Ako vyliečiť zväčšenú nosnú mandľu a nádchu?

vierca
30. okt 2006

Mam problem s dvojrocnym synom, ktory ma zvacsenu nosnu mandlu po nadche. Uz dva mesiace zapasime so soplikmi, t.j. opakovanymi infekciami dychacich ciest, co vyvrcholilo obstrukcnou bronchitidou. Antibiotika chvalabohu zabrali, uz nesopli, ale ma stale mierne upchaty nostek a dycha dost cez pusu. Da sa to vôbec nejako vyliecit? Trva to uz velmi dlho!

melory
1. mar 2007

zodak bral aj hugo...neviem ti veru poradit. nam na cely problem prisiel az v bratislave jedn lekar, mudr.petre ciznar, je najlepsi imuno-alergolog a fakt nam jediny pomohol. dokonca sme si posielali testy do sukromnej kliniky a tam tiez vysledky boli najdolezitejsie.

kangaroo
2. mar 2007

melory: dík za typ, ak sa to nijak nezlepší, asi budeme hladat iných lekárov, ved nie je normálne,že stále kašle

melory
3. mar 2007

kangaro, nas 2x sme lezali v trnavskej nemocnici, prvy krat nas prepustili, ze ma zapal uska a druhy krat, ze ma zapal bruska. dali antibiotika a zas to za daky cas zacalo odznova. ale ked uz mal dlho 40stupnove horucky a nezaberali ani ich slavne antibiotika, moja lekarka nas poslala do bratislavy a odporucila prave k tomuto lekarovi.

to ze som kojila a chceli mna poslat domov, alebo ze mam prist o tyzden, ze nemaju miesto pre mna, lebo to sa objednava, to je iny pribeh, ale nastasti sme sa nedali.

v trnave sme boli v tom case u dvoch uchnych try krat za posledne try dni, lebo sa nasej lekarke videlo, ze ma zapalene ucho, aj mal ale nik to nevidel. len na kramaroch hned doktorka povedala, ze zapal stredneho ucha...skoro som odpadla, ale co sa mi pacilo, ze nevyliecili ucho a basta, lekar siel pekne na koren veci, a zistili mu alergiu na mlieko, ktoreho prejavom je zapal stredneho uska.

inak hugo je uplne spokojny, {nosne mandle} ZE HO TO NEBOLI A KED SOM BOLA VCERA V IZBE BOLA SOM STASTNA, ZE KRASNE DYCHA A NEPOCULA SOM TEN JEHO ZNAMY CHRAPOT, FAKT TO ZABRALO, , , , ale tie stresy. brrrrrr.

kangaroo
3. mar 2007

neboj mel, za pár týždnov si na tie stresy ani nespomenieš, držím palčeky, aby ste boli zdraví 😉

melory
5. mar 2007

uz teraz je to fajn, len mi to pride ako sen.

kangaroo
5. mar 2007

aj mne ☹ vraj by sme mohli mať údajne chronický zápal priedušiek, a detský plúciar má týzden volno ☹

melory
6. mar 2007

kludne moze mat alergiu na prach alebo na perie.

kangaroo
6. mar 2007

nemá,testy boli negat ☹ 🙂

melory
7. mar 2007

a alergia na potraviny?
alebo to moze byt uplne skryty dovod, fakt treba badat.

kangaroo
8. mar 2007

no dnes sme dostali antibiotiká,tak uvidím, už ma to jeho chorobovanie riadne štve, najhoršie je že ani netuším na akého lekára sa obrátiť, všetci liečia len následky 😠 ,mne to ako alergia na potraviny nepríde, podla mna to má niečo spoločné s imunitou alebo dých. cestami, uvidím čo spravia antibio

melory
8. mar 2007

astma to nemoze byt? alebo len zvacsena nosna mandla alebo krcna.

verulka
10. mar 2007

mel, super, ze to mate za sebou. Ja som bola s Riskom tiez okolo 35tt...Ale s nim to bolo super. Ako muzobrali mandlu, pustili sa mu hlieny, co je super. Neboj, bude stacit 1x nedorastie taka velka- treba tomu verit 😉
kangaroo, nam sa alergia na kr. mlieko opakovala akutnymi infektami hornych dychacich ciest, mali sme kopu zapalov pluc a upravilo sa nam to az po roku prisnej diety a velkej kopy liekov. Teraz je uz lepsie. Takze treba brat v uvahu aj tuto alternativu. Aj vam drzim place, papa

kangaroo
10. mar 2007

verulka: nepotešila si ma ☹ inak ťa obdivujem čo si všetko preskáčeš s deckami, musíš byť silná žena 😉 ,fakt klobúk dolu
melory:vtip je v tom že nosná je preč a krčné má zrezané čiastočne, čakám na pondelok, budem volať plúciarovi

melory
10. mar 2007

kangaro to uz chce daku liecitelku mozno to ma daky duchovny vyznam, ze ani doktory nevedia co s tym.

melory
10. mar 2007

zas daju antibiotika a koniec, to je hrozne, inak na kramaroch su ozaj odbornici lekary a zistia pricinu, nam urcite ano, velmi to pomohlo, inak by sme do teraz tapali.

verulka
10. mar 2007

Kangaroo, dakujem 😉 Ak to aj bude alergia, tak sa neboj, v pohodke to zvladnete. PRisposobite sa novym okolnostiam velmi rychlo. Budem v pondelok drzat palce. Inak my sme lezali na plucnom v Podunajskych Biskupiciach. Aj nas tam mali v evidencii. Drzim palce

melory
12. mar 2007

kangaro ozvi sa ako ste dopadli u lekara

melory
20. mar 2007

kangaro pohlo sa to?
moj sa ma fajn, teraz ma sice nadchu ale fuka si soplik uz sam od seba. a nema nic zapchate.

adda
20. mar 2007

ahojte, tak my sme dnes boli u lekára na ORL a ten nám povedal, že synovi mandľu vybrať netreba, že bude asi alergik, lekárka ku ktorej sme chodili predtým však vždy hovorila, že je veľká a treba ju dať vybrať, tak ako je to vlastne, treba, či netreba? 🙄

melory
20. mar 2007

ked mu dal prst do hrdla a skontroloval to lekar ORL tak urcite netreba, to bud rada. 😀 tesim sa, lebo mi sme si to vytrpeli a nezelam to ani najvacsiemu nepriatelovi... 😒

kangaroo
20. mar 2007

ahojky, no plúciar sa vyjadril, že antibio treba brať 10 dní, kašel sa mu skludnil, ale neprestal.záver je taký že je alergický na prach, chronická bronchitída to nebude/čomu som rada/ a že sa uňho stretlo viacero faktorov od náchylnosti imunitného systému v tomto veku až po dnešné ovzdušie a treba to dlohodobo liečiť zodacom a kortikoid sprejom do nosa a ribomunilom.doba liečenia by mala byť raz taká ako bol doteraz chorý, takže to je na dlhé mesiace, musíme ísť na 3 týždne k moru, čo už plánujeme a docela sa na to teším 🙂, ak to nevyjde budeme mať astmatika, čo však nepripúšťam,proti prachu sme urobili opatrenia, ale je mi to aj tak také divné, žijeme momentálne v sterilnejšom prostredí ako pred rokom a pol a takto to dopadlo 🙄
adda: no ak v noci nechrápe a nie je stále chorý tak ver tomu orl, ak neveríš, chod ešte k inému,nech máš klud

verulka
20. mar 2007

kangarooo, my ribomunyl berieme dlhodobo, vzdy mame aj prestavku. Ja som spokojna. Sice mam astmatika, ale maly to neriesi. Neboj, bude lepsie, este z toho moze aj vyrast 😉 to mame v plane aj my 😉 inak nam more nejako extra nepomohlo- chodievame pravidelne, teraz chodia aj so starymi rodicmi. Pred 2 rokmi sme boli 5tyzdnov u kamosky v grecku a nejaky efekt sa neprejavil 🙄 ale asopn mame dobry dovod presvedcit muza, ze musime ist k moru 😀

adda
21. mar 2007

no veď práve, že je chorý stále, od januára už má 3 antibiotiká, v noci chrápe, aj keď teraz čo berie sirup Trifedd, tak je to trochu menej,ale začína sa mu nejako deformovať hrudník, zrejme z toho ťažkého dýchania, v noci mu chodím zatvárať pusu, aby dýchal nosom, ale aj tak ju stále pootvorí, zrejme skúsim ísť za nejakým homeopatom

kangaroo
21. mar 2007

adda skús iného krčného,nie je to sranda, ak má väčšiu mandlu, čím dlhšie sa s tým čaká,tým dlhšia je doba uzdravovacia,môj malý teraz trénuje dýchanie nosom,pretože už si zvykol ústami,a kvoli tomu aj stále kašle 🙄
verulka 😉,asi by sme ani na dovo tolko nechodili,no radšej nech sme zdraví

melory
22. mar 2007

trifedd je o nicom ved to je len na vykaslavanie hlienov, po nadche... 😒

adda
22. mar 2007

nám ten trifedd predpísala dets., a keď ho bral, začali sa mu uvoľnovať hlieny a konečne ich začal fúkať nosom von, nešli do hrdla,
bola som u dvoch krčných, jeden povedal, že mandľu von, lebo je veľká, druhý povedal, že nie je veľká, že problém je nejaká alergia, sranda je, že na alergolo. nás objednali o 2 mesiace, to je na porazenie, a do vtedy mám akože čo robiť, ja už som z tých doktorov zúfala ....

verulka
23. mar 2007

adda, ak nemas na vyber ineho alergologa, neostava nic ine ako vydrzat. Ja by som pockala na vysledky alerg. vysetreni a potom navstivila este jedneho orl lekara. Ak je problem alergia, tak aj tak hrozi, ze mandla pojde von 😒
drzim palce, nech sa mu polepsi...

ukana
16. apr 2007

nina zo " školkárov", tu sú rozne príspevky......

ukana
13. máj 2008

ahojte, mate niekto dieta, ktoremu vyberali opakovane nosne mandle? nam po 2 rokoch zasa narastli a asi nas to neminie, zasa sople, uska, chrape... ☹

bibinka
13. máj 2008

úúú, ukana- to vážne? Inak, mám kamarátku ,robí vrchnú na krčnom. ak budeš potrebovať, máš protekciu 😉