Ako sa dáva zábal pri vysokej teplote?

holubok
20. dec 2007

ako sa spravne dava zabal pri vysokej teplote?

lypka
12. nov 2012

@sendy182 dakujem

sendy182
12. nov 2012

@lypka 🙂

miasmejkooo
28. mar 2013

Sestra Má 39°teplotu, k tomu ju ešte strašne dusí a nie a nie prestať ani s teplotou ani s ničím. Ako jej máme ešte pomôcť? Dostala paralen, má zábaly na rukách, nohách a na čele, čo treba ešte robiť? 😖

mokon
28. mar 2013

@miasmejkooo podržať surové vajíčka do rúčky, alebo rozmiešať droždie s troškou vody, dať na vreckovku a priviazať z vnútornej strany na zápästie

matozazzo
28. mar 2013

Ak je kasel, zvlhcit miestnost - mokre uteraky na radiator alebo cez postel mokra plachta, vyssie hlavu, 39´C je sice dost, ale paralen by mal zabrat. neviem, aka davka, ak nezaberie, po case skusit dat ibuprofen, ale pozor na davkovanie a odstup - vsetko zavisi od hmotnosti a veku dietata...

aristka
28. mar 2013

@miasmejkooo okamžite sadnúť do auta a utekať na pohotovosť ,alebo volať 112,to bude laringitída,dotiaľ ju dať do sedu a dať dýchať studený vzduch,

renatka100
28. mar 2013

@miasmejkooo v ziadnom priapde sa neavaju zabaly na koncatiny!!!! Iba na brucho. Ak ma studene ruky nohy ziadny zabal iba lieky stridat paralen s nurofenom po troch hodinach. Raz jeden raz druhy. Ja by som s tym na pohotovost nesla 39 nie je az tak vysoka teplota ktora by sa nedala znizit liekmi. Na pohotovosti ti daju iba nurofen a budes tam este aj pat hodin cakat. Ked ma zachvat tak treba otvorit okno alebo priamo do okna ju nechat dychat studeny vzduch ( v lete staci chladnicka) samozrejme dobre oblecena v capici. Drzim palce

miasmejkooo
28. mar 2013

Má 5 rokov. Nohy aj ruky aj všetko ostatné ma horúce. A pred chvíľkou grcala... A ďakujem 🙂 Určite sa to zlepší

aristka
28. mar 2013

@miasmejkooo ja nechcem byť múdra,ale ak sa dieťa dusí,problém nie je horúčka,môže ísť o laringitídu alebo bronchitídu a to vám do rána nerozdýcha,ja robím na are a ja som zo svojím 6 ročným chlapcom utekala o24hod.s týmto istým,hneď išiel na jis,kde mu dali infuzky a inhalovať ventolin,či je to vážne stačí pozrieť na hrudníček ako sa zdvíha či normálne alebo sa využivajú brušné svaly a hrudníček sa tak vťahuje,je to paradoxné dýchanie a keď vracia to preto,že je zahlienená,ja by som to neriskovala ,lebo u detí sa z ničoho nič dokáže prudko zhoršiť stav...

laurajana
1. mar 2015

@jankatrnka čo sa týka Vášho zážitku s teplotou a febrilnými, my sme zas mali doma aj diazepan ako 10 mesačná mala dcéra febrilné a teploty boli presne vysoké cez 40neklesali a ak aj po sprchovaní, bez zábalov tak strašne rýchlo šla teplota hore, takže ani diazepan nestíhal zabrať...skončili sme v nemocnici rovnako a to nebudem písať, že pri zavolaní sanitky neprišla, že máme ísť autom do nemocnice a nemáme stresovať, že ak sa nám malá cestou nebude zdať, tak že máme zavolať "hovor som v slzách skončila so slovami: ani si neprajte aby som volala, že sa nám niečo nezdá"...proste v tej minúte by som chcela mať tú operátorku zo 112 bližšie po ruke a ešte dodala aby som nestresovala :( tak 10 mesačné dieťa nereáguje na Vaše slová, slávka na jednu stranu, nehybná, vystiera ju a vy v rámci toho že chcete pomôcť a tam kde Vám majú poradiť a pomôcť nepomôžu, tak načo sú nám 112 však ľudia čo nemajú autá kde ide o sekundy si ani neviem predstaviť, za pol hodinu sme boli na pohotovosti vo Zvolene, pretože v Krupine pohotovosť nemáte...tak si viete predstaviť tá polhodina čo pre mňa bola...pričom malá mala ísť na kyslíku do nemocnice...o tom ani nebudem diskutovať, nechcem týmto vystrašiť mamičky, chcem len povedať, sprchujte dávajte zábali a liečik skôr ako je neskoro..nie je to o srande... 😒

saranata
1. mar 2015

@miasmejkooo zabaly sa davaju cez hrudnik, nie cez končatiny, treba striedat zabal po 15 minutach, pri vyssich teplotach aj skor

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliana30
1. mar 2015

@laurajana nám neposlali záchranku k 3-mesačnej,posielajú ju len opilcom a k starým ľudom,ktorý maju problém s tlakom,keby si chcela vedieť.

nutrimas
1. mar 2015

Odporucame pri teplotach a bolesti v hrdle tzv. "Priessniztov zabal", pomaha nielen zrazit teplotu, ale ulavi od bolesti, pri opuchoc a pod.: http://www.celostnimedicina.cz/priessnitzuv-obk...

katkasofka
1. mar 2015
janinah
1. mar 2015

@laurajana dúfam,že je to už lepšie----hovory na 112sa nahrávajú,môžete sa sťažovať....odporúčam však každému volať 155

laurajana
2. mar 2015

baby vďaka, už má malá pomaly 6 rôčkov, mala to ako 10 mesačná, ale stačilo, aby to človeka statočne vystrašilo a našťastie aj neurologické vyšetrenia boli v poriadku...inak by som asi zošalela...
@janinah keby som to bola tušila, ale ako laik to každý človek nevie, že sa môže sťažovať, že sa hovor nahráva... 😒