Ako pômôcť malému pri zápche?

aktak
25. aug 2007

Vyse tyzdna berieme zelezo, doteraz nemal Adamko problemy ale od vcera sa nevie vykakat a ma krce pri ktorych place, asi ma velmi hustu stolicu, cipok nepomohol (som mu odrezala z normalneho kusok), masirujeme brusko ale tiez nepomaha, velmi tazko sa mu prdka, ako mu mozme pomoct aby sa vyprazdnil?

jejke
25. aug 2007

Mne sa osvedcila stava zo surovej mrkvy.Nastruhanu mrkvicku pretlacis cez drobne sitko, je to sladke a taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak dobre sa po nej vyprazdnil.
Pozor ale nedavaj mu varenu mrkvu, ta robi presny opak, zapeka podobne ako banany. 😉

aktak
autor
25. aug 2007

no naliala som ho harmancekovym cajom, neco vytlacil (uplne cierne kako, asi z toho zeleza 😖 ) ale stale to neni uplne ok 😔 mozno skusime mrkvicku, chcelo by to odstavovac...

soyka
25. aug 2007

a mozem sa spytat, ake zelezo beriete?
my sme brali najskor Aktiferin(ci -feron, uz si nepamatam) a maleho po nom hrozne prehanalo... mal v kazdej plienke... a ritusku mal vystipanu az do ziveho... a to som ho hned prebalovala - minuli sme aj 15 plienok za den...

potom nam dali Sorbikort, alebo tak nejak :o), a ten zas zapeka... potom sa mu to upravilo a kakal raz denne... ale to sme boli plne kojeny... inac by bol isto po nom zapeceny...

tak ak beres ten druhy, skus zmenit znacku :o)))) vraj sa obe pisu malym detom...

vela stastia........................papa

natana
25. aug 2007

skus slivkovu šťavu, bud uvar slivku, alebo kup tu od hipp

sylvie
25. aug 2007

ovsene vlocky, hroznovu stavu.. nestle teraz zacalo predavat slivkovu kasu na podporu kakania.. od hipp dostat slivkovu stavu, vyzivy..

ericko tiez bral zelezo, Maltofer, davala som mu na ranajky 1-2 krat do tyzdna ovsene vlocky zaliate teplou vodou, do toho tie malinke hipp vyzivy slivkovu alebo marhulovu.. nemal problemy so stolicou vobec, len mala strasnu farbu..

aktak
autor
25. aug 2007

soyka vraj na zelezo moze byt reakcia hnacka ale aj zapcha, kazdy reaguje inak a mozno aj znacky sa lisia, my berieme maltofer

skusim tie slivkove vyrobky co ste spominali, dakujem za radu

sylvie ake ste mali vysledky ked vam to predpisala doktorka? a ako dlho ste to brali/uz sa to upravilo?

soyka
25. aug 2007

vybrali sme dve cele balenia - to trvalo cca 3 mesiace - potom, v polrokou, nam robili opat testy a zu sme boli v norme...

teraz mame doplnat zelezo pomocou prikrmov - najma zelenu listovu zeleninu a masko... zajaca, hydinu, jahnacinu a pod...

vraj zalezi na povode anemie - u vas je to co? u nas to bola silna zltacka - poslali nas skoro z porodnice domkov...

jejke
25. aug 2007

A takisto je k zelezu potrebna kyselina listova"Acidum folicum".
Inac u nas na Slovensku zelezo nebolo "trojmocne" tak sme na tie sirupy posielali znamych po polskych lekarnach...nosili nam "KINDERBIOVITAL" ale vraj to uz nevyrabaju...Nas maly to znasal lepsie ako Maltofer,lebo to je aj s "C" a " B"ckom tedamultivitamin... po nom nezapekalo...no neviem snad uz nieco take prislo odvtedy aj sem 😉 My uz mame hemoglobin v norme, varime masko casto 😝 a to je bohate na zelezo hlavne hovadzina a pecienky...

sylvie
25. aug 2007

aktak, neviem ake sme mali vysledky, ale uz okolo 6. mesiaca mal nizke zelezo (to bolo asi v sept.min. rok), ale dr. povedala, ze to este nie je na lieky a ze mozno sa to stravou upravit..

no ale neskor mal tie vysledky horsie.. brali sme ho asi od konca aprila a asi tyzden ho neberieme, lebo mal ist na odber tento tyzden.. ale zabudla som ze ma ist na lacno a dala som mu omylom mlieko rano.. takze ideme az zaciatkom sept. a dovtedy ze uz nemame brat..

dr. hovorila, ze to sa musi brat min. tie 3-4 mes., aby sa doplnili aj zasoby s tele..

soyka
26. aug 2007

to zelezo, co sme brali mi bolo tiez trojmocne - jedno aj druhe...
je urcene detickam :o))

emjee
27. aug 2007

sveti • 2d • 26. aug 2007 o 19:35
ahojte,

mam problem s trojmesacnym syncekom, je plne kojeny a posledne tri tyzdne sa mi nechce sam vykakat, niekedy pomoze masirovanie bruska, alebo cvicenie s nozickami, no vela krat musim pouzit rektalnu hadicku, strasne sa bojim ci si uz na nu nezvykol a ze mi uz nebude sam kakat...som z toho zufala...poradte co mam robit, zjest aby ho to ani nenafukovalo lebo sme mali do dvoch mesiacov strasne koliky.
dakujem za rady

kajabb • 1d • 26. aug 2007 o 22:10
Jééj, to máš ťažké 😖 Na kakanie je vraj dobré zjesť jabĺčko, ale šupka môže nafukovať, takže ho treba olúpať. Ja by som skúsila 1-2 a počkala na reakciu.
Moja malá, keď sa dlho spúča a nejde jej, tak si vypýta vodičku a dám jej trošku teplejšiu, no a z toho sa rozbehne

ikke
8. apr 2008

babulkaxy • Dnes o 14:56
dobry den poradte mi prosim co je dobre na zapchu a krce v brusku.skusili sme asi uz vsetko cvicenie,mast na brusko,caje,a aj kapky babycalm ale stale je to rovnake dcerka ma 6tyzdnou.dakujem

debra • 1d • Dnes o 14:59
babulka aj moja mala trpela na zapxu,teraz sa uz snazime tomu predxadzat...ale ako pozeram tvoja dcerka je este malicka,ale nam velmi pomohol biopron/probiotikum/len neviem od kolkyx mesiacov je a sedacie kupele v dubovej kore,ale dcerka kedze ti je malicka skus jej ritku umyvat castejsie cez den,vreckovkou namocenou v dub.kore...

srnkamt • 1d • Dnes o 15:06
...babulka skus si kupit sab simplex...to je dobre na prdiky aspon jej ulavis troska...alebo my pouzivame infacol...dostat ho v lekarni bez receptu je sice cenovo narocnejsi ale nam zabera carovne...davaj jej viac cajikov ked ma um mliecko musi prijmat viac tekutin ako kojene detivky...skus aj feniklovy cajik ale neprezen to s nim mohol by mat opacny efekt a mohol by ju naduvat....

jasminke • 1d • Dnes o 17:39
ejha, a dubova kora nie je skor dezinfekcia.? zaujimave, som si myslela, ze pomaha na hemeroidy, candidu... ale aj na zapchu?

alami • 2d • Dnes o 18:50
babulkaxy - a používaš rektálnu rúrku? Tá nám veľmi pomáhala, vždy keď bolelo bruško - a vlastne až do teraz.

pierra
8. apr 2008

ahojte.. nam zarucene pomaha od nestle obilna kasa so slivkami - obsahuje vela ovsenych vlociek.. ked bol drobec mensi,tak iba rektalna rurka 😒

emjee
21. apr 2008

bobulka34 • 17. apr 2008 o 09:04
ahojte, mala ma korigovanych 7 mesiacov, v sucasnoti papava doobeda jablcko, vyzivy a na obed zeleninku s maskom. Ostatok mlieko nutrilon ha.
Ma velke problemy so stolicou, ztale ju zapeka. Neviete mi poradit nejake jedla alebo potraviny , ktore by jej pomohli, zasa som musela vytiahnut rektalnu. Kamilkovy caj ani slivky nepomahaju.

Nemoze to byt zo zeleniny, nestaci ak jej obcas na obed dam len napr zemiak s maskom bez zeleniny,. dakujem za radu.

filipa • 1d • 17. apr 2008 o 09:55
neskusala si kasu z ovsennych vlociek? ta by mohla pomoct... ma mala dostatok tekutin pocas dna? skus jej podavat vlaznu stolovu vodu (nie s obsahom CO2). a citala som tiez, ze dolezita je aj vlaknina, my jedavame take suche tycinky (extrudovane vyrobky, neviem ci mozem uviest nazov, no nevadi, su to Vlarka tycinky) s vysokym obsahom vlakniny - su rozne, pohankove, zeleninove, kukuricne a myslim, ze by malej mohli chutit. a mozno by pomohli aj masaze bruska. vyskusaj, snad nieco pomoze.

lenocka6 • 17. apr 2008 o 10:16
ahoj,
ja si myslim, ze to co papa napr. jablcko, vyzivy, zelenina to by ju nemalo zapekat. Neskusali ste zmenit mliecko, niekedy toto robi sarapaty. Skus sa poradit aj s detskou lekarskou. Papa Lenka

junovka • 2d • 17. apr 2008 o 10:39
ako predchadzat zapche....tak tusim na teme Babatka je to tam dost popisane 😉

patka1984 • 1d • Včera o 08:48
ahoj bobulka moze to mat aj s jablk aj mali ma tvrdu ked je casto jablka zapekaju ked ich casto davas ani ja mu nedavam davala som a nevedel sa vykakat a teraz mu davam kazdy treti den a vyzivku papa.
😉

julca80
22. apr 2008

emjee, ten isty problem mame momentalne aj moja mala. Trva jej to uz asi mesiac. Tiez jej davam Nutrilon, papa sem-tam presnidavky, snazim sa dostat do nej co najviac zeleninovych polievok(my sme zly papaci). Mam take podozrenie, ze to bude mliekom. Uz mi to bolo povedane aj inymi maminami z okolia, kedze sa snazim davat aj ten kamilkovy cajik aj slivkove veci, resp. jedla na zriedenie stolice, a nic nepomaha. Skusim sa poradit s mojou dr. a uvidime co nam odporuci. ☹
Na 90% si myslim, ze to bude naozaj tym Nutrilonom, ak ano okamzite menime znacku, aj ked jej velmi chuti. ☹

julca80
22. apr 2008

sorry emjee 😉 , myslela som tym bobulku34 😀

zrzulka
24. jún 2008

a co na zapchu pri dojcenom babetku? my este len zaciname s prikrmamy. teraz neviem ci jej ich mam davat a ci nie ked sa potom chudatko nevie vykakat. vcera som uz bola zufala. sme volali na pohotovost. poradili nam a tak sa podarilo vykakat. len teraz sa bojim nech sa to nezopakuje opat ked jej dam nevhodnu stravu. zatial papame len zeleninku. mrkvu tekvicu spenat zemiak a vcera som davala aj jablkovu futapuru.mala ma 7 msiacov. poradte

magda22
24. jún 2008

ja som sa v anglicku starala o male dievcatko, asi od siedmeho po jedenasty mesiac, a tiez trpela na zapchy, ja som jej musela kazde rano robi take kupele, ze som jej trosku vo vanicke pomasirovala brusko a potom som jej liala na kakacik teplu vodu prudikom a vzdy sa vykakala, aj ked pritom plakala, ale potom bolo dobre...

zrzulka
24. jún 2008

magdus vdaka. vyskusam.my sme vcera skusali vsetko mozne. dnes sme volali pedatricke, tak nam poradila akusi slivkovo ryzovu kasu. dnes jej nedam ziaden prikrm pre istotu a mam vynechat mrkvu. davat nastruhane jablcko a kvapky sab simpex. doma mame infacol. to je to iste ako SS?

plasta
24. jún 2008

zrzulka...
moja mala je uz sice vacsia, ale ked sa nemohla vykakat, tak existuje taky masazny gel... pupik sa to vola, je to na uvolnovanie vetrov, ale malej zvycajne pomohol.... trosku pomasirujes brusko s tym... a okrem toho aj to jablcko nastuhane, pripadne stava zo slivkoveho kompotu...
vies, nie je velmi dobre davat kvapky, viem, ze ked to nejde, tak radsej takto, aby si potom na ne nenavykla a potom sa nevykaka, len po kvapkach... 🙂
a este na napadlo...ten teply kupel... nech sa trosku pocapka dlhsie vo vode, ked sedi nebude problem ju tam udrzat, nie?

fifla
24. jún 2008

zrzulka a neskusala si do prikrmu jednu lyzicku oleja extra virgin olive? mam odskusane okrem ineho a pomaha nam to

ilijanka
24. jún 2008

mne sa osvedčila ovsená nemliečna kaša od Nestlé so slivkami- kakal ostošesť 😉

bobulka34
24. jún 2008

nam velmi velmi pomohli ovsene vlocky / take mensie/ - davam ich kazdy den, napr na desiatku s uvarenym jablckom a jednou slivkou rozmixovane. Nedavaj ryzu, mrkvu a banan

pizzamati
24. jún 2008

Ahojte dievčatá. Aj nám poradte aj my máme zapchu a máme len 6 týždnov čo možem dať takému malinkému miminku okrem harmančekového čaju ten moc nezaberá. ☹

julova
24. jún 2008

pizza - aj my sme zhrua v dvoch mesiacoch mali zacpu...cajik tiez nepomahal, tak nam po telefonate nasa Dr. odsuhlasila vyvar zo susenych sliviek...cca 3 susene slivky a tu vodu este dost zriedit s vodou a dat trosku vypit (my sme dali asi 4 male cajove lyzicky)...lebo na tak male babatka su slivky este moc "silne"...tak na to pozor a zriedit...a potom sme sa vykakali a na dalsi den uz bolo vsetko "po starom" 😉

pizzamati
24. jún 2008

Dík za radu. vieš malá kaká každé dva dni ale s pomocou teplomeru a najskor tvrdé a potom ku koncu zas riedke a pokaká aj 4 plienky. 😒

julova
24. jún 2008

no my sme to ten jeden den mali tak, ze vobec ritkou nevedela ten bobok vytlacit, takze sme videli, ze sa nevie vobec vykakat....a aj plackala a bola nepokojna...tak som to z nej vytahovala teplomerom, ked uz to mala na kraji ritky, ale stale to nebolo vsetko...muselo ju to boliet...ale po tom odvare to uz bolo OK 🙂...no a teraz uz papame prikrmy, tak uz bobkujeme "normalne" 😀...ale uz je aj podstatne vacsia 😉...tak drzim palceky aby pomohlo 😒 😉

anesim
24. jún 2008

Pizzamati, a nieje malá úplne kojená? Malá mi tiež v tom veku začala kakať v dlhších intervaloch, niekedy to bolo aj týždeň. U kojených detí je normálne,že nekakajú dlhšie 😉

pizzamati
24. jún 2008

anesim. Nie malá je na Nutrinole HA, rozmýšlala som že vymením mlieko neviem či to pomože.

kattum
25. jún 2008

aj my mame problem, uz 16 dni maly nekakal, je plne kojeny, ma 4 a pol mesiaca. Od malicka kakal tak raz za tyzdne, lekar ma ubezpecoval, ze u kojenych deti je to normalne, ale tak max 14 dni.
Inak je maly culy, vesely, ziadne znamky, ze by ho to bolelo alebo trapilo, vetriky ma casto a bez problemov. Obcas najdem v plienke v mieste pod zadockom akoby zacikany flak. Stretli ste sa niekto s tymto pripadom, ako ste to potom riesili?