Ako vyliečiť zväčšenú nosnú mandľu a nádchu?

vierca
30. okt 2006

Mam problem s dvojrocnym synom, ktory ma zvacsenu nosnu mandlu po nadche. Uz dva mesiace zapasime so soplikmi, t.j. opakovanymi infekciami dychacich ciest, co vyvrcholilo obstrukcnou bronchitidou. Antibiotika chvalabohu zabrali, uz nesopli, ale ma stale mierne upchaty nostek a dycha dost cez pusu. Da sa to vôbec nejako vyliecit? Trva to uz velmi dlho!

mata02102010
28. sep 2015

@diorka ahoj, nečítala som celú diskusiu, nemám čas, ale zaregistrovala som, že malá huhne...my sme mali od jari problém s malou, celý as chorľavá, kašeľ bez prestávky od jari!! mala soplíky a keď aj nemala, bez sprejov do nosa sme sa nepohli, dávala som jej aj bylinkové čaje, aj sme sa naparovali a pod. ale nakoniec v lete dosť ochorela, dostala až zápal stredného ucha z toho, tak som razeignovala, a na odporúčanie dr. , čo ma od jari odporúčala!!! som dala mandľu vybrať.....mala všetko zahlienené, aj ušká, dokonca aj zle počula,boli by sme jej ohrozili aj sluch................keď teraz vidím, ako malá krásne dýcha, po operácii sa zotavila hneď na druhý deň,....tak som šťastná prešťastná, že som sa konečne takto rozhodla a netrápim ju.....to je len moja skúsenosť, snáď pomôže...lebo ja som bola veľký odporca výberov nosnej mandle a nakoniec som rada.........

diorka
28. sep 2015

@majobea pozerala som tie kvapky, ale aloe neviem najst, vyhadzuje mi QUIXX® - nosový sprej s vodou z Atlantického oceánu, to je asi ale ine?

majobea
28. sep 2015

@diorka sú 3 druhy aloe je myslým že zelené
http://www.patro.cz/produkt/1075467106-quixx-so...

hamca
28. sep 2015

@mata02102010 nas to tiez caka, nam odporucili vyber, ked mala 2,5 roka, ale museli sme cakat, ked bude mat 3, inak ju nemohli dat pod narkozu, ale odkedy mala tri, tak je nonstop chora, uz tri mesiace kasle a huhni + teraz nastupila aj do skolky a zatial sme tam boli len 4x 🙂 bojim sa tej narkozy, ale asi pokial neporiesime vyber, tak asi nebudeme mat pokoj. Tak som rada, ked pocujem, ze niekomu ten vyber pomohol.

tomasko27
28. sep 2015

@hamca Ahoj synovi vybrali nosnu mandlu ked nemal ani 2r a bol pokoj s chorobami,nadchami a miernym chrapanim.Boli sme pred mesiacom na krcnom a ze ju ma zase vacsiu ale ze kym nie je casto chori a nechrape tak je to v pohode.No ak bude treba tak by som mu ju dala znova vybrat,len uz ma 9r a bude to asi tazsie.

mata02102010
28. sep 2015

@hamca aj ja som sa bála, ale aj narkoza nead očakávania, prebrala sa trochu plačlivá, potom ešte zaspala a po hodine úplne ok, a boli sme 3 deti od 5-7 rokov a všetky to zvládli.....

mata02102010
28. sep 2015

@tomasko27 nám to robili Shaverovej metódou, po tej by už nemala dorásť, tak snáď..........

tomasko27
28. sep 2015

@mata02102010 No nam to robili davno a vtedy som o tej metode nepocula,ale to je fajn ze uz mate s tym pokoj 🙂

mata02102010
28. sep 2015

@tomasko27 veď som si aj myslela, že to máte dávno spravené...teraz je chvalabohu táto, a je to fajn, ale tiež nie v každej nemocnici ju robia...

david93
28. sep 2015

@diorka Vincentku sme kúpili v lekárni a morskú vodu Sterimar
zatiaľ sa držíme, dúfam, že už to bude lepšie ako vlani, môj má 8 rokov tak len vydržať

genkai271
10. jún 2016

my sme vcera prisli z kramarov,nas 3 rocny syn mal naplanovany zakrok-vyber nosnej mandle a sipulky do usiek, nakolko mandla tlacila na bubienok...vcera nam povedali,ze mandla nie je a nema co tlacit ani na usk,cize sme sa zakroku vyhli...polroka sme pouzivali krhlicku do nosa - sluzi na preplachovanie nosa,pravidelne...najrpv 2x za den (prvy mesiac dva) a potom uz len 1x denne...prestal mat sople, a aj prestal v noci chrapat

majobea
12. jún 2016

@genkai271 a aj počuje lepšie??? o aku krhličku presne ide?? ddiky za info

genkai271
13. jún 2016

@majobea - ano,aj uz pocuje v pohode,dokonca zacal hovorit uz aj L...a predtym nam vraveli,ze ma tekutinu v usku, aj tympanometria nam vysla zle...a teraz-teraz vysla vyborne,syn pocuje,lepsie rozprava a mandla zmensena a nie je potreba operovat...tato krhlicka,posielam link: http://ľwww.mojalekaren.sk/rhino-horn-konvicka-na-vypla...
pri krhlicke je aj presny navod,ako treba postupovat. my sme zo zaciatku (asi prvych 6-8 tyzdnov) davali 2x denne a potom uz iba raz (syn totizto po poslednom ockovani chytil sopel a vyse polroka ho liecili a bez uspechu - 8x mal na striedacku uniflox a pamycon, boli sme u plucneho,ORL, alergologa, chloridy v pote...proste vsetko mozne ... v septembri nosnu mandlu nemal, v decembri uz ano...jasne, za toho polroka sopla mu mandla narastla tak,ze az tlacila na usko.....a az po krhlicke-zmizol sopel (tie sople mal desne, zelene, huste, nemohol dychat a a nic nam nepomahalo, bola som nestastna, som pocula ako mu to chrci v dutinach a nejde von,nepomahalo nahrievanie,lieky,homeopatia,nic), prestal chrapat,zacal lepsie rozpravat, usko sa dalo do poriadku...🙂

majobea
13. jún 2016

@genkai271 no super preštudujem tto...no tak to očkovanie nekomentujem...viac počuvam ako škodí jak pomáha, detri maju zrazu 4O tepl. a nik nevie prečo atd...

tiborko29
12. apr 2017

@verulka prosím ťa, ako to prebieha? kde vám to robili, moja malá ma 2,5r. a mám z toho strach, mala 2x po sebe soplíky a jedna nosná mandľa sa jej zväčšila,že chrápe, spí nepokojne....inak vôbec nebýva chorá. odporúčajú dať von...jááj...díky moc

majobea
12. apr 2017

@tiborko29 dávaj jej quixx kvapky do nosa napr aloe..nie sú navykové, nášmu sa po nich mandla zmenšila...ak nemá doslova probl. žeby nepočula iste by som ju nevyberala...každý by len rezal hnedd

tiborko29
12. apr 2017

@majobea ďakujem za radu, si milááá🙂

majobea
12. apr 2017

@tiborko29 tak ozaj sa nenecajte zbyt rezať ved aj tá mandla ma svoju funkcii , aj nam homeopat povedal že dobre že sme ju tam nechalii...a to sme už boli tak že malý počul zle...tento quixx pomohol

genkai271
12. apr 2017

@tiborko29 aj ja som tu uz pisala nasu skusenost- syn (nechodiaci do skolky)po mmr ockovani v 2rokoch chytil sopel a odvtedy soplil a soplil, neexistovalo nic,co mu to dokazalo vyliecit a to sme absolvovali x roznych vysetreni. Padol zaver,ze po polroku soplu mu narastla chudakovi uz aj nosna mandla, zle pocul (mal v uchu tekutinu) a tak na kramaroch nam dali termin na vyber nosnej mandle. Potom nam ale poradili rhino horn-krhlicku na preplach nosa. Zacali sme to synovi davat,ked mal 2 a tristvrte roka. UZ po 1,5mesiaci bolo vidno vyrazne zlepsenie (a ako vravim,NIC mu nepomahalo,ani lieky,ani homeo,ani babske recepty a stale mal zeleny sopel, nehorazne upchate dutiny,chrapal otrasne,ze mne nepomahali ani stuple do usi,a hrozne zle pocul,s cim bolo spojene aj to,ze zle rozpraval), po 3 mesiacoch bolo zlepsenie fantasticke a o dalsie 2 mesiace sme mali ist na vyber mandle. V juni sme tam nabehli a poslali nas domov, ze mandla sa z stupna III. zmensila na stupen I, v uchu ziadna voda uz nie je,cize nie je potrebny zakrok . Cize krhla krhla...uz som to radila viacerym a vsetkym to pomohlo🙂

tiborko29
12. apr 2017

@genkai271 https://www.mojalekaren.sk/rhino-horn-konvicka-...
takéto niečo?
spolupracovalo dieťa? díkes moc

genkai271
12. apr 2017

@tiborko29
ano,to je ona. nas syn spolupracoval,ale je pravda,ze on vacsinou vo vsetkom spolupracuje,ked mu to clovek vysvetli (aj endoskop do nosa si nechal,aj tycky do usi, atd...proste vsetko toto zvlada bez problemov),ale tym ze bol maly,ked sme zacali s krhlou,tak sa mu z toho spravila zabavka- zo zaciatku -to mu dala moja mama prvykrat-tak ona mu to najprv ukazala na sebe a pri preplachu s nim chrcali,ako traktor a podobne. Teraz ma syn 4 roky,ale uz cca polroka si krhlu dava sam🙂),ja len stojim a kontrolujem🙂. Dobre je,ked preplachnete nos,vzdy silno vyfuknut, aby sa nos uvolnil. synovi vzdy vyleti to,co mu ho aktualne zapchava a je pokoj. SPociatku sme krhlovali 2x denne-rano,aby mal na den cisty nos a vecer,aby sa mu dobre spalo.CCA po 5-6mesiacoch (ked nam povedali,ze mandla nic) sme zacali 1x denne...teraz 1x denne,prip.ked citim,ze nejake ma upchate dutiny,tak 2x (prip.ked je chory,tak tiez 2x). Este poradim,skuste si to na sebe,aby ste vedeli,ake to je.

tiborko29
12. apr 2017

@genkai271 hmm, to my máme opačný problem, malá vôbec nespolupracuje, držíme pri vyšetrení všetci, mám problem jej morský roztok streknúť a ešte náš problem, nevie fúkať. inak vôbec aké to je? nie je to neprijemné? Váš syn mal koľko,keď ste začínali? Ďakujem pekne. Mária

genkai271
13. apr 2017

@tiborko29 syn mal dva a tristvrte. Neprijemne? neviem,ako pre koho,ja som si to raz skusala,ked som mala sopel, ale nebolo to nejake zle...bolo to len take zvlastne,skuste si to potom najprv sama,ze ake to je. A ak dcerka nespolupracuje,vymyslite nieco-hmmm, napr. ze v nose jej rastu kvetinky a treba ich polievat krhlickou,aby nezvadli,alebo nieco podobne,sama viete,co by sa dcerke mohlo pacit...ci nieco polievat,alebo Vam napadne nieco lepsie,co na nu zaberie. S nasim synom v tomto (klop klop) nikdy nebyva problem. Mozno ak mate po ruke nejaku abbicku,alebo niekoho,koho ma dcerka straaaasne moc rada, mozno skuste poziadat ju,nech s tym ona zacne -nech to skusi dat dcerke ona. Nam to takto pomohlo,ze najprv dala krhlu moja mama,ked bol syn u nej, ma ju moc rad,je to prenho ina autorita ako my, berie s nou veci inak,nie ako povinnost,ale ako hru...mozno od nejakej babky,dedka, krstnej,...to bude brat a potom uz budete pokracovat Vy🙂

verulka
15. apr 2017

@tiborko29 ja ti uz podrobne neopisem, bolo to davno..ale ked je velka a robi problémy, treba von..u nas sa obrovsky polepšilo 😉 netreba mat stres 😉

alison11
15. jún 2017

Je tu niekto komu vyberali nosné mandle vo Veľkom Krtíši?Alebo v Lučenci?
Nám hrozí že bude treba vyberať 3 ročnému synčekovi,lebo má veľmi zväčšené a preto dýcha ústami,pri nádche cez zimu až chrápe.včera mu na orl spravili ster z krčných mandlí,a máme ešte u obvodnej ísť na odbery a podľa výsledkov zistia či je to od nejakých bacilov,vírusov alebo len z alergie.Vraj pri alergii je jedno či má vybraté alebo nie mandle,tak by potom nasadil nejaký sprej do nosa aby mu odpuchla sliznica,tak uvidíme podľa výsledkov.Na odbery ideme v stredu.

dudka77
4. nov 2019

@melory Ahoj chcem sa spýtať ako ste dopadli, pomohlo to? Nemali ste žiadne komplikácie?
Ďakujem

dudka77
4. nov 2019

@genkai271 ahoj a čo dávate do krhličky, obyčajnú mosrkú sol? Ďakujem

genkai271
5. nov 2019

@dudka77 ano,obycajnu kuchynsku sol

hogik
26. feb 2020
nikaleo17
18. nov 2021

@genkai271 ide o vyplachovanie nosnych dutin ? nam tiez tlaci na bubienok no nechcem aby syn isiel na operaciu este je malicky