Ako zastaviť dvojtýždňovú hnačku?

alisamko
20. mar 2008

Ahojte ....moj Saminko mi uz skoro dva tyzdne hnackuje a neviem to zastavit ani bananiky ani cierny cajik a piskotky nezaberaju....Lekarka nam povedala,ze je to reakcia na zubky lebo nam vychadzaju vsetky naraz ☹ .Ale tak sa pri tom kakani uz trapi a niekedy z neho ide uz len daco jak voda. 😒 .Neviete poradit co mam s nim robit?

sasiki
7. jún 2011

dadika1114, prepac, az teraz som si vsimla tvoj príspevok... Uz je asi neskoro, takze predpokladám, že si sa spýtala Mudr. 🙂

zica1
1. júl 2011

Kocky a mozem davat nutrilon ten low lactose?

alenka000
9. nov 2011

ahojte aj my sa trápime už týžden s hnačkou a neustupuje..no čitam že piškoty nie su dobre tak mu ich vylučim a chcem sa opýtať neviete či môže sa surová mrkva a šťava ? dakujem niekde bude chyba ked mu to neprechádza.

janka_pn
9. nov 2011

@alenka000 http://babetko.rodinka.sk/vyziva/dieta/dieta-pr... skus kuk, toto som nasla 🙂 aby vam to skor preslo...

alenka000
9. nov 2011

ahoj, ďakujem.................ráno to už veľmi zle vyzeralo malý už nevládal stáť na nohách bledý unavený a prestal cikať volala som hned doktorke a nasadila som mu kulišek na rehydrataciu vraj je to ako infuzia...........hnačkujeme stále znesie jedine ryžu banán mrkvu ........nech už je to za nami.........

31majka12
2. jan 2012

@lily1983 ahoj chcem sa opytat na ten ryzovy odvar?
Moze sa davat aj 4a pol mesacnemu dietatu,nas maly ma uz od stvrtka hnacky ...asi zo zubkov..uz aj dost schudol...
Vies mi napisat ako sa presne podava a ako mu ten odvar z ryze urobit?
Dakujem za pripadnu radu

heln
2. jan 2012

@31majka12 keď si dáš do gúglu, nájde Ti viac receptov, vo všeobecnosti napríklad 20 g ryže uvaríš v litri vody, potom precediť, alebo aj pomixovať, môže sa nariediť prevarenou vodou ak je príliš hustý, pohľadaj recepty a vyber si čo sa Ti najviac vidí. keď je zle, tak to môže aj dvoj mesačné bábätko. záleží aj od toho či kojíš, alebo UM, ak kojíš tak podať pred kojením, ak UM, tak mlieko môžeš spraviť do toho odvaru. podávaš normálne z fľaše.
ak schudol odporúčam rýchlo kulíška, aby nebol dehydrovaný, pri kulíškovi ani nemusí nič jesť ak nechce, vlastne on papá zrejme len mlieko, ak by mu ryžák nechutil, tiež sa môže urobiť mrkvový odvar.

heln
2. jan 2012

@31majka12 mrkni napríklad toto:
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...
tiež je tam recept, a aj postup ako zaviesť diétu.

melisska242
5. jan 2012

moja mala ked mala asi tak 3 mesiace ju trapila hmačka a doktorka mi poradil rozrobit v 50ml vody dojčeneckej prevarenej smektu a to jej rozdelit na troje a vypit....(počas dna)mne to vypila asi na dva krat. a cele nie a hned nam to zabralo....smekta zastavuje prehananie..

juana21
5. jan 2012

ja som robila vyvar z ryze a to pil.a mrkvicku.mne takto 2 tyzdne hnackoval drobec ked mal 3 mesiace

lily1983
6. jan 2012

@31majka12 prepáč majka, že som hned nepomohla, ale nechodim na konika uz kazdy deň..
no jasne ze to mozes davat aj takemu malemu dieťatku..urariš si 1PL ryže a 4dcl vody. variš 2 hodiny na malom ohni. môžeš si odobrat do misky trochu z tej vyvarenej ryze , asi 2 PL a s tym vyvarom to rozmyxuj a daj cez flašu.

alebo este aj mrkvový odvar, to len uvariš mrkvu s vodou a rozmyxujes na riedku kašu.

davaj mu piť mineráli, ale len po malých dávkach, aby sa dobre vstrebali do organizmu.

a aj zvracia? či len hnačky..a ked nema horučky spytaj sa lekara aj na podavanie probiotík, no nedavaj na lačno tie probiotiká.
dieta by malo byt v tomto pripade až 30 hodin bez mlieka, ak sa dá..no niekedy sa nedá..spytaj sa lekára..

snad som pomohla, držim palce. 😉

31majka12
6. jan 2012

@lily1983 uz som davala vcera ryzovy odvar aj so zarobenym mlieckom...feniklovy cajik...cierny mi vypluval...a aj trosku smecty do 1dcl vody a davam po lyzickach...pokial nespi..tak kazdu hodinu...vraj to je ako mineralka..povedal doktor...
Ale predtym mal 4 hnusne smradlave stolice..vodove za den...a vcera len jednu...taku smradlavu.
No a dneska tiez cajik...dostal ryzovy odvar 3/4 a 1/4 mliecka..z davky.
A aj tu smectu davam...
Ale ako povedal doktor vraj je to zo zubkov.
A este nam vzal ster z konecnika...tak dufam ze to nebude nic zle...ze len tie zubky...
Ale aj tak dakujem za prispevok... 🙂

koniarova
6. jan 2012

@31majka12 Majka, u 4 mesačného zo zúbkov toľko krát stolica? 😕 😕 😕 😕

31majka12
6. jan 2012

@koniarova ano potvrdil nam to aj doktor...vcera ked sme boli na vysetreni...ale tak dietujeme..a ZATIAL sa nam chvalabohu dari... 😉

lenocka84
7. jan 2012

@31majka12 a ten doktor robil pre istotu aj ten na rotavirus? lebo zo zubkov tak silna hnacka mi pride trosku divna 😅

31majka12
7. jan 2012

@lenocka84 ano zobral mi ster prave na ten rotavirus...

lenocka84
7. jan 2012

@31majka12 a kedy budes mat vysledky?

31majka12
8. jan 2012

@lenocka84 no az v stredu...
ale moj bral aj aktiferin ..a hnacky zacali ked sme tie kvapky brali...
som sama zvedava na tie vysledky

lenocka84
8. jan 2012

@31majka12 ten sme brali aj my, ale hnacku z neho nemal. skor naopak, zelezo zapeka

31majka12
8. jan 2012

.....
@lenocka84 ja len tipujem ze co asi to bude...lebo dovtedy hnacku nemal...akonahle nsadil aktiferin..hned dostal hnacku...a cirou nahodou mu idu aj zubky...tak som zvedava na tie vysledky

lenocka84
8. jan 2012

@31majka12 ja som stasttna ze v 4m sme neriesili zubky 😉

31majka12
8. jan 2012

@lenocka84 tak co uz...ked je taky zivy..tak vsetko naraz.... 🙂