Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako dlho trvá liečba ovčích kiahni?

zazvorka87
17. jún 2013

ahoj maminky!potrebujem radu,ohladom liecby.davidovi sa zacali prejavovat priznaky kiahni asi dva dozadu,zacalo to tak nenapadne mal len jednu vyrazku,teraz uz ich ma dost ale uz su take ze sa tvori chrasticka a niektore su vodnate.nicim to nenatieram,vraj to sa uz nema liecit pudrom.neviem,ako dlho bude musiet byt doma.25 jula letime na dovolenku,okrem toho mam este jedneho syna ktory je zdravy nemal pred tym kiahne urcite ich bude mat aj on,ale kedy.?myslite si ze sa mu to moze zahojit za tyzden?> 😢 este som zabudla ze par dni ako dostal kiahne bol ockovany proti osypkam,a rubeole a zaskrtu..suvisi to s tym?prosim ,pomozte mi!nema mi kto poradit.dakujem 🙂

zazvorka87
autor
17. jún 2013

dufam,ze si najde niekto cas. 🙂..

molka
17. jún 2013

@zazvorka87 moja najstaršia dcéra dostala kiahne na dovolenke pri mori, normálne sa kúpala v mori, nemala žiadne obmedzenia a vďaka slanej morskej vode bolo kiahne do týždňa preč. Presne to isté, sa stalo aj kamarátke. Jej dcéra dostala kiahne deň pred odchodom k moru, išli aj tak a keď sa vrátili, malá už bola zdravá. More má veľmi dobré liečivé účinky na kiahne. Stačí, ak budeš dieťa držať v chládku a nemalo by sa nič stať. Nám dala lekárka aj sirup od teploty a niečo proti svrbeniu, takže malá ani nevedela, že má kiahne.

jaja1979
17. jún 2013

Ja mam 3 deti, ktore dostali kiahne jeden po druhom s odstupom cca 3 tyzdne. Bolo to v maji min. roku. Tiez som chytila paniku, pretoze sme uz mali zaplatenu dovolenku. Posledny, najmensi sa vysypal koncom juna, takze to najhorsie stadium sme stihli este pred dovolenkou, ktora bola v polovici jula. Bolo to uplne v pohode, vsetko zvladli ok, akurat musis davat pozor na slnko, musia mat stale pokryvku hlavy, aj vo vode plus vysoky ochranny opal. faktor. Budu mat oslabenu imunitu, ale more by im mohlo prospiet.
Ked tak ratam, tak druhy syn by sa ti mal vysypat priblizne prvy julovy tyzden. Inkubacna doba je max. 21 dni. Najhorsich byva prvych pat dni, potom to zvykne ustupovat. Nasi mali aj vysoke horucky, dokonca najmensi dvojrocny mal 5 dni styridsiatky.Takze si myslim, ze by ste to mohli zvladnut. Ja som chrasticky natierala svedskymi kvapkami, dezinfikovalo to a vysusalo, decka to prestalo svrbiet. Nevyhodou ale je, ze stipu, ale prostredny syn mal 4 roky a v pohode to zvladol. Drzim palce, bud rada, ze to dostali teraz a nie na dovolenke.
A este zavolaj svojej lekarke, ze mate kiahne, musi to hlasit na hygienu a potom o cca 10 dni na kontrolu.

zazvorka87
autor
17. jún 2013

@jaja1979 dakujem 🙂

andrejka1974
17. jún 2013

tak mne deti dostali kiahne s odstupom 2 tyzdnov, a ak ich dostane ten druhy inkubacna doba je 2 tyzdne, neboj sa do dovolenky su obaja ok 🙂 🙂 🙂 🙂

kingstonka
17. jún 2013

.Ahoj- co ja pozorujem, tak kiehne trvaju zvycajne 10 dni- najhorsich je prvych 5... potom sa to uz len zlepsuje - a surodenci, to po sebe chytaju vacsinou po 14 -17 dnoch- max 21- tak ako ti jaja pisala-do dovolenky by ste mali to mat za sebou alebo byt z najhorsieho von... ja odporucam potierat betadinom- nehnisaju, dezinfikuju a susia sa.. skore uzdravenie.

kris557
17. jún 2013

@zazvorka87 naša bola doma 2 týždne, niektoré mamičky aj mesiac, iné 3 týždne. Kúpala som ju v hypermangáne, repíku, užívala fenistil. kvapky. Pediatrička hovorila, že ak by ich mala veľa je dobré z každej strany po 30 sekúnd dávať s okuliarkami horské slnko a sa to rýchlejšie hojí.
Myslím, že druhý syn ich dostane určite, veď ste v jednej domácnosti aspoň to budete mať za sebou a na dovču určite pôjdete. Tak skoré uzdravenie a šťastnú cestu!

zazvorka87
autor
17. jún 2013

prosim,je tu este jedna zavazna vec.ja som sla s davidkom este som netusila ze ma kiahne do miestnosti ktora je velmi velka a okrem inych ludi bola tam aj tehotna mamina,velmi sa bojim o nu,co mam robit/.mam je to povedat ze ci je zaockova proti kiahnam,alebo co.? ☹

kris557
17. jún 2013

@zazvorka87 keď ich už mamina mala, tak sa jej podľa mňa nič nemôže stať. Už tu raz boli také otázky sa mi zdá...

zazvorka87
autor
17. jún 2013

@molka
@kris557
@andrejka1974
@zazvorka87
@kingstonka prosim poradte este k jednej otazke ktora je v teme,velmi dakujem za ochotu a rady. 🙂

jaja1979
17. jún 2013

Ak tehotna mamina prekonala kiahne este v detstve, nic sa nedeje, je imunna. Mam kamosku, co bola tehotna a jej starsia dcerka dostala kiahne a nic sa nestalo ani mamine ani babatku.

aristka
17. jún 2013

úplné zotavenie je asi 2 týždne od prvého vysypu a čakaj ,že do týždňa to dostane aj druhý ,neboj do dovolenky ste v poriadku,s očkovaním to určite nič nemá mal to už v sebe a som rad,že ste očkovanie prežili aj napriek tomu v poriadku....ak maminku poznáš len ju upozorni ,že máte kiahne,ale ak malý nebol vysypaný ,nie je infekčný... 😉

kingstonka
17. jún 2013

@zazvorka87 no naozaj zavisi, ci uz kiahne mala, ak mala , tak sa nic nedeje... pokial viem , tak dieta je infekcne uz aj jeden den pred vysypom... ale ale ak aj kiahne este nemala a neboli v priamom kontakte, tak ich nemusi dostat.

luciaalex
17. jún 2013

Ja by som jej to povedala. Ty za nic nemozes, nevedela si, ona nech je opatrna, sleduje sa, pripadne to spomenie gyndosovi. Pokial ide o deti, moji mali vlani , alex 6 a pol, erik jeden a pol roka, erik koncil nejako koncom juna. A dr nam odporucila necestovat aspon taky mesiac po chorobe. Ano je pravda ze more aj tamojsia klima prospievaju moznym zalezitostiam, ale kiahne su aj o imunite a ta vraj moze byt trochu ohrozena tesne po chorobe, naopak odporucila nam nejake probiotika ci co. (Nic som nedavala). A moja znama zas predovolenkovala s dcerkou s kiahnami, ved co spravis ked sa ti vysype uz na mieste pobytu, akurat nechodila cezden na slnko.

sirinka
17. jún 2013

@zazvorka87 z najvacsou pravdepodobnostou ich uz prekonala... Treba jej to povedat, ja som tak bola v kontakte, ale iba vonku na prechadzke s dievcatkom tesne pred vysypomv 18tt. Podla mojej mami som kiahne nemala, konzultovala som to s gynekologom aj pediatrom a obaja ma upokojili, ze je len velm nizke riziko, ze by v tomto stadiu tehotenstva sposobili kiahne nejaky problem. A teraz mali kiahne moje deti, takze cely mesiac som bola vystavena nakaze a nic... Takze zrejme som ich prekonala v minulosti bezpriznakovo....

andrejka1974
17. jún 2013

@zazvorka87 ak ich uz mala predtim , tak sa nic nedeje, ale moze to povedat svojmu lekarovi a ten povie co a aklo, myslim ze horsia je rubeola ale voci nej sme ockovani 🙂 🙂 🙂

monikalea
6. okt 2013

Ahojte kočky chcela som sa len spytat,kamaratkina dcerka ma kiahne a ma ich uz 10 den ,a my do nej nechodime lebo sa bojime ze to chytime ,lebo zatial nechcem aby ich dcerka mala ,chcem sa len spytat ci aj teraz je infekcna doba ze by sa mala nakazila po tom 10 dni alebo nie? dkaujem vám pekne kočky 🙂

andreamamka
21. nov 2016

@monikalea ja by som pockala este

Tu začni písať odpoveď...

Odošli