Ako uchrániť deti pred chrípkou?

barbiek
3. okt 2008

ahojte maminky, chcem sa opytat, mam dve male deticky ci neviete niake rady ako deticky uchranit pred chripkou? niake recepty co je dobre a podobne, dakujem za odpovede 😉

nevesta
3. okt 2008

Tak ja si myslim, ze vitaminy, malej ich priebezne podavam... 😉

nevesta
3. okt 2008

A samozrejme co najviac ovocia a zelniny, surove...

barbiek
autor
3. okt 2008

a ake vitaminy davas nevesta?

ukana
3. okt 2008

nechodit do obchodnych centier, kina, necestovat autobusom 😉 a na podporu imunity dostat aj nieco v lekarnach, len sa popytat 😉

nevesta
3. okt 2008

Cebion

barbiek
autor
3. okt 2008

aj ja davam cebion malemu a ako ho davkujes?
ukana do kina nechodime ale do obchodnych centier musim, aby sme mali copapat 😉

nevesta
3. okt 2008

No na vitaminoch mas napisane tusim 3x denne 5 kvapiek, ale ja davam len raz denne 5 kvapiek... Ked mala sopliky, tak som davala 3x denne, teraz preventivne len raz... 😉

barbiek
autor
3. okt 2008

diky moc

nevesta
3. okt 2008

Jo a daj si upravit nazov temy 😉 pred chripkou... 😉

barbiek
autor
3. okt 2008

to pisal admin 🙂

nevesta
3. okt 2008

😀

venonna
3. okt 2008

ja moc nie som zastancom vitaminov v "umelej" forme, myslim, ze je lepsie dat dietatu denne nejake to jablcko, mrkvu a ine zdrave veci...

tweety22
4. okt 2008

skuste aj infants dophilus - probiotika, imunita ide v prvom rade cez creva, ja ich podavam malemu kazdy den a klop klop uz pol roka nic vazne nemal 🙂

tweety22
4. okt 2008

ale kazdopadne u mna najviac zaruceny recept: bio potraviny, vela ovocia a zeleniny a cerstvy vzduch mimo BA 🙂

kikina30
5. okt 2008

Hmm...čerstvé vitamíny dievčatá? A čo robiť keď moja mala nechce normálne ovocie ani vidieť, len výživu ovocnú 😖 . Odkedy nedojčím (od roka) tak mala začala strašne sopliť. Za minulý mesiac už dva krát po tyždní a pol , z tyždennou prestávkou ☹ . Podotýkam že do roka chorá vôbec nebola. Cebion je naším každodenným prídavkom. Tak tiež neviem a zima je čoskoro tu. ☹ 😒 😖 ☹

majka35
5. okt 2008

kikina ... mám rovnaký problém, ako ty ... ovocie nedostanem do malej ani za svet ... ja dávam cebion už dlhšie a preventívne aj biogiau ... 😵

kikina30
5. okt 2008

Ahoj Majka čo je to, to biogiau?

barbiek
autor
5. okt 2008

ahojte, ved to ze do maleho nedostanem moc casto ziadne ovocie a uz duplom ani zeleninu, takze jedine mi ostava podavat vitaminy len umelou formou 😒

vanish1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka35
5. okt 2008

kikina ... BUOGAIA sú probiotické kvapky

kikina30
6. okt 2008

Aha Buogaia. Fajn tak skúsime 😉 . Dik za užitočnú informáciu majka35. Potom dám vedieť, ako to u nás zaberá 😀

titkovamiriam
6. okt 2008

tak u nas sa je vela ovocia a zeleniny,v takomto obdobi kombinujeme /okrem mareka/c vitamin+zinok,obliekat sa primerane pocasiu,otuzovat sa a samozrejme aj cistota ruk je velmi dolezita,lebo nimi si dame hocico do ust 🙂 .je cas sipok a tie su ceckovou bombou. 😀

vanish1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanish1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sassi
9. okt 2008

no pekný članok, ale po dobrej skúsenoesti z min. roka som dala deti zaočkovať, dcerka už je, a malý sa musí dať zaočkovať nejakou Junior vakcíno, a ta ešte nie je v lekárnach, tak čakám, kedy dovezú.

sstefi
9. okt 2008

ja si myslím, že skor či neskor sa podobne vyskumy budu zverejnovať aj o iných "moderných" očkovacích látkach 🙄
je smutné, že kvoli biznisu sa takto zahráva so zdravím ľudí ☹

sstefi
9. okt 2008

ešte dodám, že sme očkovaní nikdy neboli a ani to neplanujem.
verím tomu, že on ten organizmus tú 1- 2 chrípky ročne zmákne a možno je to aj na niečo dobré.
ale samozrejme, nečakam na to, kedy ju dostaneme. preventívne berieme vitaminy v tabl. malá sirup, no a my ovocie tiež radi 😉

sassi
9. okt 2008

no moja kamoška robí na hygienickej stanivci, ona by mi zle neradila, a ona tiež dava každy rokm aj seba aj syna. Povedala, že sa stále čaká na pandemiu a ak, tak deti (aj inak zdrave!) a starí ludia na tom budú najhoršie 😢
Ja ked som chodila do práce, tak som sa tiež dávala, lebo za den ma "okýchalo a okašlalo" aj 50 ludí....
Naša Dr. tiež nie je za očkovanie "proti všetkému", napr. dcerku mi po 1.-krát zaočkovala až ked bola v škole, predtým nechcela, a povedala že to nie je potrebné, lebo je to zdravé dieťa (nema žiaden problem, nie je alergik, 1.x bola chorá ako 3-ročná - šarlach)
Maly je očkobvvaný všetkýcm povinným + pneumokok a teraz ta chrípka. On bol doteraz už 2x chorý a pri horúčke dostáva fibrilne krče, a to vam poviem, že to su ine šoky ☹

sassi
9. okt 2008

no a ešte som chcelka dodať - mimo očkovania, my chodíme každy rok k moru, alebo aspon pošleme deti, a to pomáha celkovo super na imunitu, odkedy to takto praktizujeme, byvame chorí minimálne (nielen deti, aj my dospelí).
Deckam davam vela ovocia, ale aj nejaký multivitamín kúpim , ked začne byť sychravo, no nepapáme to poctivo každy den, som ja na to lajdák, ale tak 3-4x do týždna.
Okrem toho pomána otužovanie (dcerka od 4 rokov pláva 2x týždenne), sauna, solna jaskyna.