Ako naučiť 9 mesačné bábätko na okuliare?

brtkulka
8. okt 2012

ahojte, zaciname nosit okuliare. prosim poradte tipy a triky ako naucit dietatko na okuliare. pokusam sa o to asi tyzden, ale je to straaaaaasne tazke... 😠

celine
1. feb 2013

Tak, okuliarky mame od vcera doma. Som velmi prekvapena, ako to nasa zabka zvlada. V optike robila cirkus, hned si ich strhala a dnes... za cele doobedie ich dala dole iba 4x 🙂 sice v nich chodi ako po troch pivkach, ale ocka si musia zvyknut. Poznam to aj sama na sebe...na moje okuliare som si zvykala pomaly tri tyzdne. Dufam, ze jej to vydrzi. 😉

apendix
11. feb 2013

ahojte, my mame okuliarky od dnesneho dna. namerali mu 6,5 ale dostal zatial slabsie dioptrie kedze ma len 8,5 mesiaca. Neviete mi poradit nejaku dobru optiku v BA (kde je aj nejaky vyber), kde sa daju zohnat detske okuliarky za rozumne ceny? dakujem

zuzube
12. feb 2013

ahojte, nasa mala ma 8 mesiacov a ma predpisane okuliare... no je strasne velky problem zohnat pre tak male babo... chceli sme pre nu take gumene cele, s gumickou, no tak malinke nemali... neporadi mi niekto optiku s vacsim vyberom okuliarov pre tak malinke deticky? Spisska Nova Ves, Presov, pripadne Kosice??? alebo sa to neda niekde na nete?? hladala som, no bohuzial... dakujem

katuska24
14. feb 2013

@zuzube ahoj my tiež nosíme okuliatky www.coloroptik.sk tam su okuliarky už od 6 mesiacov pre detičky len trreba nájst optiku ktorá je ich partner lebo objednat ako sukromnej osobe s netu to sa nedá 🙂

zlatka6
27. mar 2013

@celine My sme boli tiez tento tyzden a tiez ma moj maly prave ocko na 6dioptrie a predpisal mu 3,5,malinky ma 18meisacov tak som bola pozriet v optike a zo vsetkych co mi ukazoval som si vybrala obycajne za 5eur ale hrubz ram a skla uz take lepsie za 16eur,ja som si povedala ze kym je takz maly staci mu ram aj za 5eur kedze ostatne ktore mi ukazoval vyzerali tenucke ako papier

terezka1947
27. mar 2013

@celine no,rozhodne plastove tvrdene sosovky-antireflex ti davat nemusia(hoci v ponuke optik je vacsinou vsetko v jednom)takze zo zaciatku zbytocne neinvestuj do predrazenych sosoviek...a co sa ramu tyka,radsej kov ako plast(aj ked plast posobi masivnejsie)pokial na ne sadne,spadnu ..atd daju sa vyrovnat a aj zletovat,ked ich zlomi..flexi stranicky a najma skontroluj jej centrovanie ociek v optike,nie iba vzdialenost zrenic,ale nech pekne zmeraju aj vysku ociek v nasadenom rame....nepalti vzdy pravidlo,cim drahsi ram,tym kvalitnejsi 😎 ale zase.ked vyberies kvalitnejsi ram,staci v nom potom tie sosovky iba vymienat...toto je teoria-ale z praxe ti poviem,ze deticky dokazu s okuliarmi neuveritelne veci 😀 a rodicom ostava iba trpezlivost a setrenie na okuliare 🙂

celine
28. mar 2013

@terezka1947 Ramiky sme vybrali plastove, flexi stranicky aj so silikonocou gumickou. Skla obycajne, vysli nejakych 7€ jedno. Ram bol drahsi(40€), je ale fakt kvalitny, uplne ohybne stranice, super sa nasadzuju. som velmi spokojna.

celine
28. mar 2013

@zlatka6 aj nasa mala ma 6+ a ma okuliarke 4+. Uz sme boli na kontrole, doktorka bola spokojna, mala aj "citala"obrazky. Zatial neskuli a dufam, ze kedze ocka uz korigujeme, tak ani nebude. Nase ramy ma vysli 40€, ale su velmi kvalitne.

zlatka6
28. mar 2013

@celine My mame ist na kontrolu o 3mesiace,dnes sme si ich boli zobrat a musim malemu drzat rucicky aby s nimi na ockach vydrzal aspon 10minut ale ked sa hra a zabudne ze ich ma=o)tak si ich nedava ani dole=o)))bude to tazke zo zaciatku,ale dufam ze nam kontrola dopadne dobre a mala este stale nosi okuliariky?myslim po kontrole ci uz nemusi?

celine
29. mar 2013

@zlatka6 My sme boli na kontrole ani nie po dvoch mesiacoch, to by bol zazrak, keby nemusela nosit okuliare. Ale ked jej davalasestricka citat obrazky, tak konstatovala, ze celkom dobre videla. Malemu sa dioptire zmensili az po roku nosenia aj to len o pol dioptrie, takze to bude este dlha cesta. Ale nevadi, okuliarky nie su koniec sveta 🙂 Mala si ich tiez z casu na cas dava dole. Zaujimave je, ze zo zaciatku ich pekne nosila a asi po dvoch tyzdnoch ich stale strhavala. Teraz mame zase obdobie, ze nosime pekne. Dava si ich dole len ked spieva Hlava, ramena,kolena, palce 😀 alebo, ked sa hra na doktorku a da si fonendoskop 😀

zlatka6
29. mar 2013

@celine tak to uz su zazitky 😀 som zvedava ako dobojujeme my,dnes som mu uz jedno ocko aj preliepala ale to sa mu nepaci asi najviac,nespravime nic za par rokov sa na tom tiez uz len pobavime 🙂

celine
30. mar 2013

@zlatka6 a preco preliepas? Uteka mu ocko? Nasej malej prelepila sestricka ocko, ked citala v ambulancii a to bolo revuuuu. Keby som jej to musela robit aj doma, nemala by tie okuliare na nose ani sekundu, to som si ista... no ved hej, potom sa budeme smiat, ale teraz je to tazke...

zlatka6
31. mar 2013

@celine kedy sa na neho pozries,tak vobec nevyzera zeby s ockom nieco mal.Doktor mi povedal ze sa narodil s jednym ockom dobrym a na to druhe vidi slabsie,preto mu mam ocko(mala by som 4dni prelepit,jeden den pauza)preliepat aby si namahal to slabsie,ale tiez s tym mam problem,musim mu drzat ruciny a beham s nim od okna k oknu 🙂 aby mi vydrzal aspon nejakych 15minut s lepkou

celine
31. mar 2013

@zlatka6 fuha, tak to preliepanie nezavidim. My mame dioptrie na oboch stranach.

zlatka6
1. apr 2013

@celine chudence malinke,no co uz hlavne nech im to pomaha. 🙂 Pekny zvysok Velkonocneho dna Ti prajem a dakujem za pokec 😉 papa

saranata
27. jún 2013

@celine
@zlatka6
@terezka1947

babule oprasim to tu nachvílu🙂
ake ramy mi poradíte ? mala ma 10 mes, vobec sa v tom nevyznam , v pondelok idem kupit nejake a neviem vobec podla čoho vyberat, nejake tipy?
je dalekozraka a namerala jej +5
dakujem 🙂

celine
27. jún 2013

ahoj.Ramiky sme vybrali plastove, flexi stranicky aj so silikonocou gumickou. Skla obycajne, vysli nejakych 7€ jedno. Ram bol drahsi(40€), je ale fakt kvalitny, uplne ohybne stranice, super sa nasadzuju. som velmi spokojna. Ocna neodporucala kupovat drahe skla, stacia uplne obycajne, lebo detom sa to rychlo meni. Urcite nech to ma gumicku, lebo je este malinka. Moja mala okuliarky natahuje, stahuje, roztahuje stranicky a oni su stale ako nove. Stranice su fakt velmi flexibilne. To je podstatne, aby sa hned nezlomili.
@saranata

saranata
27. jún 2013

@celine dakujem za odpoved, kedze s tým nemam ziadnu skusenost a mame ich nosit
čítam o nejakých plastových sklach alebo ešte o nejakých specialnych , neviem je to male dieta ktore sa učí chodit , bojím sa urazu keby spadla alebo niečo tak , toto sa ako rieši ked je dieta tak male?
a kde si kupovala ram a skla? niekde u vas , či v BA?

celine
28. jún 2013

@saranata ramy sme kupovali v Trnave. S ramami pre malicke deti je problem, nie je az taky vyber.V BA to bude mozno lepsie. Ale s tymito som fakt spokojna, aj s kvalitou aj s tym, ako vyzeraju. Nasa mala v nich pada stale 🙂 skla tam dobre drzia, neviem, na co by musela spadnut, aby sa jej sklicko rozbilo...nemusis sa bat. Nasa ocna mi vyslovene povedala, ze je zbytocne davat drahe skla, ze optici ta nahovoria na vsetko mozne, ale je to zbytocne, po dalsej kontrole sa moze stat, ze budete menit(my chodime na kontrolu pomaly kazde 2 mesiace). Ako si prisla na to, ze nevidi? Utekalo jej ocko?

saranata
28. jún 2013

@celine popozeram teda poriadne, mame tu vyslovene detsku optiku kam ma odporučila očna, tak uvidím, moja predstava je asi okuliariky na nejaku gumičku , neviem si predstavit inak ked je taka mala ešte
ani mi tak nejde o drahe skla ale take čo sa tak lahko nerozbiju , a to píšu o tých plastových sklach

my sme len včera boli na očnom a kontrolu mame v oktobri, ano zabiehalo jej lave očko trochu tak som hned sla, začalo jej zabiehat len teraz v polovici juna a diagnostikovala nam +5 , okuliariky dala zatial +4 , tak uvidíme, vobec s týmto nemam skusenosti, tak uvidíme ako sa to bude zlepšovat , čo teda dufam
ked si zvykne na okuliare-čo si neviem predstavit, tak mame prelepovat to nezabiehajuce očko

celine
28. jún 2013

@saranata Musis sa rozhodnut sama.Kludne jej vyber nejake specialne skla, je to na tebe. Mojmu malemu sa zmenila dioptria az po roku.
Synovi zacalo ubiehat ocko, tak som si to vsimla. On ma 2,5+. Nic sme neprelepovali, hned ako zacal nosit okuliarky sa mu to upravilo. Teraz mu uz nezabieha ani bez okuliarov. U dcerky sme isli preventivne a sup, ze 6+. A to mi zbadala aj vlas na tricku...takze ma to uplne zaskocilo. ale co uz, nejako to dobojujeme 🙂 Uvidis, ci si mala zvykne, mozno budes prekvapena. Nasa mala je ziva, ale na okuliare si velmi rychlo zvykla. Aj tvoja mala zisti, ze s nimi vidi lepsie. Dieta nie je hlupe, je len male 🙂 tuto vetu mi povedala moja ocna, ked som sa jej spytala, ci si na ne vobec mala zvykne.

saranata
28. jún 2013

@celine jej nezabieha dlho a ani často, len niekedy, uvidime v tej optike čo budu ponukat, nie som zastancom toho ze čo je najdrahšie je najlepšie🙂
mame prelepovat tak uvidím či sa to zlepší, ona ten sval ma dobry a vačšinou pozera dobre aj tým očkom , ale na druhej strane mi to aspon signalizovalo problem a riešime to skoro
dakujem za info 😉

celine
28. jún 2013

@saranata my sme to mali s malym tak isto. To, ze skuli som videla iba ja. Muz mi tvrdil, ze neskuli. Este sestricka v ambulancii na prvy pohlad povedala, ze neskuli....az na nejakom pristroji sa to potvrdilo. Tiez sme to rychlo podchytili. Sval nema skrateny, neprelepovali sme a snad ani uz nebudeme. Tak nech sa ti dari pri vybere a hlavne, nech malinka nosi okuliarky bez problemov.

saranata
28. jún 2013

@celine dakujem🙂

andreatytler
19. aug 2020

@brtkulka Ahoj. Neviem ci stale chodis na konika lebo tato tema je nikolko rokov stara.
Ja mam 9 mesacneho syna ktoremu ubieha oco a predpisali okuliare. Tiez riesime ze ako ich bude nosit a prispevky z tejto temy pomohli. Dakujem
Chcela by som sa ta opytat ako dlho ste nosili okuliare?

brtkulka
autor
19. aug 2020

@andreatytler ahoj, zatiaľ ich nosí stále, má 8 rokov, pred cca dvoma rokmi sa ocna rozhodovala, či mu ich nechať, ale po zmeraní dioptrií ešte nechala.

andreatytler
19. aug 2020

@brtkulka pana... tak dlho? Ja som myslela ze to bude mozno 1-2 roky. Zda sa ale ze sa to zlepsuje a mozno o rok-dva uz budete bez okuliarov.
Mam trochu obavy lebo deti sa radi vysmievaju okoliarom.

brtkulka
autor
19. aug 2020

@andreatytler záleží aj od dioptrií, podľa mňa rok dva je málo na okuliare... Dnes to deti už tak neriešia, dizajny rámov sú krásne, je z čoho vyberať. Dokonca moja neter vždy túžila po okuliaroch, až sa jej to splnilo 😃. Už to nie je ako kedysi, sama som nosila okuliare 😉.

andreatytler
20. aug 2020

@brtkulka Tak to si ma potesila ze okuliare uz nie su na vysmech. Ved uz bolo na case.
Este sa opytam jednu vec ak mozem... Nasmu robili vysetrenie teraz ked mal 8 mesiacov. Boli sme u dvoch doktorov... proste sa to tak vymrvilo ze sme boli objednany k dvom doktorom. Prvy potvrdil ze mu jedno ocko zabieha, rozkvapkal mu oci a odmeral dioptrie a povedal ze mu zabieha lebo potrebuje dioptrie a doporucil tie okuliare. Druhy doktor nevidel ze by ocko zabiehalo, (kedze jemu zabieha len obcas a prave vtedy bol v poriadku) nerozkvapkavala mu oci ale odmerala dioptrie a povdala ze okuliare nepotrebuje. Obe vysetrenia boli dost komplikovane, lebo vobec nespolupracoval, neobsedel a vkuse sa krutil. Ja som mala taky dojem ze sa im to velmi nedarilo a kludne mohli obaja urobit zly odhad tuch dioptrii. Len teraz neviem co robit. Ak budeme nosit okuliare a on ich nepotrebuje, moze mu to uskodit?
Ak nebudeme nosit okuliare a on ich potrebuje, bude sa mu zabiehanie ocka alebo schopnost vidiet ostro zhorsovat? Je mozne pockat 6 mesiacov do dalsieho vysetrenia (Vtedy bude uz hadam lepsie spolupracovat). Ak nebudeme nosit okuliare a dioptria sa potvrdi potom o 6 mesiacov, bude neskoro zacat nosit okuliare?
Asi som mala tej druhej doktorke povedat o vysledkoch prveho vysetrenia a opytat sa vsetky tieto otazky jej ☹

brtkulka
autor
20. aug 2020

@andreatytler nie som odborník, ale doktor vidí dieťa v ambulancii pár minút, čiže nemusí vidieť ubiehanie oka, to vidíš ty, kedze si s dieťaťom stále. Neviem ti poradiť, tiež som menila doktorku, a prvá tiež nevidela ubiehanie oka, ale okuliare mu dala, keďže mu namerala dioptrie.
Aj staršie deti nevedia ešte spolupracovať, z toho by som si nič nerobila.