Ako prebieha endoskopia nosa?

monikat75
8. júl 2010

ORL doktorka ma vypísala na endoskopické vyšetrenie nosa, nakoľko mám chronickú nádchu a momentálne som už dlhodobo zachrípnútá, tak vás chcem poprosiť o odpovede na moju otázku, ak niektorá z vás už bola na takomto vyšetrení, aby ste mi opísali ako to prebieha.

strapco13
8. júl 2010

Robia to na ORL...pozru takou dlhou tyckou /optikou/ do nosa/..bohuzial sa nos neda umrtvit, lebo tie latky, co to umrtvuju, tak urobia aj odpuchnutie sliznice a teda by dr nevidel/a v com je problem, nie je to bolestive ale nie je to ani prijemne,,skleduje sa opuch sliznice, jej farba, pritomnost vyrastkov, stav septa, mala by si mat aj rengen prinosovych dutin
napis mi do IP presne ake mas potiaze, ake vysetrenia ti uz robili

francesska2
25. máj 2017

dobrý deň, mne dnes robili to endoskopické vyšetrenia nosa, dutín, dali mi tampony na umrtvenie do nosa a potom mi robili vyšetrenie, cítila som trochu bolesť aj cez to umrtvenie a to mi robili detskou hadičkou, endoskopom a slzy sa mi liali po tvári... po skončení vyšetrenia to bolo už ok, lenže akonáhle mi prestalo účinkovať umrtvenie, strašne ma bolí hlava, čelo, nos, prínosové dutiny, bolesť ako pri migréne a nie a nie ustúpiť, už je to asi 7 hodín a celý čas mi tak strašne šteklí v nose a krúti ako keď vám treba kychnúť... je to normálne po tomto vyšetrení? a ak áno, kedy to asi prestane? lebo hlava mi už fakt asi praskne od bolesti :(
a výsledok bol ten, že mám strašne úzke prechody v nose, dutinách a opuchnutú sliznicu, čaká ma turbinoplastika v LA, i keď po dnešku sa toho bojím, či to vydržím, keď ma to napriek umrtveniu dosť bolelo... Vďaka za odpoveď.