samozrejme pit mliecko, lebo nemoze dychat s plnym nostekom, s papanim je to tiez horsie, akurat jablcko alebo jogurt. teplotu nema. fakt neviem co mam robit, dneska v lekarni mi dala magistra Pamycon ( framykoin ATB), tak ak sa to nezlepsi tak dam ten. skusala som aj naparovat....ani nahodou. dakujem za radu. V

petrzalkaa
6. nov 2010

ahoj nikak najlepšie na soplíky a nachladnutie sú bylinkové kvapky SINUPRET môžu ho aj bábätká, výborne stiahnu hlien, mám to odskúšané už na troch deťoch....max.cca.do 4-5 dni máte po soplíkoch 😉

martinkkka22
16. dec 2010

ahojte, dnes som kúpila kvapky MAR, syn má mesiac aj pol a neviem, ako mu to mám dávkovat. Nemáte niektorá skúsenosti?

jay_jay
16. dec 2010

@nikak23 ja mam ten isty problem... bohuzial, zatial som nenasla ziaden iny sposob okrem toho, ze ho prilahnem 🙂 tiez strasne place, ale odsat sa musi... ked ma sople davam mu fenistil a kvapky do nosa sinomarin mini a na hlieny nam naposledy dr.predpisala solmucol

martinkkka22
16. dec 2010

@jay_jay diky za odpoved, len ja som skôr myslela,ze ako často kolko kvapiek, či pred odsávaním, alebo po, alebo či to mám dať na vatovú tyčinku alebo tak...inac s protestovaním babatka nemam skusenosti, moj malý poslušne lezí a čaká, čo sa bude diať 🙂

katkabg
16. dec 2010

@nikak23 ajoj preco neskusis tu odsavacku kde si jeden koncek hadicky das ty do ust a druhu das do nozteka a aspon takto ti nebude hucat vysavac ale potichucky mu ho ty vytiahnes :D aj moja trosku plakala ale ja nemozem pouzivat tu odsavacku na visavac lebo moja mala sa boji vysavaca ako certa a tiez sineviem predstavit ako by som jej v noci ked spi zapla vysavac pri hlavke a zacala odsavat,ved by sa zlakla toho hluku 😕

nikak23
17. dec 2010

@katkabg ahoj, no ja tu odsavacku co sajem ustami mam, ale je to este horsie. Iba predlzujem "trapenie", lebo v ustach nemam taku silu ako vysavac, tak nakoniec skoncime s vysavacom tak ci tak. maly uz nechce aby som sa k nosteku vobec priblizila, ani kvapky, ani vreckovka nic. no je to trapenie....najradsej by som ho naucila smrkat, ale na to je este malinky.

strapco13
17. dec 2010

@nikak23 ak ti to pomoze..u nas to bol boj tiez..a bol by stale, keby som neodsavala tak, ze si ho vreckovkami priviazem k vysokej stolicke..iba rucky, cize nozky ma volne..ale to kope len do tacky, a kedze je priputany tak nezdrhne
a ja takto bojujem len s hlavkou jeho..ale to uz viem zvladnut..je to tak ovela rychlejsie a lepsie odsate...pouzivam odsavacku na vysavac /teda ked sme mali sopliky, teraz nepouzivam/--sice som sa citila ako najhorsia matka na svete 😔 , ked som ho privazovala, ale bolo to pre jeho dobro..a rozhodne to bolo lepsie ako prilahnut ho

gilly
5. jan 2011

ahojte,
mam takmer pattyzdnoveho syna, ktory sa uz tyzden trapi so soplikmi. Kasel, teplota a kychanie ustupili, no sople nie. Aj napriek odsavaniu a kvapkam. Uz to vyzeralo ze je to lepsie, ale posledne dva dni sa to opat zhorsilo, Pocujem ako mu v nose tie sople "behaju" ako sa snazi ich tahat spat dovnutra. Ked odsavam, tak sem tam ma hlienik, ale vacsinou len priesvitne klasicke sopliky no nie vela. Ako casto sa moze za den odsavat, aby som mu v nosteku nic neposkodila resp. aby to bolo OK? (mame odsavacku na vysavac), lebo ked mu odsajem tak o par minut pocujem, ako ma tie sople znova. A ako dlho tahate na jeden sup tie sople?

bambulkabambulkova
7. feb 2011

mali ma sopliky mam ist dneska s nim vonkaa??????Napiste mi ma 2mesiace a co by mu pomohlo odsavam vysavacom ale nejdu velmi von a nasivin mu davam na radiatore mame vodu ale dam dneska aj plienky atd napiste mi postuu

zarinka112010
7. feb 2011

@ervotoc a kedy vas presli sopliky lebo mne doktor povedal ze musim vydrzat..to naparovanie pomahalo??