Ako sa zbaviť šupiniek na hlavičke dieťatka?

milka33be
21. dec 2011

Prosim poradte co s supinkami na hlavicke. Malicka ma 5 mesiacov a nemozme sa toho zbavit. Na koznom sme boli ale nic nam nepomaha ☹

mata1001
21. dec 2011

ahoj dobra tema...to zaujima aj mna...maly ma 17 mes a supinky mame stale a nic nepomaha... ☹

gretka2
21. dec 2011

Ja mam dobru skusenost s kremikom od Biodermy ABC Derm Babysquam. 40ml stoji cca 13 EUR.

tina_22
21. dec 2011

@milka33be Nam pomahal avirilovy olejcek votriet do vlaskov, ale ja som to neskrabala, len jemne vycesavala. Cim viac som to chcela zlupovat, tym toho bolo viac, takze len pekne jemne vycesat.

lucia.kl
21. dec 2011

@milka33be a čo vám na tom kožnom dali??? my sme dostali takú mastičku čo nám namiešali v lekárni a šupinky boli preč okamžite ( natrela sa hlavička, nechalo sa 2 hodiny pôsobiť a potom sa to tenkým hrebeňom cez ktorý bola ešte gáza natiahnutá vyčesalo) ešte raz som to zopakovala za dva dni a viac sa šupinky neukázali..

oskorusa
21. dec 2011

@milka33be skús malej umyť šampónom babe - kúpiš v lekárni, teraz keď sa nosia čiapky a hlavička sa potí, umývaj každý deň. Pred umytím hodinku môžeš natrieť obyčajným olivovým olejpm, ak sa dajú šupinky vyčesaj, ale s tým šapmónom sa prestanú tvoriť a tie čo sú, nebudú. Aspoň nám pomohlo. 🙂

katka3012
21. dec 2011

Babe sampon dostanes ho kupit v lekarni

lenka0283
21. dec 2011

my sme pouzivali ten Babe a vobec nam nepomohlo..dala som potom kerasal mast asi trikrat a bolo to prec 🙂

happygirl
21. dec 2011

no moje mali obe tiez toho plnu hlavu, a jednoznacne nam pomohol klasicky "babsky" recept (ani sme nemuseli kupovat drahe masticky)... na vecer som malej poriadne natrela hlavicku olejcekom (aviril modry klasicky alebo aky mate doma), na celu noc som jej na to dala ciapocku bavlnenu na zavazovanie pod bradickou (jasne -idealne dat nejaku staru, lebo ten olej sa tazko z toho perie + na vankusik som dala nejaky rezervny uterak, nech sa aj to nepremasti) a rano (hlavka sa trochu s tym olejcekom zdusi, ci spoti, ci ako to mam napisat), tie supinky akoby sa pod teplom trochu uvolnili a rano naaadherne sli tie chrasticky vsetky pekne postupne vycesat tym hrebienkom "vsivacikom" hustym, co byva prilozeny bud k samponom na vsi alebo sa da pouzit aj taky husty hreben na tupirovanie vlasov (samozrejme, poriadne vyumyvat a vydezinfikovat pred pouzitim)... a moje obe (5mes. a 4mes. mali) mali toho plnu hlavu a dokonca to bolo v lete, takze im to bolo aj neprijemne, ale zabralo to...take to mazanie 1-2 hodky pred kupkanim 😕 to nam vobec nezaberalo, len sa im to stale rozsirovalo, az mali plnu hlavu tych supin... ale odvtedy po vycesani uplne v pohode, nezopaklo sa to... 😎 a teraz v zime si myslim, ze babo vydrzi na noc v ciapocke, ked to posluzi dobrej veci 😉

milka33be
autor
21. dec 2011

kozna nam dala Fungicidin masticku. Namastime, nechame posobit, vycesme a chrasticky odpadnu a kozicka zacervna a pred ocami mokva a do dvoch hodin sme tam kde sme boli 😖 Na tomto mieste jej ani vlasky nerastu... Skusim nieco z vasich rad a dufam ze to prejde a narastu nasej princezne vlasky 🙂

danu
21. dec 2011

@milka33be pozri, pripadne sa opytaj v teme na ktoru ti dala link traktor