Ako bolo vaše dieťa s poruchou pozornosti sprevádzanou hyperaktivitou prijaté v škôlke?

monyz
18. okt 2012

Ako ho berú detičky v triede? Učiteľky, celý personál? Sú učiteľky podľa vás dostatočne informované o diagnózach ktoré sa týkajú porúch správania?

martinkacasarova
18. okt 2012

Ahoj,v materskej škole to možno učiteľky zvládnu-horšie to bude v škole.Tam nemaju trpezlivosť s takymi ADHD,učiteľa ich poposielaju psychologičke a ked nieje naprava aku oni čakaju,nezvladaju take deti a spravia všetko preto aby sa ich zbavili akože podľa nich pomohli dostať ich do LVS(liečebnovychovnehosanatoria).Je to ťažké s takymi detmi,a ešte ťažšie s takymi učiteľmi ktorí takouto formou riešia taketo deti a nevedia s nimi odučiť jednu hodinu-čo maju vravieť rodičia,ktorí sú s nimi často aj celý deň?Taká je dnes bohužiaľ realita-do plaču!Prajem pevné nervy a hlavu hore-nejako bolo,aj nejako bude.

ivkacik
18. okt 2012

Ahoj.Ja mam syna s poruchou ADHD.A poviem ty je to zla choroba s ktorou sa tazko vyrovnava ...Moj syn chodi po kadejakych sanatoriach ab ymu pomohli sa zaradit do spolocnosty ..žial zatial neuspešne.Momentalne je syn v Sukromnom sanatorium v Senci snad budu nejake vysledky...uz by som bola rada aby sme fungovali ako komplet rodinka....Nikomu nezelam aby mal taketo dieta s takouto diagnozou.Ja osobne sa neviem s tym vyrovnat uz 3roky

svatava74
18. okt 2012

Deti nemaju vacsinou problem s ADHD detickami, ak su spravne vedene pedagogom.....chce to pedagoga s velkou mierou empatie a vysokym EQ.....skolka nie je problem, presne ako pisu kočky vyssie...skola je vacsi, ale dnes su uz aj sukromne skoly, kde su mensie pocty deti a ak sa dokaze rodina trosku uskromnit, tak to dietatu s ADHD velmi ulahci zivot.....alebo vystriedas par ZS a najdes tu najvhodnejsiu, kde by dieta netrpelo a to je najdolezitejsie...kazde dieta s ADHD je zvladnutelne ale nie podla kluca...drzim vsetkym palce.....NEZNACKOVALA BY SOM DIETA SKOLKARA ZNACKOU ADHD.......v tomto Slovensko velmi zaostale a dietatu to v mnohych pripadoch len uskodi..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂mnohi slovenski ucitelia su skostnateli a ich myslenie nezmeni nic....