Ako si poradiť so zapareným zadočkom u bábätka?

ludmilabb
13. júl 2009

Dobry den, moja dcerka uz dlhsiu dobu hnackuje ale kedze kultivacia zo stolice je negativna a dcerka pribera doktorka to neriesi. Dcerka ale frcka stale miniem kvantum plienok a hlavne teraz ked ma zapareniny. Nedari sa mi to vyliecit pretoze na volno straaasne reve pritom frcka, zrejme ju to stipe alebo pali. Na vzduchu teda vydrzime vetrat len par minut. Potom ju musim zase zabalit. Zadocek ma cerveny a pri kazdom prdnuti place ako o dusu. Niekedy prestane v amoku aj na par sekund dychat obordovie a jaci. Strasne sa o nu bojim, neviem ako tomu predist a hlavne si neviem rady, niekedy place aj hodinu v kuse. Prosim poradte!!!!

lienka79
13. júl 2009

my sme mali neico podobne pred cca mesiacom...Nepomoze nic..len nechat ritku co najviac na vzduchu..nakolko je uz dost velka...doma sa to da zvladnut bez plienky..len na holo..ked je takto teplo...a plienku len na von a na spanie..a ak mzoem poradit..nam pompojhol velmi dobre sudocrem..v tenuckej vrstve na postihnute partie

annag
13. júl 2009

ludmilabb - skús Imazol krém, je možné, že tam má infekciu a ak chceš, môžem posúdiť dojčenie aby sme skúsili zistiť príčinu "hnačky" - napíšem Ti do Internej pošty - pozri hore na tejto stránke 🙂

maruska22
13. júl 2009

ludmilka je zvlastne ze tvoja doktorka to neriesi 😠 moj drobec tiez pred nedavnom dost vela kakal, a nakoniec nam zistili ze malemu sa zle travi mliecny cukor, takze ja som musela obmedzit mliecne vyrobky, doktorka mi predpisla kvapky sab simplex a postupne sa to upravilo...a ty malu iba kojis?
co sa tyka tych zaparenim, mozem odporucit krem Hipp proti zapareninam, nam pomohol 🙂
ale na tvojom mieste by som sa poradila aj s doktorkou o tom preco mala tolko kaka 😉

diddi
13. júl 2009

malu po kazdej hnacke namoc do vanicky s odvarom repika....maj ho vyluhovany,odvar zmiesaj s teplou vodou do vanicky....neutieraj ju vlhcenymi servitkami,natri sudocremom....lekarka by mala toto riesit!!!...trvaj na tom!!!.....a hlavne nech stale pije cajik,nesmie byt dehydrovana,to je najdolezitejsie....pevne nervy,tym prejde kazde dieta neboj

silvia.t
13. júl 2009

jebna kamoska mala tiez ten problem a pomohla masticka od boirnu homeopatika myslim ze sa volala cicaderma 😉

ludmilabb
autor
14. júl 2009

dakujem za rady. kojim stale teraz momentalne je od rana na vzduchu dost sa puci, nepaci sa jej to ale co uz, furt ju musim prekladat lebo vela cika od rana hadam aj 10x a frcka tiez. Kremujem rybacou mastou a Imazol som dala zatial raz, na pribalom letaku sa pise dvakrat denne natriet. Chcem sa spytat ked ju vetram tak bez kremiku na ritusi vsak?
A ked zabalim tak len potom dam krem. Aspon tak som to pochopila. Malej utieram zadocek po kakani (cize kazdych 5 minut) vodou navlhcenym tamponom. Bokjm sa s nou manipulovat a ist pod tecucu vodu kazdu chvilu. Predsa len ma 7 tyzdnov a mrvi sa ako husenica.

diddi
14. júl 2009

nakremuj len ked ju balis do plienky....teraz jej radsej ani postolky nedavaj,skus ju mat co najdlhsie rozbalenu,tak aby jej nebolo zima,daj pod nu nejaky igelit a plienku latkovu,ak ju mas vonku v kociku,tak len volne prehod latkovu plienku cez nu...kvoli slnku....pod tecucu vodu ju ani moc nedavaj....zotri kako cistou vodou,opatrne cez cervene miesta a daj ju aspon 3x za den do vanicky trosku namocit,kde budes mat odvar z repika,pripadne nechtika zmiesany s teplou vodou.....neviem,ci mozu tak malicke deti hylak kvapky,to si zisti.....a tiez odvar z ryze,ale opytaj sa lekarky na to....

cestovatelkaandrea
14. júl 2009

mne sa zda divne, ze to doktorka dalej neriesi, aj ked mala pribera.

bevab
14. júl 2009

Ludmila BB, mali sme nieco podobne, stale hnacky, ale aj krv v nej bola. Skoncili sme na infekcnom v Bratislave. Zadocek sme tiez liecili Imazolom ten pomohol

ludmilabb
autor
14. júl 2009

ja jej davam ten Imazol aj to uz vyzeralo ok, ale potom sa to znova zhorsilo. A davali ste len Imazol a nic ine?

diddi
14. júl 2009

imazol sa vacsinou dava ked su kvasinky...ak ma cervene puky,tak ho davaj....nam pomohol sudocrem....ale ak ju kojis,skontroluj si bradavky,je viac nez mozne,ze to ma aj z toho

ludmilabb
autor
14. júl 2009

na bradavkach nic nevidim ale v ustockach mala biele bodky na dasienkach davala som diflucan ale este tam jedna bodka biela ostala. No zapareninka vyzera tak ze vela cervenej plochy a na nej take biele drobulinke bodocky a vela vela

diddi
14. júl 2009

Urcite chod k pediatricke...ak su to kvasinky,musia sa preliecit vnutorne kvapkami....nam zabral aj cannesten krem,ale neviem ci ho moze tak male babo....bude to urcite z kojenia...sprchuj si prsia vlaznou,nie teplou vodou,kvasinky sa pri teplej mnozia....chod k lekarke,nech malicka netrpi