Ako často môžem podať Nurofen 2 ročnému dieťaťu?

dubek
16. jún 2018

Dobrý deň mala ma od včera večera teploty v zadočku 39.7 ma dva roky zaberá jej len nurofen čipka paralen nie áni zábaly co mam robiť ako často môžem podávať

karmela
16. jún 2018

Tak ako píšu v návode tuším každých 6h cipok,každé 4-6h sirup.A najlepšie striedať raz nurofen raz panadol.Nam vždy pomohol vlažný kúpeľ

martinka13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kalamityjane
16. jún 2018

Tak presne s týmto sme bojovali pred mesiacom. Dvojročná dcérka mala horúčky nad 39 stupňov, až k štyridsiatkam, ktoré jej vyskočili vždy cca 4 hodiny po podaní lieku. Nurofen sirup sa môže podávať každých 6 hodín. Nám na pohotovosti doporučili dávať po 3-4 hodinách, keď horúčka začne zase stúpať nad 38 st. na striedačku paralen sirup a nurofen sirup. Takto sme fungovali asi 5 dní, ale dcérka dostala aj antibiotiká. Držím päste, nech sa čo najskôr vyliečite.

ceklis
16. jún 2018

@dubek my tiež :( malému vždy na teploty len nurofen pomáhal a keď bolo zle a striedali sme (každé tri hodiny) po nurofene panadol, tak som len odpocitavala minuty aby som mu zase mohla dať nurofen. Ten zabral hneď a panadol vôbec :(
Určite dávaj zábaly. Vlaznu plienku obal okolo telíčka, my dávame okolo hrudníka a ruky von. Potom ho zabalim do deky a len mojkam. Takych 5min a 3x a lepšie je
Moja svokra mužovi odporučila dať rozkrojeny zemiak na nohy odspodu a dať ponožku a tak isto do ručičiek a ponožkou natiahnuť aby nespadol. Pridržiavam mu tie ručičky a ono to fakt zaberá aj keď to znie hrozne. Skúšala som na sebe keď som mala 40tky a ozaj to stiahlo teplotu.
Skóre uzdravenie, toto je fakt pre každú mamu hrozný boj s tým ako dieťaťu pomôcť.

ceklis
16. jún 2018

@dubek teraz to čítam po sebe a hrôza 🙈 svokra odporučila že malému mame dať zemiak rozkrojenou časťou (strašne chladí) na spodnú časť chodidla a natiahnuť ponožku s to iste s rukami, nech chytí zemiak tak aby ho to na dlaniach chladilo
🙈 skúste, ja som tomu neverila, veď “svokra” 😂ale zmenila som názor, maly hrozne vždy plače, no asi z toho že to je ozaj studene

dubek
autor
16. jún 2018

@kalamityjane bože môj 5 dní dúfam ze u nás to takto dlho nebude ďakujem

lucinka2009
16. jún 2018

striedajte sirup a čipok ja som davala tak,nech tolko nezatažujete žaludok,ale to sme boli 3dni v horučkach

luliu
16. jún 2018

@dubek môžeš striedať po 3 h lieky s rozdielnou účinnou látkou. Dáš nurofen a po 3 h paralen. Po ďalších 3h môžeš dat zase nurofen

dubek
autor
16. jún 2018

O pol 10 som jej dala paralen čipku spala pol hodinky a z plačom sa zobudila a chytala si medzi nozkami ma trochu červený a vysipani konečník môže ju stipat aj posva?? Co mam robiť do rána plače a začína byť tepla sorry za chybi

deni73
16. jún 2018

@dubek Zábal, alebo sprcha, alebo najradšej kúpeľ najprv teplou vodou, postupne prejsť na vlažnú.

maminecka2
16. jún 2018

Skus spongiou namocenou vo vlaznej vode omyvat cele telicko- nahatu si ju poloz na pultik. Malo by to byt ucinnejsie aj prijemnejsie pre dieta ako zabal. Ak teplota nebude klesat a hlavne ak nebude chciet pit treba ist do nemocnice, to uz bude na infuznu liecbu.

lenka_21
17. jún 2018

@dubek kazde 4 hodiny Paralen/panadol a potom kazde 4 neurofen/ibalgin. Moze sa to takto striedat ak vela horuckuje... Samozrejme ak sa da, tak 6 hodin je lepsie. A pomaha kysla uhorka na dlane a chodidla, zemiak, cibula...treba dat do ponozky a vydrzat. Aj sprchovanie v teplej vode zabera, lenze to treba dlhsie - min 10 min a aspon 3x. A to je vycerpavajuce. Ja pustam normalnu teplu vodu a polievam deticky. Za 10 min vychladne...

lenka_21
17. jún 2018

A ja davam liek uz pri 38. Viem kedy im zacina stupat...

kalamityjane
17. jún 2018

@dubek Aj ja som už bola z toho zúfalá, nevedela som čo sa deje, z čoho tie horúčky má, všetci mi tvrdili, že zvyknú klesnúť po 2-3 dňoch. Aj antibiotiká dostala také širokospektrálne, že toto by to snáď mohlo byť, lebo nemala nijakú nádchu, kašel, soplík nič... Ale zabralo a dúfam, že sa jej to už nevráti. 🙂