Ako liečiť "žabu", ciže povlak na jazyku a ďasnách?

bibinka
26. nov 2007

maminy, čím liečite "žabu" na jazyku? Môj dvojročný syn ju máva pomerne často a vyskúšali sme už kadečo. Nanešťastie, všetky prípravky sú na báze alkoholu a teda poriadne štípu. Preto je to boj, vytierať pusinu. Prosím, ak máte nejaké zaručené -osvedčené prípravky a recepty ako sa tej potvory zbaviť (hlavne na prírodnej báze) , napíšte.

fifinna
11. mar 2009

evita, ja som malemu od narodenia cistila jazyk sodou, lebo sa mu z kojenia tvoril biely povlak a mne to dr poradila takto : pol lyzicky sody bikarbony, pol lyzicky praskoveho cukru a vodu, len tak aby to bolo zriedene. Kedze sme to nemali na zabu, tak tam bol ten cukor na zjemnenie chuti. Ale môzes to aj ty tak skusit. Nanasaj to na sterilny tampon.

evita123
11. mar 2009

ahoj fifinna.. dakujem ti velmi velmi velmi pekne.. skusim to.. hned ako sa napapa.. prave som mu vsetky cumliky vyvarila vo vode so sodou.. len sa bojim ak sa mu z tej sody dostane do bruska.. nic sa nemoze stat?

basado
11. mar 2009

evita sestrina mala to ma vyše tyždna. bola u dr. ten jej povedal že to je infekčne. povedal že ma davat c bion a vytierat z propolisom ale aj ked neviem či to mo´že tvoj malinky ked ma len 2 mesiace. ona ma už 9 mesiacov. povedal jej že to može byt aj chytlave, tak potom pozor na lyžičky a tak. čo najmenej davat dudlík

evita123
11. mar 2009

ahoj basado. no presne ten cebion mame.. a malemu vobec nezabera :( uz som zufala lebo sa zaby nevieme zbavit uz asi tri tyzdne.. pripadam si ako nemozna matka. lebo ked prideme do poradne a pozera mu pusinku tak sa na mna doktorka pozera tak divne a pyta sa ci mu to dobre vytieram.. uz nech sa toho zbavi chudatko male..

fifinna
11. mar 2009

evita, ja som malemu cistila tej jazyk sodou uz od narodenia a urcite sa mu troska dostala do bruska a nic mu nebolo. Namoc si ten tampon , vyzmychaj ho a tak to vytri.

alon111
11. mar 2009

mozem vediet aky je rozdiel medzi tou zabou a aftamy.pretoze na biely povlak v ustach od mliecka som kupovala v lekarni ruzovy med a tym som detom vytierala pusinu a na afty zas gencianku a davala som pyridoxin pol tabletky rano a pol vecer

evita123
12. mar 2009

ahoj alon, žaba je povlak na jazyku, alebo aj na dasienkach a pusinke. napriklad moj malinky to ma po celej puske.. a afty su pluzgieriky.. tie su neprijemnejse.. bolkaju :( ☹ ale je to v podstate dalsia faza zaby.. povlakom to zacina.. ten sa vola soor a ked uz su z toho pluzgieriky tak sa volaju afty

alon111
12. mar 2009

evita dakujem.oni tu zabu nikdy nemali ale aft ma dcera ma kazdy mesiac a nech robim vsetko tak sa jej tam robi ona keby necmulala cely den prstek tak by ho asi ani nemala

evita123
12. mar 2009

vidim, ze nas je kopa co mame rovnake starosti. ☹ aj ja som uz zufala , lebo nas ta zaba dlho trapi a nechce dat pokoj...teraz skusam sodu ako mi tu babulky poradili.. skus aj ty.. za skusku nic nedas a uvidis ci to pomoze..

alon111
12. mar 2009

evita keby dala ale ta uz vrieska ako vysinuta ked jej davam len gencianku nieto este sodu .ale nejako to bude musiet s tou sodou vydrzat.

evita123
12. mar 2009

neviem ale ci to pomoze, my to tiez len skusame zatial.. ja babatka asi skor otvorim pusinku ako ty vascej dcerke.. to uz je taszie.. ale drzim palce.. no skus a uvidis.. asi je to dost individualne ci to pomoze ale ako tu citam, pomohlo to vo vela pripadoch tak snad aj nam aj tvojej dcerke.. drzim palce..

evita123
12. mar 2009

jaj pardooon to bolo preklepov :D 😀

zanetuska
16. mar 2009

poradte mi s cim zlezie ta fialova farba????som od toho cela aj maly vyzera ako klaun...... 😔

junovka
16. mar 2009

casom zlezie zanet 🙂 😉

alon111
16. mar 2009

zlezie a aj zo svetlohnedej podlahy mi zliezla ked syn dostal zachvat inspiracie 😀

zanetuska
16. mar 2009

len kedy???? keby ste ho videli chuda moje malinke ja som si ntrela prso a este to asi nezaschlo a jemu sa to odtlacilo okolo celej pusinky

alon111
16. mar 2009

moj maly sa jej rovno napil a bol ako klaun ruky, nohy a aj celu tvar mal fialovu a zliezlo to asi po dvoch dnoch.vtedy sme len sedeli doma aby sa ho niekto nezlakol ale viem ze si vycistil usta na par rokov do predu. 😀

evita123
17. mar 2009

kočky musim sa vam podakovat za rady.. ta soda bicarbona vazne funguje.... 🙂 este sice trosicku zaby mame,ale uz naozaj len trosku... dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem

zanetuska
17. mar 2009

aj mne hovorila doktorka ze mam mu to vytierat so sodou bikarbonou zmiesanou s praskovym cukrom, asi je to ôepsie koli farbeniu, ale dnes nam to zliezlo po drhnuti.....vcera vyzeral velu katastrofalne chuda moje male 😎

tucniacik
17. mar 2009

nam zaba zmizla az ked sme zacali davat tuhu stravu a ovocie, cize po 6-7.mesiaci..dovtedy sme skusili vsetko mozne, a nie a nie sa toho zbavit...

evita123
17. mar 2009

ja velmi nemam odvahu sa priznat doktorke cim som mu tovyrtierala...ale som rada ze to zabralo. teda aspon mu uz nikde zabu nevidim... mozno ju ma este trosicku, ale tam kde mu nevidim.. lebo vemi nechce otvorit pusinku. este raz dakujem babulky.. velmi 🙂

amdeis
19. mar 2009

Ahojte. Ste si iste, ze sa soor vola zaba ludovo? Lebo u nas v rodine ked sa povie "Mam za zabu na jazyku." zak je to zvaca niekde pri spicke taka biela bodka dost bolestiva. U nas sa vravi, ze ma niekto ohovara ked mam zabu na jazyku. 😕

evita123
20. mar 2009

ahoj amdeis.. to sa tak iba hovori.. urcite to s ohovaranim nic nema.

amdeis
24. mar 2009

evita s tym ohovaranim je to folklor, ja sa skor pytam ci soor je zaba, lebo to sa mi nevidi.

annag
24. mar 2009

amdeis, možno niekto pod žabou myslí afty, ale častejšie soor = žabka = kvasinková infekcia = mykotická infekcia = pleseň , kuk môj album

soor sa častejšie objavuje na slizniciach než na jazýčku , ak ho zotrieš, ide to ťažko a sliznica pod ním je zapálená, červená

krasulka
24. mar 2009

Ahojte, ja proti zabam a aftom potieram jazyk malej kazdy den takou fialovou vodou, G. Violet, je to prevencia aj liecba u kojenych deti. Dostat to normalne v lekarni bez predpisu.

july1
27. jún 2009

Ahojte tiez nas trapi zaba a chcem sa opytat kolko krat denne treba vytierat pusinku sodou bikarbonou, zaberie aj roztok len soda a voda? alebo tam musi byt aj praskovy cukor

fifinna
27. jún 2009

july, ja som malemu čistila jazyk raz za den, vecer pri kupani. Sodu si zarob aj s vodou a cukrom ( cukor je tam pre zjemnenie chuti), vyssie som pisala ako.

hiha
27. jún 2009

Ahojte,zaba by mala znamenat soor.Ked to mal maly,tak nam pediatricka kazala zarobit roztok s sodou bikarbonou,t.j.7dc preveranej vody a do tho lyzicu sody bikarbony,urcite by som cukor nedavala,praveze sladke robi v pusinky dietatka galibu 😖.Do toho roztoku sme potom namacali vsetko s cim prisiel do kontaktu:dudka,lyzicky,flasky,bradavky....A kazdy den sme zarabali novy roztok.A jazyk a sliznice som mu potierala Diflucanom-antibiotikum,to nemam tiez dala dr.,do 3dni sme ani nevedeli,ze to mal. 😉

ladylilien
6. júl 2009

Ahojte, dievčatá, ak majú vaše ratolesti soor, ako im dávate papať... moja malá to má, a nechce do úst absolútne nič (ani čaj, mlieko vôbec a dokonca ani na lyžičku mi nezje) ☹ prosím, poraďte mi, čo mám robiť... ďakujem