Ako sa dáva zábal pri vysokej teplote?

holubok
20. dec 2007

ako sa spravne dava zabal pri vysokej teplote?

alami
3. máj 2008

baby, mám za sebou skúsenosť s podávaním diazepamu, tak sa podelím:
pravda je, že teoreticky som to ovládala, ale keď prišla horúčka, nevedela som, bála som sa dať a podobne...
Menila som dr.Od tej predtým som mala diazepam v tube...myslela som, že ho mám dať preventívne, ale to tak nie je.
Ak má dieťatko nad 38°C (teda v konečníku 38,5)treba podať diazepam ale v tabletke - 2mg !!!!!!!!!!(to je menšia dávka, ten v rektálnej tube má až 5mg!!!) - teda popučiť a dať na lyžičke do vodičky alebo čaju okamžite , ako sa zistí takáto teplota. teda do ritky čípok a do pusy diazepam
(ja som zrazu zostala v šoku, ako mu mám dať do ritky aj čípok od teploty, aj diazepam tubu 😒 )

tento diazepam 2mg sa môže dať až 3x za deň!!!!! (teda, ak by takáto teplota sa cez deň opakovala, tak môžete aj diazepam dávať opakovane)!!!!!!!!!!!!!!

rektálnu tubu dať len ak by nastali febrilné kŕče. Tých 5mg je až na 8kg váhy, teda, ak má bábo menej, dobré by bolo, niečo v tej tube nechať, ale ak sú už kŕče, tak človek asi dá v šoku všetko.

A ešte...čakala som, že tie diazepamové tableky malého uspia, ale nestalo sa...a to ich mal vcelku užitých dosť...dr. mi povedala, že to je malá dávka, akurát tak proti kŕčom, ale že to bábo neuspí

ivka144
4. jún 2008

Ahoj, prosim, poradte. ako dlho moze mat maly teplotu, aby som nebezala k lekarke? Zevraj u babatiek je to tak, ze skoda davat ATB, ked telo bojuje. Maly mal predminulu noc teplozu 38 a vcera tiez a k veceru a do noci sa zvysila na 38,5 (vsetko cista teplota, pod odpocitni) a teraz ma strale 38. Ma ekzemik, taky blby, akoby zapaleny a tiez mu idu zubky, ale neviem, ci to moze byt len tym. Nechcem bezat k mudr a na lieky, ale bojim sa, aby som ho dlho nenechala len tak. Vdaka za kazdu pomoc.

ivka144
4. jún 2008

A este som chcela doplnit, ze inak je maly ok, vie sa aj posmiat a tak a aj papka celkom (v ramci moznosti, ked je tak teplo), len pit nechce, ale to uz dlhodobo, tak mu stale dajak davam... A este, ze odvcera vkuse smrkam, boli ma hlava, nechapem, z coho, neviem si predstavit, ze by som prechladla..., tak ci aj malemu nemoze tak byt... :( D.

alami
4. jún 2008

s tými atb - to nie je škoda dávať ak telo bojuje, prostwe ked ich musí, tak musí!!!! a ked ich nemusí, vtedy sú nanič!!!podľa toho, či je to vírus - vtedy netreba - nepomôžu a teda sa nemajú dať, alebo bacil - vtedy sa musia dať!!!

tanja61
28. júl 2008

baby mi sme dneska zacali teplotovat nad 38 nedalo sa nam zrazit tepllota hned ako sme zrazili tak do pol hodiny bola zase hore tak som bezala k lekarke a povedala nam ze maly ma anginu....ja som si myslela ze to moze byt kvoli zubkom ale dokina povedala ze ak by to boli zubky tak by nebola teplota nad 38....a maly ani nesopli,nekasle no ksratka ine priznaky nema

kuky8
27. aug 2008

ahojte, my od včera teplotujeme - od 37,9 do 38,3. V noci bol napodiv kľud, len od rána to stúpa.
Neviem, či je to od zúbkov, Šiesta choroba alebo niečo iné, pretože žiadne iné príznaky nemá. Je živý, usmievavý, papá v pohode. Tak momentálne robíme všetko čo je popísané vo vyššie uvedených príspevkoch...
Len sa chcem opýtať, v akých intervaloch meráte teplotu bábätkám? Ja mám tendenciu každých 15-20 min... nie je to príliš často? Nechcem nič zanedbať, ale asi samú seba stresujem 😒

A doky vravela, že lieky až od 38,5, diazepam až od 39...?

bubinko83
9. feb 2009

baby,maly mal teplotu 39,5 a dokina nam dnes nasadila antibiotika.Teraz už horučku nema.Chcem sa spytat či možem ist snim zajtra na prechadzku,kedže ma trošku aj sopliky a vonku sa mu lepšie dycha? 😕

zuzu13
9. feb 2009

bubinka, ak je dieta chore, treba s nim zostat doma...castejsie vetrat...a kyn nedoberie antb. urcite von nechod...potom je to celkom zbytocne a vrati sa to v horsej verzii...nestoji to za to...ved si zober, ked je dospely clovek chory...naco asi je PN-ka???aby sa liecil doma a nie chodil na prechadzky 😉

bubinko83
9. feb 2009

ja viem,ale ved ked len ležka v kočiku a cely je zababušeny 😝

fifinna
9. feb 2009

bubinko, nasa Dr je toho nazoru, ze sa môze ist von, ked nema dieta vysoku teplotu. Ved je zababusene v kociku. Von zakazuje chodit strasim detom, lebo behaju a pod. a pri spoteni by sa im mohol priebech choroby zhorsit. Ja idem s malym vzdy von, ved by sme sa doma tolko dni zblaznili. Kludne, ak vam teplota klesla, tak chodte na vzduch. 😉

cherries
9. feb 2009

kuky - lieky na teplotu od 38,2 stupna ako Panadol , Nurofen a tak a Diazepam az od 39 stupnov teplotu treba merat kazdych 30 minut ak ide o horucky a od 38,5stupnov odporucam zabaly lebo to je pravdepodobnost ze teplota uz vystupi vyssie a nemusis potom podavat diazepam ak ju zrazis skor , moj mali teraz horuckoval 3 dni v kuse tak som zbehla momentalne v tomto ☹

bubinko83-S chorim babatkom sa nema ist von lebo mu ti viac ublizis ako pomozes , presne ako pise zuzu13 aj dospeli ked je chori je doma 😉

sirinka
9. feb 2009

dieta s teplotou nema chodit von, teplota sama o sebe nadmerne zatazuje srdiecko...

lieky na znizenie teploty od 38,5°C, lepsi je paralen, menej zatazuje detsky organizmus. dovtedy mozete davat vlazne zabaly.

diazepam iba pri prekonanych febrilnych krcoch, inac nema vyznam, febrilne krce nastupuju pri velmi rychlom vzostupe teploty, teda mozu nastat aj pri teplote 38,1°C napr. a nie pri vysokej teplote ako si niektori mylne myslia.

bubinko83
9. feb 2009

fifina,ved prave o tyžden ideme na kontrolu a ja si neviem predstavit čo budem dovtedy doma.Zblaznim sa a maly tiež ked nebude mat teplotu.Ved take male babo nevynaklada žiadnu velku namahu vonku a trči mu len noštek z kočika.

zuzu13
9. feb 2009

uz len samotna teplota znamena nejaky zapal...a nevinnou prechadzkou von, je dieta vystavene vonkajsim vplyvom...chori ludia, virusy siriace sa vzducho...jeho oslabene telo je zivnou podou pre ostatne bacily...ja by som neriskovala...radsej 5 dni doma ako si potom vycitat, ze sme urobili chybu...zdravie je nenahraditelne...tot moj nazor... 😉
a stym "zblaznenim sa" 😅 co budes robit ked bude mat rok, dva...a nebude chciet lezat,bude ti papulovat...a predsa budes musiet byt doma??? 😀 😀 😀 vydrz to... 😉

fifinna
9. feb 2009

bubinka, malemu spiacemu babätku zababusenemu v kocari nemôze cerstvy vzduch ublizit. Pre istotu ostan dva tri dni doma, ale potom chod kludne von, ked nebude mat teploty. Ja som vydrzala tak jeden den doma a potom som isla aspon na pol hod. von. Ved ked si predstavim, ze maly mal siestu chorobu, vysoke teploty a ja som behala snim po vysetreniach, keby to bolo jeho zdraviu nebezpecne, tak lekarov by posielali k nam domov, no nie ?

bubinko83
9. feb 2009

zuzu,ale so staršim dietatom je to bez debaty že nemože ist von.Ale pochybujem že by sa niektoremu chcelo behat ked ma 40-tky horučky.A dospely človek je tiež niečo ine ,lebo ja osobne sa nezdvihnem z postele ked mam 39 teplotu.Ale ked je dieta male a len leži v kočiku tak mu čerstvy vzduch može ešte aj prospiet.Nie?Poradim sa ešte z dokinou.Diky

sirinka
9. feb 2009

bubinko iba v pripade, ze nema teplotu...pri nadche bez teploty je prospesne ist na cerstvy vzduch...pri teplotach e-e

fifinna
9. feb 2009

bubi, veru opytaj sa Dr, som zvedava ci ma taky nazor ako nasa. Myslim, ze na cerstvom vzduchu sa dieta nenakazi, pokial sa mu do kocara nenakuka niekdo kdo je chory a samozrejme, ze nepôjdes do obchodnych domov a tam kde je najviac bacilov.

sirinka
9. feb 2009

bubinko ale ty pises, ze mate aj ATB...tak to asi nebude len nadcha...pockaj aspon tri dni, kym lieky zaberu...

zuzu13
9. feb 2009

ok...ja rozhodne dodrziavam pobyt doma...a dietatu vzdy nieco vymyslim aby som sa nezblaznila...

bubinko83
9. feb 2009

ale on už nema teplotu,keby mal tak ho určite nevlačim po vonku.A išla by som snim až zajtra nie dnes.Aj dneska sa ma dokina pytala,že či som čakala vonku a nie v čakarni. Ale každy ma svoj nazor.A ked vidim,že chce spat ale zle sa mu v byte dycha tak mi o pride ako tyranie.Vnutri mi spi 20 minut a neda sa ani utišit.A ked som dneska čakala na doktorku(3 hodiny) tak sa ani nepomrvil a spinkal.A ked aj dospela pride k doktorovi tak mu kažu povačšine ležat.A on leži 😉

sirinka
9. feb 2009

bubinko dospelym kazu lezat...ako synonymum k ostat doma 😉

bubinko83
9. feb 2009

jaaaaaaaaj,sirinka to som nevedela 😲 Ja zavolam zajtra tej doktorke,lebo on mi vnutri nezaspi a ešte nam aj zuby idu tak je nervozny.V noci spal asi hodinu dokopy aj to v kočiku a furt som ho musela kočikovat

moni83
9. feb 2009

ahojte mam 6 mesacnu dcerku vcera vecer (o 22:00) sa zobudila s placom ked som ju chytila bola horuca. po zmerani v konecniku a odcitani mala 38 °C dala som jej nurofen sirup teplota jej klesla rano uz nemala nic. bola sice cely den akoby viac unavena ale pekne papala teplota jej nestupla. poobede jej zacalo slziet z praveho ocka a teraz na vecer uz mala zvysenu teplotu 37,3°C po odcitani. mozu byt tieto priznaky aj kvoli tomu ze jej idu zubky? zatial este ziaden nema. dakujem

fifinna
10. feb 2009

moni, kazdemu babätku sa zubky prejavuju inak a teplota by sa nemala prikladat vzdy k zubkom. A to ocko urcite nemôze byt priznak zubkov. Ked sa jej nepolepsi radsej volaj Dr.

moni83
10. feb 2009

fifina dakujem. dnes jej uz naozaj nic nebolo uz mala taku istu naladu ako predtym. a ak sa nemylime aj ten zubok jej vysiel 🙂. ale zajtra idem na poradnu tak to Dr. spomeniem pre istotu. 😉

sasiki
26. feb 2009

tak moja malá mala v noci 39,5. Som uz z toho chorá, navyše sme jej merali teplotu nasilu (klasickým digitálnym teplomerom). Viete mi poradiť, za aký čas zmeria teplotu cumlíkový teplomer???

yasmina
26. feb 2009

sasiki aj nas mali teplotuje ale po ockovani...dig.teplomer nenormalne dlho meria...dnes som dala kupit rychlobezku sklenenu za par sekund zmerane len treba davat pozor lebo to nie je plat...
cumlikovy nepoznam ako rychlo meria...este zvazujem taky co sa priklada na cielko ten meria hned

sasiki
26. feb 2009

manžel dnes zháňal po lekárňach ten cumlíkový (bol v piatich) a nemali ☹ a pani lekarnička mu povedala, že ten, čo sa priklada na čelo je len orientačný 😕 😕 😕

altea
26. feb 2009

sasiki,
my máme aj ten cumlíkový,ale nemám sním dobré skúsenosti 😒 .Keď majú naši teplotu,sú mrzutí 😠 😖 ,cumeľ odmietajú-no a to je potom umenie im zmerať teplotu,pretože je potrebné držať cumlík po dobu 1 min.v puse.A keď sa nám to už konečne aj podarí je rozdiel medzi rýchlobežkou a týmto cumlíkom aj 1,0 stupňa a to už je dosť myslím 😒 takže nedoporučujem.