Ako sa dáva zábal pri vysokej teplote?

holubok
20. dec 2007

ako sa spravne dava zabal pri vysokej teplote?

sasiki
26. feb 2009

ďakujem baby, tak asi si kúpima rýchlobežku...

macaeliska
27. feb 2009

no to asi nekúpite, pretože pred nedávnom bolo v telke, že všetky ortuťové teplomery sa majú odovzdať do lekárne a potom budú zničené. Vraj to EU zrušila kvôli ortuti. To je podľa mňa riadna kravina, ale čo už. Dosť sa propagujú elektrické teplomery. Aj keď podľa mňa klasika bola najlepšia.

katyl
17. apr 2009

Baby poradte, moj maly ma teplotu 38 stupnov, poodpocitani, teda v konecniku 38,5
pocas dna mu klesla na 37,3, potom opat stupla na 38,1 Sucasne ma kakanie, asi 5 krat, zakazdym inej konzistencie, oa tmavozlteho husteho a vela az k riedkemu bledemu a menej.
papa MM, caje nechce ani vodu, ako mu mozem pomoct?
Doktorka mi kazala Nufofen cipky, ale mam pocit, ze mi obidve vykakal, lebo po aplikovani do 15 min kakal
Poutierala som ho vlhkym uterakom, ale neviem ci mu mam dat zabal, alebo aky, ci studeny, na ake casti tela, ako dlho..... ☹
poradte co u vas zabralo, maly ma 5,5 mesica skoro a 8 kg
dik

lenca13
17. apr 2009

Katyl nemas doma Nurofen sirup od teploty mojim babam vzdy zabral

annag
17. apr 2009

katyl, okúp ho len o trošku chladnejšej vodičke ako zvyčajne, len o pol stupňa - a nechaj tú vodičku na ňom vyschnúť, tým sa ochladí, je to také šetrné zrazenie teploty. Kúp mu zajtra probiotiká. Môžeš striedať panadol s nurofenom . Veľmi veľa ho dojči, aby sa nedehydroval - sleduj počet plienočiek a farbu moču.

ela23
17. apr 2009

Katyl,to co Ti poradila Annag je velmi spravne,ja som zazila par poriadnych horucok a ovela vyssich a este o to tazsich,ze capiky ci Nurofen alebo Panadol zrazali teplotu len 2,5 az 3 hod. a ten zvysok do dalsej davky som musela riesit vlaznymi kupelmi. S tym rozdielom,ze som ho na chvilu zabalila a hned na to som ho prekryla len jemne plienkov a dojcila co to dalo. S usnym teplomerom som kontrolovala teplotu,hned isla dolu ale na kratko a takto dokola som to opakovala az kym som mu nemohla dat dalsiu davku capika.Co bolo asi este 2,5 hodiny.Doporucujem tiez probiotika a dojcit,dojcit ,dojcit 🙂 bude to fajn,drzim palce.

katyl
18. apr 2009

annag, ela, lenca dakujem,
teplota k ranu klesla, teraz zas zaspinkal, v noci bol len raz hore, ale inak spal velmi nepokojne.
Ked sa rano zobudil tak sa napapal, a vykakal, take hlienovite a kusok tam bolo aj takeho ruzoveho hlienu.
Co to moze byt? Lekarke sa neviem dovolat, mudre knizky mi neporadili...
Uvidim aky bude ked sa zobudi a napisem

cessy
18. apr 2009

ahojte moju malemu som teraz merala teplotu lebo sa mi zdal byt neaky teplucky a 38,5 uz aj po odpocitani...dala som capik a co teraz??nan zacat so zabalmi, alebo kupelom???

martao
18. apr 2009

cessy,
ak zaberú čípky, tak je dobre. Zábaly radšej nedávaj. 😒 Keď budeš chcieť, zabal len nožičky po kolienka.Alebo len poumývať. Ak pojde teplota hore, určite na pohotovosť. Nič nepokazíš ak pojdeš hneď. Večer býva teplota ešte vyššia.

cessy
18. apr 2009

dakujem
teraz som mu merala a uz ma 37,9, je to mozne, ze by po cipku tak rychlo klesla?? 😕

trixi
24. jún 2009

ahojte, mame za sebou horuckovy vecer a asi nas caka horuckova noc. Boli sme do obeda u doktorky, dala nam Nurofen kvapky proti teplote a kvapky do nosa. Maly ma horucky od predvcera, ale zatial mu zaberal Nurofen. Dnes vecer vsak uz ani Nurofen nezabral. Po hodine spanku teplota z 38,5 vyletela na 39,5. Tak som ho okupala vo vani, teplota na chvilku padla na 38,8 a za par minut letela do vysok 39,7, takze po troch hodinach som dala malemu cipok Panadol, zabal na hrudnicek. Maly uz bol taky unaveny z teploty a zo zrazania teploty, ze pred chvilkou zaspal. Volala som aj do nemocnice co mozem este urobit, tak vraj uz nemam okrem zrazania teploty zabalmi ziadne moznosti. Drzte nam palce, nech to uz nie je horsie. Ja to tak zle znasam, mam take nervy, uz sme sa aj s tatinom pohadali, som na neho ako osa. Este ze je tu Modry konik a mozem sa tu takto vykecat.

vanja
24. jún 2009

tak držím palce, len to vydržať, a ekúp bábo, ale dávaj studené obklady, urobíš lepšie telu aj srdiečku.

lucia1004
25. jún 2009

ahoj trixi, asi blba otazka, ale ked ste boli u Dr., tak mu pozrela do hrdla a popocuvala ho, ano? lebo my sme takto zrazali teplotu dva dni a az potom mu Dr. zistila, ze ma silnu anginu a uz sa mohol antibiotikami liecit dva dni. Takze teplota neznamena vzdy len nejaku virozu, ale v nasom pripade - silna angina a tu uz pomôzu iba antibiotika. A este by som Dr. (my to vzdy tak pri teplote robime) odniesla moc - aby sa vylucil zapal mocovych ciest. Tak drzim prsty.

trixi
25. jún 2009

lucia, presne, popocuvala, pozrela do hrdla, pohmatala uzlinky a urobila vyter z hrdla. Povedala, ze mam pockat do rana, ked budu vysledky a potom rozhodne ako ho bude liecit. Dnes som jej volala, pretoze maly mal celu noc teplotu nad 39 st. a vobec nesla ta teplota zrazit. O stvrtej rano mal 39,5, dala som mu zasa Nurofen (uz ho uziva 3 dni-uz sa tri dni trapime s teplotami) a rano teplota klesla na chvilku na 37,5. Volala som doktorke, ci uz ma vysledky a popisala som jej nase "trapenie". Doktorka mi pre maleho dala antibiotika s tym, ze je potvrdeny streptokok, ale este nemaju presne druh o aky ide. Vraj si mam zavolat zajtra. Maly uz ma antibiotika, tak dufam, ze dnesna noc uz bude lepsia, hoci mam skusenost, ze tie ATB zaberaju tak za 24-48 hod. Chuda moje male, taky je mrzuty, nevie spinkat, hrat sa, vsetko ho za chvilku omrzi. K tomu ma este kasel a zavalene dutiny. ☹

tinkaaa
1. júl 2009

baby neviem čo je vysoká teplota a čo normálna poraďte prosím
malá máva bežne 37,8 v riťke keď odpočítam tak je to 37.3
akú teplotu by malo mať vlastne bábo 😕 my budeme mať už 4mesiace a ja to stále neviem 😔

lucia1004
1. júl 2009

Normálna telesná teplota sa pohybuje v rozmedzí 36 - 37 °C. Od 37 - 38 °C hovoríme o zvýšenej teplote
(subfebrilita), od 38 do 40 °C o horúčke ( febris, pyrexia ) a nad 40 °C o hyperpyrexii. Teplota nad 43 °C spôsobuje smrť.
My mavame tiez bezne 37,3, niekedy do 37. To by som nebrala ako problem, ked sa popritom nevyskytuje nieco ine - bolest uska, nechutenstvo, zla stolica, malo pocikanych plienok, zapalene ocka, bolesti bruska, apatia... ale samozrejme meraj jej teplotku raz denne, aby sa nieco nezanedbalo a ja by som pre istotu odniesla ranny moc doktorke, aby sa vylucil nejaky zapal zdola.

nemina
1. júl 2009

moj mala mala minuly týzden stále vysoke teploty nad 39 a doktorka kázala dávat len nurofen ze mala by sa mala z toho dostat sama a ak jej to neprejde do pondelka tak mám doniest moc. moc som doniesla a zistili infekciu. som aj nahnevaná na doktorku ze to odflákla a mala má teraz bud zápal ladvín alebo mocového mechura 😠 . teraz som cítala ze ak má dieta viac ako 2 dni vyské horučky nad 39 a nemá ziadne iné priznaky ako boles hrdla a podobne tak sa jedná na 80 percent vzdy o zapal mechura alebo oblicek. keby som to vedela skor tak idem na pohotovost nech s nou nieco robia. neni to taka sranda s tými zápalmi a má to dozivotné naásledky.uz teraz ked jej horucky presli tak naám nasadila antibiotika dufam ze nebude neskoro. nezdá sa mi vo forme a v noci mi stále place tak neviem ci ju nieco bolí alebo má také maniere.
je to hrozné ze clovek sa nemoze spolahnut uz ani na doktorov a ked tam ide tak uz len im povedat diagnozu a oni uz dajú nejaké lieky. ☹

tinkaaa
1. júl 2009

tak ja to budem pre istotu kontrolovať pravidelne,aby sme nemali nejaký problém ☹ takto je inak v pohode,len sa bojím aby to neboli aj u nás ľadviny,ja som totiž mala problémy a stačilo

nemina
1. júl 2009

myslela som si a aj doktorka hovorila ze je to viroza ale bolo to omnoho horsie. oni doktory hovoria na vsetko viroza. este ze je ten net a clovek sa vselico dozvie.

tynushqa
2. júl 2009

Ahojte,
my sme sa minuly tyzden vratili z nemocnice, kvoli horuckam dostali sme aj febrilne krce ☹
mali sme klasicku detsku virozu predpokladam ze nieco ako siesta choroba po 3 dnoch horuckovania sme sa vyhadzali a este k tomu sme mali herpanginu...
Tak najlepsie minimalne kazde 3 hodiny sledovat teplotu, striedat pri vysokych horuckach paralen a nurofen, pri teplote nad 38,5 rektalne povyzliekat a nechat ochladit a ked nezabera tak vlazny kupel. Hlavne deti neprehrievat, neobliekat privelmi a nebabusit a hlavne vela pit! to bol nas najvacsi problem. My uz preventivne nad 38 budeme bravat diazepam, ale aspon nebudem mat strach...

pammy
2. aug 2009

Ahojte moj maly, skoro 9 mesiacov, ma dnes 37.7C, rano mal 37.2C, takze mu to stupa. Ine priznaky ziadne, je vesely, culy. Co by to mohlo byt? dakujem.

katka.m
2. aug 2009

zúbky, šiesta choroba, počkaj tri dni a potom k lekárke, keby sa objavilo iné, tak hneď 🙂

jenny2009
25. aug 2009

prave mame za sebou aj my skusennosti s hnackami a teplotami, hnacky pred mesiacom skoncili v nemocnici, aj ked povodne som si myslela ze su to zuby, bola to nakoniec predsa len infekcna hnacka ☹ . maly si toho v nemocnici uzil, infuzie boli hrozne .......dieta plakalo, sla mu pena z pusy a bol priviazany k postielke, strasne!!!
teraz prezmenu mu idu ocne zubky, ma 11 mesiacov uz ma ´8zubov a teraz tie ocne, mal teploty do 39.
Striedam panadol cipky s nurofenom, ale mam dojem ze najviac mu zabrala sprcha, skoda ze som ju dala az dnes, takze odporucam pri vysokej teplote sprchu, len ozaj vlaznu nie studenu. a ozaj vdaka za vsetky prispevky dnes som to citala odpredu do zadu ako vzorny student. tak vdaka za vase typy. * Jana 😵

ivana999
7. okt 2009

ahojte maminy, my mame uz druhy den problemy s vysokou horuckou. Nelinka bude mat v sedem mesiackov, vcera cely den mala po odcitani 38,8 a nezaberal ani nurofen ani paralenove cipky. Myslela som, ze je to zo zubkov, ale v noci vyskocila teplota na 40,0 co boli pre mna hororove stave. O druhej sme dali nurofen, ked nic neklesalo, tak o tretej paralenovu cipku a klesla na 38,8 rano som utekala k doktorke, ktora nam dala dve injekcie hydrocortizon a nejaku... a ani tak neklesla teplota, tak sme o 4 hodiny boli u doktorky znova a dala cipok paralen. Teraz trosku klesla teplota na 38 ale uz som skutocne zufala. Co mam robit???

tynushqa
7. okt 2009

hlavne ju nebabusit, nechaj ju iba v pyzamku a prikri dekou. Ked bude horucka nad 39 st. tak urob letny kupel alebo sprchu, hlavne nech vela pije, ked dojcis tak ju stale prikladaj to je najlepsie. Doktorka ti aj potvrdila nejaku chorobu???

ivana999
7. okt 2009

ziadnu, nema soplik, hrdielko ciste, nezvracala, iba tie horucky, a zabaly vraj nemam v ziadnom pripade robit, lebo ma sice vysoku horucku, ale rucicky aj nozicky ma uplne ladove.

yasminapo
7. okt 2009

ivana dodrzuj nasledovne a malinkej sa urcite ulavi:
😉
http://www.provita.sk/mc-fever.htm

ingulka
7. okt 2009

super stranka - poucne citanie 😉 dik