Ako sa dáva zábal pri vysokej teplote?

holubok
20. dec 2007

ako sa spravne dava zabal pri vysokej teplote?

martinka17
11. jan 2010

to neviem poradiť, tak sa priprav, že ako náhle sa zobudí, musí sa napiť. Ale asi by som ju nebudila. Ak teplotuje, tak jej spánok prospeje, musí byť unavená, veď aj ty sa cítiš s teplotou unavená. Ale tekutiny piť musí, lebo tá teplota je napr. aj dôsledok dehydratácie. Naša lekárka mala podozrenie, že je malý dehydrovaný a končili sme v nemocnici. A to by si nechcela, ver mi 😝

erikasadek
11. jan 2010

vikinka, ja viem ze sa bojis.; ale zabaly sa robia ka teplota vystupi nad 39°C a viac!! a nie pri 38°C, takze atb , trva 48 hodin aby zabrali na 100% takze cakaj a nestresuj nic vazne to nie, ...

kojis tak len koj.. a netrap s aklud.; potrebujes klud..
mala je kludna;; podl aoho co pises.. tak bud rada to je dobry znak.. 😉

ivinecka
4. máj 2010

Prosim Vas, ak ste este niekto tu, poradite mi? Mala ma 2 roky a 11 mesiacov a 14.8 kg. Ma teplotu 39 C, nemozem ju zrazit. O pol deviatej som jej dala cipok panadol baby od 9 kg a stale nic. Davam jej aj zabal na hrudnik a na zapastia a clenky som jej dala zemiak. Bolo to malo ten jeden cipok na jej vahu, mali byt dva? Kedy jej mozem dat nurofen sirup? Po 4 hodinach alebo uz aj po troch? Bola som dnes u lekarky, hrdielko ma dobre, dychanie ciste, zapal nema. Ak by sa to neupravovalo, mam prist zajtra alebo pozajtra znovu. Kazala mi na jej vahu dat jej 5 ml nurofenu sirupu. Mam jej davat 2 cipky a po 3-4 hodinach 5 ml sirupu nurofen? Poradte mi, prosim. Dakujem

mitani
4. máj 2010

ivinecka, veľmi to tými liekmi nepreháňaj, aby ju z toho nebolelo bruško. vetraj, malú daj do tielka (nie ako naše babky, čo nás pri teplote balili ako cibule) a ten nurofen by som skôr ako za 4 hodky nedávala. čípok myslím stačí jeden. ja som tiež dávala malej nurofen, kým som neprišla na to, že najlepšie zaberajú paralenové čípky, alebo sirup. a hlavne nech veľa pije. ozaj a vyšetrovala jej pani doktorka moč?

ivinecka
4. máj 2010

Ahoj mitani. Prave som merala malej teplotu po 3 hodinach, tak uz je 38.2 C. Tak s tym nurofenom pockam, skusim zmerat zasa za hodinu. Pani doktorka jej moc nevysetrovala, len jej zobrala trosku krvi z prsta a povedala, ze zapal tam nie je. Tak neviem, ci tam mam ist zajtra znovu, ak to tak bude pokracovat, alebo pockat este jeden den?

izabelkak
5. máj 2010

ivinecka je možné že máte šiestu chorobu, teplota zrazu vyskočí na 39 st., vysoké teploty trvajú ca. 3 dni, na 4 deň teplota odíde a dieťa sa vysype najma na brušku, do 3 dní vyrážka zmizne, dieťa je počas teplot velmi plačlivé, my sme do toho mali aj zapálené hrdlo a Dr. nám šlahla augmentin tak malá mala navyše aj hnačky.... čípok som dávala každých 6 hod. a zrazil teplotu tak max o 0,5 stupňa, výraznejšie klesla tá teplota na ten 3 deň.... bolo to v noci a vtedy malá plakala najviac.... ja som si tú chorobu našla na nete aj tu na koníkovi je o tom forum a všetko mi sedelo na to ako to prebiehalo u nás... vyrážky vyzerajú ako potničky....

rainee
5. máj 2010

my sme mali skaredu reakciu po ockovani s vysokou teplotou, dala som nurofen sirup a po 2.davke bola teplota fuc.

izabelkak
5. máj 2010

ono práve pri tej šiestej chorobe tá teplota klesla len tak o 0,5 a keď vypršal účinok čípku tak sa nám zase vrátila tam kde bola, sirup sme nedávali lebo brala ATB tak už nebolo vhodné zaťažovať zase žalúdok, tak som zvedavá čo napíše ivinecka lebo keď sme boli v čakárni keď nás to prešlo boli tam ďalšie dve deti s vysokými teplotami ktoré nešlo zraziť ani za svet...

mitani
5. máj 2010

môže to byť kadečo, zato som sa pýtala na ten moč, lebo moja malá tiež raz mala teploty nad 39 (a nie a nie zraziť) a z moču jej doktorka zistila zápal (predpokladala infekt močových ciest) a v nemocnici jej zistili zápal pľúc - a to ani nezakašľala. tak potom keď veľmi teplotovala, nosila som moč už rovno so sebou, pre každý prípad. idem si prečítať o šiestej chorobe, veď človek ani nevie, čo všetko ho môže stretnúť.

izabelkak
5. máj 2010

no veď práve, my sme riadne spanikárili z tých vyrážok, ako najprv hnačky tak si hovoríme ATB a keď sa na 4 deň osypala sme skoro odpadli, doktorka však neordinovala, tak som vyhladala tú chorobu, narazila som na ňu na inom webe ohladom horúčok no nevenovala som tomu najprv pozornosť, až vlastne na ten 4 deň ako sme mali tú vyrážku, a super že tu na MK sú aj fotky tých vyrážok a mali sme ich presne také isté..... zaujímavé je že ako prešli vyrážky aj hrdlo prestalo byť červené... takže u nás aj to zapálené hrdlo s tým súviselo, ale nie všetky deti majú zároveň chytené aj to hrdielko ako som z tej témy pochopila....

ivinecka
5. máj 2010

Ahojte. Tak teplotujeme este stale, teploty su nad 38.5, snazim sa, aby mi nevyskocili nad 39, ale tahaju sa tam. Po cipku nam tiez teplota klesne len o par stupnov, myslim, ze to nie je ani 0.5 C a dost dlho to trva. Potom sa teplota opat vysplha hore. Volala som doktorke a povedala, ze ak budu dnes cely den teploty do 39 C, tak mam zajtra prist rano aj s mocom. Uvidime este, aka bude noc. Teraz ma 38.6 C a dala som jej nurofen. Dam Vam vediet, ako dopadneme, no dufam, ze vsetko bude v poriadku.

ivinecka
6. máj 2010

Dosli sme od doktorky, mala zaspala. Inac poobede mi uz nespi skoro rok. Moc ma v poriadku, ale este ho poslali na hlbsi rozbor, zobrali jej aj vyter z hrdla a opat krvicku. Zapal vylucili a teploty su stale 38.5-39.3. Zajtra sa mam ozvat ako bude dalej. Uz je to treti den, tak velmi verim, ze to je len viroza a ze zajtra uz bude dobre.

izabelkak
6. máj 2010

ivinecka tak uvidíš ale tak aspoň keby sa vyhodili vyrážky, nebudeš stresovať tak ako ja 😀

anya01
12. máj 2010

Ak má babatko zvýšenú TT stačí podávať čajik. Ak je TT 38 st. podávame ANTIPYRETIKUM - teda niečo na teplotku. Zo skúsenosti viem, že Panadol velmi nezaberá. Brufen sirupček- Ibalgin., alebo Nurofen nepodávať ak má dieťatko hnačku. TT zvyčajne po Paralene klesá hodinu po podaní. Ak je telesná teplota nad 38.5 st. podať s antipyretikom aj Diazepam podľa váhy dieťatka, aby sa zabránilo kŕčom. A ak už beriete ATB určite by som podávala aj probiotiká.

lenocka84
12. máj 2010

ahojky
my mame po odpocitani 37,5
len maly sa od posledneho krmenia, a prebalovania vela nepocikal, co to znamena?
dakujem

dilajla
17. feb 2011

prosim vas vedel by mi niekto pomoct moja 10 roc.dcerka ma teplotu 39.8 a nezabera nam nic ani paralen ani zabali poradte mi prosim

kaja73
17. feb 2011

@dilajla Skus ibalgin a vlažnu sprchu.Na čelo a hrudnik obklady.

stelam
22. feb 2011

chcela som sa opýtať, čo mám robiť, malá má 10 mesiacov, a merala som jej teplotu v zadočku dig. teplomerom a vyšlo mi 38,4.......mám ísť na pohotovosť? alebo jej niečo dať? poradte mi prosííííííííííííííííííííííím

katy1979
22. feb 2011

@stelam aj si odpocitala 0,5 stupna? ak ano dala by som jej paralen a sledovala a merala. pohotovost nie. ak nezaberie a bude to stupat tak striedat paralen a nurofen. ak ani to nie tak zabaly ci vlazna sprcha a az potom ries pohotovost

stelam
22. feb 2011

@katy1979 neodpočítala..........a paralen jej mám ako podať?rozdrviť do mlieka?

petruska86
22. feb 2011

@stelam v sirupovej forme sa predava pre tak male deti, aj paralen aj nurofen...ale tak ako pise katy1979, treba odcitat 0,5stupna , cize mala mala teplotu 37,9...skus zmerat zasa o hodinku, ci teplota stupla, ak ano podaj sirup a priebezne sleduj teplotu....a preco jej stupla teplota nevies? zubky? choroba? a nejake ine priznaky? ospalost, nervozita, sopliky, kychanie, kasel?...skus zistit...a podla toho by som sa rozhodla ci je nutne ist k lekarovi

kaja73
22. feb 2011

@stelam Do 38,5 sa nema zražat teplota.Tym umelo potlačaš imunitnu reakciu organizmu a telu braniš bojovat s chorobou.Cize ked bude mat v zadočku 39 to je po odčitani tych 38,5 tak podaj napr cipok paralen-ten nedraždi zaludok a nevyvracia ho-niekedy deti pri horučke vracaju a potom nevieš kolko učinnej latky dieta dostalo.

katy1979
22. feb 2011

@stelam nam lekarka vzdy odporucila ze najskor nurofen ze ten je aj protizapalovy.
no my tiez teraz bojujeme a stale to lezie hore. momentalne 39,4 ale u starsieho

stelam
22. feb 2011

@petruska86 má aj suchý kašel, na ktorý som jej včera kúpila sirup, a až dnes poobede sme namerali takú teplotu.....tak zatial počkám, a neskôr znova premerám.......dúfam, že to klesne

stelam
22. feb 2011

@stelam a ešte aj soplíky........a s tým máme tiež riadne trápenie

petruska86
22. feb 2011

@stelam noo, tak to by som urcite potom pockala, ked bude mat nejakych 38,2-38,5 po odcitani, az potom by som dala sirup kvoli teplote, ale na druhej strane, ak mas pocit, ze ju boli hlavicka (polihava, je unavena, mrnci, je nervozna), tak mozes dat panadol aj kvoli bolesti hlavy, aby jej to trosku ulavilo....no a inak len ten sirup na kasel, hlavne fukat sopliky a davat bud kvapky do nosa alebo aspon na zvlhcenie sliznice kvapnut 1-2kvapky libenaru (alebo nieco na ten sposob - to je cisty fyziologicky roztok) do nosika alebo vytierat palickami do usi namocenymi v nom...tak skore uzdravenie prajem! 🙂

stelam
22. feb 2011

@petruska86 dakujem

margot
6. sep 2011

Ahojte maminky,pridám aj ja moju skúsenosť..môj malý máva vysoké horúčky tak 2X do roka,ale má ich tak tri dni a poriadne vysoké,tak 40stup-alebo 39,5 už aj s odrátaním ☹ momentálne zase bojujeme,z nedele na pondelok sa mu opäť "ukázali horúčky" ,zo včera na dnes sa celú noc riadne vypotil,vymenili sme niekoľko pyžám a ráno už bolo fajn,úplne bez teploty..no a myslela som si,že už je to v suchu,keď mi na obed nechcel zaspať ani za ten svet a chytím ho a zase horúci-38,5 s odrátaním ☹ ..tak snáď je to už posledný deň a bude môcť ísť konečne po prvý raz do škôlky 🙂 ešte podotknem,že okrem vysokej horúčky mu neni vôbec nič,noštek a hrdlo čisté,priedušky čisté,žiadny kašel..dávala som mu na striedačku čípky Nurofen a Panadol,ale včera ich vykakal a tak som mu dávala Nurofen sirup a Paralenové tablety 125mg, včera sme ho aj sprchovali vlažnou vodou,sama neviem,ako dlho ssa má sprchovať,myslím ,že to bolo tak tri minútky..ale pomohlo veľmi..a ešte chcem podotknúť,že môj sysino je čulý ako rybička aj pri 40dsiatkach,čo nie je bohviečo,lebo ho je veľmi ťažké udržať v posteli 😒 ..on má 39,5 a hrá sa na zemi s autíčkami,vôbec nie je zlomený...a ešte niečo,dnes sme zobrali k Dr. moč a má ho dobrý,čo sa týka Diazepanu,tiež by som ho mala pre istotu rada doma,ale doktor mi ho nechce predpísať a pritom máme vyše 40stup horúčky cez noc,povedal,že keď nemal doterz kŕče,tak ich už nemôže dostať,tak neviem ☹ ...ale aj tak rozmýšľam,či je normálne,aby z ničoho nič mal tak vysoké horúčky pár dní..nerobím paniku,ale netrebalo by mu zobrať krv a vyšetriť ho lepšie?Ak ste tu nejaké skúsenejšie,tak mi prosím poraďte. Inak hovorím,prejde mu to určite,len rozmýšľam,či je normálne,aby mal z ničoho horúčky..ďakujem vám za rady-info.. 🙂

lypka
12. nov 2012

Baby poradte. Ked má malá teplotu mám ju prikryť perinkou, keď spinká, alebo nechať spať odkrytú?

sendy182
12. nov 2012

@lypka ahoj..... daj jej neaké ľahšie bavlnené pyžamko.....ak má vysokú teplotu tak neaké tričko a nohavičky...reps.pienku ak ju ešte má..,,,,,,,,.vetrať....no nesmie byť prievan,prikry ju ľahšou prikrývkou.......deka,paplónik,alebo vložka z prerinky...............keď si pri nej a leží na boku môžeš jej odkryť chrbátik nech sa ochladzuje.....a nezabudnuť na pitný režim.....letný-teplý čajík........ 😉