Ako vyliečiť zväčšenú nosnú mandľu a nádchu?

vierca
30. okt 2006

Mam problem s dvojrocnym synom, ktory ma zvacsenu nosnu mandlu po nadche. Uz dva mesiace zapasime so soplikmi, t.j. opakovanymi infekciami dychacich ciest, co vyvrcholilo obstrukcnou bronchitidou. Antibiotika chvalabohu zabrali, uz nesopli, ale ma stale mierne upchaty nostek a dycha dost cez pusu. Da sa to vôbec nejako vyliecit? Trva to uz velmi dlho!

katecameron
15. okt 2010

@strapco13 dnes som volala na krcne mame zas moraxellu ma s toho slak trafi on ju ma v kuse nevieme sa toho zbavit vzdy je preliecovany atb.ale po urcitej dobe sa to vrati spat niekedy vydrzi dlhsie inokedy kazdu chvilu ma tie sopliska mandle mu koli tomuto vybrali v maji tohoto roku co nim?neexistuje este nieco co by mu pomohlo sa zbavit tej moraxelly? citlivost bude az v pondelok ale on vlastne furt berie atb.podla citlivosti a na chvilu sa prelieci ale po mesiaci je to spat samozrejme mame problem s imunitou naposledy bral ribomunyl v auguste dobral nikdy mu nerobili take poriadne vysetrenia max.krv na IG E...a taketo somarinky ten alerid este neberieme dlho asi tyzden chystame sa zmenit alergologicku pediatra sme zmenili pred tyzdnom pretoze nasa byvala nam nevyhovovala svojimi odbornymi vedomostami kedze mi raz tvrdila ze KLACID ma ucinnu zlozku lieku Klindamicin 😝 vtedy som pochopila ze dovidenia

strapco13
15. okt 2010

@katecameron asi by bolo fajn zistit od koho ju ma...vyter najblizsej rodine, skolke popatrat, kto tam chodi so soplami 😠
to je problem, ze dieta este v case rekonvalescencie ide do skolky a tam soplave deturence a choroba je spat-...a to moze voest k tomu, ze po opakovanych infektoch nosna mandla zas dorastie ☹

katecameron
15. okt 2010

on do skolky ani nechodil poriadne za cely rok 2mesiace chodil nikdy nesiel do skolky nedolieceny ja som doma s mladsim synom takze ja som ho vzdy preliecovala aj mesiac -dva teraz chodi do skoly je prvacik o toto som sa pokusala minuly rok v dcerinej triede ona zas mala v kuse pneumokoka ja a manzel sme si dali urobit vytery aj krv odobrat na rozne choroby ako chlamidie mykoplazmy kvasinku atd... vsetko u nas bolo ok vtedy a dcera tiez polroka v kuse pneumokoka tak som isla za jej triednou a poprosila aby napisala detom nech ich vezmu rodicia na vytery ku doktorke zo 6tich soplavych deti islorodicia len s 1dietatom isli na vytery toto nbieje mozne dosiahnut aby si iny dali detiska naporiadok alebo aspon ja netusim ako???to dosiahnut rodicia su bezohladni sebecky arogantni u nas na dedine je strasne slaba doktorka aj keby zistila u ineho decka bacila ona kludne bude tvrdit ze to je normalne ze to treba nechat tak 😝 😝 😝 😝 😝 a ked takto lieci ine deti tak sa niet co cudovat ze v dedine je teraz skolka zavreta lebo zo 40deti je 35chorych kopec ma mononukleozu a pocula som ze aj cierny kasel sa tu rozmaha my uz ku nej nechodime ale co z toho ked dalsich 95percent deti ANO a este nazaver v nasej skolke ma strasne vela deti moraxellu aj pneumokoka KOLI TOMUTO JA NEMOZEM DAT SVOJE 3ROCNE DIETA DO SKOLKY A TYM PADOM NEMOZEM CHODIT ANI DO PRACE takze smi ostava starat sa o deti bez penazi co je totalne nemozne ale niekedy si spievam NEJE NEZIJE ZO VZDUCHU ZIJE
DAkujem Ti velmi pekne za tvoje odpovede som rada ze Ta tu mame @strapco13

zuzik.3
15. okt 2010

@strapco13 můžu se zeptat, vypadá to, že asi rozumíš tomu všemu kolem léků a mandlí 😀 pokud ne tak nic 😀
dr. napsal dceři ten Aerius 5 ml za den, v letáku je napsáno, že pro 3-leté dítko 2,5 ml. Neuškodí jí ta dávka nebo dávat tu menší???

strapco13
15. okt 2010

@zuzik.3 ak mate sirup kde je 0,5mg/na ml--tak treba len tych 2,5 ml dat

zuzik.3
15. okt 2010

@strapco13 ano je to 0,5.....to si ten dr. myslel že má už 6 nebo co?? Díky moc 😵 😵

silvinenka
16. okt 2010

Ahojte mam 6 rocnu dceru a za týžden ideme na nosne mandle.Chcela som sa opýtať ked sa dieťa preberie po narkoze bolí ho niečo? A ešte som sa chcela opytať ak ste boli doprovod v nomocnici kolko pýtaly od vas za lozko denne. Ďakujem pekne :

najjanka
16. okt 2010

@silvinenka Mojmu synovi vyberali v ramci jednodnovej chirurgie tento utorok. Po prebudeni sa z narkozy sa nestazoval na nic, cca po 1 hodinke hovoril, ze ho boli hrdlo, ked prehlta. Na vecer som mu dala 7 ml Ibalginu a uz sa nestazoval. Na druhy den rano som mu opat dala trosku Ibalginu, asi 5 ml a odvtedy nic.
Cize, ked to zhrniem, asi 1,5 dna pocitoval bolesti (nekrical, neplakal, len konstatoval), potom sa uz na nic nestazoval.
Syn bude mat o mesiac 6 rokov.
Nas upozornili jedine na to, ze mame davat pozor na teplotu jedla a napojov, najteplejsie podavat max. 37 stupnove jedla a napoje.

Poplatok odo mna nepytali, ja som platila len za jednodnovu chirurgiu za nadstandard, vykon plne hradila poistovna. V nemocnici po zakroku nas za 4 hodiny pustili domov, a vecer sme normalne fungovali.

smarti
16. okt 2010

My sme boli s 5,5 ročnou dcérou pred týždňom a pol. Ako doprovod bol manžel, robili jej to v celkovej anestéze, po prebudení sa nesťažovala na nič, nemala žiadne bolesti. Výber mandle sme absolvovali aj pred rokom a pol, ale len v lokálnej anestéze a znova nám narástla a robila šarapatu, tak sme išli do celkovej anest. Sumu si presne nepamätám, ale nastupovali sme do nemocnice v nedeľu popoludní a v pondelok po raňajkách nás prepúšťali. Dokopy aj za stravu a lôžko platil manžel ( sa mi zdá ) niečo okolo 14€.

silvinenka
17. okt 2010

Ďakujem za info po týždni sa podelim s našimi skúsenosťami. Pekny večer.

smarti
17. okt 2010

ešte mi manžel pripomenul, že po prebudení malá dostala 2 infúzie a mala v nich aj nejaké lieky proti bolesti - možno preto nemala bolesti

petikd
18. okt 2010

@silvenka mne sa tiež nesťažoval,po zákroku dostal na bolesť,asi aj večer,ale ráno mi povedala sestrička,že v noci mu nedávala,lebo pekne spal.Prišli sme vo štvrtok ráno a v sobotu poobede sme šli domov,platila som 20eur 😉

deniska005
18. okt 2010

@strapco13 ahoj, chcela by som ta poprosit ...mama 15 mesacneho synceka, teraz sme boli na vysetreni nosnej mandle, ma ju zvacsenu do polovicky, odporucili nam ju vybrat von, na kramaroch mi nepovedali ako to bude prebiehat len mi dali termin kedy mam prist s malym na zakrok ...a tu je otazocka ...robia to na kramaroch laserom ??? ak nie tak kde by si mi vedela odporucit kliniku alebo sukromnika ktory by to vedel vybrat laserom. Dakujem

strapco13
18. okt 2010

@deniska005 neviem ti povedat ako to robia na Kramaroch...ale asi laserom..vacsina vacsich nemocnic ho ma, ked nie tak skus v piestanoch sukromne centrum

tamka123
31. okt 2010

Ahojte , poprosim Vas o radu. Nas maly bude mat v dec.2 roky, pred mesiacom prekonal vir.inf., davali sme mu pamykon do nosteka, pred 4 dnami ich dobral. Ma stale upchaty nos, neviem mu nic z neho odsat, ked spi strasne chrape a cely den ma otvorenu pusu, nevie dychat cez nos. Na ORL nam dali spray Nasonex, v letaku je napisane ze pre deti od 6 rokov. Volala som duhemu dokt.na krcne / on berie deti az od 3 rokov/ a povedal mi, ze on by takemu malemu to vobec nedaval, ze na vlastne riziko. Tak som z toho jelen. Na buduci tyzden som objednank novej ORL, som zvedava co mi povie. Maly zacal chodit do jasli minuly tyzden, ja od utorka nastupujem do roboty. Momentalne mu davam fenistil kvapky a sinupret. Postupujem dobre? Dakujem za odpovede

ellin
31. okt 2010

Ahojte, nasej malej vyberali pred 4 dnami nos. mandlu a zmensovali aj krncu mandlu. Pred operaciou nebyvala casto chora, len v noci velmi chrapala a stale sa prehadzovala a aj cez den dychala len ustami. Operovali ju v celkovej anesteze. Myslim ze vsetko prebehlo OK, ale v noci aj teraz este chrape - aj ked je to uz menej ako pred operaciou. Aj cez den este obcas dycha ustami. Mate niektora podobne skusenosti?? Neveiete ci sa to este casom upravi? Dakujem za odpoved

strapco13
31. okt 2010

@tamka123 postupujes dobre, nasonex nedavaj..kukni na moj clanok o toalete nosa v mojom fotoblogu

@ellin ten stav je uplne normalny..makke podnebie je opuchnute od zakroku..to prejde 😉

petikd
1. nov 2010

@ellin my sme tiež po operácii ešte chrápali,mal aj hlieny a teraz dýcha krásne,vždy chodím pozerať na neho,lebo onokedy ho bolo počuť do vedlajšej izby a teraz nič,potichu so zatvorenou pusou 😉

zuzana2706
11. nov 2010

poprosim vas o info kde v BA sa daju zozhan nosove baloniky OTOVENT. vcera nam to na Antolskej predpisali a neveim to nikde zohnat, dakujem za info. z.

strapco13
11. nov 2010

@zuzana2706 mali by to mat v zdravotnickych protetikach...nech ti to objednaju

lubikaf
11. nov 2010

@mima22 ahoj. Moj maly ma 15 mesiacov a akurat vcera sme boli u doktora Jancovica tu v Banovciach na vysetreni. Povedal, ze maly ma zvacsenu nosnu mandlu a ze to treba vybrat. Nevedel mi povedat, ci by nas mohli operovat v Trencine, lebo maly ma iba nejakych 10,5 kila a ze to je mala vaha. Ked nie, budeme musiet ist aj my na Kramare. Chcem sa Ta opytat, ci Ti nerobili problem s tym, aby si zostala s malou cez noc v nemocnici?
A este mi hovoril, ze taketo male deti operuju v celkovej narkoze, a pozeram, ze vam to robili bez narkozy. To si Ty tak chcela, alebo to doktori navrhli?

mima22
11. nov 2010

@lubikaf ahoj.mna sa len opytali ci tam budem s malou a povedala som ze ano a tak nam ukazali izbu dala som malu do pyzama a hned sme isli pri tu operacnu salu.
mala nebola v celkovej narkoze to oni povedali ze to netreba.tak jej pichli iba injekciu do stehna a zachvilu mi ju zobrali a asi za 5 minut som ju mala naspat.mala to dorbe zvladla.
to bol iba nejaky oblbovak ta injekcia.
mi sme tiez chodili doktorovi jancovicovi a tiez povedal ze takymto malym detom to tu nerobia ze musime ist do bratislavy na kramare.tam sme boli iba jednu noc .
no aj mala mohla tak nejko vazit jak aj tvoj maly.
mala ona starsne chrcala az tak chrapala no horozne cosi.
a odkedy ich ma vonku tak sme este nemali ziadne sople ani ziadne chrcanie.tak som rada ze jej ich vybrali.
inak sme predtym boli kazdy mesiac na antibiotikach.

lubikaf
11. nov 2010

@mima22 dakujem za odpoved. to iste ma moj maly, strasne chrci a chrape, vobec nemozme kvoli nemu spat. a on ma tiez kvoli tomu nepokojny spanok, kazdu chvilu v noci place. ja idem zajtra do Trencina, lebo doktor nam povedal, ze sa tam mame ist opytat, ci by ho zoperovali alebo nie. tak som zvedava, ze co vybavim.
ale som rada, ze by som s nim mohla v pripade potreby zostat na Kramaroch, a ze iba jednu noc. sameho by som ho tam nenechala.
inak on nebyva chory, este ani raz nastastie nebral antibiotika, a nadchu mal zatial iba nejake 3-4 razy. ani hlieny nema, doktor povedal, ze ma uplne cisty ruzovy nostek. len ta mandla je zvacsena ☹

julca29
12. nov 2010

Ja som bola v utorok s malou vyberať nosnú mandlu. Boli sme v Leviciach a určite ich odporúčam. Prišli sme o 9 hod., *ubytovali* sme sa na malej izbe. Bol s nami aj manžel. V izbe bola telka s dvd prehrávačom a aj WC so sprchou. Sklamaná som bola z toho, že na tej malinkej izbe sme neboli sami. Malá pozerala rozprávky, ležala v posteli, okolo pol 11 jej dali sirup a o 10,50 ju manžel zobral na operačku. O 11,30 prišiel doktor,povedal že mandla bola veľká a malá sa prebúdza. Na izbu ju nie a nie doniesť. Už som bola s nervami na konci... Vyšli sme s manželom na chodbu a počuli ako ju *fackujú*- prebúdzajú. Potom ju už niešli na izbu. Vraj jej rana začala krvácať a nemohli to zastaviť. Na posteli sa trochu pomrvila a potom na hodinku zaspala. Ked sa zobudila bola strašne smedná, ale ešte nemohla piť. Potom zase zaspala. Okolo pol 3 už mohla aj piť aj jesť. Večer o pol 5 sme išli domov. Mala trochu zachrípnutý hlas, ale nič iné. Som zvedavá či bude v školke dlhšie ako týždeň...

jazminn
12. nov 2010

@julca29 no ja si myslím, alebo moja skúsenosť je taká, že určite bude. My sme mandľu boli vyberať v marci a odvtedy sme nemarodovali. Ináč predtým každý mesiac týždeň. Nám to vybratie mandle pomohlo na 100%.

zuzik.3
12. nov 2010

my musíme na operaci čekat 4 měsíce, jak to bylo u vás?? Nedovedu si přestavit, že se bude ještě tak dlouho ,,dusit"

julca29
12. nov 2010

my sme čakali 6 týždnov a to som sa len modlila, aby do vtedy neochorela. Inak za operáciu sme platili 149 e.

jazminn
12. nov 2010

@julca29 my nič.

petikd
13. nov 2010

@julca29 a prečo až tolko ste platili? 😕
My sme neplatili nič,iba za mna som platila,ale boli sme tam 3 dni.Keby som mu chcela dať vybrať tak že ráno prídeme a v ten istý den odídeme,tak by sme platili 100 e

verusky
13. nov 2010

u nas v cesku je to jine,ale aspon zkusenost-v nemocnici -cekaci doby asi 6tydnu- je to na pojistovnu,jsme tam tri dny,ambulantne jsem doktorovi platila 2500Kc.a vzal nas i zahlenene (mala nebyla zdrava vic jak tyden).