Ako vyliečiť zväčšenú nosnú mandľu a nádchu?

vierca
30. okt 2006

Mam problem s dvojrocnym synom, ktory ma zvacsenu nosnu mandlu po nadche. Uz dva mesiace zapasime so soplikmi, t.j. opakovanymi infekciami dychacich ciest, co vyvrcholilo obstrukcnou bronchitidou. Antibiotika chvalabohu zabrali, uz nesopli, ale ma stale mierne upchaty nostek a dycha dost cez pusu. Da sa to vôbec nejako vyliecit? Trva to uz velmi dlho!

aponchie
14. júl 2008

cairka no mala ma skoro 3a pul let a nespi po obede od roku a pul!takze mozna zaslouzenej odpocinek po takove dobe 🙄 nicmene zatim muzu rict,ze nam to fakt pomohlo..

maca793
14. júl 2008

našťastie mne deti po operácii nedostali žiadne horúčky a nemali nijaké pooperačné potiaže. ale to je normálne.

asitka
15. júl 2008

cairka...nuž...len to čím skôr dobojujte....my keď sme boli so synom vyberať nosné mandle...tak až nad očakávania...boli sme u súkromného dr....prišli sme do ordinácie...hneď nás šupol do vedľajšej miestnosti...prezliekol sa do pyžamka...nakvapkali do nošteka...no bol jak opitučký...po určenom čase zobrali...odcvakli...priniesli...trošku mrnkal...a to on u dr.zvykne plakať jak besný....počkali sme kým doúčinkuje oblbovák...pán dr.ešte raz kukol....a ani nie za 2 a pol hod.sme išli domov...upozorňoval nás na bolesti...ale ako sme prišli...napil sa čaju a spal asi 3 hodiny...a to bolo všetko...bez bolesti...bez nejakých iných chorobných príznakov...žiaľ neviem, či nás to nebude čakať znova...nuž uvidíme....takže ešte raz skorééé uzdravenie...

miriamkac
15. júl 2008

Ahojte....
Jaj, uz som vas docitala....my sme mali termin na vyber mandle v maji, ale dostala mi brusnu chripka, az sa dehydrovala a musela do nemocnice, takze sa to odlozilo, dalsi termin mame o tyzden, 23.7....tak nam drzte palce. Dufam, ze potom budeme spinkat tak ako pisala aponchie 😉 .....mam obavu z toho 😢

asitka
15. júl 2008

miriamka...tak budeme držať palce... 😀

miriamkac
15. júl 2008

Dakujem....uz som z toho zufala...toto teplo jej nerobi dobre, esteze posledne dni sa schladilo....bez fenistilu si neviem predstavit noc 😖 ......

asitka
15. júl 2008

a prečo jej ich vlastne vyberajú???

miriamkac
15. júl 2008

lebo ju ma zvacsenu a zle sa jej dycha.....klikni si o stranu spat, tam som to pisala.... 😉

asitka
15. júl 2008

aha...to som nepostrehla..no nám ju vyberali preto,,,,že chrápal...čož chrápe furt...a aj preto, že bola taká zväčšená,,,že nám skoro ohluchol...čo mu tak tlačila...na uško

miriamkac
15. júl 2008

Aha...a chrapanie neustalo?...lebo nasa nechrape, ale hlavne v noci dycha ustami....

asitka
15. júl 2008

no náš chrápe...a nepomáha skoro nič....ani vybratie mandlí...ani more...ešte raz skúsime alergo....no ale to chrápanie na 5 ročného chlapčeka je strašné...to ani môj 57 ročný otec tak kvalitne nechrápe

miriamkac
15. júl 2008

ou ou,takze problem bude este asi niekde inde.....tak to mi je luto, ja dufam, ze nam sa to dychanie spravi, aj ked mam obavu z pobytu v nemocke. Nasa mala od vtedy ako bola v nemocnici je strasne na mna naviazana, nechce ist von ani so svokrou a to som prekvapena, lebo tu ma velmi rada... 😒 ...tak neviem aky to bude mat na nu vplyv zas dalsia nemocnica 😖

asitka
15. júl 2008

hm....tak držííím palčeky...nech to dobre dopadne...a hlavne nech to nemocničné prostredie do pohody zvládnete....ja mám 5 ročného...ale viem si predstaviť...ako by stresoval...

miriamkac
15. júl 2008

vdaka, potom sa ozveme ako sme dopadli... 😉

asitka
15. júl 2008

ok...dobúr noc

krista
10. nov 2008

anezka1 • 1d • 13. říjen 2008 v 15:13
Zdravím vás. Dnes jsme byly s dcerou u dr. se stále se vracející rýmou a kašlem. Od začátku září to má po třetí. Obvykle k dr. už nechodím, protože vím, co jí zabírá a jak dluho to bude trvat, ale tentokrát jsem měla pocit, že 3x za 6 neděl je už moc, tak jsem k ní zašla. Doporučila mi navštěvu na ORL, zda nemá dcera zvětšené mandle...tozn, pokud ano, tak je vytrhnout. Nemám z toho vůbec radost. Všech, koho se ptám na názor, tak mě ujišťují v mém mínění, abych ji zákroku nevystavovala. Ještě nikdo mi neřekl, že mu tenhle zákrok pomohl. Já sama jsem alergička a astmatička (nemocná už od 6ti neděl věku). To, že má dcera oslabenou imunitu mě štve, ale nepřekvapuje. Samozřejmě se ji snažím alespoň dopovat vitamíny, multivitamín.šťávami apod. přípravky....ale....

radka.m. • 4d • 13. říjen 2008 v 15:33
ahoj,tak můj starší syn měl ty samé problémy,je asthmatik a trpěl pořád na rýmu a kašel,potom nás poslali na vytrhnutí nosních mandlí a je to už 3 roky a musím říct,že nám to opravdu pomohlo,máme od tý doby naprostej klid od rýmy i kašle,vlastně když ted přemýšlím,tak od tý doby měl jednou chřipku.

s.arik • 1d • 13. říjen 2008 v 17:53
tak znám s vytrženými mandlemi jen jednoho chlapce, dnes 7 let, a tomu to teda nepomohlo. mandle trhali před rokem a nemocný je pořád stejně 😝

na takový zákrok bych dítě nedala, mandle jsou důležitou součástí imunitního systému...

anezko,
ad multivitamíny...nepomáhají žejo ☹ zkus dceři každý den dávat mateří kašičku, pyl a med, dále čerstvé ovoce, za den tři kousky to je minimum. jestli jí ovoce nechutná, umixuj z něj koktejl, po takovém sladkém nápoji šáhne 99% dětí (například šťáva z jednoho pomeranče, nalámaný banán na kousky, dolít vodou, umixovat)....totiž ty chemické vitamíny se vůbec v těle nezužitkují. aby je tělo použilo, potřebuje, aby byly v oragnické podobě a s enzymy, což ti žádná tabletka neposkytne, jen syrové ovoce a zelenina.

dgm • 13. říjen 2008 v 17:57
anezka1. Na vytrhnuti mandli je casu dost, lepe receno jsou jine postupy, nez se jich zbavit. Mandle jsou v tele moc dulezite, proc si jinak myslis, ze je mame? Bez duvodu? Na tvem miste bych nejdriv zjistila, co zpusobuje tvoji dceri vecne anginy a nachlazeni. Neni to nic jineho, nez ze telo hlasi, ze nedokaze dost dobre zpracovat a vyloucit neco, co do neho nepatri. Zkus vysadit veskere pecivo, veskere mlecne vyrobky a rano a dopoledne zacni s ovocem a ovocnymi stavami. Na atb. bych taky jeste pockaka, dej telu sanci, at se vyleci samo, prospeje to imunitnimu systemu. Pokud ty sama jsi alergicka a astmaticka, jak pises, tak to vypada, ze se ve vasi rodine dedi nejen geny, ale i recepty. 😉 Rozhodne te dost durazne presvedcuju, aby jsi nenechala mandle vytrhnout, odstranis z tela dalsi prekazku, na ktere se vyloucene skodliviny uchycuji a telo je nepousti dal do vnitrku. Pokud se mandle odstrani a nezmeni se pritom stravovaci navyky, tak si jiste umis predstavit, kde se vsude bude ten sajrajt ukladat... Je to potom nejprimnejsi cesta k vytvoreni cyst a dalsich utvaru ve strevech a dalsich organech, nekde se to ulozit a projevit musi... Rozum do hrsti, pokud te to bude dal zajimat, tak se ptej. Ver tomu, ze pro tebe i pro dceru reseni existuje, tak jako pro vsechny alergiky a astmatiky.

dgm • 13. říjen 2008 v 17:58
Je, Sari, tak jsi me predbehla... 🙂

macik • snž • 13. říjen 2008 v 18:13
já mám výukové centrum pro dětí, v tuto chvíli přes sto žáčků...loni z mých tehdejších cca 80 dětí bylo více než deset na trhání mandlí-kvůli vracejícím se nachlazením-no, všichni už od té doby vyčerpali spoustu náhradních hodin, protože byli nemocní..vím o dvou, kterým to pomohlo, ale tam to bylo vyloženě slyšet z hlasu, že je někde nějakej problém a teď už je to dobrý....jedno z těch dětí ale hůře mluvilo a druhé mělo poruchy dýchání ve spánku...to je opodstatnění, ovšem kvůli nachlazení bych to fakt nedělala, radši bych otužovala a zvýšila podíl přírodního vitamínu C 😀

radka.m. • 4d • 13. říjen 2008 v 19:18
anežko,vzhledem k tomu,že tvá dcera je potencionální alergik a asthmati,tak pokud budete mít mandle zvětšené,tak bych se tomu opravdu nebránila.pokud by takhle častěji stonala,tak by vás mudr stejně poslala na alergologii,kde než doktor sahne třeba po foukadlech,tak prvně ti doporučí ty mandle,to už je u potencionálních alergiků v dnešní době naprosto normální a je to to nejmenší zlo,nežli asthmatické záchvaty...to jistě sama dobře znáš.nebudu ti tady psát,že znám někoho,kdo je bez mandlí a jestli mu to pomohlo,nebo ne,ale říkám to z vlastní zkušenosti,hlavně tady u tvé dcerky je důležitý to,že ty jsi alergik,asthmatik,uvidíš,co ti řeknou na orl a podle toho to celé zvaž,pak písni,jak jai dopadly

berynka • 1d • 13. říjen 2008 ve 20:33
Osobně mi to taky pomohlo 😉 . Pořád jsem měla záněty středního ucha a až po vytrhnutí mandlí to přestalo. Byly mi tak 3 roky. Ovšem je to léta páně, lecos se naštěstí změnilo, ale trauma z toho mám skoro dodneška... bez umrtvení-uspání, čtyři dny bez maminky, nepříjemné sestry a to nejstrašnější - píchání do prstíku kvůli krevnímu obrazu. Brrr ☹ !

radka.m. • 4d • 13. říjen 2008 ve 20:40
dnes už je to trochu jiné,maminka může být s dítětem a výkon se provádí v celkové narkoze,tak to pro děti není tak traumatizující,na druhou stranu-komu se líbí v nemocnici,že jo. 😎

anezka1 • 1d • 13. říjen 2008 ve 21:39
Díky za názory. Ztotožňuju se s tím, aby ty mandle zůstaly v těle, i já věřím, že nějakou tu funkci v těle splňují a že jsou i jiné varianty než je rovnou vytrhnout. Každopádně uvidím, co nám na ORL řeknou a pak se podle toho zařídíme. Zatím budu doufat, že mandle mít zvětšený vůbec nebude a budu mít to dilema vyřešený 🙂.

nursik • 1d • 13. říjen 2008 ve 22:19
Nedá mi to a musím napsat svůj názor. Předně jsi Anezko nenapsala o jaké mandle se jedná, zda o krční či nosní, abysme si nepletly pojmy s dojmy. Pokud by se jednalo o nosní, moc bych neprotestovala, pokud ORL uzná za vhodné je vyndat. Dnes ty zákroky nejsou už tak strašné jako kdysi, dělají se v narkoze. Názor vysadit všechno mléko a mléčné výrobky u dvou a půl letého dítěte mi přijde s prominutím postavený na hlavu. Z čeho má dítě získávat potom vápník a další látky? Ano, ml. výrobky zvyšují tvorbu hlenu, ale ve stravě batolete mají svou důležitou úlohu, kterou nahražením ovoce nevyrovná. Určitě to chce posilovat imunitu, otužovat, užívat laktobacily, dostatek vitamínů atd.

dgm • 13. říjen 2008 ve 22:28
Ne ne, nesouhlasim, rostlinna strava nahradi vsechno, vapnik ze seminek a orisku, a v jine kvalite, nez z mleka, ktery telo neprijima tam, kde by melo, jenom ho rozstrkava na odkladiste... Neni nutne uplne od zacatku prekopat stravovani, staci pozvolna, zacinat treba ovocem rano a dopoledne, normalni jidlo doplnit syrovou zeleninou, trosku ubrat vareneho a pridat syroveho ... Laktobacily nejsou potreba, spravne vyvazena strava umozni telu, aby si je samo ziskalo z ovozelu nebo vyrobilo, bude na to mit dost prostoru v cistem strevu. Vitaminy neni potreba dodavat umele, jsou obsazeny primo ve strave. S otuzovanim s tebou souhlasim.
Samozrejme, ze je rozdil mezi krcnimi a nosnimi mandlemi, ale proc myslis, ze nektere jsou v tele zbytecne?

nursik • 1d • 13. říjen 2008 ve 22:35
Dgm, promiň, ale ty jsi zdravotník nebo laik?

dgm • 13. říjen 2008 ve 22:44
Laik. Co je spatneho na nazoru laika? Aspon muzes porovnat... s nazorem zdravotnika. 😉

nursik • 1d • 13. říjen 2008 ve 22:48
Dgm - o angínách nepadlo ani slovo, Anezka psala o rýmě, nachlazení.. Anezko, netrpí taky dcerka na záněty středního ucha? Rozdíl mezi funkcí nosní a krční mandlí je dost podstatný 😉
Nehledě na to, že Anezka je alergik atd. není třeba vyloušena i dispozice její dcery např. k potravinové alegii a dávat ani ne 3 letému dítěti oříšky mi přijde nezodpovědné jen z hlediska bezpečnosti.
Pokud ty vyznáváš tento životní styl, je to ok, ale chtít po batoleti, aby přestalo přijímat mléko a mléčné výrobky, s tím prostě nesouhlasím. Laktobacily si z ovoce ani zeleniny skutečně tělo nevytvoří 😉 O chemických vitamínech nebyla řeč, samozřejmě jsou tělu prospěšnější ty přírodní, v tom se asi všichni shodneme.
Já jsem zdravotník, ale taky ráda sáhnu třeba po hemopatikách než po klasické léčbě, ale jen v případě, že jsem si jistá, že tím, že nebudeme léčit klasickou medicínou svému dítěti neuškodím.
Jinak je to pouze můj názor, nakonec se Anezka bude muset rozhodnout sama, jen jsem nechtěla, aby žila v iluzi, že když dceři přestane dávat mléko, tím se zbaví problému. Jak souvisí " cysty ve střevu" s mandlemi? 😕

dgm • 13. říjen 2008 ve 23:08
To je spravne, ze zde jsou oba nazory. Nemluvila jsem o oriskach davanych malym detem, z orisku a seminek jdou vykouzlit jidla, az zrak prechazi, mlicka , pomazanky, do ovoce, namixovat koktejly ...
Latobacily podavane umele zdrave telo nepotrebuje. Zdrave strevo si dokaze samo udrzet telu prospesne bakterie, neni potreba nic umeleho, nejaky cas to ovsem potrva.
Psala jsem o pozvolnem prechazeni, je samozrejme, ze najednou by doslo k prudkemu detoxu a to je zbytecne, pomalu, ale jiste je taky cesta ...
Vim, ze je rozdil mezi krcnimi a nosnimi mandlemi, jenom si porad trvam na svem, ze ani jedny nejsou v tele zbytecne ...
A cysty a ostatni utvary ve strevu a jinde ? No, pokud krcni mandle slouzi jako zataras a shromazdiste odpadu, ktere telo nemuze v sobe zuzitkovat, tak kam se potom tento odpad podeje, kdyz se mandle vytrhnou a strava zustane stejna? Telo si najde nahradni misto, ve strevech nebo kdekoiv jinde, po case se tyto uloziste zvetsuji... Zdrave telo si umi poradit i s infekci a viry a bakteriemi, pokud je telo neumi vyloucit, usazuji se v tele, po case se zacystuji... urcite me jako zdravotnik opravis, nejsem zrovna profesional v terminologii ...

radka.m. • 4d • 14. říjen 2008 v 08:26
dgm-myslím,že si svůj názor řekla,tak laskavě nenut nikomu svůj styl života a nekaž každou diskuzi tím,že vnucuješ svůj sty života!!!!!!!

dgm • 14. říjen 2008 v 08:35
Hm.... zajimave...
Budu psat ta dlouho, dokud to uznam za vhodne a pokud vim, tak jsem odpovidala na otazky ..., verim, ze je tento MK otevreny vsem nazorum ne jenom klasicke lecbe.

Nikdo te nenuti abys to zde cetla. Ja naopak jsem rada za tvuj pohled na zivot, clovek si spis udela prehled, jak to zdravotnictvi funguje ...

Jestli si myslis, ze je tahle diskuze diky me zkazena, tak si myslim, ze jeden zdravejsi clovicek za to stoji. 😉

nursik • 1d • 14. říjen 2008 v 08:42
Dgm- na kolika svých dětech jsi tuto metodu praktikovala?

dgm • 14. říjen 2008 v 08:44
Mam tri deti, praktikovala je nepresny pojem... Praktikuji i nyni, mandle jsem diky Bohu nikdy resit nemusela.

radka.m. • 4d • 14. říjen 2008 v 08:45
nursík-já myslím,že dgm i kdyby měla 10 dětí,tak než by je svěřila do rukou lékařů,tak je radši bude léčit ještě na smrtelný posteli sama,mně se taky snažila přesvědčit,že rakovina se vyléčí syrovou stravou... 🙂

nursik • 1d • 14. říjen 2008 v 08:51
POdívej, můj názor je, že samozřejmě děti vést ke zdravé stravě to ano, ale dodržovat striktně nějaký životní styl ( vegetariání atd.)? To bych nechala na dobu, kdy dítě už aspoň trochu může rozhodovat o tom, co chce a co ne. Moc slovíčkaříš, nikdo přeci neřekl, že jedny z mandlí jsou v těle zbytečné. Nejsou, ale jsou situace, kdy se tělu lépe funguje bez nich, protože nadělají více škody než užitku. A to, že někdo má cysty ve střevech, to zcela jistě není tím, že nemá mandle. Hraje tam roli, strava, celkově životospráva, dědičné dispozice. Působíš na mě trochu zprofanovaně a občas píšeš z lékažského hlediska hlouposti. Určitě není na škodu zvolit víc úhlů pohledů na věc, jen tě neznám, soudit tě nebudu, působí to na mě moc úzkoprse.
Každopádně bych to konzultovala s ORL a dětskou a podle toho se zařídila.

dgm • 14. říjen 2008 v 08:52
Ne , neprevracej to, jenom jsem ti dala informace, o kterych jsi do te doby nevedela. Mam pocit, ze ti to tam psali i jini ...o te syrove strave ... S tou syrovou stravou to neni tak presne, jeste hodne verim na pusty... 😉

Jenze to zase muzu byt napadena, ze tady nekomu neco vnucuju a at si zalozim novou diskuzi, ze?

nursik • 1d • 14. říjen 2008 v 08:55
Tak o půstech jsem taky slyšela, že když vyhladoví tělo, tak i rakovinové buňky. To je ale pro mě až jedna z posledních možností. A na dětech bych si to vůbec nedovolila praktikovat.

dgm • 14. říjen 2008 v 08:55
To mela byt reakce na radku.m, tvuj prisevek prisel mezi tim.

Ze pisu z lekarskeho hlediska hlouposti ... uz jsem psala , ze nejsem zdravotnik, natoz lekar... Co mas konkretne na mysli?

nursik • 1d • 14. říjen 2008 v 08:57
Dgm, zas jsou to slovíčka, nechci se dohadovat. Mandle působí jako první filtr infekce v těle, pokud je nemáš, infokce to max. padne na průdušky, ale v žádném případě ne na střeva 😀

dgm • 14. říjen 2008 v 09:04
Ale ja jsem nepsala, ze vyhradne ve streve, ze i jinde v tele, tedy i v pruduskach, myslim, ze na podstate to nic nemeni, ze jsou v tele dulezite, pokud tedy mluvime o mandlich... Pokud vim, tak cysty vznikaji i jinde v tele, na vsech myslitelnych mistech,i v mozku, z infekci, zapouzdreniny, co neopustily telo... Ale to uz je opravdu na jine tema, nez mandle.

radka.m. • 4d • 14. říjen 2008 v 09:15
dgm-ani jsi neodpověděla na TU OTÁZKU,na kolika svých dětech jsi tuto metodu praktikovala,mně by to taky zajímalo,nemáš udělaný nastavení,tak ani nevíme,kolik máš dětí?

dgm • 14. říjen 2008 v 09:16
Ale jeste bych to trosku poopravila, aby to nevypadalo tak, ze vsechno spatne z krku zapricini spatnosti potom dal do strev... Ono je to presne obracene, zanesene a spatne pracujici strevo zapricini, ze se skodliviny dostanou na zachytny bod, jako jsou treba v tomto pripade mandle, takze ta pricina je vlastne ve streve, ne obracene, to jsem mela napsat jako prvni vec, to jsem vlastne uz v prvnim prispevku nejak preskocila ...

Pokud vim, tak Anezka psala, ze se k dr. vyda, tak nemej obavy, ze jenom podlehne tady mym informacim...

nursik • 1d • 14. říjen 2008 v 09:37
Dgm, obavy o podlehnutí Anezky nemám. Jako každá máma se o své dítě strachuje a určitě chce pro něj v tuto chvíli co nejlepší a pokud k tomu opravdu budou závažné důvody, tak věřím, že přistoupí i na chirurgickou léčbu.
Kdyby to bylo všechno takhle jednoduché, ale každý problém v těle má vždy soubor příčin a některé z nich prostě neovlivníme ani stravou, ale můžeme je omezit.
Já jsem bez krčních i nosních mandlí a taky žiju a ani netrpím na záněty průdušek, ikdyž jsem alergik 😉 V mém případě byly krční mandle odstraněny z důvodu, že jsem tam měla zánětlivé ložisko a infekce se mi opakovaně dávala na ledviny, takže časté záněty. Mandle vyléčit nešly, tak šly prostě ven. Lepší než přijít o ledviny nebo být neplodná 🙂 Nosní mandle mi brali v 16.letech a možná to nevíš, ale nosní mandle někdy dorůstají zpět

dgm • 14. říjen 2008 v 09:46
To vim, ze nekdy dorustaji, nekdy 😉

Ted uz je pozde neco delat, kdyz je tolik let nemas, ale nenapadlo te nebo tvoje rodice, co je pricinou toho, ze vubec nejake zanetlive lozisko na mandlich vznika? Odkud ten zanet prisel? Kde je ted, kdyz mandle nejsou a ty jsi nezmenila zivotospravu? Nebo zmenila?

K Anezce melo byt nemejte obavy, ne nemej.

radka.m. • 4d • 14. říjen 2008 v 10:06
dgm-proč nám nechceš napsat,kolik máš dětí,abychom si udělali obrázek,jakou máš taky zkušenost???

dgm • 14. říjen 2008 v 10:09
Dnes 08.44
Ty jedna, jak to, ze nectes peclive vsechny moje prispevky 😀 😀 😀

radka.m. • 4d • 14. říjen 2008 v 10:14
omlouvám se,tvůj příspěvek jsem přehlédla 🙂

anezka1 • 1d • 14. říjen 2008 v 10:34
tak abych to uvedla na pravou míru, jedná se o nosní mandle. Ágnes nertpí na nic jiného než na nachlazení, angínu měla jednou, záněty středního ucha neměla nikdy, jakákoli alergie se u ní taky zatím neprojevila (a doufám, že to ani nepříjde). Někde jsem četla, že holky děděj otcovy geny (?), partner je zcela zdráv. Vím, že strava nebo úprava jídelníčku zdravotní stav může do jisté míry ovlivnit, ale musím přiznat, že tak radikální jako úplné vyřazení mléka a mléčných výrobků z jídelníčku asi nebudu (když nemluvím o období zahlenění). Určitě vyzkouším ty ovocný koktejly, protože je holka už vybíravá a spoustu ovoce, co dříve jedla, teď nechce. To mi příjde jako dobrý nápad. A asi začneme i více otužovat, byť nejsme zvyklí třeba v ložnici topit, stále větrámě a vůbec máme chladný byt (někdy si říkám, zda naopak nemarodí z toho).

dgm • 14. říjen 2008 v 10:42
Ted to, co jsi napsala, uz nevypada tak hrozive. To je fajn, ze zacnete s tim otuzovanim... My si tedy doma radi zatopime, ale treba prave S.arik ti muze poradit, ta otuzuje i svoji rocni holcicku, uz tady taky psala. Pokud se chces dozvedet vic, ne uz jenom ohledne nosnich mandli,at to tady neni o necem jinem, tak se ptej na diskuzi Pusty, syrova strava... zalozila jsem to na Volne diskuzi pro vsechny maminky, ktere chcou udelat krok dopredu ohledne stravovani svych deti a pokud jsou nemocne, tak i jejich uzdraveni.

nursik • 1d • 14. říjen 2008 ve 12:24
Dgm, ty jsi pitval 😀 Na moje mandle se vykašli, žije se mi fajn i bez nich.

dgm • 14. říjen 2008 ve 12:34
Nursik, 😀 😀 , tak se mej dal fajn. Ahoj.

veganko • 14. říjen 2008 ve 21:53
Anezka: nachlazeni moze mat viac pricin ale v podstate je to zanesenie tela hlienom, varenym skrobom, umelinamy alebo solou. Hlieny vznikaju z mlieka, skroby su z tepelne upravenych obilovin, umeliny v sladkostiach a sol sa pridava vsade, do kazdeho jedla.
Doporucoval by som sa zriect mlieka, obilnin, sladkosti a soli aspon na par dni, aspon uvidis ako telo zareaguje, ci sa to zlepsuje. Inak sa to moze pomali preniest na zapal nosnych dutin, krcne mandle a skonci to s problemami obliciek...

s.arik • 1d • 15. říjen 2008 v 09:49
zaznělo tu, že by dgm léčila své děti i na smrtelné posteli sama....tomu nevěřím, spíše tipuju, že by s nimi k lékaři normálně chodila, ale zvažovala jeho doporučení. což mi připadá jako zodpovědný přístup, protože doktoři jsou taky jen lidi a bohužel se občas mýlí. a dost často i škodí - znám dost mudrů, co předepisují při každém kýchnutí ATB a vůbec se nezdráhají dělat spousty věcí, které jsou rizikové aniž by byly v dané chvíli nitné...

k věci: pokud by bylo dítě častěji nemocné, určitě bych zkusila nejméně měsíc změnit stravu, vyhýbat se hlenotvorným věcem, škrobu, obilovin, mléka. stále tady zbývá mnoho kvalitních potravin, které dodají tělu vše potřebné.

sama jsem ze dne na den snížila tyhle věci o 90% a začala jíst jinak - cítím se o 100% lépe. roční dceři ale samozřejmě takové šoky nedělám, tam se řídím její chutí a jen pozvolna se jídelníček mění.

anezka1 • 1d • 21. říjen 2008 ve 13:05
Tak máme vyšetření na ORL za sebou a naštěstí mandle zvětšené nejsou🙂, takže žádné trhání se nekoná 😀. Je to spíš problém imunity. Takže zvýšit příjem vitamínu C, otužovat, sirupy a čaje k posílení imunity jsou již doma..... Hlavně, že se nepotvrdilo to, čeho jsem se obávala. Ještě jsem zvědavá, co mi na to řeknou na dětským. Každopádně díky za názory.

beatrice.h • 1d • Dnes v 09:18
Dobrý den, maminky, mám dotazík, kdy se chodí trhat nosní mandličky? Mám 2-letou holčičku - od miminka mi chrčí v zádech a pořád má rýmu, chrápe ve spánku a spí s otevřenou pusinkou. Mám s ní raději zajít i na ORL nebo věřit dětské pediatričce, že se to upraví. Díky za info a doporučení.

beatrice.h • 1d • Dnes v 10:53
Tak mi asi nikdo neporadí....... :(

radka.m. • 4d • Dnes v 11:05
beatrice,myslím,že tvá pediatrička nemůže rozpoznat,zda malá má zvětšené mandle,nebo nemá¨.pokud máš takovýto problém a malý jsou už dva roky,já bych si na orl na vyšetření zašla,alespon budeš vědět co a jak.my jsme byli se starším synem taky na trhání nosních mandlí a můžu opravdu říct,že nám to pomohlo.od té doby jsme nebyli nemocní-tuk,tuk.někdo trhání mandlí odsuzuje,ale nám to fakt pomohlo.a čím jsou děti menší,tím lépe,protože jakkýkoliv zákrok daleko líp snášejí.

beatrice.h • 1d • Dnes v 11:50
RADKA.M: Myslíš??? Já mám zase strach z toho, že když je tak malá, že bude moc plakat a právě u toho se říká, že děti nesmí plakat, jinak by se jim spouštěla krev a bylo by to horší - musela by na revizi. No asi holt s ní půjdu, protože chrápe jako chlap - děsný. :( Nemocná nebývá - jen má pořád rýmu, atd. A my mysleli, že to bude alergie, ale asik ne - spíš problémové nosní mandle. :( Snad to zvládneme - a ještě se to odloží.... Děkuji za radu. 🙂

radka.m. • 4d • Dnes ve 12:12 [Uživatelka nemá žádná alba]
| Zmeň | 80.250.6.15
Která pravidla porušuje: | Zruš
beatrice,můj syn samozřejmě taky brečel,protože se bojí i injekcí a doktorů,ale je pravda,že po výkonu jsou ještě děti dost oblbnuté po narkoze.ale čím jsou starší,tím si více pamatují,více vnímají a mají i větší strach.

ukana
10. nov 2008

beatrice, detom sa to robi pod celkovou anesteziou.........pocula som vela nazorov, ale nad vytrhnutie nosnych mandli neskutocne pomohlo, maly nemava tak caste nadchy, stale mu to preslo na priedusky ..........a odvtedy bol snad raz chory....ja to len doporucujem a samotny zakrok bol tiez velmi kratky, maly sa uplne v pohode prebral z narkozy, nic mu nebolo............mal vtedy 3 roky , teraz ma 5 a uz si to ani nepamata, len tak utrzkovito 🙂

beatrice.h
11. nov 2008

No právě - já se bojím, aby ji to neuškodilo - zda nebude moc plakat, zda bude v celkové narkoze, zda ji to vůbec nechat trhat, ať ji neoslabím imunitu, atd. atd. atd. - hledám pro a proti. :(

zanetka82
11. nov 2008

Ahoj. Letos v srpmu jsem byla se starším synem na trhaní nosních mandlí. vše proběhlo bez problému. Malý brečel akorát jak mu příšla sestřička píchnout injekci ale jinak ne a ani po probuzení, nezvracel ani nekrvácel. Zustaly jsme tam přes noc na pozorovaní a ráno jsme jeli domů. Zakrok sam o sobě trval 15.min. 😉 🙂 Maminky mívají větší strach než děti 😉 😀

filipa
11. nov 2008

ahoj beatrice, rada by som pridala aj svoj postreh... tiez patrime do kategorie "adenoidne vegetacie" alebo zvacsene nosove mandle... zistila to nasa ORL lekarka pri endoskopii, ktoru robili malemu, ked mal asi 1,5 roka... odvtedy bol viac-menej pozorovany, lebo nebyval casto chory, obcas zle dychal a chrapal... az do momentu, kym nenastupil do skolky, vtedy sa to rapidne zhorsilo a bol chory v podstate celu jesen a zimu... doktorka trvala na vybrati mandli, ale ja som nesuhlasila... chcela som este zabojovat a skusit aj ine moznosti... takto to trvalo 2 roky (vzdy len jesen a zima)... nakoniec sme vyhladali homeopaticku, ku ktorej vlastne chodime doteraz a musim si zaklopat, maly je aj vdaka jej liecbe uz od marca v poriadku, chrapanie uplne vymizlo este zaciatkom leta a ORL doktorka skonstatovala, ze nateraz nevidi dovody, aby mu mandle vyberala....
viem, ze sa neda generalizovat, na kazdy organizmus zabera nieco ine, ale preco neskusit... tak drzim palce, aby si sa spravne rozhodla... 😉

miriamkac
11. nov 2008

Ahojte. Ja pridavam nasu skusenost: Dcerka mala v roku a pol hnisavu anginu. Od tej doby jej zostali zvacsene krcne aj nosne mandle. Krcne sme "dali do poriadku", ale nosna zostala zvacsena tak, ze jej branila v dychani (hlavne v noci). Nakoniec sme podstupili "odber nosnej mandle". Este napisem, ze jej ju brali bez narkozy a to mala ledva 2,5 roka. Lekar vyuzil "moment prekvapenia" takze nas pobyt v nemocnici sa odmedzil na 6 hodin 😅 . Odvtedy nebola chora a samozrejme, musela sa znova ucit dychat nostekom (ved skoro 1 rok v noci dychala ustami 😔 ) Uvidime ako to pojde dalej, ale zatial mozem konstatovat, ze sa jej zlepsila kvalita spanku aj sa viacej rozrecnila 😎 . Tot nasa skusenost...

katkaajurko
11. nov 2008

ahojte..viem ze je to tema nosne mandle... ale co je lepsie pri vyberani krcnych? lokalna alebo celkova anesteza? u dospeleho?

a je to ok aj ked som alergic?

aponchie
11. nov 2008

u krcnich mi bylo receno,ze to neni zadne drama v lokalce a je to rychlejsi doleceni a odchod domu jen je to o psychice a ja jak znamo bych sla na celkovou radsi sem stresor 😀 u te alergie nevim zkus se optat sve alergolozky ja jdu ke sve az v prosinci tak se pak mohu zeptat

katkaajurko
11. nov 2008

aponchie a tebe ich vyberali? ci uvazovali?

ja sa spytam mojho imunologa...

aponchie
11. nov 2008

me ne ,ale chteli a ja nechci 😀 brali male nosni

fifik
29. nov 2008

My sme boli s týmto problémom na krčnom tento týždeň. Syn /skoro 3 ročný/ ju má vraj zvačšenú. Pritom nejaví vôbec príznaky, aké maminky opisujú... namáva nádchy, nekašle, nechrápe, nebýva chorý. Teraz je prechladnutý s nádchou a kašľom, tak preto bol nález taký, aký bol. Koncom januára máme prísť na kontrolu... ak sa nezmenší - vraj vybrať. Ale prečo... keď nemá nijaké zdravotné problémy? Ani s chrápaním nie je problém?

bambusko
29. nov 2008

fifik, ani nasa ema nechrapala, kazdy sa na to pytal. zacala az po vybrati nosnej mandle a chrape doteraz 😕 ak nema problemy a nebyva casto chory, naco to vyberat??? podla mna je to zbytocne

junovka
29. nov 2008

fifik, ja by som na tvojom mieste tiez nedala vybrat.A hlavne nie ked ti maly ma 3 roky.Ked som Timke dala vybrat na 5 rokov, tak mi krciarka vravela, ze dobre, ze som sa nedala prehovorit na 3 roky, aby jej vybrali mandle, ako povodne chceli, nakolko detom ktore mandle vyberu skor ako na 5-6 rokov, tak je velka pravdepodobnost, ze narastu znova, ale po 5-6 roku uz vraj nezvyknu, lebo potom nastava nejake zakrpatenie mandli 😕 😒

danulka2
29. nov 2008

ahojte, mojej dcere som dala nosne mandle vybrat v Martine v narkoze,ked mala 3 1/2roka lebo tiez chrapkala a mala stale sopliky.Bolo to super a uz nemala problemy.

denisocka
18. feb 2009

ahojte,tak my mame od decembra už 4x antibiotika,stale sople,hrdlo a teraz obojstranny zapal str.ucha a neskutočna nadcha. MAly mi v noci chrápe,od malička. Ked mu teraz striekam morsku sol do noska,tak cez jednu dierku väčšinou ani neprestrieknem,je tam akoby zapchate. mame aj dosť zniženu imunitu a nejaku alergiu ?

včera sme boli na kontrole u ORL a ten vravel,že nas chce vidieť o týžden po ATB an premeranie nostnej mandle.Ako sa to meria?