Ako liečiť suchý, dráždivý kašeľ u deti?

bubet
7. nov 2011

Pani doktorka , prosim poradte. Syn uz tyzden ma suchy drazdivy kasel. . Cez den vôbec nekasle, az v noci , okolo polnoci zacne kaslat, mam pocit ako keby chcel udusit. Zachvat trva niekedy aj hodinu. Lekar nam predpisal sirup Trifed, kt. vôbec nezabral, teraz mame sirup Promethazin 5, uzivame uz 3 den, no nemam pocit, ze to zabera. Na hrudnik mu davam obklad z masticky Vaporub a varim mu caj zo slezu. Za kazdu Vasu radu budem vdacna. Dakujem

blau
7. nov 2011

pseudokrupp alebo laryngitida, aj my to mame pomahaju len cipky s kortizonom. A homeopatika spongiu.
Je to hrozne, aj nas to chyti vzdy v noci. Zvlhcujeme vzduch vetrame robime vsetky opatrenia. Ako domaci liek nam sto percentne zaberie domaca bravcova mast na platienko a dat na hrudnik s tym syn spi. Zda, ze musi z toho vyrast.

janetta21
7. nov 2011

no laryngitidu pozname aj my velmi dobre,syna drapne odrazu a k tomu vzdy aj vysoke horucky ☹ je to stasneee...

vefi89
7. nov 2011

ja som 6 rokov fungovala v noci na Dithiadene 😅 ako dieťa samozrejme 😕 😒 ☹

helka1
7. nov 2011

Moj starsi syn mava to iste , raz sme mali Prometazin, nie vsak na kasel, ale po stavoch ake nastali u mojho syna by som ho uz nikdy mojmu dietatu nedala 🤐
Ale teraz k problemu, myslim ze to nie je laryngitida, tu mava zase moj mladsi syn a pri laryngitide je ten kasel steklavy uplne skaredy... tam fakt pomahaju len kortikoidy 😖
No mamicka sa pyta na suchy kasel, ja davam sinecod sirup, ten je len na suchy kasel, pripadne skusit robitusin, ten nam vsak nezabral, ale vam moze zabrat 😉

zuzana581
7. nov 2011

Ahoj. Určite treba zvlhčovať vzduch, ale iba pokial je suchy. Ak je privelmi vlhký, tiež to môže škodiť a sú z toho kašle. Lebo je rozdiel vlhký vzduch pri mori, alebo na horách a vlhký v byte, alebo dome, ktorý tam je pre nedostatočnú izoláciu, alebo podobné problémy. Takže to treba rozlišovať a čo sa týka kašla, tak moja dcéra bývala laryngitídová , ale ona nemávala len kašel, ale rovno sa začala dusiť (trpela na silné záchvatý cca 5 rokov). Nás museli vždy riešiť nejakým tým hydrokortizonom, ale ak mala len lahší záchvat, čiže suchý hrncový dráždivý kašel, tak sme to riešili fenistilovými kvapkami, calciovým sirupom a vlhkým studeným (podla možností) vzduchom. Ona je taká, že pokial nemá úplne vlhký kašel, tak jej iný sirup ako kalciový nemôžem dať, lebo začne opäť plechovo kašlať. Dcére sa začalo čo sa laryngitídy týka velmi polepšovať ako jej lekárka predpísala Ecobec. Je to kortikoid v spreji a mame ho stále doma. Pri náznaku záchvatu sme strekli a bol pokoj. Teraz sme ho už velmi dlho nepoužili, tak sa skús popítať aj na túto možnosť, pokial nič iné nezaberie.

mucosolvan_junior
8. nov 2011

Dobry den prajem, nocny kasel by sa nemal liecit na dialku. Potrebovala by som vediet kolko ma Vase dieta rokov, ci je kompletne zaockovane, atd. Optimalne by bolo ist opat k lekarovi, a dat urobit testy. Treba dieta popocuvat a komplexne vysetrit. Drzim palce

maca_p
8. nov 2011

@mucosolvan_junior kompletne zaockovane? 😲

xlucia
8. nov 2011

@mucosolvan_junior prosim vas co ma kompletne ci nekopletne ockovanie s kaslom a ake testy??
podla popisu to urcite nie je cierny kasel ani nic podobne

@bubet pytaj sa na alergologiu, asi budete potrebovat inhalator flixotide a aj ventolin na zachvat

vefi89
8. nov 2011

@mucosolvan_junior to ako nie len kampaň na lieky, ale aj na očkovanie??
@manof ????? 😲

manof
9. nov 2011

@vefi89 tiež som nepochopil tú zmienku o očkovaní. Okrem zvlhčovania vzduchu a obkladov by mohol pomôcť vitamín C vo vyšších dávkach a tiež vitamín D (ale ten len v zimnom období, tzn. aj teraz). Vitamín D to všeobecnosti pomáha proti väčšine chorôb, ktoré sa v lete spravidla nevyskytujú. Ja osobne by som kortikoidy nedával. To sú veľmi nebezpečné veci.

luy
9. nov 2011

Kašel každý dlhotrvajúci je znamením že niečo nie je v poriadku,neodvážila by som sa riešiť to vlastnou cestou,som za to že k lekárovi treba ist,ak nechceš nejaké lieky aspoň chod prekonzultovat za to nič nedáš a nik sa na teba nenahnevá,aspon moja lekárka je za konzultácie,stále vraví,že nikdy človek nevie.Ja osobne svojej lekárke verím,je dobrá,šikovná,má prehlad a ak takého lekára nemáš tak by som hladala iného

A k tomu očkovaniu,neviem ale každý lekár sa na to všade pýta,takže mne to nejak čudné nie je a nebola tu ani zmienka o kampani na očkovanie,len sa pýtala.

A k tej kampani na lieky - neviem som tu na MK dobrovolne,ak je nejaká kampaň čo sa mi nepáči nečítam,ja si rada prečítam o liekoch viac,mám doma prieduškára.Skúsila som homeo,prirodné,všetko........

Ale prosím neberte to ako nejaký útok,napísla som len čo si myslím a nie je to ironické ani nič,len názor.

vanilka2612
9. nov 2011

No nam mucosolvan absolutne nezabral, lekarnicka povedala,ze ak kasel neprejde po 5 tich dnoch uzivania, treba prestat davat,,,,samozrejme nezabral 😢 😖 ,,uz ho nebudem davat 😕

bambi2
9. nov 2011

@manof mas 100 likov odomna 😉
to by ma tiez zaujimalo, co ma kasel spolocne s ockovanim?!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ved to je smiesne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a uz ked to povie niekto od fachu... to uz väcsia sprostost sa trepnut ani neda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

andrea1201
9. nov 2011

@bubet moja dcera tiež mava taky kašel,davala som jej aj fenistil kvapky tak mi poradila naša doktorka ale nepomohlo,celkom jej pomahal stoptussin sirup ten karamelovy ten je velmi len mi ho nechcela pit alebo ešte prospan,a najviac nam zabera jazvečia mast

vefi89
9. nov 2011

@luy každý lekár sa to rozhodne nepýta 😎 lebo čo má spojitosť dusivý kašeľ (možno alergický, astmatický,..) s očkovaním????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luy
9. nov 2011

@vefi89 nepolemizujem,alergolog sa pýta,na gastre som musela doniesť očko. knižku a na plucnom to bola samozrejmosť a na poradni tiež

bubet
autor
9. nov 2011

Syn ma 2 roky a 8 mesiacov. a bol ockovany podla ockovacieho kalendara, dostal vsetko co dostat mal.
U lekara sme samozrejme boli, nakolko ani cibulkovy sirup, ani sirup Stodal nam nezabrali. S nasim pediatrom som spokojna na 100 percent, otazku som polozila kvoli tomu aby somvypocula resp. precitala aj ine nazory.
Medzicasom nam urobili ster z hrdla a nosa a cakame na vysledky.
dakujem Vam za vsetky prispevky ste zlate.

zuzana_m
9. nov 2011

Držim palce, ja mam tiež syna, a už pomaly rok vkuse kašle,s prestavkami. Brali sme už kadečo,niečo zaberie,niečo nie, ak ano,len na istu dobu. Aj vyter mu brali,mal pneumokoky,načo dostal ATB, potom mal opať nejake bacily ale v nose,opat ATB a takto dokolečka. Boli sme aj na krčnom, zistili mu,že ma zvačšene nosne mandle a tam sa zachytavaju tie bacily a hlien mu potom steká do hrdla a to dráždi a je stále chorý. Ešte k tomu zle počuje,lebo aj v uškách má niečo. Sme objednaní na vyberanie nosnych mandli a aj ušká mu urobia. Vraj sa potom stav zlepší. No dufam,mam strach,ale už fakt nevieme čo ine robit. Vraj by sa to len zhoršovalo. Aj teraz je chorý,a berie ATB 😔

manof
9. nov 2011

@vefi89 žeby ako nežiaduci účinok očkovania proti pneumokokom alebo čiernemu kašľu? To by dávalo zmysel.

kila
9. nov 2011

Moja dcéra má teraz 3,5 roka a na jar prekonala vírusovú infekciu, po ktorej jej zostal suchý kašeľ a kašlala aj v noci. Boli sme na RTG pľúc, aj hlavy, na ušno-krčnom vyšetrení, zobrali jej krv, stery z hrdla a nič nenašli. Kašlala 3 mesiace, vyskúšali sme všetky sirupy, kvapky, domáce recepty, nič nepomohlo, prestala kašlať skoro zo dňa na deň a netuším prečo. Podľa našej pediatričky to bol chronický kašeľ. Teraz dcérka mala zase vírusovú infekciu a zase sucho kašle, našťastie teraz v noci nie. Ale zase bude kašľať 3 mesiace?!?! Nechcem toľko čakať, čo zaberá pri chronickom kašli?

vefi89
9. nov 2011

@manof je nemožné spojovať to s očkovaním!! firma pfizer by ma o tom isto presvedčila 😀 😀

slavenap
9. nov 2011

na suchy ,drazdivy kasel nam "zazracne"pomohol ROBITUSIN pre deti 🙂

bubinko83
11. nov 2011

baby nedavali ste niekto tu husaciu mast na hrudnik? Ako sa to dava ? Na noc natriet hrud? POmohlo to vašim detom? My mame suchy kašel a už sme vybrali cely sirup od kašla a nič nam nepomohlo.

luciferkax
11. nov 2011

@bubinko83 musíš urobiť teplý obklad, ja natriem masť na poskladaný podbradník, na chvílku položím na radiátor (pozor, aby nebolo horúce) a pribložím na hrud, pod oblečenie 🙂 Ono ti to uvoľní hlieny poriadne, ja by som ti odporúčila najprv dať obklad len na denný spánok... a ete sa neodporúča dávať vťedy, ked má dieťatko zvýšenú telesnú teplotu 🙂
U môjho staršieho syna nám to pomohlo 🙂

sulcka1
13. nov 2011

ROBITUSIN Junior a ja to len možem odporučat,ešte je velmý dobre na suchy kašel MUCOPLANT EUKALYPTUSOVI mast na hrudnik.Ja som to urobila tak že natierala som hrudnik a dala som nato teplý obklad.A ešte je velmý dobre lipovi čaj s medom a citronom.A na sople nam pomohlo len OLINTH HA a Libenar

pointka
14. nov 2011

Robitusin junior - nikdy viac, mala mi z neho vobec nevedela spat.

sulcka1
14. nov 2011

možno,ale 3 dni a kašel je preč.

pointka
14. nov 2011

3 dni sme uzivali, kasel ostal a dieta vynervovane z nespania, nepomohol nam.

sulcka1
15. nov 2011

každa dieta je inna nam to pomohlo a bola som spokojna