Ako dlho ste používali autosedačku 9 - 18 kg?

yanqa
19. mar 2014

ahojte, chcela by som sa poradit, mam 2 rocnu dcerku (cca 12kg), cestuje v romer king plus 9-18kg, aktualne premyslame, co zaobstarat druhej 9 mesacnej dcerke, ci kupit este jednu rovnaku, alebo starsiu presunut do "vacsej" a mladsej posunut tuto romerku..
celkovo by ma zaujimalo, ake mate skusenosti ak mate podobny vekovy rozdiel, co by bolo podla vas najoptimalnejsie? ako dlho ste pouzivali/pouzivate 9-18kg sedacku?
dakujem za vsetky rady, myslienky, skusenosti, nazory 🙂

cucoryedka
19. mar 2014

ahoj yanqa, my mame 15m rozdiel, dcerke 27mes.,sme kupili cybex 15-36kg (ma 14kg), vyskou nam do nej sedi (dolezita je pri kupe vyska, vaha je len orientacna), a syn 13 mes., (9,5kg) siel do maxi cosi priori (je polohovatelna), to je kat. 9-18kg, cybexka je priputana len pasom (ma aj isofix, ale zatim nemame auto s iso.-kupovali sme perspektivne)...trosku som mala obavy, ze ideme skoro do vacsej kategorie, ale mala z priorky "vyrastla", nemala v nej priestor, kopala do predneho sedadla, aj ked sme sa posunuli, a to nemame najmensie auto...radila som sa viackrat s predavajucimi v brendone, nezavisle od seba mi povedali, ze bude lepsia kupa vacsej, ako kupovat, tu istu kategoriu....menili sme teraz 2 tyzdne do zadu, aj ked to uz bolo "na hrane" s vajickom (vahou nie, ale vyskou), tento vikend sme prvykrat cestovali z BA do KE a naspat, a dcerka v nej bola spokojnejsia, ako v priorke, aj ked nie je polohovatelna, a aj maly bol spokojny, viac videl, snad sme urobili dobre 🙂

anuskaaprazko
19. mar 2014

tak ja by som asi starsej kupila 9-36, nech uz ma vystarane 🙂 a mladsej posunula sedacku po starsej 🙂

modrofuzik11
19. mar 2014

medzi nasimi detmi je rozdiel 19 mesiacov. sare sme kupili vacsiu a kubko sedi v sarinej. skoda kupovat este raz taku istu sedacku, ked z nej aj tak o chvilu vyrastie. ta vacsia je od 15 kg. deti rychlo rastu.

yanqa
autor
19. mar 2014

no co som pozerala sedacky, vsade pisu o vahe, viem, ze je to len orientacne, ale od akej vysky by mohla byt 15-36?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matozazzo
19. mar 2014

@yanqa Od 2 rokov kludne uz vacsiu sedacku na pas, ale s bokmi. Mladsie presun do tej, co mate. Neviem znacku ,aku mame, ale na nasej sa da vsetko nastavit, vyska hlavicky, boky, akurat uz nie je polohovacia, ale ked zaspi posediacky, oprie si hlavicku o boky a je to ok. A ked tam bola, nemala este 15kg a hlavne, pas, ktory ide sa polohovanim hornej opierky nastavi tak, aby ho dietatko malo tak, aby ho neskrtilo.

cucoryedka
19. mar 2014

@yanqa skusali sme viac sedaciek, a v obchode nam umoznili vyskusat si aj v aute, nie som si ista kolko cm ma mala, ale asi nejakych 92cm, plus minus...naco nas upozornili bolo, aby opierky hlavy, boli v urovni uz hlavicky, ked je nizsie dieta, je to skoro, chceli sme perspektivnu sedacku, ktora vydrzi rast do vysky, vahy, ale aj sirky, preto sme sa rozhodli pre tu cybexku, len u nej bolo mozne rozsirit sirku (asi aj concord ale tam bolo myslim 80e nad), pytala som na kategoriu 9-36kg, kde je dieta zo zaciatku a podla potreby este putane vnutornymi pasmi sedacky, ale akonahle dieta prerasta, tie pasy idu dolu, a dieta aj sedacka su putane pasom auta...podla mna, treba vyskusat viac typov, mozno aj obe kategorie...

yanqa
autor
19. mar 2014

@cucoryedka cize v tej 9-36kg su este aj vnutorne sedackove pasy? to mi pride zatial bezpecnejsie... asi budeme musiet ist otestovat, dakujem velmi pekne za vsetky info 🙂

luliu
19. mar 2014

@yanqa co sa tyka vysky to treba vyskusat v obchode sedacku - vyska musi byt taka aby bezpecnostny pas v ziadnom pripade nesiel cez krk

luliu
19. mar 2014

@yanqa ja mam vacsi rozdiel medzi detmi ako ty, ale kupovala som este jednu sedacku 9-18 - dieta v nej vydrzi do 4 rokov a je urcite bezpecnejsia ako sedacka 15-36 - ja osobne by som do nej dieta v 2 rokoch nedala

andrejocka5
19. mar 2014

@yanqa my mame podobny vekovy rozdiel a presne tento tyzden riesim tuto dilemu a uz som skoro rozhodnuta. Mladsiu 9 mesacnu dam do romer king plus 9-18 a starsiu 12kg dam do maxi cosi rodi air protect 15-36. Myslim si, ze vahovo je to v pohode, ide o vysku a tu dufam splnime. Tu maxi cosi idem zajtra do obchodu vyskusat.

katy1979
19. mar 2014

Kupila by som 9-36kg. Urcite nie od 15kg. My sme kupovali 3.5rocnemu od 9kg s pultikom.
Mala ma 92cm a 12kg. V sedacke od 15kg nema co robit. Aj kvoli vyske aj kvoli vahe. Pasy z auta pri 12kg jednoducho nezabrzdia.

miku1
19. mar 2014

@yanqa Ja mám rozdiel medzi deťmi 24 mesiacov, akonáhle mladšia dorástla do autosedačky, kúpili sme staršej už väčšiu a mladšej ostala tá menšia autosedačka.

cucoryedka
19. mar 2014

ja som tiez bola skor za kat. 9-36kg mozno 9-18kg, len sme si to vyskusali, dcerke ta prva cast bola mala (tlacilo, bola stiesnena, jedna vec je bezpecnost, plne suhlasim, len uz v malej kategorii neobsedela, a to jazdime dlhe trate), cize uz isla na druhy level, co vlastne zodpoveda 15-36kg, suhlasim vsak, ze mensia kategoria je bezpecnejsia 🙂

yanqa
autor
19. mar 2014

@andrejocka5 daj potom prosim vediet ako vam sedela

andrejocka5
22. mar 2014

@yanqa tak autosedacka maxi cosi rodi air protect 15-36 kupena, spokojnost maximalna, mala je vyskovo presne, vahovo to podla mna coskoro dobehneme 😀