Ako natrvalo odstrániť Voš detskú?

smatulka
20. jún 2008

ahojte, potrebujem poradit nakolko nemam skusenosti
priatel ma z prveho manzelstva 5,5 rocnu dceru a ta ma uz 2 mesiace problemy zo vsami, uz sme sa s priatelom nahnevali, ze s tym jej mama nic nerobi a tak sme ju pred tyzdnom a pol ostrihali strojcekom na 9mm, lenze zase jej nasli hnidy, neviem, kde sa to u nej berie, o dva tyzdne mame ist na dovolenku, kde bude kopec deti a ja neviem, ako mam tuto situaciu riesit, ak sa jej hnidy este objavia, tak o tyzden ju ostrihame na 3 mm, ale ja potrebujem vediet, ze ci tyzden pred dovolenkou nieje kratka doba na riesenie problemu a ci prilis neriskujem, ked ju zoberem medzi ine deti, moj syn bude mat 5 mesiacov, takze s tym skusenosti nemam, prosim poradte

jaduska
20. jún 2008

Ja si pamätám, keď sme boli malé, tiež sme zo školy doniesli domov tieto potvorky. Mama nám hnidy vyberala a vlasy umývala šampónom proti všiam. určite sa dá kúpiť nejaký v lekárni alebo drogérii.

smatulka
autor
20. jún 2008

jaduska, nic nezabralo, preto sme pristupili k strihaniu...ide mi skor o to, ze ked ju ostriham na 3mm tyzden pred dovolenkou, ci ju na tu dovolenku mozem zobrat, resp. ake velke je riziko, ze tie vsi u nej stale budu, lebo ozaj nechcem ist na dovcu z dietatom, ktore ma vsi, aby tam "nakazilo" ostatne deti

titkovamiriam
20. jún 2008

Tazko radit,musi byt v prostredi kde su vsi ked sa jej to vracia ☹ .To by si asi musela preventivne umyvat hlavu napr.psim samponom. ☹

marta23
20. jún 2008

ahoj,ja má tr dcéry a všetky sme mali malé potvorky,vyše mesiaca som sa ich nemohla zbaviť.treba tie hnidy riadne povyberať a vôbec sa nemusíš bať zobrať ju na tú dovoleku,aj ked ju neostriháš na 3mm

smatulka
autor
20. jún 2008

ked mi na nu dosah nemame, ona zije so svojou mamou a vela casu travi aj u starych rodicov, my byvame v inom meste a vidame ju len 1x za dva tyzdne a aj ked tlacime na mamu aj na starych rodicov, aby boli dosledni, tak evidentne niesu, lebo sa jej to stale vracia a ked chceme, aby urobili nieco viac (ako napr. riadne poprezerali, umyvali riadne samponom) tak sa len dozvieme, ze chuda male zacala plakat a oni nemohli pokracovat, tak ja potom chuda male nezoberem na dovolenku nech ma teda riadny dovod plakat, lebo uz ma to riadne stve

titkovamiriam
20. jún 2008

tak to je hroza a asi sa neda ani inak poradit ☹

smatulka
autor
20. jún 2008

no mne skor ide o to, ze ked ju tyzden pred dovcou ostrihame na 3 mm a objavime pritom nejake hnidy, ktore riadne vymyjeme a vyceseme (ak sa to da nazvat vycesavanim z 3 mm vlasov 😀 ), ci ju mozme potom zobrat zo sebou, ze ci sa tie hnidy pripadne vsi mozu objavit aj po tyzdni, lebo ak ano, tak ju so sebou neberem, nebudem riskovat, ze sa to prenesie na ine deti

titkovamiriam
20. jún 2008

ak ich odstranis nieje dovod aby sa z nicoho objavili,ak ju budes mat tyzden u seba preventivne jej hlavu umyvaj aj kazdy den ☹

smatulka
autor
20. jún 2008

praveze u nas nebude, budeme s nou cez vikend tyzden pred dovolenkou a potom az ked ju budeme brat na dovolenku a okrem toho sme ju pred tyzdnom a pol ostrihali, podla jej mamy uz mala byt OK a pri strihani sme nasli 6 zivych vsi a hnidy, no a po ostrihani na 9 mm sme mysleli, ze to bude uz OK a predvcerom nam volali stari rodicia, ze zasa objavili hnidy, tak ja uz neviem co mam urobit ☹

titkovamiriam
20. jún 2008

no vidim to uz jedine tak ze den pred odchodom ju das na koleno ☹ ,inak to bude prenasat dalej ☹

smatulka
autor
20. jún 2008

no ved to je to co planujeme urobit, ale tyzden dopredu a na 3 mm, a dufam, ze to zaberie, lebo inak ma porazi ☹

vroni
20. jún 2008

Ja by som povedala týždeň pred tým ostrihať, vyčesať a v "päť minút" pred dovčou ešte raž poriadne premyť vlasy protivšivavým šampónom. Za týždeň sa jej v tých minivlasoch snáď "neurobia" hnidy (nemám - zatiaľ - všivavavé skúsenosti 😉 ) Inak takú mamičku, čo nechá dieťa behať so všami takú dlhú dobu by som si pekne podala (myslím to skôr teoreticky. Väčšinou jediné, čo môžeš urobiť v praxi je bezmocne hromžiť 😠 )

marta23
20. jún 2008

ked ju ostrihaš,tak sa tie vši nebudu mať kde držať a hnidy sú väčšinou trošku ďalej od korienka,tak ju s kľudným srdiečkom môžeš zobrať,vôbec sa nemusíš báť,že tam niekoho nakazí

smatulka
autor
20. jún 2008

marti to sme si tiez mysleli, ked sme ju strihali na 9 mm a ajhla, hnida sa nasla aj v tych vlasoch, ma skoro porazilo, ked nam to povedali, no ved uvidim buduci vikend

a vroni ja nadavam kazdy den, ale aj tak mi je to prd platne, dosah tym smerom nemam ☹

ale uz sme sa s priatelom dohodli, ze to urobime asi tak, ze buduci vikend ju ostrihame a odvezieme si ju ku nam, takze bude u nas cez tyzden pred dovolenkou a tym to hadam ustrazime...

leva
20. jún 2008

no jednoznacna nezodpovednost od jej mami,este ze ma vas,bo by ju uz ako citam aj zjedli tie vsi,ostrihanie na 3mm,by malo pomoct na 90%,potom este davat sampon proti vsiam a hnidam.Tak prajem vela stastia,nech sa tych bestii zbavite.

sisaha
25. jún 2008

trosku sa pridam do debaty. Problem detskych vsi nie je len problem rodicov. Moja dcera ich mala takmer rok! a nemozem povedat, ze som nieco zanedbala. Problem bol ten, ze bola zavsivavena cela skola. Vyvarala som postelne pradlo a uteraky kazdy druhy den, kazdy den som jej vyberala hnidy a zive vsi. Dcera ma uz nenavidela, ked som jej povedala, pod pozrieme hlavu. Na odvsivovacie pripravky som minula tisice korun,kym som zistila, ze vsi su na ne rezistentne.
Az mi jedna pani poradila stary dobry komunisticky Difusil H. Tento trosku smradlavy sprej zabil vsetky vsi, znicil hnidy. Mrtve vsi aj hnidy som vsetky povyberala, keby sa nahodou nejaka vsa rozhodla vstat z mrtvych 😅 Vystriekanie hlavy som opakovala este o 3 dni, a potom este o tyzden a dalsie dva tyzdne. Odvtedy vsi nemame. A to ma dcera dlhe vlasy. Povedala som si, ze urobim vsetko preto, aby som ju nemusela ostrihat. Takze nemusi to byt zakonite iba chyba rodiny, kde dieta zije, ale mozno je to sirsi problem skolky, skoly kde dieta travi cas.

mtsl
25. jún 2008

po bohatej praxi v práci s "viac opálenými deťmi" zo "sterilného prostredia rodného domova" kde som denne riešila všivavé hlavičky x rokov sa prikláňam k názoru, že niet nad Difusil H - sprej. nastriekať na hlavičku - vši zabíja okamžite, hnidy do 12 hodín. potom umyť a opakovať po týždni.
takže ak vystriekaš hlávku pred odchodom na dovolenku a prekontroluješ čo v 3 mm vláskoch nie sú hnidy tak určite počas dovolenky nebudete mať problémy. hnidy sa liahnu po 3 týždňoch
v piatok doniesla vši zo školy dcéra, takže veselo odvšivujeme dlhé vlasy, hnidy sme vyťahovali 4 hodiny celú posteľ sme vystriekali Difusilom a po pár hodinách vyprali ( ak sa periny nedajú prať zaberá aj vystriekať a dať na 12 hodín do igelitového vreca a dobre uzavrieť - potom ale trochu dosť smrdia tým prípravkom kým to nevypáchne) a cez výkend budeme celý cirkus opakovať zas 😖

smatulka
autor
26. jún 2008

sisaha, ja viem, ze to nieje len problem rodiny, je mi jasne, ze to musi mat s najvacsou pravdepodobnostou niekto v skolke, od koho to mala stale chyta, mna len stve, ze to jej maminka neriesi poriadne a ze musime my zasahovat takouto drastickou metodou, uz sme ozaj nemali na vyber, ak ju chceme zobrat na dovolenku, keby sme s nou boli kazdy den, riesim to ako ty, umyvat, vyberat a vycesavat, stale dookola, ale niesme s nou a nikto iny to takto precizne nerobi... ☹ ☹

mtsl
30. jún 2008

hlásim sa o5 po celovíkendovej deratizácii. oprava vši sa liahnu po 1týždni. ešte ma napadlo že veci ktoré sa nedajú vyprať treba strčiť do mrazáku, 48 hodinový pobyt žiadna vša ani hnida neprežije 🙂 teda aspoň dúfam

titkovamiriam
1. júl 2008

baby viete co je naj proti vsom,samozrejme uz pri vacsich detoch-nafarbit im vlasy.Michalovho spoluziaka mama poslala dceru13r.do tabara a vecer pred odchodom jej nasla vsi.Letela do tesca pre farbu a zvieratka prefarbila. 🙂

luciar79
8. júl 2008

my máme vši vždy každý rok ako nastúpime do školy.a tento to rok to bolo niečo strašné. mám 3 druhy šamponov, oprala som aj periny, čapice aj keď tam by sa držať nemali /som čítala/ ale stále sa to vracalo.tak som jej skrátila vlasy. chúďa mala ich po pás a ja som ich filka po ramená.ale aj tak to veľmi nepomohlo.tak sme furt šampónovali a zrazu už neboli asi poriadne vykúpali aj iné deti v škole.aj keď škola pošle oznámenie, rodičia to nespravia naraz a potom sa to vlečie. ale tiež som počula že najlepšie je vlasy zafarbiť.tento september jej nafarbím určite z toho bude mať väčši radosť než zo strihania. 😀

mne keby bývalý manžel ostrihal dcéru na 9mm, pretože jej našiel vši tak ho zabijem. 😠

smatulka-ak bude mať vlasy 3 mm nemajú sa jej tie vši kde držať, tak už len kúpiť čapicu aby jej nezhorela pokožka na hlavičke na tej dovolenke.