Ako odstrániť vyrážky v plienkovej oblasti, poraďte mi

bianka0111
9. nov 2008

Ahojte, chcela by som sa poradiť, už štvrtý deň nás trápia vyrážky medzi nožičkami, ktoré strašne svrbia, vnoci nás malá zobudila strašným plačom, dávala som jej už všetko možné, rybaciu mastičku, imazol, aj zábal z harmančeka, a stále ju to neprechádza, v noci jej to aj opuchlo.
Nemáte osvedčenú mastičku, vodičku alebo dáky zábal, ktorý by nám pomohol odstrániť vyrážky v plienkovej oblasti?

audreyd
9. nov 2008

bianka, hlavne vyhodiť vlhčené obrúsky, čistá voda je najlepšia! čo najviac bez plienky na vzduchu luftovať a keď treba, tak radšej bavlnenú 🙂 nám najviac zaberal pityol 🙂

bianka0111
autor
9. nov 2008

pityol som ešte neskúšala, snažíme sa bez plienky, aj vnoci sme ju tak nechali spinkať, po hodine zaspala tak, že som jej musela jemne hladkať postihnuté miesta, dosť som sa aj naplašila, lebo, jej to opuchlo, a tie vyrážky vyzerali ako pluzgiere, a ked vidím ako ju to musí svrbieť, ked ju dám do vane, sama si stále dáva nato vodu. ak sa to nezlepší pojdeme k lekárke, ale už ju počujem, treba ju odučit od plienok, ale čo mám robiť ked nechce? 😖

vierkaaaa
9. nov 2008

nám tiež zaberá čista voda a detské mydlo, vtedy ju umyvam aj 4-5 krát denne a do 24 hod. je pokožka v poho...

mouse
9. nov 2008

bianka, moj Robko mal tento problem uz v porodnici. Pricina - vlhcene obrusky alebo pampersky.. Vobec ma nenadlo skusat, co z toho to sposobilo, miesto vlhcenych obruskov mu ritku umyvam pri kazdom prebalovani pod tecucou vodou, vydatny vdusny kupel, a plienky pouzivame bavlnene. Ziadne maste ani zasypy, ziadne mydlo, problem sa vyriesil do par dni.

jaja0110
9. nov 2008

bianka- ak mas pocit ze ju to svrbi, tak skus Fenistil kvapky, tie ukludnia podrazdenie, aj svrbenie by malo ustupit 😉 my sme teraz mali vyrazky zo zaparenin a po tyzdni co sme pouzivali Imazol nam zabral 🙂

bianka0111
autor
9. nov 2008

Ďakujem Vám za rady 🙂
mouse, myslíš, že by to mohli byť aj plienky alebo vlhčené, od narodenia používam tie isté?
aj Emma zvykla mať zapareniny, ale toto je horšie, niesu tie vyrážky malé, ale zdurené.

sirinka
9. nov 2008

ahojte...aj my mame tento problem, mala ma na pisulke a okolo ritky cervene vyrazky. neviem ci ju svrbia, lebo v plienke na to vobec nereaguje a v noci spi bez problemov, ale ked je hola, tak si pisulku stale chyta 😒 vyzera to zle, neviem, ci to nemoze byt ekzem...v utorok idem k dr. a uvidime, co povie. inac zapareniny nikdy nemavala, toto je prvy krat.

bianka0111
autor
9. nov 2008

ahoj, ja viem, že malú to aj svrbí, ked ju sledujem, tahá si aj plienku, aby sa vedela poškrabať,alebo pride ku mne a dáva si tam moju ruku, aby som jej pomohla, a nemože to byť niečo s močom? ja neviem, najhoršie je ked nevieme pomocť ☹

nevesta
9. nov 2008

My kupeme v dubovej kore a po kupeli na noc natierame Imazolom... Zabralo zatial vzdy 😉
Moja mala to mava pri zuboch, az jej koza niekedy zlezie 😔 , hned davam bavlnenu plienku (teraz sme ako darcek dostali Popoliny bambusove, tak tie), bez vrchnych gatiek, nech sa to luftuje, potom ten kupel na vecer a na noc Imazol...

sirinka
9. nov 2008

bianka0111 no u nas zacali tie vyrazky, ja som najprv myslela ze s plienok, videla ich aj kozna a nic nepovedala. ale potom zacala mala teplotovat, inac ziadne priznaky a nakoniec sme zistili, ze mala mocovy infekt, tak akurat dnes sme dobrali atb. ale vzorka mocu so stvrtka uz bola cista a vyrazky sa medzitym zhorsili... ☹
ale skor si myslim, ze u tvojej ide naozaj o svrbenie, keby mala problem s mocenim, asi by plackala pri cikani. ale zase urobit rozbor mocu mozno neuskodi...no, treba zajst k lekarke...

mouse
9. nov 2008

bianka, zajdi s nou k lekarovi. Podla mna moze mna sa alergicka reakcia moze objavit aj po dlhsom pouzivani, ale radsej nech sa na to pozrie odbornik. Robkovi sa to objavilo hned po prvej plienke v nemocnici, tam mi povedali, ze je to alergia na plienky a mame bud skusat rozne znacky alebo bavlnene, jeho pediatricka mi zas pri prvej navsteve, ked sme sa vratili z porodnice, kazala prestat pouzivat vlhcene obrusky. Ja som ale este pred jeho narodenim bola rozhodnuta pouzivat bavlnene plienky a cistu vodu na umyvanie, tak som to neriesila...

kohutova
10. nov 2008

biaknka ak tak skus to co najdlhsie zadocek vetrat,nam zabrak imazol.ale mymame atopicky exzem tak aj teraz mame drobne vyrazky na zadku.môze sa hoci kde vyhodit ten exzem.mozno mate plienkovu dermatitu a tam pomôze cerstvy vzduch zadocku.drzim palce nech sa to vam zlepsi.pa pa 🙂

bambusko
10. nov 2008

bianka, skus umyvat niekolkokrat denne roztokom jedlej sody. do 1/2 pet flase das 2 lyzice sody bikarbony a dolejes vodu

sirinka
10. nov 2008

tak ja mam pocit, ze dnes je to trochu lepsie, cez vikend som skusala davat sudocrem, ale aj tak som teraz kupila imazol a uvidime...

nevesta
10. nov 2008

Len pozor, myslim, ze Imazol max 2x denne 😉

sirinka
10. nov 2008

nevesta hej...ja vzdy pozorne citam pribalove letaky....som na to taky maniak... 😀

angelik
10. nov 2008

nam pomohlo preliecit Imazolom, pouzivanie latkovych plienok, voda, a teraz, aj ked je v poriadku sem-tam premazat zinkovou pastou- robenou z lekarne (po dlhsom case sa mi ju podarilo zohnat, aj synovy stale zabrala)

bianka0111
autor
10. nov 2008

dakujem za rady, teraz sedíme v kupeli z harmančeka, a navečer použijeme Imazol , verím, že nás to rýchlo prejde, pekný večer 😀

bibula
10. nov 2008

kremik -detska pasta-kup v lekarni a vymen plienky

ankam
10. nov 2008

nam najviac zaberie pytiol-niekedy aj Imazol-podla toho ze ake to ma 😉

vinka
10. nov 2008

Chcem vás len upozornit,že pityol nieje pre bábätka vhodný.Nepoužívajte to.Už sú aj iné náhrady za pityol.Ináč práve teraz máme aj mi tento problém.Skúšala som už sudokrem,rybilku,harmanček,púder septonexovi.Už som z toho neštastná.Utierky nepoužívame,plienky stále tie isté.Do teraz nič až teraz.Mne je ju tažko nechat bez lebo neciká pravidelne.A potom po celom dni mám viac vecí očúraných v špin.prádle jak čistých v skrini. 😕

3558
10. nov 2008

casto vzdusny kupel, ja mam maleho rozbaleneho hodinu denne,a sudokrem je najlepsi. a kazde dve hodiny prebalovat.a ked sa to upravi,tak aspon kazde styri hodiny.

lenca13
10. nov 2008

Tak nam nerobil pityol dobre zabral nam imazol a doktorka nam predpisala dajaku vodicku a do dvoch dni sme mali po vyrazkach

sirinka
12. nov 2008

tak nam velmi dobre zabera imazol na striedacku so sudocremom...pekne sa nam to hoji, aj dr. potvrdila, ze mame spravyn postup... 🙂

ellen
28. nov 2008

ahojte, my mame tieto vyrazky tiez... zatial som u Dr. nebola, ale asi pojdem... malu to nesvrbi, len sa nechce dat prebalit, ale to bolo aj pred vyrazkami... 😒 a viete presne z coho teda tie vyrazky vznikaju?

danuska24
21. jan 2009

my ideme k dr. zajtra. malej sa vcera vyhodili vyrazky, vlhcene nepouzivam, umyvam ju v umyvadle, tak uvidim co nam predpise. davam pytiol, zda sa mi ze trocha lepsie..

tina_
21. jan 2009

najlepsi je pityol, my sme sa trapili tri tyzdne, vselico sme skusali,...
pityol zabral po prvom dni, za tri dni boli vyrazky prec a to boli priserne...A este som davala repik do kupela...

aniel
22. jan 2009

neviem ,či utieraš malú vlhkými obrúskami.My sme to mali z nich a lekár nám na to predepísal candinebe krém a teraz ho mám vždy po ruke.Nie vždy mám kde malú umyť ,keď sa pokaká a asi má na obrúsky alergiu a vždy ,keď sa objavia prvé vyrážky,tak jej to natriem 😉

petra6
22. jan 2009

Bianka, nezačala si používať niečo nové? - prach, mydlo,vlhčené utierky....... Naša Lucka mala to isté v novembri, bolo mi do plaču, keď som videla presne ako opisuješ až krvavé pľuzgieriky, nikdy som sa s tým ani pri synoch nestretla a nechápala som, kde sa jej to vzalo, keďže ju hneď prebaľujem. Boli sme na kožnom, predpísala nám masť, vždy sa to na dva dni preliečilo a hneď aj vrátilo - predpísala nám ďalšie masti, nepomáhalo ani krémovanie, ani vetranie, to som sa už ale ja zamyslela, že to asi stále nanovo niečo vyvoláva a napadlo mi, že som začala používať nové mydlo - krásne princeznovské, drahé 😝 . Keď som ho prestala používať, do týždňa to úplne zmizlo bez akýchkoľvek krémov.

zuzume
22. jan 2009

my na taketo veci pouzivame tea tree krem z justu na druhy den je vsetko zahojene