Ako vyliečiť zväčšenú nosnú mandľu a nádchu?

vierca
30. okt 2006

Mam problem s dvojrocnym synom, ktory ma zvacsenu nosnu mandlu po nadche. Uz dva mesiace zapasime so soplikmi, t.j. opakovanymi infekciami dychacich ciest, co vyvrcholilo obstrukcnou bronchitidou. Antibiotika chvalabohu zabrali, uz nesopli, ale ma stale mierne upchaty nostek a dycha dost cez pusu. Da sa to vôbec nejako vyliecit? Trva to uz velmi dlho!

danculik
11. okt 2012

@lyenka ...ahoj, prosim ta kde v KE ste boli vyberat nosnu mandlu?..a ako dlho ste boli objednany na zakrok?..myslim tym, cakacia doba na zakrok, mesiac, dva?

lyenka
11. okt 2012

@danculik ahoj, nosnu mandlu sme boli vyberat v Saci, cakali sme priblizne 3 tyzdne, bezne sa caka asi trosku dlhsie ja som ich uprosila na skorsi termin, lebo som bola v tom case uz v 8 mesiaci tehu 🙂

danculik
11. okt 2012

@lyenka ..a sa aj plati za to?...a este jedna otazka...zlepsil sa zdravotny stav tvojho dietatka?..myslim tym hlavne to , ze ci je menej chore.

lyenka
11. okt 2012

@danculik v saci sme nic navyse neplatili a podmienky neporovnatelne s novou nemocnicou, boli sme trosku na pochybach ci vybrat alebo nie a nakoniec sme radi kedze sa ukazalo ze boli plne hnisu, pomohlo nam to 🙂

danculik
12. okt 2012

@lyenka ...ahoj dneska som dostala papier (výmenný listok na ORL)...a doktorka povedala ze mame ist, ci uz nova nemocnicna alebo Šaca..tak preto sa pýtam...a nemáš náhodou kontakt do Šace?...a vyšetrenia na ORL ste boli robiť kde?..či to ti všetko urobia v Šaci?

csikike
15. okt 2012

ahojte, pridavam sa, tiez zvazujeme vyber nosovej madle, maly je alergik (zatial nevedia identifikovat), v noci chrape, caste sopliky, hovori nosom a chrchle, berie teraz broncho-waxon na alergo, tak chceme pockat ako zareaguje a potom uvidime
vraj uz vo veku okolo 3 a viac rokov by to nemalo dorastat

ina35
21. feb 2013

@giza Dobry den, Mojmu 3-rocnemu syncekovi vybrali pred mesiacom v celkovej anesteze nosohltanovu mandlu + odsali tekutinu z usiek. Par dni po operacii bol cely opuchnuty, lebo po nasadeni antihistaminoveho sirupu sa mu vyrazne polepsilo. Pred tyzdnom vsak chytil virozu, horucky, nema ziadne hlieny, avsak ma opat opuchnutu sliznicu a zle dycha, prechadza to az do apnoe. Vedeli by ste mi prosim dat kontakt na tu homeopaticku prip. pripravok, ktory ste pouzivali, zacinam byt zufala, ako sa v noci trapi. Nanestastie ma jednu krcnu mandlu poriadne zvacsenu, ako slivka a obavam sa, ze mu ju budu chciet zrezat. Chcela by som predtym vyskusat aspon tu homeopatiu. Dakujem. Ingrid

simonca228
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibuska11
19. mar 2013

Mamičky máte skúsenosť s vyberaním nosnej mandle už u osmeročného dieťaťa? Bolo by to lepšie pod úplnou anestézou? Ďakujem

tinkaaa
23. júl 2013

prosím vás aký mal efekt pri mori pri zväčšených nosných mandliach? - dcére ich majú vyberať v auguste - je nastavená na liečbe no i tak zas začala kašlať vraj kvoli zväčšeným nosným mandliam má sprej na odpuchnutie berie ho 2tt a opäť sa opakuje kašeľ

jana1201
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamazem
27. nov 2013

My máme veľmi dobré skúsenosti s Audironom a Vironalom. Preposielam recenziu od jednej mamičky, ktorej sa podarilo vyriešiť zväčšenú nosnú mandľu práve použitím týchto dvoch prírodných prípravkov a preplachmi morskou vodou (Physiomer a podobne). Toto nám napísala k produktu Vironal:
„Vdaka Chlorelle, pripravku Vironal a Audiron od "Mamazem", spolu s preplachovanim nosa morskou vodou a zdravou stravou sme nasmu 4-rocnemu synovi vyliecili zvacsenu nosnu mandlu. Odporucame aj ostatnym, kedze je to casty problem u malych deti. Dakujeme!“
Netvrdím, že to na 100% zaberie ale za pokus to podľa mňa stojí.

icunami
8. dec 2013

Mozem sa spytat? Kde ste zohnali Audiron a Vironal?

jenny2009
13. feb 2014

JA SOM AUDIRON PRAVE OBJEDNALA Z CIECH VYCADZA AJ S DOPRAVOU NA 10.50 EURO

turistka
28. feb 2014

@jenny2009
@mamazem audiron na na zvacsenu mandlu? ja som tam citala len usi.....

jenny2009
7. mar 2014

@turistka
audiron je len na uska, ale usi , eustachova trubica je preto upchata lebo nosna mandla je bud vacsia alebo zapalena, asii tak som to myslela

jenny2009
14. apr 2014

@lyenka ahoj prosim ta viem ze je to uz dva roky ale boli ste v saci spokojni? nas to caka tiez

alenaben
14. apr 2014

ahojte, nosova mandla moze byt zvacsena aj pri alergii, hlavne ak je dieta vo svojej sezone(aj prvej este nepoznanej)...popritom samozrejme je pritomna aj nadcha s kaslom zo zatekania.. v tomto pripade je uplne zbytocne mandlu vyberat, kedze je to alergicke "zvacsenie". v tom pripade staci kortikoidovy sprej do nosa, tie sa mozu uz u deti od 4 rokov + antihistaminika. Nasledne mimo sezony sa mandla upokoji, a priznaky vymiznu...

lyenka
14. apr 2014

@jenny2009 ahoj ano, a nadmieru, urcite odporucam 😉 a drzim palce 😉

jancaca
17. apr 2014

@jenny2009 aj naša dcérka je objednaná do Šaci na zákrok.......

jenny2009
22. apr 2014

@lyenka dakujem, aj ked este nejak dufam ci sa to neda samo do poriadku, ale to asi iba ked zazraky sa deju 🙂

vanesska
13. jún 2014

ahojte ja mozem na zvacsenu nosnu mandlu veeelmi odporucat homeopaticke kavpky Lymphomyosot od firmy Heel. Dostat v kazdej lekarni kde maju homeopatika stoji okolo 6 eur. nam uz dvakrat krasne zabral.... to uz viem ked malej neskonci ani po 10 dnoch nadcha prave naopak trva aj 3-4 tyzdne pritom ziadny sopel ale stale zapchaty nos a len strasne "huhnie" a v noci chudatko chrape tak vtedy nasadime a uz za take 3-4 dni evidentne jej zacne mandla odpuchat a do tyzdna krasne spinka so zavretou pusinou a uplne bez chrapkania 😵 takze urcite pred vybranim mandle vyskusajte..... 😉

adikacorporation
16. jún 2014

Či treba alebo netreba niečo robiť s nosnou mandľou, by mal samozrejme posúdiť lekár. Pokiaľ mandľa funguje správne, samozrejme svoj význam má a netreba ju rezať. Na liečbu i prevenciu dýchacích ochorení vrelo odporúčam detský Eukalyptový balzám
Nielenže pomáha pri dýchacích ťažkostiach, ale detičky majú radi masáž 🙂 Do nošteka môžete dať detský nosný olej, chráni nosnú sliznicu a zlepšuje dýchanie nosom.

alexis13
4. nov 2014

baby Nitra prosim vas kde ste boli s detičkami na vysetreni s mandlami aj ine mesto popripade a boli ste spokojne, bola som na ORL na poliklinike a chcela by som ist na vysetrenie cez tu kameru dakujem

petra2012
12. jan 2015

Ahojte, dá sa niečo robiť so zväčšenou mandľou bez toho, aby sa chirurgicky odstránila? Syn má 2,5 roka, výter z nosa je bez nálezu, soplíky mu už prešli, dýcha prevažne pusou, v noci chrápe, na kontrole u ORL nám bolo povedané, že je ešte malý na vybratie nosnej madle. Teraz užíva 1x denne aerius. Ak by ste mali nejaké rady, ktoré Vám pomohli, bola by som vďačná. Ďakujem 🙂

kingu28
29. jan 2015

Ahojte. Tiez sa trapime s nosnou mandlou. Dostali sme kavpaky do nosa Nasofan a kvapky, ktore nam odporucila pediatricka Lymphomyosot. O mesiac nas caka kontrola, dufam, ze to bude dobre. Nechcela by som mu to dat odstranit. Existuju nejake domace recepty?

david93
29. jan 2015

@kingu28 práve som si čítala zloženie toho homeopatického lieku a píše sa tam, že obsahuje levotyroxín, to je hormón štítnej žľazy... a ešte etanol a môže byť nebezpečný pre deti... to fakt odporúčajú pediatri???

kingu28
29. jan 2015

@david93 ano, ona mi ho odporucila. uz fakt neviem co mam robit.

david93
29. jan 2015

@kingu28 aj môj syn má s tým problém, ja ho naparujem nad harmančekom, pije veľa čajov, kvapkáme kvapky do nosa... stále dookola, ale operácii sa zatiaľ vyhýbam, nosná mandľa má svoju dôležitú funkciu
ešte to má súis aj s trávením - s tenkým črevom, pretože práve tam sa tvorí imunita, ak je problém v tenkom čreve, odzrkadlí sa to aj na častých zápaloch horných dýchacích ciest, takže chodíme aj na gastro

katarina104
29. jan 2015

My sme ju dali vybrat, a potom sme striekali koloidne striebro, lebo mal stale nadchu a to pomohlo.