Ako prežívajú vaše ratolesti alergie?

junovka
11. mar 2008

Rada by som si urobila , len tak pre seba, malu anketku.Prezivate uz odteraz neake neduhy sposobene alergiou?Ak ano, tak ako sa u vas momentalne to prejavuje?Kychate, kaslete, ste zachripnuty.....|?Najviac by ma zaujimal, ohladom vasich ratolesti.Dakujem pekne 😉

andulinka111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
grettka
11. mar 2008

junovka, ja deti este sice nemam, ale som alergik, momentalne na kvitnuce stromy a prach, prejavuje sa to samozrejme kychanim, a pocitom, ze mam akoby "zodratu" sliznicu v nose, a pocitom "skrabania a steklenia" v hrdle. Beriem lieky proti alergii, a sprej do nosa. Sklony k alergii som s najvacsou pravdepodobnostou podedila po svojom otcovi. Podla vsetkeho som alergik od detstva, ale definitivne mi ju potvrdili az v dospelosti.

zonja
11. mar 2008

junovka starší syn má alergii hlavně na roztoče, kašle vždycky když je doma a lítá nebo tahá deku a staví si domeček....bere xyzal 2x denně, projevy na jinou alergii (pyly..) jsme zatím neobjevili, ale na něco mu vyšly pozitivní, tak uvidíme
manžel má sennou rýmu a vždy na jaře má rýmu
kamarádka má rýmu a kašel už od ledna 😒

danulka2
11. mar 2008

mojej dcere sa zacala alergia prejavovat asi v 4rokoch. Zacala mavat zachvaty kasla. Nic ine ,,len,, ten kasel. Ale ked ju to chytilo, tak kolkokrat nevedela lapit dych. Po roznych vysetreniach na plucnom a na alergologii prisli na to, ze ma alergiu hlavne na plesne a pel. Najhorsie jej byvalo od januara do juna-jula. Brala tabletky aj spreje a jednu jar aj kortikoidny sprej, lebo tie slabsie jej nezaberali. Stanovili diagnozu astma. Neskor sa to nastastie zacalo zlepsovat (klop klop klop). Este som sa obavala puberty, ale nastastie je to ok a uz asi 4 roky je bez liekov .

junovka
autor
12. mar 2008

hmmmm 😖 tak to teda ste stastni ludia, ked netrpite alergiou 😉 Vdaka

f.nina
12. mar 2008

Tak můj syn má taky alergii,ale ještě nezjistily na co.Dělají se mu na obličeji vyrážky a těžko se toho zbavujem.No a na poradně mi mudra říkala že to vypadá že se mu to rozleze i na plíce ale že prej mě nebude strašit tak nevím co si otom mám myslet ☹

aponchie
12. mar 2008

u nas nikdo krom me..beru Zodac Zyrtec Buventol atd..ale asi jen mesic v roce a pak je mi dobre...

lenkalienka4
12. mar 2008

junovka, Timka je aleregik, vsak? a co nelka? hm??? aj s nou je nieco? je na nieco alergicka?
My sme nastastie zatial o.k, aj ked ja som bola alergicka od mala na pe,l prach, travu, kvitnuce kvety.. ale v puberte ma to preslo...

junovka
autor
12. mar 2008

ved prave preto Leni, chcem vediet,hlavne u deticiek ako sa im to prejavuje.Nelka asi pred tyzdnom zacala mat upch.nos, sem-tam soplik, toto prestalo, zacala mi v nedelu chripit a teraz sem-tam si fajne odkasle.Takze, neviem ci to je alergia alebo choroba 😢 .Timka mala zase ine priznaky ☹

lenkalienka4
12. mar 2008

junovka, my teraz mame to ist ako opisujes nelku, asi nejaka viroza...

junovka
autor
12. mar 2008

kiezby viroza, Leni.Inak, aj Vierka v teme Kosice-Terasa pise, ze jej syn ma tak isto.Skor by som prijala virozu, ako alergiu.Ci, nie,Uz mam dost alergie u Timky. 😒 ☹

susik77
12. mar 2008

junovka: manzel ma sennu nadchu a casto je chory-akokeby mu ta alergia zakazde pokracovala kaslom, nadchou, bolestmi v hrdle a vzdy to trva aj 3 tyzdnne 😒 uz je z toho nestastny, chodi na vockov. kazdy mesiac-berie vakcinu phostal 😉

susik77
12. mar 2008

inak, teraz mu robili vyter a ze mu urobia autovakcinu, co mu posilni imunitu