Ako vyliečiť zväčšenú nosnú mandľu a nádchu?

vierca
30. okt 2006

Mam problem s dvojrocnym synom, ktory ma zvacsenu nosnu mandlu po nadche. Uz dva mesiace zapasime so soplikmi, t.j. opakovanymi infekciami dychacich ciest, co vyvrcholilo obstrukcnou bronchitidou. Antibiotika chvalabohu zabrali, uz nesopli, ale ma stale mierne upchaty nostek a dycha dost cez pusu. Da sa to vôbec nejako vyliecit? Trva to uz velmi dlho!

kingu28
29. jan 2015

@katarina104 kolko mal maly ked sa to vyberalo? ja sa toho strane bojim ☹

katarina104
29. jan 2015

@kingu28 cca 5 rokov, da sa to zvladnut...potom mal este nadchy az kym sme neliecili tym striebrom..

david93
29. jan 2015

mne vyberali mandle v detstve, na chvíľu to pomohlo ale potom som mala časté zápaly priedušiek, lebo už chýbala tá prirodzená bariéra, ktorú tvoria krčné mandle

kingu28
29. jan 2015

@david93 keby clovek vedal ake je spravne rozhodnutie ☹ je to velmi tazke, lebo kazdy chce pre svoje dieta len to najlepsie. vidim, ze sa maly strasne trapi, obcas sa nedokaze ani poriadne nadychnut, taky ma upchaty nostek. hovorili mi, ze to narastie spat a toto je vraj velmi caste u deti vo veku 3-5 rokov.

mnamko
29. jan 2015

@kingu28 mi sme boli na výber 7.1 ja som sa tak bála,že ránoma 2x prehnalo,kým jej to urobili prešla hodina,na pooperačke sa po pol hodine prebrala a ani náznak bolesti,ako by jej nič nerobili aj ušká jej prepichovali koli tekutine vnich.

kingu28
29. jan 2015

@mnamko tak to mate dost cerstve. nemohla ste byt pri nej? a ako sa ma mala?

mnamko
29. jan 2015

@kingu28 tam na operačke som nebola ale hned po zákroku na poopračke som bola pri nej a čakala som kým sa zobudí,potom sme už išli na izbu.

mnamko
29. jan 2015

@mnamko malá sa zatial drží,som zvedavá dokedy

gilmorka
2. mar 2015

Ahojte, Rozhodli sme sa pre vyber nosnych mandli, kto ste boli v PN laserom? Mozete mi napisat viac, kde presne to robia, kolko sa caka na operaciu, a ako prebieha operacny den? Dakujem

jujka7
4. mar 2015

Maminky ak vas s dietatkom caka vyberanie nosnych mandli viem ako sa citite ak ste vystrasene, ale nebojte sa, deti budu v uplnej pohode co sa zakroku tyka. Bola som s malym 2.3. a vsetky deti co tam boli to vyborne zvladli.Pustili nas okolo 21.00 lebo maly velmi vracal, inak ostatne deti odili do 18.00.Mne velmi pomohlo,ze mi kamaratka,ktora to uz predtym absolvovala povedala ako to tam bude.Ak niektora chcete nieco vediet, tak sa kludne pytajte.

majobea
22. apr 2015

@mracik ahoj našla som ťa v teme mandle, kedže ste zrejme doktori jak píšeš prečo sa k tomu pripisuje prispatosť a zaostavanie vývoja???..malý nechrápe ale nejak prestava počuť, zato tiež myslím na mandle ideme k ORL takže to nemam ešte 100% povtrdené ale prečo sa s tým spája tá prispatosť nechápem???..tiež sa nám niekedy dosť priblblo tvári..má 5r....dak. za odpoved ak neotravujem

alusha
22. apr 2015

@majobea nam to dr vysvetlila tak, ze tym, ze dieta nevie poriadne dychat sa mozog dostatocne neokyslicuje, moze sa zacat aj pocikavat a s uchom sme mali tiez problem, zle pocul a mal v nom tekutinu, tak ma zavedenu aj ventilacnu rurku v usku, uz od leta, od vtedy sme bez problemov.

majobea
22. apr 2015

@alusha ahhaa..a mandle mu nechali??...lebo naš nechrápe a tie usta tiež nemá otvorené by som povedala aspon rano ked ho budím ma aj zavreté a tá rurka mu v uchu nevadí???

majobea
22. apr 2015

@alusha aj začal nepočuť z toho???

alusha
22. apr 2015

@majobea nosnu mandlu mu vybrali, tym ze bola velka prestal pocut a tvorila sa mu tam neustale tekutina, tu trubicku neciti, je to v bubienku, len musime dodrziavat ochranny rezim

majobea
22. apr 2015

@alusha ihaa no uvídíímm čo nám povediaa

jajona
26. apr 2015

@alusha ahoj. Mam so synom podobnu "diagnozu". Zle sa mu dycha, nosom už asi ani nevie. Pred 2 tyzdnami sme si tiež vsimli, že horšie pocuje. Dosť nas to vystrasilo. Išli sme na ORL. Tak tiež nam odporucil výber mandle - 3.6. ideme. A tie uska - presne ako vy. Ma v nich tekutinu, že ich ma zaliate a keď budú tu mandle vyberať, tak mu dajú tu trubicku do usiek. A čo sa týka toho akoby "prispateho" vyrazu aj to u nás platí. Veľmi sa toho bojím, aby to dobre dopadlo. Dufam, že to pomoze a malý bude lepšie napredovať, lebo teraz ho musime stále "postrcit".

alusha
27. apr 2015

@jajona mysli pozitivne, ze mu to urcite pomoze, deti vyber mandli zvladaju dobre, po narkoze trosku pomrncia, ale na druhy den ani nevedia, ze sa nieco dialo, presli sme si tym 2x. Tu rurku nebude ani vediet, ze ma a my odvtedy fakt mame s uskami pokoj, chodime kazde tri mesiace na kontrolu a uska su ciste, ziadna tekutina, no nas maly ma len v jednom rurku, tak je to trosku jednoduchsie, lebo treba tam ten ochranny rezim dodrziavat, ziadne kupanie v bazenoch, doma len sprchovanie a davat vzdy stuplik do uska, to si rovno kupte take silikonove v lekarni su super, ako taka plastelina a aj na viacej pouzitti, stale ciapocku vonku ked fuka, ale zvykli sme si a uz skoro rok ma a v juni uz ideme vyberat... drzim vam palce

majobea
27. apr 2015

@alusha takže tú rurku vobec necíti že má niečo v uchu??? a ked vypustili tú tekutinu tak to sa vlastne mu ulaví a hned počuje?????...uff a tá voda že ale že vobec??? čo sa može stať ked mu vojde voda do ucha povedali u Dr.????.....kedže občas chodíme na kupko zato sa pítam....aj ked teda v sobotu sme boli na kupku a jedno dievčatko malo takú širokú neoprenovú čelenku aj som na nu pozerala že ked niečo tak takéto by mohol mať na ušiach v bazene....mi ideme k dr. v stredu tak tiež napíšem čo nam povedali dúfam že to bude niečo podobné a nie važnejšie lebo už sa chudák pýta že kedy bude počuť....

alusha
27. apr 2015

@majobea no nam doktorka povedala ze bazeny vobec, lebo ta voda mu pojde rovno do bubienka, a vies aka je voda v bazenoch... ale boli sme asi dva krat, s tym stuplom, ale velky pozor sme davali aby sa neponoril... ono sa mu ulavi, ked vyberu mandlu, kvoli tomu nepocuje, ze ta mandla je velka a tlaci mu tam a preto sa tvori aj ta tekutina, cize ano hned po vybrati mandle lepsie pocul, aj audio ma teraz vzdy ok.. nasmu dali rurku koncom augusta a teraz pred letom mu vyberu, cize az tak tie bazeny nechybali, no na leto je to blbe 😒

majobea
27. apr 2015

@alusha šak to že leto idee ale však čouž hlavne aby sa mu polepšilo a teraz po roku ked mu to vyberú tak v buducnosti to už akože nie je potrebné to mať v uchu alebo sa časom uvidí??

alusha
27. apr 2015

@majobea no dufam, ze bude dobre, mandla je von, tak snad bude dobre... ono nam dr hovorila, ze keby sa to neriesilo, tak mozu v usku vzniknut zrasty a ohluchnut uplne, ten bubienok bol taky zhrubnuty, teraz to ma pekne... no uvidime, nemame skusenost s dietatom v okoli, co by to malo

majobea
27. apr 2015

@alusha okk dik za infoo

jajona
27. apr 2015

@alusha ďakujem za info a odporúčania 🙂

diorka
27. sep 2015

@david93 ahoj, ako ste na tom s nosnou mandlou? Moja strasne huhne, chceli jej ju vybrat, nedala som, ale huhnanie neprestalo ☹ vobec jej nejdu ziadne sopliky, ked fuka, len to huhnanie a obcas chrape v noci. Pisala si, ze naparujes nad harmancekom a kvapkate do nosteka, mozes mi napisat, co kvapkate a ci nieco pomohlo? Dakujem

david93
27. sep 2015

@diorka morskú vodu a Vincentku, u nás nastalo zlepšenie vekom, na operáciu sme nakoniec nemuseli našťastie, doktori sami usúdili, že vybratie mandlí by nepomohlo

diorka
28. sep 2015

@david93 dakujem, prosim ta tu Vincentku kde kupim? Ja som dufala, ze aj ona sa vekom z toho dostane a nic, ide mat uz 7r., stale to odkladam ☹

majobea
28. sep 2015

@diorka bežne v jednote či kauflande v takej hnedej sklenenej flaši ....medzi mineralkami

diorka
28. sep 2015

@majobea dakujem, a si preplachuje noztek nou? Raz za, ci aj viackrat za den?

majobea
28. sep 2015

@diorka nerobíme to iba tam som ju videla...mi sme mali quixx nosne kvapky aloe tie nam zabrali na zv. nos.mandlu