Ako chránite malé bábätká pred slnkom?

lenka1977
2. apr 2008

chcem sa opytat akym spsobom chranite male babetka pred ziarenim slnka. na jednej strane citam ze je potrebne aj male deti slnit kvoli prirodzenej tvorbe vitaminu D, na druhej je tu fakt ktory hovori o tom ze slnko je skodlive a preto sa treba pred nim chranit. ako je to s malymi babetkami??aky faktor pouzit? kolko krat za den natierat aby malo pozadovany efekt? a co ocka??? mam 3 mesacnu slecnu, slnecne okuliare alebo ako inak chranit detsku pokozku a ocka pred slnkom?

erikasadek
11. jún 2010

inak pozor na minulorocne kremy viac ako rok rovno do kosa neoplati sa vam znova pouzit hlavne u deti vas to moze mrziet mozno ze ten co si kupila bol minulorocny a predavajuci si naplnil vrecka ......

murinka
11. jún 2010

je to znacka Bio Extrakt ☹ som si myslela ze sa zblaznim 😠 ani prsty som nedokazala zohnut ☹

lucyso
11. jún 2010

erikasadek dakujem pekne. a tie silice sa daju kupit v lekarni?

jasminet
11. jún 2010

my mame daylong kids 30, slnecnu clonu, klobucik a nevyliezame medzi 11-15 von. velmi by som neexperimentovala s neoverenymi opalovacimi kremami, som za radsej drahsie, ale kvalitne a oskusane.

erikasadek
11. jún 2010

murinka nie vsetko co je bio je dobre nedavno bola reportaz v tv o vyrobkoch sice sa nedavaju chemikalie ale davaju sa ine veci namiesto a nie kazda pokozka dobre reaguje su caste alergie.....
Ano kuois v lekarni pytaj si znacku hanus...
Ja si kupujem prialo silice od nich hanus sk.
Ja kupujem vela... 😀
Ja pouzivam roky a som spokojna....
Inak na komare a iny hmyz existuje lienka dava sa tona kocik treba len baterku.... Vydava zvuk kridiel takze hmyz sa ani nepriblizi.... neviem ci dostat na slovensku.... Ale je to super vec....

ibamy2
11. jún 2010

lucyso, tiez som na odporucanie v lekarni kupila pre malu tu biodermu, no mam s nou rovnaky problem... ked malicku natriem, zostane biela... ked sa nou natrim ja, detto 😠 takze to boli asi zbytocne vyhodene peniaze 🙄 ... mozete mi, prosim, poradit nejaky iny kvalitny krem alebo mliecko na opalovanie, ktore nezanechava pokozku bielu? sany ma rysave vlasky a uplne bledunku pokozku... dakujem za kazdu radu🙂

lenka1smejka
12. jún 2010

My pouzivame od Nivea sprej 20tku,to nam staco-inak v spreji je to lepsie neni biela po tom jednoduche nastrikam a rozotriem

brisilda
12. jún 2010

kocky ja mam doma garnier 50+ doma novorodenca mame potnicky je to hrozne malemu som stale obliekala body s kr. rukavom a aj tak sa nam potnicky nevyhli 😠 co mu mam podla vas obliest ked bude vonku 35 C ???holucky von nemoze a potnicky mavame iba na tvaricke ☹ bojim sa mu preto davat krem na opalovanie poradte ako ste sa s takym niecim popasovali vy? dakujem

katherine27
12. jún 2010

Ahojte 😎 ,
ak môžem poradiť tak ja som kúpila LA ROSE POSAY 50+UVA mliečko /cca 20 EUR/ a maximálna spokojnosť, malý má ryšavé vlásky a bielu pokožku..žiadne potničky a nič podobné.Vonku iba v bodynku s krátkym rukávkom a samozrejme cez 12 - 15 hod. domka..na noc opäť bodynko s krátkym rukávkom a prikryjem iba plienkou.
A ak môžem poradiť to bodynko o číslo väčšie ak nie viac, aby to bolo fakt vzdušné, hlavne pod pazuškami a pod krkom..okrem toho nie je bavlna ako bavlna..ja už nemám mlieko, takže veľa čajíku, akonáhle iba trošku zamrnká najskôr dávam čajík a ak nezabere a mrnčí potom až zisťujem čo ho môže iné trápiť, okrem toho mu viac krátdenne pretrem tváričku a ručičiky jemne navlchčenou vreckovkou.
Tož moje opatrenia, u nás fungujú, dúfam že som niekomu poradila. 😉

bejkka
12. jún 2010

ahojte maminy ja dávam prednosť overenej a pravidelne testovanej značke astrid, od nej kupujem detské mliečko 30 s minerálnymi filtrami a max spokojnosť, nemenila by som, malý je tučnučký a potí sa ako ďas 🙂 ale potničky zatiaľ žiadne a ani spáleniny od slniečka. 😉

lucyso
12. jún 2010

Ibamy2 tak ta Bioderma je jft nechutna.... akonahle sa spoti, tak jej to tak nejako zlieza a je flakata.... katastrofa.
dnes sme sli autom asi pol hodinu a tak sa strasne spotila, ze mala komplet mokru ciapocku, bodynko. okno sme mali pootvorene aby ju neofuklo a zas klimu tiez nechcem pustat.. a len plakala, plakala a Bioderma sa roztekala 😅 .. 😠 ...

Erikasadek, hned zajtra nabehne do lekarne. dakujem Ti velmi pekne. 🙂

bobocka
12. jún 2010

maminky ja som citala a aj som sa radila s koznou aj v lekarni,ze do roka by deticky vobec nemali ist umyselne na slnko(jasne,ze ked na nich trochu svieti v kociku je to ok) a mali by sa pouzivat ochranne kremy 50+ a mali by byt na MINERALNEJ BAZE a nie na chemickej.takto kremy kupite len v lekarni.bioderma je taka a aj avene.ja som kupila AVENE 50+ a som veeeelmi spokojna.nema ziaden divny zapach,pekne sa rozotrie a moj michalo je fajn chraneny a potnicky...to u nes nehrozi 🙂.fakt odporucam.kupila som to ako akciovy balicek so sprchacom asi za 22 euro to bolo spolu.

bobocka
12. jún 2010

jaj a este som zabudla,ze moj misko ma nabeh na atopicky ekzem a preto je velmi dolezite u nas vybrat spravny krem.tento avene je aj pre deticky s atopickym ekzemom.my sme nemali zianu koznu reakciu,avene je super.odporucam 🙂

brisilda
12. jún 2010

kocky ja mam doma mesacne babo vonku chodime az vecer po 19:00 hodine s prvym babom sme nevedeli co su potnicky a teraz? je to hrozne ☹ ved mu davam iba bodynka s kr. rukavom 😒 ale holeho ho nechat predsa nemozem 😖 to iba doma sme v plienocke s holatym bruskom 😉 no pretoze sme velyk tak som mu dnes nakupila oblecko na leto vo velkost 6-9 mes. 74 cm kedze teraz merame 64 cm tak az nam to je lćele leto dobre 😀 dufam ze sa potniciek zbavime a tu znacku avene mrknem v lekarni 😉

lucyso
13. jún 2010

ja ked som hovorila nasej pediatricke o nejakom kreme, tak sa zhrozila, ze male deti by nemali byt na slnku.... ale tomu sa proste nevyhnes.... jasne, ze nechodim s malou von od 11.00 - 15:00,ale aj po tej pätnastej je este stale hic... a mam dokonca na kociku ten slnecnik, ale akurat nadavam pri nom..... neda sa ju celu pred slnkom ochranit... 😅 🙂 ... asi sa budem musiet s tym slnkom nejako zmierit🙂

berus222
14. jún 2010

ano, aj ja ked som si pytala v lekarni ochranny krem pre deti, tak sa na mna ta lekarnicka pozrela ako na debila a povadala asi 4x, ze deti sa nemju opalovat. ved to ani nemam v plane, ale slnko nanho svieti aj ked nechcem. to by som ho musela nosit celeho zakryteho. a na druhej strane hovoria, ake je slnko potrebne pre deti na kosti. ja mam krem s OF 30 a som s nim spokojna.

lucyso
14. jún 2010

veru a predsa, clovek sa opali vlastne aj v chladku, nie? co otocime rezim a budeme zit v noci 😀 ?

datkova
14. jún 2010

berus aj my mame OF 30, stal sice vyše 12 eur, ale neva... no ani priliš nepomohol, čo sme prešli k mame asi tak 300m, Saša mala cele ručičky spálene... odvtedy sa slniečku vyhybame, ako je to možne, fakt len nevyhnutne... 😢 😢

jasminet
14. jún 2010

lucyso presne, ved aj v tieni opaluje...

ewana73
14. jún 2010

no ja som tiez malemu kupila biodermu 50 a hroza,cely sa vysypal a ked sa spotil katastrofa. 😒 17 e v tahu a pritom co sme mali zimny od biodermy tak ten bol fakt super.takze som sa dost sklamala. tiez neviem aky kremik mam kupit.mala som aj vzorku od vichy 50 ale nic moc,je od nej nejaky lepkavy ..

jasminet
14. jún 2010

ewana skus ten daylong kids, ten sa krasne vpije, vobec nie je vidiet, ze je babo nakremovane.

sisaha
14. jún 2010

ja mam biodermu 50+ v spreji a je super, nerozteka sa. Nastriekam si ju na ruky a malej rozotriem po tele, po chvilke jej to vsiakne do koze a je to v poho...

lucyso
14. jún 2010

baby a chcem sa este spytat:
uprednostnujete slnecnu clonu, alebo slnecnik?

rainee
14. jún 2010

my mame daylong baby OF30, myslim ze do chladku nam bude stacit a mala sa mi z toho nevyhadzala.

jasminet
14. jún 2010

@rainee ta of 30 je povodna 40, len oni teraz menili cislovanie faktorov. aj moj, povodne daylong 16 precislovali na 15 😅 😉 😀

rainee
14. jún 2010

aha tak o to lepsie 😉

ewana73
14. jún 2010

@jasminet diky a kolko stoji priblizne?

jasminet
14. jún 2010

@ewana73 nepamatam si presne, ale 200 ml tusim 18€??

ewana73
14. jún 2010

@jasminet diky.

bubelko
14. jún 2010

ahojte. teraz pouzivame Eucerin Sun Kids Spray 50+. pre obe. mensi je vzdy v tieni a o kocik je prichytena plienka, ale s tym starsi sme boli na kupalisku a ziadne spalenie, nic. ani flaky, dokonca ani vo vode nepustal.
pri prvom som mala Daylong Baby SPF 25. tiez vytvara taky biely povlak, ale nerozpustalo sa to a bola som velmi spokojna.