Ako pômôcť malému pri zápche?

aktak
25. aug 2007

Vyse tyzdna berieme zelezo, doteraz nemal Adamko problemy ale od vcera sa nevie vykakat a ma krce pri ktorych place, asi ma velmi hustu stolicu, cipok nepomohol (som mu odrezala z normalneho kusok), masirujeme brusko ale tiez nepomaha, velmi tazko sa mu prdka, ako mu mozme pomoct aby sa vyprazdnil?

kaja73
19. júl 2011

@maminka142 Opium ch 30 je homeopatia,jogurty praveže možes nechat,problemove zvykne byt prave mlieko-ci už UM alebo normalne kravske a infat plus može aj babatko-v cechach je napr na letačiku pisane,že sa ma davat aj ako prevencia traviacich problemov,na sk navode je pisane, že sa ma davat ako liečba už vzniknuteho problemu-napr.zapchy,alebo pri podavani ATB. Davala som ho cca 5m .Ja som, co sa tyka UM nechala len ranne mlieko a vecer ma druhu večeru jogurt a potom už len v pred spanim slaby cajik.Plus davam to opium a maly kaka jedna radost.

kaja73
19. júl 2011

@maminka142 jaj a su to take male guličky,granulky.Davam malemu po 2-3kusy,teraz už len 2 krat za den,pekne to cmula,je to malinke.Alebo to možes roztopit v malom mn vody-cca 2ml a podat striekačkou.Len to nechytaj do ruky a nepouži kovovu lyžicku.Jest,alebo pit sa može 15 min pred ,alebo po podani homeo.Vodu samozrejme može aj spolu s homeo.

maminka142
19. júl 2011

@kaja73 ok, určite to vyskušam ďakujem a ja to budem musieť roztopiť, lebo inak by som to do malej nedostala 😒 Ešte raz díky, snad to aj nam pomôže 🙂

kaja73
19. júl 2011

@maminka142 Chut to ma ako cukor,takže to možno bez problemov pocucka. 😉 a rozmer to ma cca 2mm.

maminka142
20. júl 2011

@kaja73 tak už som kupila ten dophylus plus a ten opium mi museli objednať, lebo ho nikde nemali ☹ Prosím ťa a ten DOPHYLUS PLUS jej mam ako často davať? Lebo v davkovaní je písane: popri antibiotik 3xdenne, po antibiotikach tiež 3x denne a pri ochoreniach 1-2x denne... Ako často jej to mam dávať? Dala som jej teraz večer prvy krat...

kaja73
20. júl 2011

@maminka142 Opium aj nam objednavaju a aj dalsiu homeo, čo použivame vždy musia objednavat 😉 Ja som davala jednu odmerku-plnu-toho infant plus-,ked nemal problemy a ked daky problem mal-či už zacinajuce sopliky,alebo tažšie kakal,tak dve odmerky-ty mas myslim starsiu malu,tak skus zacat tymi dvomi par dni-napr rano a večer do jedla pridaj a uvidis-popripade potom zvysis o tu jednu,alebo uberies.Probiotik sa neboj,maximalne ju trochu nafuknu-ked ozaj predavkujes.

maminka142
20. júl 2011

@kaja73 ďakujem 😉 Mala ma 2 roky 🙂 Ok, urobim tak, ako mi píšeš 😉 Ďakujem 😉

gledis
21. júl 2011

najlepšie na zápchu je odvar z lanových semienok, moja mavala zápchu ked sme prešli na UM zahustené kvôli grckaniu a toto nám pomohlo- 1 polievková lyžica na pol litra vody prevariť scediť a vlažné piť

maminka142
21. júl 2011

@gledis a kde sa daju kupiť tie ľanove semienka? A piť to len take same? A ake množstvo? Ani sa to neriedi čajom, alebo tak? Nieviem či to inak do nej dostanem 😖

maminka142
21. júl 2011

@kaja73 Tak ešte nam to homeo neprišlo, vraj až v pondelok a malo tam byť už dnes 😒 Musíme len čakať... Prosím ťa, môžeš mi poradiť aj niečo čo by jej pomohlo? Myslim nejaku stravu... Segra mi poradila vyvar z ovsenych vločiek jej miešať do napoja, alebo do polievok... Ale, to akosy nepomáha 😒 Skusim aj ľanove semienka jej nejako niekde primiešať... Nevieš kde sa to da kupiť, tie ľanove semienka? Prosím ťa ak by ťa napadlo aj nejake jedlo, čo by nam mohlo pomôcť, tak mi prosím ťa poraď. Ďakujem.

hajanka
21. júl 2011

... nam pomohlo len podavanie probiotik kt. priamo ovplyvnuju traviaci trakt. Hlavne vtedy, ked su na UM a nedostavaju ich z MM, kt. obsahuje mnoho prospesnych latok vratane probiotik. Aj dietatko nie je kojene, nebolo vobec, alebo len velmi kratko, nema tieto zdraviu prospesne bakterie. Precitaj si napr. tu http://www.probiotik.sk/medicina/gynekologia/ a http://www.probiofix.sk/klinicke-studie/probiot....... Viditelne zmeny v kakani boli tak do tyzdna, bez placu, ale je to tiez individualne, niekomu pomozu skor inym to trva trochu dlhsie.

gledis
22. júl 2011

@maminka142 ja som ich kúpila v normálnych potravinách v jednote, ale majú to aj v tých všeliakých pre zdravú výživu a bioobchodoch, minule som ich videla aj v bille.Ja som spravila vývar a dala som jej do UM dve polievkové lyžice alebo do čajíku, môžeš dať toho aj viac ked je dieťa staršie

maminka142
23. júl 2011

@hajanka Už mam jedny probiotika, ktore jej davam asi tretí deň, tak uvidím... Ale, menšie zlepšenie už vidno 🙂 No a k tomu kojeniu, ja som kojila rok a kojila by som, aj viac, ale už som nemohla 😒 Tak tych prospešnych baktérii mala dosť 🙂 A teraz snaď pomôžu tie probiotika 😉

hajanka
23. júl 2011

@maminka142 drzim palce 🙂 len treba podavat pravidlne a dlhodobo a vysledky sa urcite dostavia

maminka142
25. júl 2011

@kaja73 prosím ťa mam ešte otazku... Akurat čítam to opium 30 a vraj je to na lekarsky predpis a treba sa poradiť s lekarom :-/ A mie je tu ani davkovanie ☹ Ako to mam podavať 2 ročnemu dieťaťu? Myslim ako často?

kaja73
25. júl 2011

@maminka142 Každa monokomponentne homeo to tam ma pisane-že na lekarsky predpis-,ale vobec sa to tak v realite nerobi. 😉 Navod k nej tiež nie je,lebo každa monokomponentna homeo ma strašne vela indikacii a rozne sposoby davkovania-to nech ta vobec netrapi.Zo začiatku davaj 2-3 guličky každe 2h-aspon par dni a uvidis ako to zaberie.Ak to zaberie zacni znižovat frekvenciu-napr na 3 krat za den,ked sa stav zhorši vrat sa k povodnemu davkovaniu.Postupne znova vysadzaj a sleduj malu.Riad sa priznakmi u malej.Homeopatie sa fakt nemusiš bat,hlavne nie tychto riedeni.Možes ju davat aj dlhodobo.Ak do tyždna nezaberie,tak s nou prestan.Nam co sa tyka stravy pomaha nap cukina-snažim sa ju davat do vela jedal,tiež jogurt HOLLANDIA,a hlavne jest vela ovocia,pit vela tekutin a obmadzit banany,ryžu,huste kase.Lanove semienko napr mna zapieklo-ono viaže na seba vodu,niekomu zaberie,ale mne nie.Malemu som ho nedavala.Probiotika su dobre tie infant dophylus PLUS.este ma napadlo,že ak mala nema alergiu na kamilku,tak je velmi dobry kamilkovy cajik.Aj UM sa da do neho zarobit.

maminka142
26. júl 2011

@kaja73 ďakujem urobim všetko, ako píšeš 🙂 Aky je to jogurt ten HOLLANDIA? To som ešte nepočula a prave som prišla s obchodu s (koruny) a nemali ho 😒 To je normalne na vrchu jofurtu napísane HOLLANDIA? A lebo je tam aj ina značka? A čo sa týka toho jedenia, tak to bude horšie 😢 Ja do nej nemôžem dostať absolutne žiadne ovocie, okrem pomaranča mi nič nezje 😢 A ani ine jedla je len suche cestoviny a ked jej ich dam do omačky, tak už nechce 😒 A skusim aj ten kamilkový čaj 🙂 A tie probiotika dophylus PLUS, užívame stale 😉

kaja73
26. júl 2011

@maminka142 http://www.hollandia.cz/Nase-produkty/Jogurty-s... tu mas niečo o nom.Je to trochu iny jogurt,nesmie sa napr preklopit.Ja ho kupujem v Tescu-u nas maju bud cokoladovy,alebo jahodovy.Maly papa ten jahodovy.Inak sa vola aj selsky jogurt.

kaja73
26. júl 2011

@maminka142 http://www.hollandia.cz/Nase-produkty/Selske-jo... toto su tie selske jogurty-maju aj ine pod znackou hollandia.Zial je strašne maly vyber v obchodoch-aspon u nas-len tie dva čo som pisala.

maminka142
26. júl 2011

@kaja73 wau tak to hned skočím aj do Tesca 😉 A prečo sanemôžu preklopiť? Čo sa potom stane?

maminka142
29. júl 2011

@kaja73 prosím ťa ten DOPHYLUS PLUS sa môže ako dlho užívať? Už sme minuli jedno balenie, mam jej kupiť ešte jedno a pokračovať, alebo mam nechať nejaku pauzu? A ak môžem kupiť ešte jedno balenie, myslíš, že jej môžem zvyšiť dávku na 3x denne? Je tam trošičku zlepšenie, ale velmi minimalne... Nemôže si jej telo na to nejako zvyknuť, ak zvyšim davku? 😒 Ďakujem.

kaja73
29. júl 2011

@maminka142 Tu mas cz letačik-oni tam odporucaju preventivne 1-2 odmerky DLHODOBO a pri problemoch aj viac-vy maete problem zacpu,tak možes davat aj viac. http://www.lekarna.cz/infants-dophilus-plus-20g/ Slovensky letačik odporuča davat plus len pri problemoch,ja som sa riadila ceskym-verim mu viac.

maminka142
29. júl 2011

@kaja73 ďakujeeeeeeeeeeeem 😉

maminka142
31. júl 2011

@gledis myslím, že jej to zabralo a robím jej taký pomer, ako si mi poradila 🙂 Len sa chcem opýtať ako často jej to môžem dávať? Ja neviem napríklad každý deň po deci? Alebo viac, alebo menej? Nemôže jej to nejako uškodiť? Alebo radšej každy druhy den? Nie je to nejake navykove? Ďakujem.

gledis
31. júl 2011

@maminka142 nemá to byť prečo návykové, daj si do googla lanové semienka a uvidíš čo tam píšu, je to dobré nielen na zápchu ale aj na iné choroby.Ja som to mojej dávala kým nezačala kakať normálne ale ako prevencia to nemôže tiež uškodiť.Ja si to osobne dávam do jogurtu celé lebo ten vyvar mi nechutí a nedám na to dopustit šak si to pozri na tom googli a uvidíš.To som hrozne rada že jej to pomohlo super.

halime
26. sep 2011

vie mi niekto poradit? uz dva tyzdne moj maly malo kaka, len take bobky z neho vychadzaju, zacali sme dokrmovat, jablckami,bananmi, instantnymi kasickami, pijeme nutrilon extra kedze 1tka nam uz nestacila, snazila som sa mu pomoct cajikom, ale to mi potom vracia cely den (od zaciatku mal reflux) - takze ho nechcem nalievat zbytocne tekutinami ked vidim ze mu pravdepodobne staci to co prijima v mliecku. skusala som jablckovu stavicku aj surovu mrkvicku a nic mu nepomaha, stale to iste, stolicu ma suchu a tvrdu :( neviem co mu mam dat, bojim sa aby som mu viac neublizila ako pomohola. nebude to tym mliekom? nemam mu radsej zmenit mliecko na nejake ine, redsie? kamaratka mi poradila aby som mu davkovala menej mlieka do vody ze uvidim rozdiel ale to sa mi tiez nezda zdrave pre jeho delikatny zalusok :(((( poradi mi niekto????? na anglickych strankach som nasla ze davaju detom aj kukuricny sirup (karo - corn sirup) ten najtmavsi alebo lactulosu (co je prehanadlo ktore tuna v anglicku davaju po porode aby zmakla stolica) ma s tym niekto skusenosti? dakujem

aliza
26. sep 2011

podla mna si toho zacala prilis vela a naraz, zmena mlieka na sytejsie, kase, ovocie...tvoj maly ma len 4 mesiace!!! kam sa ponahlas? prikrmy sa zavadzaju postupne, po par lyzickach, trosku varenej mrkvy, neskor vareny zemiacik...ale nie kase a najma nie surove zeleninu a ovocne stavy....ano, babatka vo veku tvojho syna maju velmi delikatny zaludok a travenie maju nezrele, takze moja rada, trochu spomal a vrat sa na zaciatok, najprv mlieko, tak, ako ho ma na svoj vek pit a na obed skusit par lyziciek zeleninoveho prikrmu, nic viac

maca_p
26. sep 2011

@halime 4 mesiace a tolko jedla? suhlasim s @aliza, spomal. u suseneho mlieka by som asi nemenila pomer aky je v navode na pripravu.

margot
28. sep 2011

@jejke to som počula a hneď ako sa zobudí,jej to idem vyskúšať,môžem aj čisto mrkvu 7 mesačnej??Lebo mi nič iné okrem môjho mlieka nechce piť..tiež som počula,že varená zapeká a že vraj surové jablko a hruška zapekajú a varené pôsobia opačne..

margot
28. sep 2011

@sylvie od ktorého mesiaca môžu papať detičky ovsené vločky??fakt zmäkčujú stolicu??a ako ich mám pripraviť,aby ich spapala moja 7.mesačná dcérka??