Ako odstrániť vyrážky v plienkovej oblasti, poraďte mi

bianka0111
9. nov 2008

Ahojte, chcela by som sa poradiť, už štvrtý deň nás trápia vyrážky medzi nožičkami, ktoré strašne svrbia, vnoci nás malá zobudila strašným plačom, dávala som jej už všetko možné, rybaciu mastičku, imazol, aj zábal z harmančeka, a stále ju to neprechádza, v noci jej to aj opuchlo.
Nemáte osvedčenú mastičku, vodičku alebo dáky zábal, ktorý by nám pomohol odstrániť vyrážky v plienkovej oblasti?

danuska24
22. jan 2009

nam dr. kazala davat Imazol a probiotika. vyznam probiotik v suvislosti s vyrazkami som nepochopila a kedze mala vystrajala-plakala lebo sa boji tych kolotocov zavesenych nad prebalovakom tak som sa ani nepytala, len brala recept a utekala. hlavne ked to pomoze 😉

zveron
22. jan 2009

baby,
presne, najlepsia je trivilna kombinacia cistej vody, detskeho mydla, bavlnenej plienky a vzdusny kupel.
Casto menit plienocky, nekupovat igelitaky, najst si vyhovujucu znacku plienok.

Napadlo mi pri tejto teme, ze moj syn mal raz velmi zaparenu ritku aj pisisacka az tak, ze sme sli ku lekarke. A bola to nie dotykova dermatitida /lebo to prislo nahle pri osvedcenych postupoch/, ale reakcia po dobrati antibiotik. Narusila sa mu crevna flora a vylucky boli tym este nasiaknute a zreagovalo to...si predstavte. pomohli nam probiotika, a dezinfekcny roztok na predpis. za par dni bola plienkova oblast v poriadku.

Chcela som tym povedat, ze urcite, ked do troch dni nepomahaju osvedcene bezne postupy, zajst za lekarom, nenechavat sa babatko trapit. Podrazdenie moze byt dosledok niecoho s cim si to nemusime spajat.

Drzim palce zaparencom

🙂

ivuss01
22. jan 2009

ahojte maminky, ja malej potieram ritku kremom, ktory sa vola SUDOCREM, stoji cca 190sk, ale je super.
Teraz som skusala prejst na nejaky lacnejsi, Tak som zobrala niveu proti zapareninam, a ritka po troch potretiach cervena, tak sme sa vratili k sudocremu a za cca 12hodin ritka v poriadku, aj ja ked som bola po porode, mala som od okraja vlozky odrete, krvacala som 5 tyzdnov, tak sa necudujem, potrela som sudocremom uo 4 razy a preslo.
u nas v lekazni maju rozne balenia, myslim na gramy, jua beriem ten najvacsi, ma 125g a vydrzi cele 2 mesiace, lebo staci tenucka vrstvicka... ja som s nim absolutne spokojna 😎

danuska24
22. jan 2009

ja davam momentalne sudocrem, ale mali sme aj niveu a v pohode, a taktiez aj bubchen. musim zacat umyvat s mydielkom, predtym sa nam osvedcilo sebamed, lebo teraz umyvam co ma sprchovaci gel a sampon 2v1.
no zveron, ako pises, malej sa to vyhodilo v utorok rano, nepomohlo nic tak sme radsej sli. a my sme antibiotika nebrali, ale ked tak rozmyslam tak teraz brala nejake sirupy. no to je jedno, hlavne nech je to ok.

mucha
23. jan 2009

Imazol je uplne super... moj maly mal tiez az take pluzgieriky, neviem vobec od coho a vobec mu to nechcelo prejst. Tak nam dr. predpisala Imazol a islo to prec. Je to super kremik, je aj proti plesniam, takze zarucene zabera. Takze vzdy, ked mu nejak viac zacervena ritka, natriem mu ju tym a na druhy den to uz nema...

betkavlcekova
23. jan 2009

ja mam sice uz skoro stvorrocneho, ale tiez sme mali rovnaky problem, odporucam tiez imazol, a bezne sme pouzivali rybaciu masticku, ta robila malemu najlepsie

aniel
23. jan 2009

my sme tiež používali sudokrém ,ale po čase už akosi nezaberal,ale to bolo zo začiatku,keď mi malá kakala aj 10-krát za deň.Možno závisí aj aj od pokožky,každé dieťa má inú a inak reaguje 😵

qetinka
23. jan 2009

rybacia pasta je velmi dobra..ale ked uz je pokozka podrazdena jednoznacne imazol krem-pasta 😉 najlepsia...

danuska24
24. jan 2009

uz to je ooooooooooooooooooooovela lepsie, ale este nie uplne ok 😉

denisocka
21. mar 2009

my teratz tiež mame,take pupekčeky biele,vobec neviem z čoho,kedže ich ma pri vajičkach,kde kakanica nedosiahne .... neviem či nema nejaky kysly moč,žeby z toho? naozaj neviem,ale zda sa mi,že je to z kysleho,teda z vit.C - alebo ak papa nejake kysle jablko,tak hned

grevab
21. mar 2009

ja mam skusenosti - rybacia mast je na obycajne zaparenie urcite najlepsia, ine masti nam nepomahali tak dobre
ak po 2 dnoch nepomaha - je to asi mykoza - vtedy Imazol pasta
presne, ako pise qetinka 🙂

domeenika
21. mar 2009

jednoznacne imazol krem-pasta

denisocka
21. mar 2009

Baby,a co tak nejak to preliecit zvnutra?ta mykoza je asi v tele

martina7905
21. mar 2009

ano aj ja davam imazol malej je to super kremik netrva to dlho a cervena ritka je ako nova 😀

cicenko
1. máj 2009

ahoj dievcata. ak je alergia na pleny, je to celoplosne na celom zadocku, alebo moze byt iba z jednej strany vajicok+stehienka???
denisocka.... ja som sa docitala, ze je to pri olabeni imunity...myslela som aj na to u mojho maleho, kedze dostal soor do pusy...do 3 dni zachripol a nasledne toto v plienke...jedna mamick apisala, ze je to akoby to iste co v puse, ale je to v plienke...ale teraz som akosi nevedomky vytiahla mini balenie nove pleny... taka nahoda..

andula999
7. máj 2009

aj my sme s tym mali obrovske problemy. po nekonecnom kolotoci som vynasla Nivea baby krem a ten sa mi osvedcil na vsetko mozne,nielen na tento problem. odkedy ho pouzivam,maly nema ziadne problemy.

anicka077
15. dec 2009

ahojte, dievcata skusala som sudocrem,rybaciu mast a teraz imazol. no nic malemu na ritku nepomaha 😢 ma ju strasne vystipanu. co radite ????

katka76
15. dec 2009

z vlastnej skusenosti doporucujem mlieko tanno herbal lotion - je tekute, nam ucinkoval velmi rychlo. pouzivam ho i na zacervenanie, potnicky...

bambi09
15. dec 2009

neviem,či to tu už niekto nepísal-nečítala som všetko,ak áno,tak sorry
nám predpísala kedysi dávno lekárka genciánovú violeť,je to vodička robená v lekárni,farbí to síce namodro,ale toto bolo vždy ako liek poslednej záchrany a nám to pomohlo,tak skúste 😉 namočiť tampónik alebo vatovú paličku a jemne potrieť postihnuté miesto

emia
15. dec 2009

anicka, mojmu synovi pomahal Imazol krém-pasta, ževraj je aj Imazol ale ten nieje dobrý. Neviem či si skúšala ten Imazol krém-pastu. Ja som mu natrela dosť nahrubo počkala kým trocha vyschne a tak ho zabalila, ale ešte predtým ak sa da trošku riťku vetrať tj. nechať dieťa bez plienočky aspoň 10 minút. 😵 Ak už ani to nepomáha tak možno má dieťatko plienkovu dermatitídu. Môj syn to mal a tiež sme nevedeli prísť nato z čoho ma stále vyražky na dupke. 😢
Chodili sme na kožné, predpísal nam raz maste Ialugen, neskôr Elocom, dá sa povedať že zaberali, ale prišli sme na to že musime zmeniť malemu značku plienok. 🙂 🙂 No bolo to už až keď sa odučal od plienky. 🙂

volovaj
27. jún 2010

Chcela by som sa podelit o skusenost s mojou malou. Tiez mala zapar medzi nozickami a nie a nie sa ho zbavit, ale nakoniec jej pomohla bylinna mast Boroplus. Kupili sme ju na www.promt.sk.

ela2710
23. máj 2011

Baby prosiiim o radu, uz si bohuzial neviem nijako pomoct, pouzivame pampersky uz 7 mesiacov, minuly mesiac sme zacali s aktiv baby 4-ky,odrazu zacal mat maly hrozne zapareninky na zadocku a nad pipikom sa mu objavil taky velky cerveny flak - pride mi taky suchsi, a polku vajicok ma totalne ruzovu - taky ruzovo-cerveny flak, uz sme skusali rybaciu masticku, sudokrem, a ked sme boli s tym u pediatricky, tvrdila, ze su to zapareninky, ze ho mame len castejsie prebalovat, pri tom ho prebalujeme dost casto po kazdom jednom cikani, maximalne po dvoch, teda si nemyslim, ze su to len zapareninky, skor som si myslela, ze ma na tie pampers daku alergicku reakciu, skusila som huggies trosku mu to zbledlo, ale pediatricka mi vravela, ze mame davat pampers a nie huggies, ze pampers su najlepsie, tak my blbi sme ju posluchli a este nam kazala davat Imazol, ktory vobec nezabera, a akonahle sme zacali davat opat pampers zhorsuje sa to,mam skusit este ine plienky? citala som nazory mamiciek, ze aj tesco plienky su dobre, hoci lacne, ale po tomto vsetkom som sama na pampers zmenila nazor, myslela som si, ze ak budem pouzivat tie najdrahsie, tak sa mu nic taketo nestane, dnes uz viem ze cim drahsie plienky, tym horsie svinstva v nich....neviem ake masticky mam este skusat, poradte... ☹

pink_lady
23. máj 2011

@ela2710 tak ti poviem ze pampersky su z najhorsich plienok co moze byt co do kvality aj alergii, moj ic h nezniesol rovnako ako dm babylove ci clever plienky...skus nacas latkove plienky, casto umyvat - vodou, nie servitkami, imazol nam nepomahal tiez, canesten zabral v priebehu jednej noci 🤐 , uplne najuzasnejsia mast je leti at4 - zial mla som ju len ko vzorku od kamosky koznej a nemozem ju nikde zohnat. ale ked sme ju mali - cca dva mesiace dozadu - mohli sme hocijaku plienku pouzit, inak mame s ritkou sreasne problemy.
ozaj a v bille predavaju plienky helen harper air comfort - su sice drahsie ale u nas no 1.

kaja73
23. máj 2011

@ela2710 Nezaviedla si daku novu potravinu? Niekedy dieta reaguje aj zapareninami,ked mu jedlo nesadne.Inak co sa tyka plienok,tak naj super su latkovky-použivala som ich 10m a ani raz sa nezaparil a teraz na noc použivam babylove-tie su super-inak sme už bez plienok.Dobry krem je od nivei na zapareniny s 20% zinkom.Určite nenatieraj ničim mastnym-na cerven mastne kremy nesmu ist.Nejlepsie su zinkove-ci už bubchen,sudokrem,alebo tato nivea s 20% zinkom.Treba byt trpezlivy-natri aspon 3 krat za den a nekombinuj rozne kremy,samozrejme co najviac nechaj bez plienky.

ela2710
23. máj 2011

@pink_lady
@kaja73 dakujem baby 🙂 maly to ma uz zo dva tyzdne...novu potravinu sme nezavadzali,od 2.mesiaca sa mu robia ekzemiky na lickach, nozkach, ruckach, lekarka to vzala do uvahy az teraz hoci som jej o tom vravela na kazdej poradni, ze je na daco alergicky, ona kazala len holtov krem-ale to nie na zapareniny, ale na tie ekzemiky, na kozne ideme ale az v juni, skro nie je volny termin na objednanie 😒 tam sa konecne dozvieme, na co mame alergiu, aby sme sa tomu vyhli, ale teraz sa zacalo aj toto s tymi plienkami a len par dni po kupeni aktiv baby 4 co boli v akcii, niveou sme natierali vzdy pri kazdom prebalovani, tak preventivne a vidite, aj tak mame tie zapareniny, pediatricka povedala ze to s tymi ostatnymi ekzemikmi na tele nema nic spolocne, ze tie ostatne ekzemiky budu zrejme alergia, su take suche akoby mapky, tento v plienke vsak ako mapka nevyzera skor ako taky flak...a stale sa zvacsuje, ale nema v sebe ziadnu ciarocku, ziadne mapky, je to proste len cerveny kruh 😒 najskor bol na vajickach, neskor sa sprfavil aj druhy nad pipikom, takze ja som uz z toho hotova ☹

katka226
23. máj 2011

Najlepšie je skončiť s vlhčenými obrúskami, používať výlučne vodu, po stolici detské mydlo, veľa vzduchu, objaviť vyhovujúcu značku jednorazoviek, ale najlepšie sú aj tak bavlnené. nám sa osvedčil Sudocrem, síce drahý, ale stojí za to.

zivika
23. máj 2011

@ela2710 nas maly mal taky cerveny fliacik na vajickach pod pipikom a sice som bola skepticka, nakoniec nam pomohol praobycajny detsky zasyp aviril 🙂 tak teraz neviem, co so vsetkymi drahymi mastickami, co mi ostali 🙂

kaja73
23. máj 2011

@ela2710 Kojis ,alebo davas UM? Može sa jednat o alergiu na mlieko a ta sa v krvi pri vysetreni na alergo nemusi ukazat-nam sa neukazala a maly ju aj tak ma. 😒 Da sa to zistit jedine eliminačnou dietou-vysadiš kravske mlieko-bud ty zo stravy-ak kojis,alebo zacnes davat malemu spec.UM.pre alergicke deti.Ak sa stav zlepsi,tak sa pravdepodobne jedna o alergiu na mlieko-ta je v tomto veku najcastesou pričinou ekzemu.

kaja73
23. máj 2011

@ela2710 A niveu myslim tuto http://www.nivea-international.com/products/bab... je ich vela druhov.Tato je na na cerven super.Je to ta v strede.

ela2710
23. máj 2011

@kaja73 davam UM, aj mna to ako prve napadlo, totiz davam ho od 2.mesiaca a zhruba v tom case sa mu to zacalo robit, len nam lekarky tvrdili, ze to ma na lickach len z vetra a mrazu - ale my sme natierali - taktiez niveou, a ano mame take ako na obrazku, aj sos aj tu v strede...