Ako sa prejavuje rubeola u bábätiek????

kajuska2511
13. jún 2019

Dobry den mam doma cerku ktora ma tri tyzne a ked nas prepustali z nemocnice tak jej zistili ze ma ruzienku-rubeolu....ako sa prejavuje tato choroba u takychto deticiek....Dakujem za kazdu radu...☺

macko1007
14. jún 2019

@kajuska2511 zvysena teplota,opuchy lymfstickych uzlin,vyrazka...je to infekcia

slavuska1506
14. jún 2019

@macko1007 Prosím Vás a takto sa to prejavuje aj u tehotných ? Lebo moja mama si nepamätá, či som to ako dieťa prekonala, ani či som bola očkovaná. Môj Dr. mi na to nezobral testy aj keď som si ich sama vypýtala, vraj sa to už nerobí a je to zastaralé. Nemám žiadny problém, všetko mám na výbornú, no rozmýšlam aj tak, že si to dám spraviť k mojej obvodnej (aj s Toxoplazmozou).

macko1007
14. jún 2019

@slavuska1506 Prameňom nákazy je vždy chorý človek a to od prvých príznakov ochorenia až do 7 dní po vzniku výsypu. K prenosu nákazy dochádza kontaminovaným vzduchom pri priamom styku s chorým. Závažnou komplikáciou ochorenia je poškodenie plodu, ak matka prekoná ochorenie v prvom trimestri tehotenstva. Práve pre častý výskyt tzv. vrodeného rubeolového syndrómu u detí matiek, ktoré v tehotenstve prekonali toto ochorenie, bolo očkovanie proti ružienke zaradené do pravidelného očkovania.

slavuska1506
14. jún 2019

@macko1007 Ďakujem